6 aastat ja 5 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: miks ma ennast Rubiku kuubikuga võrdlen ja kuu lõpus Rimi boonusraha eest piima ostsin

Kuki-muki, sendineegrid

Hakkab jälle pihta! Ega 2022 ei erine küll kuidagi eelmisest aastast, sest taaskord olen ma siin ja tõmban omal (finants)püksid maha teie ees. Eks siis ise otsustate, kas oli väärt vaatepilt või vilistate tomateid lavale loopides mu välja. Kuniks internet mul seda imelikku lehte siin pidada lubab, seniks mul jauramist jagub.

“Sa ei mõistaks nagunii, aga ole pai ja lase mind edasi, noh”

See on küll tõsi, et jaanuar on nagu hästi pikk esmaspäev. Täiesti mõttetu kuu aastas ja tavaliselt veel mingis osas sitt ka. Aga kehvad ajad pididki ju uusi uksi ja kõrgusi avama, eks saab siis näha.

Seda enam oli mul hea meel saada jaanuaris kutse ühte vähe… teistsugusesse podcasti. Kui aus olla, siis veidi on kopp eest nendest investeerimise- ja rahapodcastidest, kus käivad samad näod (ka mina, jah) ja kus on alati suht samad küsimused: mis su portus on, kuhu soovitad raha panna jne. Noh, veidi igavaks on see maastik läinud. Aga justkui sõõm värsket õhku oli suht noname kuti Endrik Puntso kutse lobisema ja tunnistan käsi seal, kus mul süda oli (sest kõik teavad, et kapitalistid on südametud), see oli väga mõnus jauramine.

Pikkuse poolest on see paras unejutt, et noh, ligi 2h, aga sisu poolest üle keskmise äge, sest sealt saab teada, miks ma end Rubiku kuubikuga võrdlen, miks mul jaanuari lõpus Rimi boonusrahh kasutusse läks, miks krüptot Kopli trammiga võrdlen, siin on mõtteid taoismist, raamatutest, elu valikutest ja üldse… meist kui inimestest. See on selline kohati natuke teraapiline vestlus ning kes tahab minust teada rohkem, kui lihtsalt sendid ja mündid ning tavaline blaa-blaa, siis tule kuula SIIT!

Järgneb blogi viimaste aastate kõige juustusem lause: üliäge on teilt vahel sellist sooja tagasisidet ka saada, mis annab selle tunde, et vahel läheb täppi ja vajutan õigetesse kohtadesse. Ja ei, ma ei riputa seda siia üles seetõttu, et selle saatis mõni naine ja nüüd ma tahan tema silmis plusspunkte saada. Selle saatis hoopis üks mees:

Bro-love!

Aga mis siin pikalt jaurata. Te nagunii tahate siin ju vaid kotte vaadata. Muudkui “näita rahakotti, kratt” ja “kratt, kotid lauale” jne. Okei siis.

Hakake siis võrdlema ja vaatame ostunimekirja üle.

Jaanuari ostunimekiri sai selline:

Ettevõtte osalus

Kasvukonto: SP500, XCHA, SPYW, COINETHE

Uue firma alustamise kulud

Ärilaen

Ja müügiosakonna tehingud:

Põhjuseta puudujad (õnneks)!

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 1 092 eurtsi täiesti niisama (84085€/77 kuud).

See summa läheneb juba 2020. aasta keskmisele brutopalgale Eestis. Ja keskmist palka saada ILMA tööl käimata on küll päris laadna tunne.

Jooksva aasta pilt on selline:

Jaanuar tõi uut raha kokku ca 24 248,94€. Ütleksin, et korralik stardipauk aastale, kui tohin ise siin kommentaatori rolli võtta korraks. Suurelt aitas kaasa hiljutine FF diil, kuna mul on sissetulekute tabel alati kuu ajaga nihkes millegipärast (juba algusaegadest).

Kunagi sain tööl käies vähem raha ja suht jama töö oli ka 6 aastat tagasi. Asjad liiguvad soodsas suunas.

Selle eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Kõigest kokku ahnitsetud rikkustest läks uue higivaba papi tootmise päris hea paagitäis seekord. Suht algklasside fakt, aga mida rohkem teenid, seda lihtsam on rohkem rahhi tööle saata ju. Uut raha läks tooma 85,3% ehk umbes 20 680 euroraha.

Latt on 2022 jaoks nüüd pandud

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli jaanuari jooksul kokku 2 524,78€. Kui imestate, et miks see number koguaeg ei kasva, siis nagu oma eelmises loos ka mainisin, põhjus on sellest, et osad investeeringud ei too igakuist higivaba plekki sisse: startapid, viimati ostetud ettevõtte osalus jne.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Veebruari alguses teen ülevaate jaanuari kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD (tegelt hetkel isegi üle tonni USD, sest TSLA on ka võimalik siin saada)!

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
14 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Ilona

See Puntso podcast oli tõesti nii tore kuulamine! Jutuks tulid nii paljud teemad, mida ma ka ise tähtsaks pean ja mis, nagu selles kommentaaris mainiti ka, mattuvad veidi muu asja alla ära. Hetkel, kus endal on keeruline aeg ja mingeid uusi otsuseid tuleb teha ja äkki uued suunad valida, siis sinu järjepidevus on ausalt see mis räigelt inspireerib! Thank you!

rahakratt

Pole tänu väärt! Eks ise proovin ka pusida ja mängida nende kaartidega, mis kätte jagatud on. Ja ei ole alati lihtne, muidugi.

P

Küsimus – võlakirjade intress ca 800, mis võlakirjad konkreetselt ja mis papi eest, et kuus intress 800?

rahakratt

Mingi aeg tagasi lugesin oma võlakirjad üles teile blogis: Elhavee, Iute, PlusPlus, Creditstar. Päris suure papi eest. Aga arvesta sellega, et enamasti võlakad maksavad intressi kord kvartalis. Siis tundubki suur summa.

Maarja

Kodukontori rõõõmud:
Koolilaps: “Kes see on pildi peal?”
Mina: “Tuvimees! Vaata ise, oskad ju lugeda küll!”
Koolilaps: “Aga kas ta “Kulu-kulu” ka teha oskab?”
Seega paluks järeltuleva põlvkonna harimise huvides selgitust, kas kulu-kulutamine on selge?

Tõsisemalt: möödunud aastal “tötöasin läbi” kogu Su blogi, algusaegadest peale. Sa oled ikkagi kuramuse suure töö ära teinud ja oled paljudele (OK, vähemalt minule, ja mind ongi palju) inspiratsiooniks, et on võimalik palju ära teha ka väikese sissetulekuga. Lihtlsat ühel hetkel tuleb vöö vööle seada ja tegutsema hakata ja tulemused tulevad sisi juba ise.

rahakratt

Tundub päris rõõmus, kui nii palju õ-sid said panna!
Ja nagu alati, siis parim kompliment on see, kui järgi teete. Või mööda lähete ja siis jälle mind kaasa sikutate. Edasi!

Mari

Kas mintos on nüüd maha kandmisele läinud?

rahakratt

Ei. Miks? Mul lihtsalt lõppeb eraisikuna seal investeerimine ja kolhoosi kontot pole veel täis toppida saanud, kuna nii palju muidu huvitavaid võimalusi on sisse visanud. Kui neid poleks, siis kütaksin julgemalt börsile ja mynthonisse ka.

Ain

Kas Kreditex-i oled ka kasutanud raha paigutamiseks? Millist ühisrahastusplatvormi pead kõige paremaks?

rahakratt

Ei ole kasutanud. Ei plaani ka. Minu kasutatavad keskkonnad on blogis iga kuu näha.

Tavaline Sander

Olen blogi pikalt lugenud ja käisin nüüd huvipärast ka sinu Rakvere sendikaraokel, uusi teadmisi ma küll ei saanud aga see kuidas sa läbi korraliku mahlase huumoriprisma oskad asjadest rääkida on lihtsalt super ja minu jaoks oli well spent aeg erinevalt kanal2 vaatamisest.
Tuult tiibadesse ja kordaminekuid.

rahakratt

Ma ju räägin, et kanal2 on nõrkadele. Tore kuulda, et sain minu kulul naerda!

ViiljarB

Ma ei saanud aru mis sa selle Rimi raha üle nii palju kuresid 😀 Kõik need poe mängurahad on tegelikult ju su enda üks varade osa – lihtsalt poe müntide näol ja täiesti okei neid vahendeid kasutada. Ma näiteks “laristan” iga kuu need ära ja kulutatud raha ~10 eur (ärge siin valesti aru saage, et ma iga kuu tonni lükkan toidupoodi – enda doubeltatud lifehack) ringis lükkan selle ühisrahastusse. Ehk varade liigutamine ühes pütist teise.

rahakratt

Haha, kas sa oled üks nendest vendadest, kes epoodide keskkonnas oma sünnipäeva kord nädalas ära muudab, et iga kord poes käies sünna soodukaid saada? Siuke finantshäkkide lõpukoll pidavat töötama, ma olen kuulnud. Nagu wow, kes sellise asja välja mõtles. Astugu ette ja panen auhinnaks tema pildi enda FB lehe kaanepildiks üheks nädalaks!

14
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top