Juunikuu pilguheit varasalve ja tasuta nänni aeg!

Tsau, mu ustavad fännid ja fännitarid. Ja Kadri Simson.

Olen teie ees, et juuni kokku pakkida ja taas üks kuu enda elust maha kriipsutada. Kõige olulisem uudis kõigepealt – Rahakratt on kolinud! Elan nüüd internetimaailmas uuel aadressil www.rahakratt.ee

Jah, see võib tekitada väikest ebamugavust, et pead ennast korra uuesti mu blogis subscribama, aga no mida, sa ju armastad mind!

Juuni oli mu elus nii kirju kuu, et sellist värvide ja mustrite paletti ei suuda kokku panna ilmselt isegi mitte LSD üledoosi all kohtuvad Urmas Väljaots ja Zenja Fokingi mitte. Vahel tekib tõesti tunne, et tahaks juba siuke eluga rahul rauk olla, kelle peale sugulased viltu ei vaata, kui ta järjekordse eilset kapsahautist meenutava pussaka diivanipatjadesse surub. Tahaks puhkust. Tahaks rahu ja vaikust. Ilmselt sellest üleväsimusest on tingitud ka mu viimase aja äriideed, mida jõudumööda üles märgin omale. Plaan on avada Vaikuse Politseikool. Paikuse omale pakun konkurentsi sellega, et mul hakkavad ainult tummad miilitsad olema. Ma ei tea täpset rakendust neile kõigile, aga võibolla siis luurajateks ja kiirusemõõtjateks jms. Küll elu selle õige asja ise välja mängib. Igaljuhul ideede vihik on mul tihe ja kohati sellist soppa täis, et endalgi on imelik olla. Aga olen veendunud, et revolutsioonilisi ideid on vaja maailma paremaks muutmiseks!

Suurim üllataja juunis ei olnudki ükski laenuportaal. Ega ka krüptokoinid mitte (need on mul endiselt sügaval põhjamudas nagu jumalakartlike perekond Sõnajalgade imidž peale hiljutist kuulirahe korraldamist popi pealinna lounge Võitlev Sõna(jalg) ees). Kõige tummisem pauk tuli hoopis Eesti Blogiauhindade jagamiselt. Tundub, et suutsin teid enne hääletamist korralikult ära hirmutada, sest kõik käisid super usinalt mulle hääli andmas. Suur aitäh! Sain oma nännikoti kätte ja osa sellest jagan ma loomulikult teile – ilma teieta poleks ma midagi saanud. Üks vähe huvitavam komponent kotis oli Click and Grow mingi poti või lambi kasutusjuhend… ja potti ennast polnud. Oli selle keegi siis lava taga vuuki lükanud või ei tea, mis värk, aga vähemalt on mul nüüd kasutusjuhend võtta, kui kunagi poti peaksin saama. Kõik võitjad on listitud siin: https://eba.marimell.eu/voitjad/

Endale jätsin auhinnakotist suure šoksi, mingi pisemat tilulilu andsin tuttavatele. Teie vahel jagan laiali Õhtulehe fotosessiooni, kuna ma ei saa sinna ise minna. Loosimisest osa saamiseks pead lihtsalt mu Facebooki postituse alla kirjutama ühe numbri ühest kümneni. Küsimus on sügavalt finantsvallast ja kõlab selliselt: skaalal ühest kümneni, kui õudne on bänd nimega E-Rotic?

 1. tavaline õudne
 2. sees keerama ajavalt õudne
 3. okei, väga õudne ja me kõik teame seda ja ärme sellest rohkem räägi
 4. see õudne nagu katsuks oma taskuid ja ei tunne oma telefoni seal
 5. see õudne, kui oled oma bossi juba kaarega sinna saatnud, kust tema elutee alguse sai ja alles siis avastanud, et kontrollisid oma Keno Loto numbreid valesti ja 64 miljoni asemel võitsid nurkade mänguga 13,40€
 6. see õudne, kui sul on jaanipäeva järgne pohmell ja sa oled püksata mingi festivaliplatsi keskel kellegi telgi uksel ja õues on 3 kraadi ja külma vihma sajab horisontaalselt sulle näkku ja üldse igale poole
 7. need kolm eelmist õudset kokku samal nädalal
 8. see õudne, kui astud kellegi mingile meganummile kutsikale käpa peale ja saad aru, et ta ei saa kunagi su inimkeelsest vabandamisest aru
 9. see õudne, kui ületad teed, vastu tuleb Farmi-Gabriel ja jääb sulle liiga pikalt silma vaatama
 10. see õudne, kui sul on sotsiaalrahastuse portaalis laen punaseks läinud (!)

Pane vastus kirja ja ma siis mingi hetk loosin selle fotosessiooni ära.

Oot, kunagi oli see mingi rahablogi, eks? Vabandan. Kohe tuleb mu juunikuu scoreboard ka.

Järgneb intro:

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Juuli alguses teen ülevaate juuni kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib:

www.nasdaqbaltic.com Balti aktsiad: kuu alguse seisuga krattimas 6057.02 eurot;

www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil: kuu alguse seisuga krattimas 11246.86 eurot;

www.twino.eu Twino sotsiaalvõlgade keskkonnas: kuu alguse seisuga krattimas 7692.08 eurot;

www.viainvest.com Viainvest ühisrahastuses: kuu alguse seisuga krattimas 2514.19 eurot;

www.estateguru.co ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus: kuu alguse seisuga krattimas 2709.82 eurot;

www.crowdestate.eu Crowdestate sotsiaalkinnisvaraportaalis: kuu alguse seisuga krattimas 1109 eurot;

Elhavee Kasvukonto ja Eesti fondid (NHCBHFFT, SPYW, XCHA, IVV, QQQ): kuu alguse seisuga krattimas 1015.77 eurot;

Laenud ettevõtetele: kuu alguse seisuga krattimas 14366.5 eurot;

Laenud eraisikutele: kuu alguse seisuga krattimas 3848 eurot;

No ja veits on mingit sulli ka avariikontol.

Kokku on Rahakrati kõikide kontode, hoiupõrsa ja investeeringute väärtus ca 52152 eurot, lisaks osalus väikefirmas, mis tekitab paarile inimesele higivaba üüritulu. Ja kurikuulus Coinbase, kus mu virtuaalraha väärtus kõigub nagu lekkiva põhjaga kalapaat Kaspia mere lainetel. Hetkel on see 138 euro juures ja plussis ei ole mina oma ostuga veel kunagi olnud selle paari kuu jooksul. 3 sotti läks sisse kunagi… On nagu on, noh.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki 2018. aastaks:

1) Saada iga kuu vähemalt ühe pensioni mahus passiivset raha (see on umbes 363,75 eur);

2) PURGIS. Anda mõni intervjuu või avalik sõnavõtt Rahakratina oma rahade teemal ja selleks puhuks tegin lausa eraldi lehe siia: https://rahakratt.wordpress.com/feim-ehk-meedia/;

3) Saada kroonimiljokaks nagu oli näiteks Tiiu Silves ehk rebida kogu oma mammona väärtusnumbriks 64k (täna on see tsirka 52k). Kõvemad rehkendamisgeeniused tegid juba ilma arvelauata tehte, et 12k on puudu praegu. Kui keegi puuduoleva osa mulle üle kanda soovib, siis kiri postkasti ja tänutäheks manin teid oma järgmises postituses ära põgusalt.

Taustainfoks veel see, et mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks.

Kõikide nende eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Raha tuli sisse 3166.77 euroopa valuutat. Selles jäi kuu aja jooksul alles erkiraasuke üle 50 prossa, elik 1589 euroopa valuutat. Liiga palju kulus ära, liiga vähe investeerisin. Üle pika aja ostsin omale juunis paar uut mööblitükki, et mitte tulevasi pruudikandidaate ära hirmutada oma üheraudse pliidijunni ja katelokiga. Olen ju nüüd kuulus, pean ikka standardid vastavaks tõstma. Iga hetk võib nüüd Kadri kõne tulla. Kadri, kui sa seda loed, siis tea, et ostsin omale ilusaid uusi riided. Samas poogen, kui sa ei helista, ongi säästlikum elu. Tahan olla mersus, mitte püsisuhtes.

Passiivne oli juunis 358.44 euroopa valuutat. Nagu näha, siis olen tagasi normaalsete numbrite maal ja juuni on mai kõrval nagu pehme teibaga Erki Nool veteranist Sergei Bubka kõrval. Järgmised kuud peaks taas natuke priskemad tulema, kuna õnnestus üks päris okeika intressiga laen aastaks ajaks välja visata.

PASSIIVNE SISSETULEK

estateguru.co 85,32

crowdestate.eu 1.09

mintos.com 113.62

twino.eu 73.61

viainvest.com 19.33

muude laenude intressid 80

muud passiivsed mündid 63.3

üüritulu 0

dividendid 7.49

KOKKU 358.44

Vaatan neid tulpasid ja vägagi rahul olen hetkel sissetulekutega. Näha on, et parandama pean säästmist-investeerimist. Passiivse papiga on okei – ma olen seda rada natuke vähem kui kolm aastat sõtkunud ja praegu poole aastaga 3k higivaba lisarahhi koitsa meelitada on igati edumeelne number. Onju? Mulle meeldib nii mõelda, et näiteks tahaksin mugavalt elamiseks iga kuu 1500 eur saada (üürid ja toidud, aga mitte investeeringuteks vajaminevad summad) ja praegu saaksin nagu kaks kuud aastas kaetud. Nüüd pole muud, kui trikoo selga tõmmata ja kõvasti edasi võimelda, et 10 kuud siia juurde panna ja olengi terve aasta rahaliselt vaba ning saavutanud esimese rikkuse taseme! Harjutus, alga!

