MA SAIN 7! Lõhnab kangesti selle järgi, et keegi kinkiski mulle auto ning aus vastus küsimusele, kuidas ma nii kaua olen viitsinud ja kuidas nii suurte summadeni jõudnud

Kas te olete ikka veel siin? Kõik need aastad?

7 aastat, saate aru?! Seitse aastat olen mina siin kirjutanud ja teie nohisedes mu sente nillimas käinud. Võtsin hetke, et heldinult vaadata, kui palju siin rahvast voorib ja tuleb välja, et viimase seitsme aasta jooksul on põhimõtteliselt iga eestlane ühe korra mu lehel käinud:

Ja kui paljud teist järgi tegema on hakanud? Arvestades mu kontserte kuulanud publiku hulga järgi, siis kindlasti sajad ja sajad inimesed.

Ma tunnen ennast praegu täpselt sama kohmetult nagu kunagi oma eelmises elus seitsmeseks saades, kui pere hommikul koogikesega mu voodi juurde tuli ja sünnipäeva laulu laulda proovis. Parema pildi saamiseks võin teile öelda, et mu peres laulmisega asjad liiga hästi ei olnud – keeruline oli aru saada, kas keegi parajasti laulab või hoopis kolistab kraanikausis taldrikuid pesta. Aga kuskilt peab alustama ja samasuguses kohas olin mina seitse aastat tagasi oma rahalausuja karjääri alustades. 2015. aasta augustikuul selle jooksu stardipakul olles oli higivaba papp täpselt 0 eurtsi, mine vaata SIIT järgi, kui ei usu:

Päris võigas eesmärk kohe esimesel kuul endale viie sotine igakuine higivaba latt panna. Ilmselgelt tasub teil oma ettevõtete müügitiimide juhtimised minu kätte anda, sest nagu näete, siis utoopiliste eesmärkide seadmisega mul probleeme ei ole ja selliste kasvude pealt annab päris hästi investorite raha sisse meelitada. Hokikepi kasvust on asi kaugel, ma luban peegelpildis L tähte!

Ma ei maga ammu enam otse põrandal!

Kui nüüd keegi tahab küsida, et mis on mu suurim saladus tänaste numbriteni jõudmisel ja endiselt veel hea hooga tegutsemisel, siis – tahaks midagi mega tarka öelda, aga – see on harjumus. Kogu müstika. Harjumus iga kuu kuskilt midagi hõlma all koju lohistada. Harjumus osa sissetulekutest tarbimisahela eest ära peita. Harjumus enda kella ja huvide järgi elada. Harjumus teile siin aru andmas käima, kuigi ma ei hakanud seda tegelt ju üldse teie pärast tegema. Kui ma Rahakrati 2015. aastal ellu äratasin, siis oli plaan väga tagasihoidlik – teha kuskil Interneti serval oma finantsarengust märkmeid, et rikka peeruna oleks Bali rannal Bintangi lastes tore üle õla tagasi vaadata ja meenutada, kuidas sai punnitatud ja kuidas üürnikud praegu selle karastusjoogi kinni maksavad.

Aga teate, ma reaalselt ei suuda kauem kätel istuda ja teile oma suurimat sünnipäevakingitust mitte näidata. Seitsmesele on ju paras autosid kinkida, eks? Minu masti mehed (Hindrikus, Sõõrumaa jne) ilmselt küll noogutavad siin praegu.

Juudi vanasõna: kui pakutakse ühte, siis küsi neli ja ütle kiirelt, et oled nõus kompromissi kolme peal tegema

Kui ma julgeksin teile täna oma augusti numbreid näidata (mõtlen veel hetkel), siis saaksite aru, palju mul rendiautodele kulub, et mööda Maarjamaad kaarutada ja sendijutlusi pidada. Ainuüksi augustis oli see summa mingi 4 sotti ja peale. Suht sama raha eest saab lihtsurelik siit lehelt tutika saani, mis ei ole panga silmis kohustus (hoian võimalusel oma laenu teed lahti alati) ja on sul alati maja ees vedelemas nigu truu ratsu muiste. Bolti rendikaid ajasin enne mööda linna taga ja reaalselt ma ei saa aru, kuidas i-ga-ju-ma-la kord on autos tool vastu rooli – mis krdi paberilehed nende autodega sõidavad? Ja enamus ajast ruigab stereos mingi volna rus radio ja temperatuur on siuke +29 kraadi come to dubai habibi.

