6 aastat ja 8 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: edaspidi palun pöörduda tiitliga “Lgp. Mr. Teie Ekstsellents POOLMILJONÄR” ehk hüppasin ühe eduka flipiga uuele tasemele

Käed niimoodi värisevad ja süda puperdab, et unustasin teile isegi tervituse siia kirjutada. Oleks võinud ju eelmise rea asemel seda teha, aga näed – lihtsam oli veel üks lause (see, mida sa praegu loed) hoopis juurde kirjutada. Oehh.

Miks?

No vaadake ise, kuidas ma oma 80. tegutsemiskuu juubelit tähistan. Kui täiesti aus olla, siis ma ei julgegi täna siin mõnda numbrit avaldada.

Aprilli hailait on ilma pikema jututa tehing, mis viskas mind mu eelmise kuu networthi´i 456kaa juurest praeguseks 520kaa juurde. Päris okei oleks igal aastal üks selline turske säga finantsvabaduse tiigist välja sikutada ja noh… aasta lõpuks näiteks tõsta Investor Toomase vaevaline liikumine rahamaastikul ümber beebide konteksti. Kuidas kõlaks… Investor Roomas?

Mul teksadega ka täitsa OK maratone teha muidu, jah

Eestlaslikult hakkasin loomulikult kohe asja negatiivseid külgi ka otsima ja tõesti-tõesti: ei ole head ilma halvata. Ehk siis ma olen saavutanud nüüd eesmärgi, mida ajasin taga eelmisel aastal ja mille tõstin täitmatuse tõttu sellesse aastasse:

Käes on poole milli piir!
Mis edasi?

Mida ma nüüd ülejäänud aastaga teen, istun niisama? Või võtaks asja siis juba päris suurelt ette ja paneks 2022. rahalise mõõdupuu näiteks 700kaa juurde..? Pean veel kaaluma ja seedima seda asja.

Selleks, et mitte flipi teemat negatiivselt lõpetada, siis ühe suure boonusena vähendasin ma saadud raha eest enda võlgade osakaalu ka. Kui varem olin ma oma võlgadega seal 220 000€ juures, siis tänaseks on see number 150 000€ juurde maandunud. Praegusel imelikul ajal annab see veidi rahulikuma tunde ja mul võib lähiajal vaja minna laenuvõimekust. Milleks? No ma olen mänginud mõttega, et üks eesmärk võiks olla näiteks päris enda kodu sissemakse kokku ajamine (mis peab olema ebatavaliselt suur, ilmselt 250 tuhhi juures, kuna koduvõla kandidaat ma töötuna eriti ei ole) ja seda selliselt, et ma alla 500 000€ piiri enam ei vajuks. See oleks ju töötu kohta päris grandioossne plaan, mis nõuab küll kõvasti loomingulisust? Kuidas seda saavutada, siis nagu ikka, pole aimugi. Üks variant on näiteks kalleid koeri varastama ja neid omanikele tagasi müüma hakata. Dognapping..? Idk.

Aga fööst tings fööst ehk mida ma turult aprillis kokku kühveldasin?

Aprilli ostunimekiri sai selline:

Berkshire Hathaway B (BRK.B.US) @346.21$

EGR1T @3.9€

Kasvukonto: SP500, XCHA,SPYW, COINETHE

Tesla Motors Inc. (TSLA.US) @911.69

Walt Disney Co. (DIS.US) @131.63$

Ärilaen x2

Ja müügiosakonna tehingud:

Puudusid

USA suunal annan teile küll ühe väga hea tööriista ja indikaatori: te ostke siis, kui mina ei osta. Absoluutselt iga, iga, iiii-gaaaaa, I-GA fuking kord, kui ma seda mandrit vallutama suundun, siis tõmbavad aktsiate hinnad pea alla, et ma neile pihta ei saaks. Kas see ei peaks olema kuidagi reguleeritud, et alla mingi x protsendi mu aktsiad kukkuda ei tohiks? Hetkel on mu USA vallutamise 2022. eelarvest 15kaast alles 13.8kaad. Kas ma ei peaks mitte automaatselt investeerimisgeenius olema, kuna mul on see blogi siin? Kuidas saavad mu valitud aktsiate hinnad kukkuda? Ma lihtsalt ei näe siin loogikat.