Järgneb väljaheide ja tule võta siis mõni reaalselt raha tegev soovituskood. Olen ise kõikide nende portaalide kasutaja ja seni ei ole pidanud pettuma.

1. Estateguru.co: tule Estateguru kinnisvara ühisrahastuse investoriks ja liitu minu sooduskoodiga EGU09006. Iga minu jünger saab pärast registreerimist kolme esimese kuu jooksul teostatud investeeringute kogusummalt 0,5% soovitusraha oma virutaalkontole. Kui sul on mingi vana ja varjusurmas konto, aga pole tehinguid teinud, siis tee värske konto ja lõikad minu diilist kohe otsest kasu.

Kuidas Estateguru keskkond toimib? Kinnisvaraomanikud või arendajad pakuvad välja projekti, millele soovivad laenu. EstateGuru professionaalne meeskond tutvub projektiga ning tellib hinnangu tunnustatud kolmandalt sõltumatult osapoolelt tagatisvara turuväärtuse kohta. Kui sõltumatu hinnang ja EstateGuru spetsialistide analüüs annab projektile (laenutaotlusele) positiivse tulemuse, avatakse projekt investeerimiseks. Kui projekt on edukalt rahastatud, seatakse 10 päeva jooksul laenuandjate kasuks hõpoteek ja laen väljastatakse laenuvõtjale. Juhul kui projekt ei saa rahastatud, kantakse raha tagasi investori virtuaalkontole.

EstateGuru platvormil teenivad investorid atraktiivset tulu investeerides kinnisvaraga tagatud laenudesse ning ettevõtjad saavad kiirelt ja efektiivselt soodsa ligipääsu kapitalile oma plaanide realiseerimiseks.

Liitumiseks litsu oma hiirekursoriga seda linki: https://estateguru.co/login/auth?userPromotionCode=EGU09006

2. Mintos.com: tule Mintose ühisrahastuse portaali ja hakka raharatast keerutama.

Both sides will receive 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days.

The Investment Reward shall be calculated after 30, 60 and 90 days from the registration date of the third party based on the average daily balance. First installment is calculated from the average daily balance during the first 30 days.

After 60 and 90 days the Investment Reward is calculated from the increase of the average daily balance for the current calculation period compared to the average daily balance calculated, during the previous calculation period. If there is no increase and investment is the same, Mintos shall not pay the investment reward for that specific period.

Here is an example of how this works. Daniel refers Sara who starts investing via Mintos marketplace. After 30 days the average invested balance Sara has had over the period is EUR 3,500, so we will credit 1% of EUR 3,500 (or EUR 35) into Daniel’s investor account, and another EUR 35 into Sara”s investor account. After 60 and 90 days we will review the average invested balance again and, if it increases, credit both Daniel’s and Sara’s investor account accordingly.

Mintosega liitumiseks mulju aga nüüd seda linki: https://c.trackmytarget.com/y8fr3p

3. Viainvest.com: liitu Viainvest ühisrahastusega ja hakkad saama samuti lisaintressi, kui kasutad minu soovituskoodi.

Viainvestiga liitumiseks pressi seda linki: https://c.trackmytarget.com/lh8htl

4. Crowdestate.eu: siin saab taaskord kinnisvara ühisrahastada. Projektid algavad sajast eurost ja seni on investoritele päris usinalt rahhi tagasi tootnud. Tule proovi, kui julged.

Mulju siia, et liituda ja astuda samm lähemale kröösuse staatusele: https://c.trackmytarget.com/ma4a1d


21 thoughts on “Juunikuu pilguheit varasalve ja tasuta nänni aeg!

 1. Marina Vasta

  Pisut rumal küsimus algajalt ilmselt :)…
  Aga kuidas anda välja laenu eraisikule? Et see oleks võimalikult lihtne ja mugav? Pean silmas kuidas seda “paberile panna”, intressi ja tagasimakse(graafiku) tähtaega, et olek ka vettpidav?

  1. rahakratt

   Ma ütleks, et ikka vääääga rumal küsimus, jah.*

   Tegelikult ega muud polegi – poolte nimed ja summa ja graafik paberile. Ega sinna mingeid niisama suvakaid paragrahve polegi mõtet kirjutada. Üldiselt tahetakse liiga palju pahna paberile panna, aga pole vaja. Graafik ikka koos summade ja kuupäevadega ja küta aga pappi välja. Ja ole ettevaatlik, mul 1 laen lendas siin hiljuti õhku… senimaani annab tunda.

   *nali, ära solvu

 2. darkm Vasta

  Kuidas Mintoses arvestada intressi..mis valikud sealt tegema peaks.et näha kui palju kuus intressi tuli ?

  1. rahakratt

   Mintos ise näitab sulle avalehel, kui sisse logistad ennast. Ise ei pea midagi arvutama – paksu mugavusinvestori värk!

   Ps. seal saad valida ka current month ja previous month, et täpseid kuuintresse näha.

 3. Kristina Vasta

  Skaalal ühest kümneni, kui õudne on bänd nimega E-Rotic?
  Loetelus kahvatusid kõik punktid punkti nr 8 kõrval, seega ma valin selle. 😀

  1. Meelike

   Eelkõneleja võttis sõnad suust 😀 … juba lugeda oli valus!!!!!

   Ja noo tubli oled Kratt … jaanuar ja mai oled luuserdanud aga muidu kuulud ju juba kõikvõimsasse 50% klubisse 😉

  2. rahakratt

   Tänan. Ma olen sust puudust tundnud. Kas Tartus võeti vahepeal elekter ära?

  3. Meelike

   Elekter? Mis elekter? Meil siin MAAL(Tartus) pole elektrit. Tead kui kallis see on!”#¤%&?, luksuskaup ma ütlen …. pealinnas käin siis loen ja kirjutan sulle!

   PS! No worries … mu tunded Sinu vastu on jätkvalt sama suured kui siis kui sa veel vaene ja tundmatu olid!

  4. rahakratt

   Vean su majja elektri, kui saavutan oma 500€ igakuise higivaba rahavoo!

  5. rahakratt

   Mul viskas ka kerge okse põske, kui seda kirjutasin 🙁

 4. Margus Vasta

  Kas Viainvesti puhul peaks kehtima seesamane sooduskood EGU09006?
  Väidab, et “Not Valid Promo Code”

  1. rahakratt

   Aga missa pressid siis Estateguru soovituskoodi Viainvesti portaali? Imestan, et sulle politseid selle peale veel kutsutud pole…
   Viainvestiga liitumiseks pressi seda linki: https://c.trackmytarget.com/lh8htl

  2. Margus

   No läksin sellesamase lingi kaudu. Promokoodi aken vaatab seal regamise lehel vastu, aga mul pole sinna midagi panna.
   Päeval kodus ei olnud, ei tea, kas politsei käis… 🙂

 5. Hans Vasta

  Tere Rahakratt!

  Mis balti aktsiaid leidub Sinu portfooliost 🙂 ?

  1. rahakratt

   Hans H. Luik, sina vä? Sinu aktsiad mul tõesti pole. Mis teed nüüd siis? Tuled kallale?

   Mul on Tallinna Vett, Kaupsi, SAD1ST-i (Tallinna Sadam) ja paar nimetust veel. Varsti avaldan, kui portfell juba kirju on ja keegi mind üles träkkida ei saa.

 6. Raharobot Vasta

  Kindlasti number 5.

  Mis sul sellest laenust sai, mida laenaja enam tagasi maksta ei tahtnud? Said joped ukse taha saadetud ning taskust sendid välja raputatud tal?

  1. rahakratt

   Tead, praegu kaalun, et kas minna kohtukulli ette või mitte. Uksetaga pole ka veel käinud, ma olen liiga nummi välimusega, et kedagi ära hirmutada.

 7. Elunaut Vasta

  Vägev! Lihtsalt vägev, ma ütlen.

  1. rahakratt

   Kummardus! Lihtsalt kummardus, ma ütlen.

 8. Kristel Vasta

  Olen sinu blogi lugemisega täna jõudnud siia…
  Ei saanud kommenteerimata jätta, loos on küll läbi aga valiksin nr. 5 ?
  Ehk pakud ka sellist teenust, et kui on jube s*** päev olnud seljataga, saab sinu külla kutsuda ja teed väikest huumorit?

  Sinu blogi lugedes on küll tunne nagu räägiks sõbraga siin ja kuulaks mida tarka ja funi on sul jälle öelda! Ja siis ma siinpool ekraani noogutan kaasa kõigele!
  Ma nüüd lõpetan, järgmine postitus karjub selga 🙂

  1. rahakratt

   Fakk, mis ajaloos sa sorid omadega! Jõua nüüd järgi, me ammu juba krooniajast väljas.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga