Minu viimatised ostud rahamaailmas ehk elu nagu profiliiga binoklijalgpalluril

Tuti-pluti, kaasteelised!

Sattusin oma blogi lugema (wow, no kes kirjutab nii hästi, maivõi!) ja pean tõdema, et viimased lood on siin sama pehmed nagu firma suvepäevadel binoklijalkas võidetud firma logodega fliis.

Kellele tänaseni mingil arusaamatul põhjusel binoklivutt veel võõras on, siis teile kiire ülevaade sellest järjest enam populaarsust koguvast sportmängust. Ja aina rohkem tundub, et see video sümboliseerib ilusti ka minu finantsosavust.

Haarakem bi-nokud kätte ja mingem nendega õue mängima (kui Jüri jälle lubab)

Seekord siis natukenegi rahateemalisem postitus, milles räägin, kuhu mu raha viimasel ajal läinud on. Käesoleva postituse soundtrack´iks mängiva kõhukorina järgi otsustades ei ole see koht kindlasti mitte mu magu, kahjuks.

Kuidas ma kirjeldaksin oma investeeringuid? Umbestäpselt nii ?

Esiteks see, et ma olen jumala kindel, et asjad ei ole veel korras ei raha- ega niisama maailmas. Finantsilmateade lubab kindlasti veel kõvasti p*sarahesid ja vahelduvat pilvisust. Seega võib öelda, et investeerimine on endiselt ohtlik ja ehk ohtlikumgi kui näiteks eelmisel aastal samal ajal. Samas, eks ka suurimaid võite nopitakse kõige kehvematel aegadel, kui omal tikrid piisavalt suured on, et kehva ilmaga õues majandusliivakstis mängida.

Ja kui juba Viisemann nii ütleb, siis:

„Ma kardan, et need, kes loodavad kuu või paari pärast elu pöördumist tagasi vanasse sängi, võivad eksida. Mis puudutab majandust – nii eraisikuid kui ka ettevõtteid –, siis tõenäoliselt tõdetakse mõne aasta pärast, et võlakoormus on pandeemiaeelse ajaga võrreldes veelgi kasvanud,“ kirjutas Viisemann (allikas Äripäev).

Aga selleks, et teile aus ja adekvaatne pilt mu viimase kahe kuu tegemistest anda (loe: ma ei viitsi teile dm-idest ükshaaval vastata), siis siit ta tuleb.

Aktsiad:

Võib öelda, et vähemalt Elhavee puhul tabasin ma ära praeguse põhja. Ostsin märtsis veidi neid kuulsaid Rain Lõhmuse nibusid hinnaga umbes 9,8€. Peale seda on hind jälle üles kruvima hakanud ja alla 10€ ei ole käinud. Loomulikult pean ennast pärast seda börsivõluriks ja Hunt of Maakri striidiks ning vastavalt sellele tõusid kohe nii ego, kui ka koolituste/esinemiste hinnad sümboolsed 300%.

Börsilt ma praegu rohkem midagi juurde võtnud ei ole, sest endiselt tunnetan, et keegi käis minu rahakotiga hiljuti siin korterit ostmas. Olen suutnud püsida selle juba aegade alguses võetud strateegia juures, et ostetud kaupa maha ei müü. Veidi näpud sügelevad küll Tallinna Vett müüma, kuna esimest korda ca 5a jooksul on täna mu väärt(usetud)paberid jõudnud nulli lähedale. Väike -20€ miinust on ju peaaegu null. Aga kuna ma ei oska müügiorderit sisestada, siis ilmselt kirjutan ka 20a pärast oma Portugali villa rõdult, et jätke ikka kraanid jooksma, kui kodust ära lähete.

Startupid:

Mõned ostuliigutused olen teinud ka Funderbeamis ja käin seal oma marjakorvikesega Amplerit noppimas.

Miks? Sest ma usun nendesse kuttidesse, kes seal minu rahaga rattaid ehitavad. Ja kui ma vaatan linnatransporti pikas plaanis, siis on selge, et praegu ja tõenäoliselt ka hiljem, kasvab roheliste-tervislike-erasõiduvahendite kasutamine.