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Jep, aprillis läksin kõrgushüpet teibaga tegema!

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 2 084 eurtsi täiesti niisama (166724€/80 kuud).

Aprilliga tõmbasin selle numbri lihtsalt duublisse, eelmisel kuul oli “niisama teenitud raha” summa seal tuhande juures. Aga tundub, et nüüd, 6a hiljem, hakkab see mäng päriselt hoogu sisse saama ja higivabalt tööle pandud plekk minu aktiivse plekiga võrdselt tööd tegema. Lõpuuuks ometi.

Jooksva aasta pilt higivaba tulu kohta on selline:

Aprill tõi uut raha kokku ca 80 510€.

Väikese vahepõikena mainin, et see on mu viimase palgatöö umbes kahe aasta palk. 2015. aasta ja Rahakrati sünni aegse palgatöö umbes… kuue ja poole aasta palk!

Selle eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma 92% ehk umbes 74 000 euroraha. Hetkel küll tunnistan, et see on enamuses kontol, kuna ei oskagi nagu midagi peale hakata, veidi peab marineerima, et mis ja kuidas edasi. Ma olen juba ammu avalikult öelnud, et ma ei suuda tavaliselt isegi paari sotti oma kontodel niisama rahana hoida, aga praeguses olukorras on päris tore tunne sellise rahavaru lähedus.

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et eelmisel aastal kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli aprilli jooksul kokku 75 574,44€.

Kui eelmine kuu tähistasin edukat flippi, mis kergitas higivaba raha summa sinna 5k juurde, siis seegi kord tuleb “süüdistada” üht edukat flippi, mis tõi ligi 73k€ sisse.

Korraks veel arvutusi tehes, siis ühe kuu ja ühe flipiga sikutasin ma omale koju sellise summa, mille ma oleksin kuue aasta ja 2-3 kuuga teeninud, kui oleksin 2015 jäänud oma selleaegsele töökohale ning poleks hakanud sentidega pusima. Kas mul on võimalik kuidagi veel ektreemsem ja tõsielulisem näide teile tuua, et TASUB küll pingutada ja rahadega kabetama hakata?! Kui see teid ei kõneta, siis sorri ninjad, aga minu käed mõõgad jäävad lühikeseks.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Mai alguses teen ülevaate aprilli kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD (tegelt hetkel isegi üle tonni USD, sest TSLA on ka võimalik siin saada)!

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!


13 thoughts on “6 aastat ja 8 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: edaspidi palun pöörduda tiitliga “Lgp. Mr. Teie Ekstsellents POOLMILJONÄR” ehk hüppasin ühe eduka flipiga uuele tasemele

 1. Mihkel Vasta

  Ilusad numbrid ja hea töö! Tundub põnev – kas avad flipi tagamaid ka veidi rohkem? 73k päris kena teenistus – mis objekti enda hinnatase oli, mida flippisid, vuntsisid üles ka või lihtsalt müüsid edasi, kas üksi või oli mingi ühisprojekt, kas objekti leidsid lihtsalt turult ja nägid võimalust või muu taust?

  1. rahakratt

   Millalgi kirjutan (või räägin kuskil) rohkem ikka, jaa. Üksi tegin, eelmise kuu flipist jäi okas hinge, et pidi münte teistega jagama. Objekt ise, muide, oli lihtsalt kaavee-st üles nopitud, jep.

 2. Ats Vasta

  Tere, lgp. alfa-tuvi!

  Meid tavalisi linnupoegi väga huvitab, mis flipiga tegu, kas korteri? Maja? Ma tavaliselt flipin Kirde saia panni peal, munaga. Kas olen õigel teel? Kui muidu otse ei taha/saa öelda, siis võib kõrgema staatuse lind kasutada ka allegooriat või muud mõistukõnet.

  1. rahakratt

   Näedsa, noh. Ma kirjutan teile enda uue tiitli suurelt ette, aga ikka te seda kasutada ei oska. Lootusetu punt siin.

   Korterit vist nii võimsalt ei flipi, kui just pärandiga vms seda ei saa. Tegemist oli ikka majakese moodi tootega seekord.