Teise kingituse tegin endale ise ja see oli teine peamine põhjus, miks augustis suht null eurtsi iseendalt kõrvale panin. Mingi mitusada ja peale kulli läks tuusiku peale. No aga miks pingutada, kui vilju ei naudi, eks? (Palun kiitke kaasa, et see on okei, palun-palun. Pretty plz).

Augustisse mahtus nii palju asju, et ma päriselt enam ei mäleta. Kõige hullem oli üks nädal, mille jooksul tegin 6 erinevat karaoket Tallinnast Pärnu ja Jõgevani. Never again lasen ma enda tiimi dišpetseril omale nii tihedat graafikut taldrikule virutada. Viimastel õhtutel pea reaalselt niimoodi lõhkus nagu oleks 24h järjest Tüdrukute õhtu riälitit vaadanud. Full volume peal.

Lisaks kütsime Raha-Jaaguga oma kogemustepagasiga Kinnisvaraste juttude podcasti poistele verbaalselt kümpi ja ma võtsin saate lõpus põmst kogu selle ansambli juhtimise üldsegi enda peale. Teil on, mida septembris oodata!

Selle juba legendaarseks saanud igakuise ostukovi näitan ma teile aga ikka ära. Siin ei muuda see sünnipäev midagi.

Augusti ostukorv sai selline:

Kasvukonto: SP500, XCHA

Ärilaen x2

Üüritõus

Kokku annab see aastas higivaba lisa ca 2760€ ehk iga kuu ca 230€ palgatõusu. Kuigi jah, teisest otsast tõsteti mul endal ka 5kend kulli üüri… karma, raisk.

MÜÜK

Kasvukonto: SP500, XCHA,SPYW, COINETHE (ca 1400€ net kasumit ja 38€ teenustasud, mõrvar!). Müüsin selleks, et rahad ühte teise projekti tõsta ja päris kena kasum oli, mille võtsin õigel ajal laualt ära. Kasvukonto eksperimendiga endiselt jätkan ja kohvitopsi raha läheb iga päev jälle nullist sinna.

Need tabelid näitan ka tõestamiseks ära, et töö ikka käib, kuigi augustis pani tõesti keegi (mina..?) mulle jala ette:

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD (tegelt hetkel isegi üle tonni USD, sest TSLA on ka võimalik siin saada)!

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
10 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rahabot

Sa oled oma netoportfelli arvutuskäigu unustanud screenshottida. Numbrid läksid liiga väikeseks, et enam ei julge? 😀

rahakratt

Noo käisin tanklas ja tõesti vajus NW sellega alla 100k. Valus!
(Tegelt on 517919).

Timo Porval

Palju-palju õnne ja tegu on sul ikka korraliku ultramaratoniga ja inspireeri ning jookse veel VÄHEMALT 70 aastat. Pliiiz!

Kas Anita ka midagi kinkis? Kui jah, siis see on minu eest ka.

rahakratt

Kui ma veel 70 sente pean lugema, siis on küll projekti nimi põrumine 🙁
Anita kinkib midagi sinu nimel? Ta on rikka mehe leidnud? Sinu? Kas te lapsendamisele olete mõelnud?

Eva

Palju õnne, Kratike! 7selt sain ma kingiks Pipi raamatu ja pusa, millega oli aint väike jama, sest ühel klassivennal oli täpselt samasugune ja kui me mõnel päeval mõlemad selle selga panime, siis teised naersid, et oleme nagu kaksikud. Sul õnneks selliseid muresid pole ja läheb hästi.

Ja ma alles tulin. Vbl on natuke tähenduslik ka, et leidsin just täna pingilt kolm usd senti. Olid vihmamärjad aga seda parem, onju 🙂

rahakratt

Ma võtaks täiega Pipi pusa, kui saaksin!
PS. Uutele liitujatele on esimese lugemisaasta jooksul 50% income tax ehk siis 1.5 senti sellest on minu.
Kraaps!

Elen

Kas higivaba tulu korterite pealt on kasum või ainult tulu? Ehk siis a la üür miinus laenumakse on tulu või ongi puhtalt korterist saadav üüritulu tulu? Tahaks endale ka sarnase tabeli teha, oleks viimane aeg..

rahakratt

Üür miinus laen ikka, jaa.

Glen

Mulle kui alles alustajale investeerijale väga põnev lugemine sinu blogi. Tahaks teada millist investeerimisplatvormi kasutad S&P500 ostmiseks?

rahakratt

Läbi Elhavee Kasvukonto ostan ma.

10
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top