Sellised artiklid tekitavad minus usku, et tegemist on õige asjaga. Olen varem näinud, kuidas üldse mitte selle ala mehed on proovinud puhtalt rahhi pärast asju teha ja see ei lenda. Siin on päriselt rattahundid koos, kolivad-elavad on peamisel turul Saksamaal ja võidavad südameid nagu pruunide silmadega retriiverikutsikad. Viel Glück, Jungs und Mädels!

Ühine (r)ahastus:

Mul on suurimad rahhid endiselt Mentoses-Mynthonis, kuigi veidi imesin sealt viimase korteri jaoks välja. Järgi peaks olemas umbes 10k suurune rahakott seal praegu.

Kas ma kardan, et kogu sotsiaalrahandus läheb demersaalsete kalade (näiteks lestalised jms) kombel põhjamudasse? Praegu mitte.

See, et mingid väikesed ?pead nagu Envestio, Monethera vms mingeid lollusi korraldavad, ei tähenda veel kõikide ja tublide põrumist. Päris nii laia ekre stiilis pintsliga ka maalida ei saa, et kui Saksamaalt, siis raudselt nats.

Terve selle aasta olen jätkanud Viainvestis, millega olen praegu rahul, Mentoses loomulikult ning sisse-välja käinud ka Debitum.Network portaalis, mis aegajalt mind tagasi meelitab mingil X põhjusel.

Kõige rohkem aega kulutan praegu hommikuti tõenäoliselt Mintoses, sest olen ajutiselt peatanud laenuandmise automaadid, et tulistada käsitsi ja täpselt (?). No nagu mingi sendivesterni Klint Iistvood olen siin enda arust.

Kõik ostetavad laenud on kilbiga ehk öösel magada laskva tagasisostugarantiiga ja max 30 päeva pikkused. Intressid on praegu juba 20% juurde roninud sellistel lühilaenudel. Kes lasteaiast veel midagi mäletab, siis kõrge intress võrdub kõrge risk. Aga minu meelest on riskid sotsiaalrahastuses nagunii väga kõrged, las siis olla intress ka vastav. Kui kaotada, siis parem ikka juba tummine intress, mitte mingi 5% tootlus, eksole?

Olude sunnil olen püüdnud enda kulusid veelgi kokku tõmmata, sest hiljuti tungiti mulle kallale mitte niisama palgakääridega vaid lausa palgavikatiga! See on pannud mind osaliselt rohkem tagavara koguma ja osaliselt meelitab jällegi odavate hindadega kraami turult kokku ostma, et tekitada ikka rohkem ja rohkem seda kurikuulsat higivaba pappi, mida ma siin taga ajan.

Siis, kui tuvist rott sai. Ja mitte see äge Ninja Turtles´ide rott

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib ja soovid samuti minusuguseks bojaariks hakata, siis alusta ühisrahastuses minu soovituskoodidega SIIN LINGIL ja me saame mõlemad lisapappi. Ja muidugi tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
35 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Berta

Kas sa arvad, et nt. Tallinnki või LHV aktsaid võivad veel langeda või on madalhetk juba möödas? Aprilli algul mõtlesin, et peaks veel ootama ostmisega, aga nüüd hakkan vaikselt mõtelma, et olen odavatest aktsiatest ilma jäänud:D

rahakratt

Minu pakkumine on fifty-fifty, et nad kas langevad või tõusevad. See on selle aasta tõenäoliselt kõige parem ja ka täpseim börsivihje.
Aga kui proovida tõsine olla (ma ei tea, miks), siis ma soovitan sulle mitte püüda ennustada vaid hakata ostma-tegutsema. Ühel hetkel saad sa nagunii vastu pükse. Hakka tegutsema ja nii saad pigem varem selle ära.
Kõige odavam on sul lõpuks nii, et iga kuu ostad ja saavutad ajas kõige parema hinna.

Siim

Kuidas sul Mintoses viivises laenudega on? Endal on jäänud ca 50% portfellist viiviselõugade vahele kinni ning raha liikumisele on korralik pidur tõmmatud. Allahindlusega müümine ei tundu väga atraktiivne.

rahakratt

Kolhoosi konto on selline:
Current € 1 991.59
Grace Period € 49.52
1-15 Days Late € 718.25
16-30 Days Late € 445.90
31-60 Days Late € 864.62
60+ Days Late € 0.00
Default € 0.00
Bad Debt € 0.00
Total € 4 069.88

Rahabot

Sul siin kirjas, et Mintoses ca 4k aga blogipostituses, et ca 10k. Kumb siis mintose portfell tegelikult on?

rahakratt

Minu paha, oleksin võinud täpsem olla. Kuna mul jookseb endiselt veel ka eraisiku konto Mintoses, siis sealt tuleb lisaks. Ma ei näita neid eraldi, kuna iga kuu löön nad mõlemad kokku parema loetavuse huvides. Eraisiku oma järjest vähendan, et viia kolhoosi alla kõik.

F- klassi laen

Endal sääkene olukord, tea kas peaks väga muretsema?

Current € 1
Grace Period € 0.5
1-15 Days Late €
16-30 Days Late € 445
31-60 Days Late € 784
60+ Days Late € 4 320
Default € 0.00
Bad Debt € 8 059
Total € 13 609.5

rahakratt

Päriselt?? Mures oleks pidanud ammu olema, nüüd on juba naljakas vist. Kuidas nii õnnetult?

Ilgert Nilbert

Muidu lahe, aga poliitika võiks puudutamata jätta. Läheb haisema.

rahakratt

Et Eesti poliitika alles läheb haisema? C´mon, vennas. Asi on ammu üleni drenaažis.

Ilgert Nilbert

Poliitika poliitikaks, blogi läheb haisema.

rahakratt

Annan käesolevaga selle blogi lugemise vabastuse ekre valijatele. Jube kahju on vaadata, mis seal mäe otsas toimub. Ja kurbnaljakas näha postiljon Jüri, kes Kersti ja Martini-Mardi vahel kirjadega lippab, ise nende sisust viimasena teada saades. Kahju vaadata, kui kiirest meie hea maine naabrite silmis alla on lastud ja mis põllutöölise poliitika käib stiilis “saadame lapsed sügisel kooli asemel kartuleid korjama”. Ma saadaks lapsed sinna üles mäe peale hoopis, kuna seal tundub rohkem töökäsi (mõistust) puudu olema.

Ilgert Nilbert

Ok. Saime su eelistused teada. Bäkk tu rahamaailma nüüd.

rahakratt

Lezgo!

FRA

Mulle vagagi meeldis blogi autori vastukaik, sest miks ei peaks poliitikast raakima? See on ju igale investorile selge, et kolm kategooriat seal on, mis meid pohiliselt mojutab (sise/lahis/valis, ja muud sektoripohised kombod, eelkoige maksud ja julgeolek). Siiani nt motlen, miks ometi brittide vaga normaalset astmelist tulumaksusysteemi ei rakendata Eestis, kus pole vaja midagi enne igaks juhuks kinni pidada, tooandjale ette ja taha deklareerida, negatiivses usalduskrediidis maksumaksjana vaevelda. ROI pealt tulumaksu kinni ei peeta, ise teed korra aastas kokkuvotted ja siis tasud vastavalt tegelikule olukorrale. Aga noh, mis sellest enam.

Investor

Infoks, et Grupeer vist hakkab samuti siin varsti pille kotti panema ning järgmine ühis”ahastus” on sündinud.

Väljamaksed on teadmata põhjustel peatatud ja registreerida lehele enam ei saa.

