5 aastat ja 2 kuud: pilguheit töötu varasalve. Ja teretulemast aastasse 1997, Rannamaja Kristo!

Tuti-pluti, rahapuugid!

November on käes, Rannamaja on läbi, koroona on endiselt alles. Ei tundu just kõige helgemad ajad, eksole? Kui siin hiljuti juba kella keeramiseks läks, siis miks me ainult ühe tunni tagasi keerasime? Ise teeks ettepaneku siuke ca poolteist aastat tagasi keerata, et asjad normaalsed oleksid.

Aga kõige olulisemad jutud ikka kõige esimestena.

Minu suur lemmik ja juba ammu teenimatult tähetolmuks muutunud Rannamaja Kristo andis oktoobris välja sitthingli, vabandust typo pärast, hittsingli, mis kannab nime Jackpot!

Palun kõiki lahkesti nautima:

Ma tean, et olen veidi kallutatud, sest alati, kui tuleb mingi Rannamaja teemaline uudis, siis ma olen kohe müüdud ja hüppan sellele peale nagu Amigos mulle endale hüppavad Skandinaavia (loe: Soome) kõrgelt ja kaugelt keskea piirid ületanud naisterahvad.

Kui saite mahti ja vaatasite Kristo šedöövri ära ning tundsite justkui mingi deja vud, siis jah, mul oli täpselt sama tunne! See kõik on justkui juba olnud kuskil.

Aastatel 1994-2003 jooksis ETV ekraanil kodumaise mussi saade “7 Vaprat”, mida juhtis Mihkel Raud. See oli siuke edetabeli moodi värk, et inimesed helistasid Mihklile ja andsid oma lemmikutele hääli, et need siis tabelist välja ei kukuks. Iga nädal tuli mingi uus lugu, mis vahetas eelmise nädala kõige nõrgema välja.

Murranguline oli saate jaoks aga just 1997. aasta, kui ekraani vallutas üks Eestis seninägematult kuuma vere ja suurte mokkadega mustanahaline KKK (mitte segi ajada ühe teise ajaloolise KKK lühendiga, mis samuti mustanahalistega seostub) ehk Kõige Kuumem Kakaopoiss: Mike Emelai.

Mike ja tema hitt I Like What You Do leidis absoluutselt kohe tee minu südamesse. Vaata ja meenuta:

Milline rõõm oli nüüd sel vihmasel oktoobrikuul näha, et 23 aastat hiljem on mu lempar trendsetter Rannamaja Kristo vanad head ajad julgelt tagasi toonud ja vastassugupoole eest lainete löömiseks piisab taas vaid keskpärasest lauluoskusest, ümmargustest prillidest, lopsakast metallketist kaela ümber rippumas ja muusikavideos lihtsalt tooli peal istumisest. Mis järgmiseks? Zippod vööl? Eest lahku kammitud kajakasoengud? Või hoopis piiparid taskutesse? Mine hullu tea, mida mees järgmiseks välja mõtleb.

Rannamajk Emelai

Ma kirjutangi praegu seda lugu aeglasemalt kui muidu, sest mul on pöidlad pihus. Hoian mõlema käe pöialt, et Kristo teekond kodumaises muusikataevas kestaks vähemalt kaks korda kauem kui Mike Emelai oma.

Jah, vähemalt 4 päeva.

Nüüd aga siis vähemtähtsad teemad nagu raha, intressid, majandus, SKP ja muu mõttetu iba.

Õnneks oli oktoober ka rahalises mõttes igati kordaläinud kuu. Sain ühe tummise paarkend kilo kaaluva laenu oma kolhoosist välja anda, mis hakkab iga kuu ühe üürika jagu intressi koju tassima. Praegu ongi see higivaba plekk siin veidi nigelaks jäänud, pean tunnistama. Oktoobris ei olnud mingist finantsvabadusest juttu, kui kulud olid üle 2k ja higivaba tuli sisse napilt üle 1k… häbi, kurat.

Siit teilegi praktiline õppetund: tasub inimestega rääkida. Tõenäoliselt keegi kuskil otsib midagi, millega sina saad aidata. Olgu see siis laen, abi, nõu või misiganes. Uuri, mis kellelegi käsil on, sest täpselt nii sain minagi selle laenu välja saadetud ja ootan nüüd iga kuu siuke ca 400 eurot intresse. Patt oleks kurta.

Põnevat oktoobrist veel niipalju, et tegin 2 raha- ja enesearenguteemalist spektaaklit. Ühel päeval kuldasin üle karja naisi (ei, palun ära ütle, et sa mõtlesid praegu golden showeri peale) ehk rääkisin Juuksurite Ühenduse koolituspäeval ja tundub, et teema läks käärigängsteritele korda. Leidsin sellise tagasiside postkastist pärast:

“Ma tean, et kevad 2020 mainimine pole just väga eristuv lähenemine, aga just sellel ajal sain aru, et vajan inimest juuksurite konverentsile, kes räägiks finantsidest ja investeerimisest inimestele, kelle põhitöö on väga loominguline ning exceli tabel hirmus ja tüütu. Küsi ja saad ning mina, Rahakrati näol, selle esineja leidsin. Kuigi seltskond koosnes suures osas naistest ning enamik veetis oma õhtu googeldades sõna “Rahakratt”, oli väga populaarne aruteluteema hiljem see, mille arvelt saaks edaspidi oma kulusid kokku hoida. Ühe lausega: testosteroon + väga hea esinemine + väga tark ja õpetlik jutt. Ühele korraldajale on Rahakratt esinejana lausa kingitus. Anna talle publik ja vajadusel mikrofon ning saad pärast hulgaliselt komplimente, kui hea ürituse sa ikkagi korraldasid. Aitäh! Ah jaa, esimene õppetund oli see, et kasulik on investeerida veekindlasse ripsmetušši, sest naerupisaraid pritsib palju.

Ning teiseks jõudsin Rakverre põhikoolinoorte ette. Ausalt võin öelda, et siuksed noored kivinäod on kõige raskem kraud, kelle ees olla. Õnneks ma tean alati ette, kes publik on ja suudan siduda rahateemad kasvõi TikToki ja Fortnitega või selgitan, kuidas higivaba v-buckse teenida, aga noored on ikka julmad, kurat. Mitte ühtegi emotsiooni, noh.

Rakvere ürri “salvestas” mingi päris osav jutupliiatsi piff, kes esinejate lood koomiksiks tegi:

Telefonis kuulsin, et mind kutsuti Raplasse. Kohapeal selgus, et olin Rakveres. Üks perifeeria kõik, ega siis uut särki ära ikka ei viska ju

Aga lähme parem koos mu rahakoti kallale. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Ega veel liiga palju keksida ei julge, aga 50k peaks selle aasta sees küll ära tulema. Vot sulle madalalaubalist magalarajooni rahavõlurit!

Järgmine teeviit näitab juba “Higivaba 50k” poole

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 763 eurtsi täiesti niisama (47350€/62 kuud). Ja see number peaks teoorias üle aja koguaeg kasvama. Rahakoti mõttes olen juba penskar valmis!

Jooksva aasta pilt on selline:

Oktoober tõi uut raha kokku 8 720€.

Siin sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Kõigest kokku ahnitsetud rikkustest läks uue higivaba papi tootmise rattasse 72% ehk umbes 6 314 euroraha.

Kolhoosiga on praegu nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja plaanis on kuidagi neljas korter millalgi ära sahistada.

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli septembri jooksul kokku 1 086,34€. Siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu finantskümnevõistluse higivaba edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Novembri alguses teen ülevaate oktoobri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth (oktoobri flipi tulemus kajastub järgmise kuu tabelites):

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Crowdestate.eu

Mis see on: Crowdestate’s on üle 32400 investori ja konkurentidest eristuv Euroopa kõrgeim keskmine tulusus. Investeeri kinnisvaraga tagatud, põhjaliku kontrolli läbinud projektidesse.

Boonus: “Meil boonust pole. Niipea pole plaanis kasutusele võtta ka.  Võid boonuseks panna, et kiire klienditugi (hehe). Ikka head, Crowdestate”. No vot siis. Omaltpoolt lisan, et korralik tootlus on ka boonuse eest Crowdestates.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Flender.ie

Mis see on: Iirimaal registreeritud P2P portaal, mis pakub võimalust Iiri äridesse investeerida ja pakub 10+% intressi.

Boonus: 5% ekstra intressi esimese 30 päeva jooksul liitumisest.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Reinvest24.com

Mis see on: Tänu ühisrahastusmehhanismile võimaldab Reinvest24 teil igas maailma otsas osta elu- või ärikinnisvara osakuid kollektiivselt koos teiste investoritega alates 100 eurost ja teenida kasumit rendist ja kapitali kasvust kombineeritult, investeerimisperioodi piiranguteta.

Boonus: 1% cashback’i investeeringutelt (kehtib kuni 03.06.2019). Ilmselt tuleb varsti uus kampaania.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
16 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rahabot

Sa oled vist kiiruga postitust kirjutanud, sest kulude tabel on välja jäetud. Ja kus on kaua oodatud 40k flipi saladus? Seda ka pole. Ainult lubadused ja lubadused, aga tegusid pole 😀

rahakratt

Mkmm, nädal aega kirjutasin, ei ole siin mingit üle jala laskmist. Kulude tabelit pole kunagi olnudki ju.

Sääsk

Ma otsisin investeeringute jaotuse tabelit, aga seda enam ei ole. Oled hakanud hämaraid tehinguid tegema, mis ei kannata ilmavalgust?

rahakratt

Pigem mingid aktivistid täitsid oma vaba aja nuhkimisega (sest kui inimene peab blogi anonüümselt, siis on osade arvates loogiline, et ta tegelikult tahab enda isikut avaldada) ja seetõttu tuleb mõni kraan kinni keerata. Näitan seda edaspidi v-o oma showdel, näiteks. Või mingis uues vormis ka siin kunagi.

K

Ma vist soovin, et ei oleks kunagi seda videot näinud. Ja sa aitad täiesti süüdimatult madalate standardite levitamisele kaasa, sest kui see on jackpot, siis peaks me kõik selle kõrval end vist miljardäridena tundma.

rahakratt

Elus peab vahedusrikkust olema. Ega ma ka päevad läbi ainult Brahmsi ja Wagnerit ei kuula, kuigi selline mulje võib jääda.

Vännklaabi liige

Krt, ohtlik on tööl selliseid videosid vaadata. Jaagupoti lugu pani tuhvli tatsuma ja eneselegi märkamatult olin hakanud klapid peas kaasa ümisema “…tule mulle sülle, tule mulle sülle…” Reaalsus peksis majja kui koristajamutt tolmulapiga üle küüru virutas ja vihaselt sajatades (täpselt ei saand aru aga ohtralt “sidesõnu” oli) ja lapiga vehkides minema loivas.
Tänks, rahakratt! Kes mu prügikastist edaspidi kommipabereid ära viima hakkab?

Aga tuleb tunnistada, et (selle blogi lugemise tulemusena?) olen ka ise hakanud taskupõhjas vedelevaid sente aktsiatesse lükkama. Finantsvabadus peaks sellises tempos saabuma küll alles 2896. aastal aga proovima peab ja äkki õnnestub esimesed lollused peenrahaga ära teha, et siis edaspidi suuremate summadega kõik oivaliselt kulgeks.

rahakratt

Proovi ikka vastupidi, et teed suurte summadega lollused ära ja siis peenrahaga kulgeb oivaliselt. Hätta sa ei jää, varsti olevat üks koristajakoht vaba, saad selle kohe endale tõmmata, kuna tunned juba objekti!

Financefreedom.eu

Oot, sa tööl ei käi enam ega? Ja ikka teenid kuradi 7 korda rohkem kui eesti keskmine? POLE PAHA!

Oskad kommenteerida, miks blogitulu rida nullis on?

rahakratt

Onju? Oleks pidanud juba ammu töölt ära tulema. Soovitan kõigile. Paned avalduse lauale ja juba järgmine päev hakkab rullihunnik steroididel kasvama.
Blogi tulu on selline nice to have lahter. Nullis seetõttu, et okt ei maksnud see soovituskoodide vahendaja mingil põhjusel pappe välja. Aga juba täna tuli uus credit note mingi 106 kulli peale. Niiet, kõik on kontrolli all. See vahendaja maksab mingi oma suva järgi loomingulise graafikuga asju.

Poleedu

Kus on Mündibaasi lahter tabelis? Aasta algusest +100%.
USA firmad paugutava suuremaid summasid vabast cashist bitcoini,inflatsiooni kaitseks. Novembrr, decembrrr.
Küsimus, kas halloweeni nahkhiire praadisid ikka korralikult läbi seekord?

rahakratt

Mündibaas on endiselt mingi 70 kulli väärt. Ma ei hakanud seda oma tavalist pikka tabelit panema, kuna asi on nii kirjuks läinud ja ikka leidub mingeid mataentusiaste, kes aktsiate väärtust rehkendavad ja siis aktsiaraamatusse nimesid kõrvutama lähevad. Idk the f*ck why.
Võtsin sel aastal eesnahkhiire, need ei pidanud haigusi kandma. Aga neid saab ainult Rootsist, seal on hea vaba neil ringi joosta.

Mats

7k higistades teenitud tulu – pole paha.. Kui higivaba papi osakaalu suurenemine tundub loogiline, siis see mitte nii väga. Kuidas sa sellise numbrini jõudnud oled?

rahakratt

Mina ei jõudnudki, mu kolhoos jõudis. Aga eks see on nii, et proovin müüa teenust, mida enne tegin palgatööna. Sealt tuleb juba maksuvõit, tegelt. Ja eks ma olen veidi hinda tõstnud ka, kuna mul on tulemused ette näidata.

Erik Allas

Hei. Lahedad lood. Head mussi ikka tehakse. PAne mingi päris meeldiv lugu ka teinekord.
Kas sa oma faviconi ei taha ära vahetada?
Kade meel hakkab. Viie aastaga kroonimiljonär.
Edu ja jaksu!

rahakratt

Proovin ikka kodumaiste staaride tähelennule kaasa aidata, seetõttu jagan seda head kraami.
Kadeduseks pole põhjust – hakka järgi tulema, ma võin ära oodata. Nukid!

16
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top