   PS. Ma proovisin ka kunagi pannil Kirdekat teha endale pika päeva lõpus poputamise mõttes. Olin näinud, kuidas vanaema neid loopis, aga vist olin liiga ametis söömisega, sest ma ei näinud, mida ta lisaks munale sinna veel pani. Seega ma panin aind muna. No ütleme nii, et ära ei surnud, aga kindlasti oleks saiad paremad saanud, kui oleks ka suhkru jms lisanud. Ja enne oleks võinud mitte terve pätsi ära praadida, kui kuhjaga mõnusalt telksi ette maandusin ja vea avastasin… Niipalju siis sellest, miks ma toidublogi ei pea.

 3. Martin Vasta

  Õnnitlused uue piiri ületamise puhul, kuid mind pani kaht viimast kokkuvõtet lugedes imestama, et flippimist higivabaks loed. Kas pole tegemist ikka väga selgelt ettevõtlusega, nagu su etteasted erinevatel lavadel?

  1. rahakratt

   Aktsiaid “flippides” ehk odavalt ostes ja kallimalt müües on tegemist higivabaga, eksole? Kinnisvara ju samamoodi, kui tervet objekti ringi ei ehita vms. Flippe teen, kui ette juhtub. Pean seda siiski higivabaks, kuna see ei ole mu töö ega põhitegevus. Etteasted valmivad iga kord eraldi vastvalt publikule ja nõuavad päris kõvasti enda tööd. Seetõttu pean neid aktiivseteks tegevusteks.
   Kui nii võtta, siis pole ükski asi täiesti higivaba: aktsiad/võlakaid jne tuleb kaaluda, analüüsida jne. Laene andes tuleb lugeda plaane, mida rahaga tehakse ja lugeda lepinguid jne. Siin võibki arutama jääda, aga minu põhimõte on see, et higivaba tulu=investeerimisega seotud tulu/kasum. Mitte palgatööga, mitte esinemistega ega midagi kolmandat. Siis on selge piir paigas ning minu poolt on teil kõigil luba enda higivabasid ojasid ja jõgesid piiritleda nii nagu teie ise soovite ja õigeks peate.

  2. Anu

   Lõpuks ometi!!!
   Seda 500000 ootasin ka väga…
   Kuidas seda tähistad? Kas ostad mälestuseks ka midagi või märgid seda verstaposti mingil muul moel?

  3. rahakratt

   Tead, ega ma ei oskagi tähistada. Arvasin kunagi ise ka, et 500k täitumisel bronnin Linnahalli ja käsutan Anne Veski lavale jne, aga tihti on see unistamine ja eesmärgi tagaajamine ägedamgi kui kohale jõudmine. Võibolla teen ühe suure Peetri pitsa tähistamiseks. Aga mitte niisama pitsa, vaid paksu põhjaga!

 4. Pinsi Vasta

  Mis kuradi imevend sa oled, ma ei saa aru, noh. Selgita palun.

  1. rahakratt

   Hmm, kas me mitte ei teinud siin blogis 2015. aastal kõik sellise diili, et saame rikkaks või jäi mul midagi kahe silma vahele? Ma püüan enda osa lubadusest täita, noh. Vabandust. Muidu olen täitsa tavaline jope pealinna äärealadelt. Imesid kahjuks siin pole, aga järjepidevusega ei ole mul probleeme.

 5. Kaja Vasta

  Einoh, pealinna krahvide mesimagus elu! 🙂 Kade, väga kade, olen.
  Mis pagan nende USA turgudega on, ah? Olin siin ka sõiduvees ja avasin elu õitele kasvukontod. Kujutasin juba ette, kuidas nad täiskasvanuikka jõudes mu põllepaelast lahti lasevad ja muretult minu targalt tehtud otsuste vilju nautida saavad. Ega ma midagi suure hurraaga ei teinud. Ikka läbimõeldult, ikka läbimõeldult. Rõõm jäi üürikeseks, sest praegust seisu vaadates näen küll vaimusilmas neid kolmekesi kuskil poe taga Bocki libistamas :-/

  1. rahakratt

   Neid kolmekesi=meid viiekesi, jah?
   Aga no mis seal ikka, tuleb oodata järgmist tõusu ja seni ikka juurde võtta. Jääb loota, et nad niipea sul veel Bocki ealised ei ole…

  2. T

   Võtke mind ka kampa 😀 Kisub sinna poole, aga sell nuppu ikka vajutama ei tõmba

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga