0 %
Säästetud raha
0
Higivaba papp
0
Kuu sissetulek

7 aastat ja 9 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: ma olen lõpuks Madis Müürist rikkam! Lisaks lõhnab sedasi, et lähen pensionile ja avaldan oma mõtted Amplerist

Tervituseks laulame siin edaspidi iga kord nüüd ametlikku sendiusklike pslami ehk Kulu kulu kulu kulu ole hea mees maksa laen ära ära ära ära ulu. On teil sõnad juba pähe õpitud või jagan seekord veel lauluraamatud välja?

Ega mul nüüd ongi nii, et iga kord, kui kuskil mikrit näen, siis proovin selle kohe jõuga enda kätte haarata (vt selgitav graafik allpool) ja enne turvade sekkumist lauluga maha saada. Näiteks bussides saab suht pikalt laulda, kui juhi kabiinist see peatuste ettelugemise mikker ära rebida. Enamus juhtidel on nagunii suht poogen, mis bussis toimub. Soovitan teile ka, et kui tahate säästlikult oma firmas näiteks team eventi korraldada ja karaoket pakkuda, siis mõelge bussisõidu peale.

Selgitav graafik: “Oot, anna korra, ma hästi korraks hoian seda mikrit lihtsalt”

Ma loodan, et te olete tänulikud, et minusugune staar siin teile veel kirjutamas käia viitsib. Ega ma teengi seda tegelt puhtalt inertsist, kui aus olla. Vastu ei saa siit ju nagunii mitte midagi.

Aga mai märksõnad on järgmised: reaalselt kohe-kohe Elmari raadios kõlav hitt “Kõik nii kiirelt kulub” ja kõik staari eluga kaasnev, 2. pensionisammas, Grab2Go IPO ja Ampler.

Ma ise lootsin, et pärast “Kõik nii kiirelt kulub” hiti loontši saab mu postkast olema ääreni täis tiiraste naisfännide siivutuid pakkumisi. Pehmelt öeldes päris nii läinud ei ole nagu ma eeldasin (0 pakkumist) ning millegipärast huvitas väga paljusid mu postkastis tunglevaid tegelasi hoopis olukord seoses Ampleriga ja mu seisukoht Grab2Go osas. Nooo okei, kui te tõesti nii igavatel teemadel rääkida tahate, siis olks.

Nagu allolevast ostunimekirjast varsti näete, siis ma olen G2G endale juba korvi tõstnud. Põhjused? Normaalne (mitte kahtlaselt odav) hind, mehed seal taga, kes on päriselt rahvusvahelist müüki teinud ja Ericssoni tehaseid juhtinud jne (mitte sellised oma firma logodega kapuutsikate disainimisele keskenduvad koeraomanikud, kes co-workingus pinksi toksivad ja ipo raha uue veebi tegemiseks huugama panevad) ja potentsiaalsed suurkunded (Tamro/BENU ja räägitakse R-Kioski piloodist/koostööst. Neist kahest piisaks, et tuhandeid tooteid välja tulistada tbh). Kui kuskilt võiks äri tulla, siis siit ju võiks küll. See on minu arvamus.

Ja natuke mõtteid Amplerist.

Väga eredalt on veel meeles ajad, kui mu Funderi pott näitas väärtust 48k. Tiivad olid tol ajal päris laiali linnavahel jõlkudes. Tänaseks on hiilgeaegadest alles vaid jäänukid: umbes 7k.

Loomulikult käin ma lohutuseks Müürilehte lugemas (Madise blogi), et ennast natukenegi paremini tunda. Ikka on ju tore, kui keegi teine on sinust rohkem kaotanud. Eestlaste värk…

Ma ausalt ei kujutaks ette, kas ma suudaks selle mehe kahemillise “kaotuse” valguses metsas olles värisevate kätega isegi korralikku sõlme köiele teha. Vist mitte. Igaljuhul nagu te näete, siis alati ei pea endal hästi minema, et teistest ette jõuda – vahel on hea strateegia lihtsalt ootamine, et teised näoli porri kukuksid ja sinul jääbki üle lihtsalt lombi kõrval juubeldada ja kukkujal seljas trampida.

Aga mis ma enda Ampleriga tegin? Mitte midagi. Müümiseks on parim aeg nagunii möödas. Muidugi ei ole ma õnnelik praegu, aga ma olen võtnud Funderi asju alati mõttega, et 5-7 või isegi rohkem aastat kasvada lasta. Miks siis nüüd järsku müüma peaks? Ma vist julgeks isegi natuke juurde osta mingi bet´i tegemiseks, aga kusjuures päriselt kõige rohkem hoiab mind tagasi hetkel hoopis Funderbeami maine ja keskkond. Ma loodan, et praegu ongi Ampleri suurim auk ja edasi võiks minna vaid paremaks (onju, härra sendiprofessor Liivamägi, et lootus on ametlikult üks finantsmaailma investeerimisstrateegiaid?). Ampler jääb mulle edasi tiksuma – ma endiselt mõtlen, et kui ettevõttest korraliku rehaga üle käidi, siis siit võib veel asja saada. Aga ei pruugi, sest seis on ikka toorelt hapu. Lihtsalt mõtlen, et äkki Kõu toetab mingi klotsiga neid, müük veel käib, poed on lahti, tooted on head jne. No eks saab näha, kas läheb üles või jäävad õppematerjalide sahtlisse lihtsalt niisama alles nagu Investor Toomasel.

Ampleri investorite kohustuslik update Facebooki profiilidel

Teine suurem rahateema mais oli pensionisammas. Või õigemini selle puruks löömine.

Sest noh, 38selt võiks juba pensionile minna küll ju?

Kui Ampler võtab, siis Pensionikeskus annab nagu mu vanaema tavatses öelda!

Tegelt ega ei ole siin midagi passida enam. Teine sammas kasvab sama “vingelt” nagu nimigi ütleb (olete kunagi kasvavaid sambaid näinud muidu?) ja kuna ma olen ikka rääkinud, et ma tööl ei käi ja sinna juurde keegi ei panusta, siis hea plaani tekkimisel löön samba puruks. Vihjeks: võib pakkuda Pärnu korterit, paneel- või kivimaja, 1-3 korrus, ok korras, hea asukohaga, hea hinnaga.

Tulles nüüd kuu kokkuvõtte juurde, siis nagu ikka: esmalt ja enne tabelite võrdlemist traditsiooniline põige eelmise kuu ostukärusse.

Mais tõstsin kassalindile järgmist kraami:

Ostutehingud:

DelfinGroup @1.35€

Grab2Go IPO @1.21€

Kasvukonto: SP500, XCHA

Laenud ca 4 500€

LHV @3.595€

Müügitehingud:

Ei olnud.

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 2 183 eurtsi täiesti niisama (203107€/93 kuud).

Jooksva aasta pilt higivaba tulu kohta on selline:

Mais võtsin teie eest majandusest raha ära suurusjärgus umbes 7 400€.

Eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu Maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma 55% ehk umbes 4 050 euroraha. Mai oligi selline kuu, et palju auru läks muusika tegemisele, sekka mõned sendireivid, kodu upgrade, ühes üürikas üürniku vahetus, paar kvaliteetset õhtusööki ja vaba aja veetmist ja nii oligi.

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et esimesed ärilaenud on käes ja esimesed tagasigi makstud!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosi ehitamisega sipleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli mai jooksul kokku 2 453,36€.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Juuni alguses teen ülevaate mai kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD.

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
8 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
c

miks ei eelistanud 2.sammast kasvatada läbi PIK? kas -20% on seda väärt? kas oma ettevõttest endale palka ei maksa? kas kasutad erakindlustust haigekassana edaspidi seljuhul?

rahakratt

KAPOst oled vä, et ebaviisakalt käitud ja korraga nii palju küsimusi?
Lühidalt on vastus see, et ma usun, et suudan selle rahaga kasulikumaid asju teha. Palka hetkel ei maksa, kuna mu ettevõte on mulle nii palju võlgu, et praegu saan iga kuu laenumakseid tagasi firmast (palgatöö ajal panin ikka tummiselt palgaraha etevõttesse tiksuma) ja haigekassat tõesti iga kuu ei ole… aga sellist strateegiat ma kõikidele ja avalikult küll ei soovita. Igaüks tegutsegu ikka oma riskitaluvuse piires.

Präänik

Millal Spotify kasumirea Excelis unhided?

rahakratt

See number on nii suur, et pidin eraldi exceli tegema. Eelmisesse ei mahtunud.

B

Hei Kratt! Olen su ammune lugeja ja blogi algusest peale läbi loetud. Oled mu finantsteekonna alguse põhjus- sain sinult julguse, praktilisi näiteid jne. Seega palju raamatuid lugenud, aktsiatega jõudu proovinud, Estategurusse olen veits plekki sisse lükanud jne, iga kuu aktiivselt läheb SOS olukordadeks raha jne. Päriks su käest, et mida tegid, kui Estategurus mõni laen maksevõimetuks tunnistati? Müüsid maha? Endal praegu 2 sellist portfellis 😀

rahakratt

Kraaps heade sõnade eest ja kiidusõnad sulle, et rahamaailmas ringi siblima hakkasid! Kindlasti juhtub selliseid asju veel – mõni aktsia langeb, mõni laen läheb hapuks jne. Mina ei tee EG hapude laenudega midagi. Mis ma ikka teha saan? Uksetaha ei lähe ju. Kuniks see on väike osa su laenudest, siis on okei. Kõik ei saagi alati libedalt minna. Kui juba palju tekib neid laene, siis vaata ikka vägagi kriitiliselt üle, mis su laenude andmise kriteeriumid on. Võibolla viskad liiga lõdva randmega rahhi oma kukrust välja.

B

Tänud vastamast! 😎Ise mõtlesin sama, et ka ebaõnnestumisi peab vahepeal olema. Mis muud, kui täiskäigul edasi pürgima! 💪🏼

rahakratt

Nooooo ei pea just olema, aga on. Kui piisavalt kaua ja piisavalt hajutatult tegutseda.

8
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top