Seega, kes üritavad ikka mingites tundmatutes P2P portaalides kõva intressi saada, siis arvestage, et üks hetk võitegi sealt päris kõva -100% teenida.

rahakratt

Üks Peer ees või taga… ohjahh. Ärge siis sinna ronige, kallid kuulajad.
Täna just uuendasin enda lehte ka, et kõik shady´mad tegelased tõmbasin maha ja vähegi legit kohad jäid listi.

filx

Ühist listi vaates siis ka rahul Mintose ja Viainvestiga. Viimasega hakkasin mõtlema, et kuidas nad saavad lubada endale buyback garantiid koos intressidega. Suht seletatav – ise väljastavad oma kiirlaene krediidi kulukuse määraga 50%, sulle 11% garanteeritud kasu. Mõni patsaan ei maksa, tuleb vahe teiste arvelt.

Neofinancega on vastastikused tunded. Eelkõige sellepärast, et otsustasin siin kriisiajal natuke valdusi suurendada ja Neofinance oli üks neist. Tegin konto ja seal oli, et “final step” on 20 euro kandmine ja võid hakata raha välja laenama. Millegi pärast päris mitmed lõunarahvad pole kiirmaksete liitunud siis otsustasin paari päeva pärast tagasi tsekkida. Portaalis vaatas vastu uus teada: yo, me tahame 50 euroraha, et saaksid alustada. Saagisin nendega e-maili teel miski nädala kuni asi jonksu sai.

rahakratt

Loomulikult annab Viainvest tagauksest röövellaene välja meie rahade eest. Sellega tuleb leppida lihtsalt, kui keegi pakub sulle kõrget tootlust, siis mingi valemiga saab ta ise veel kõrgemat.

Financefreedom.eu

Kus kanti uus kinnisvara plaanis on osta?

rahakratt

Praegust vaba raha kogust vaadates, siis vist Abja-Paluojale ja ühetoaline koos panipaigaga. Või pigem vist ainult panipaiga. Abja-Paluojal.

FRA

Mis meil siis ongi, 2 kuud juba labi? Kuidas yyrnikud on, kas pidid yyris alla voi jargi andma? Mul siiani hasti, ykski pole veel jutuks teinud, kuigi yhe korteri omad on isegi yle ookeani karantiinis ja Euroopasse tagasi ei saanudki. 2008 krahh oli mul kyll, yks yyrnik kaotas sissetuleku ja ma andsin maksepikendust, mitu aastat narveldasin, et kas ikka saan raha ilma inkassota tagasi. Laks onneks.

rahakratt

Ma lasin üüre alla, muidugi. Sellisel ajal tuleb seljad kokku panna, mida pööblilt viimnegi paluke eest ära tõmmata. Kirjutan aprilli kokkuvõttes üüride numbritest ka.

FRA

PS. Nonii, Hispaania unelm ongi sujuvalt Portugaliks saanud, hehe. Muideks, ara unusta, et seal voib jube kylm olla villa rodul passida. Ma esimest korda sinna laksin kunagi ammu detsembris, iga paev ohkisin, et kus mu sall ja villased kindad?! Pakun valja, et eks sa saad ise ka lopuks aru, et pole vahet, kus elada. Mul need lounamaade mood boardid koik juba aastaid tagasi maha voetud, pole seal ei ruumi parkida ega ka inglise keelega midagi teha.

rahakratt

Oleneb, millega võrdled. Tule meenuta, kuidas on detsembris Tallinnas rõdul istuda.

FRA

Niiet arvad, et ikka lounas siis pigem. Ma kohe pikalt olen seda swotanalyysi edasi ja tagasi veeretanud, kuidagi ei oska otsustada, kuhu pikemalt sattida. Tallinnas vahemalt tead ette, et rodul on kylm ja ei roni sinna. Istud toas soojas. Lounas jalle pole peale puhuri voi gaasisoojendi toas midagi. Ja kui haigeks jaad, proovi siis arstile seletada valjamaa keeles. Mul tegelt juba on suvila lounas, seeparast raagin. Esimene asi, mis tegin, oli Saksast infrapunapaneelid saata. Siiani kohalikud ei joua ara imestada, et mis need on.

rahakratt

Mul on veel aega mõelda ka. Sellepärast nii hirmsalt aega/raha tuusikute alla kütangi, et valida mingi koht, kus kunagi munema hakata. Pean tunnistama, et Eestiski on kohti, mille peale hammas verele läheb, sest targad raamatud räägivad, et mida vanem oled, seda enam hindad oma väikest ringi pikaajalisi sõpru ja sugulasi, mitte ei soovi nii aktiivselt uusi teha nagu nooremana. Kõlab tõepäraselt küll ja äkki ei tahagi peeruna kuskil liiga kaugel olla.
Nagu näha juuresolevalt pildilt, siis olen täiesti otsustusvõimetu praegu, aga õnneks raha ka veel pole selleks 😀

Lauri

Mandri-Euroopas on talvel igal pool külm. Tegelikult ka enamusel saartel.
Otsustasime perega 2a tagasi, et tahaks kliimapagulaseks minna aga mitte Euroopast välja. Algselt oli plaan Malta. Kuulsime aga tuttavalt, et tal pole kunagi nii külm talvel kuskil olnud kui Maltal kodus. Õues on jah täitsa normaalne temperatuur a nad seal ei taha oma maju soojustada ju ja päevad läbi ei saa ka õues ainult passida. Seega matsime Malta plaani maha. Seejärel mõtlesime nii Küprose, Hispaania kui ka Portugali peale aga tundus et neil kõigil sama mure. Lõpuks kuidagi lambist tekkis idee minna Madeirale. Tundus,et seal on keskmine temperatuur mõni kraad soojem kui mujal (tegelikult Kanaaridel on veel soojem ).
Kolad kokku, naine ja lapsed kaasa ning ühe otsa piletiga sinna. Rentisime maja ja võib öelda, et tõenäoliselt parim 5 kuud senises elus. Õnneks juhtus olema üks soojemaid talvi mis neil seal olevat olnud, kuigi vahepeal kasutasime elektriradikaid, et ära ei külmuks. Selle väikese jaheduse toas aga korvas oma aed, 9-10h päikepaistet päevas, 20 kraadi sooja, ookean ja vahel naisega klaasike punast veini terassil kui lapsed magasid juba.
Julgen Madeirat igatahes kõigile soovitada ja võimaluse korral lähme sinna korduvalt tagasi.

rahakratt

Ma lugesin seda praegu silmad kinni ja suutsin kõike väga hästi ette kujutada. Vaid su naist mitte. Võid ta pildi saata rahakratt@gmail.com, kui tüli ei tee. Aga ülimõnusalt kõlas kõik. Muidugi mitte see osa, et sul on naine ja pärijad ja pikk elu seljataga, aga alles need 5 kuud elust olid mõnusad.

Noob

Kas Mintose puhul on ka mingid kindlad riigid kellele laenusid välja annad? Või mis seal peamisteks kriteeriumiteks on?

rahakratt

Lisaks sellele, mis postituses välja tõin, annan laene välja eurodes ja minimaalselt B reitinguga kontoritele. Ja status on mul valitud current, muidugi. Riike ma eraldi ei välista veel lisaks.

Iff

Väga hästi paika pandud ekrekas 🙂 respect Rahakratt.Äkki teed Jürile ka veebikoolituse kuidas kaabudega toime tulla-muidu ta nägu aina rohkem mossis iga päevaga.Igal juhul loen edaspidi kaks korda su postitusi ühe asemel.

rahakratt

Jüriga tahaks ammu kohtuda, et uurida, kas võim on tõesti nii magus, et oled nõus oma vaated maha müüma. Aga see on mõne teise blogi teema. Ma ei poolda kellegi paika panemist, tegelt. Kahju on vaadata, millise töö kaabud võssa keeravad. Vaated on erinevad ja väidetavalt tunneb keegi kedagi, kes on normaalne ekre valija. Võibolla on see linnalegend, mine tea.

Peeter (verivärske sendikoguja)

kas on teada ka milliste ettevõtetega pole müntonis mõtet koostööd teha, sest raha lendab musta auku? st kes enamasti maksab õigeaegselt ja ei hoia minu raha kinni kuni buybackini? …asking for a friend

rahakratt

No kui seda teaks… aga minu montoni strateegia on see, et alla B hindega büroodele veksleid ei väljasta.

35
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top