Pilguheit varasalve – aprillikuu

Noh, mis vahite siin? Hoiatasin ju, et aprilli rahakott libises finantsilisse urruauku ja teda sealt välja õngitseda enam ei suutnudki. Nüüd on kaks varianti, kas jutt tuleb lühike nagu valge mehe till jäise tuulega Klooga rannas jalutades või räägin muudest aprilli seiklustest. Seiklustest vastassooga? Või taas natuke oma vanaemast? Tuju pole, tegelikult. Mais püüan aprilli puudujääke kõva tööga tasa teha aga ei ole midagi niisama, et teed ühe kuuga kahe kuu eesmärgid ära. Sellist krutskit proovides oleks järgmine postitus tõenäoliselt infarkti-eri aga ma ei saa seda endale lubada, palju asju on veel elus vaja ära teha ja järgi proovida. Pluss see, et ma pole jõudnud veel rikkaks saada.

Köhatan hääle puhtaks ja asjast ka ehk intro, eesmärgid ja pottide suurused reaalajas:

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Mai alguses teen ülevaate aprilli kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib Balti börsil (aprilli seisuga krattimas 2390,00 eurot ehk aktsiapaki väärtus kuu alguse seisuga), www.mintos.com ühislaenamise platvormil (aprilli seisuga krattimas 305,17 eurot), www.twino.eu keskkonnas (aprilli seisuga krattimas 0,00 eurot) ja ühisrahastatavas kinnisvaras, peamiselt Estategurus (aprilli seisuga krattimas 158,00 eurot). 2016. aastal on lisandunud ka muid välja antud laene, neilt ootan alati vähemalt 10% tootlust, selle poti väärtus on ca 5000 eur. Vihmafond võiks olla suurusjärgus ca 3-5 tuhat eurot. Ideaalis, noh. Selle kasvatamine käib ka jõudu mööda. Jõudu on mul suht vähe, muidu.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga ega kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis high five! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki:

1. teha iga kuu nii, et leiaksin kontolt vähemalt 1555 eurot;

2. teha iga kuu nii, et 55% sellest krattima panna ehk investeerida/säästa;

3. teha iga kuu nii, et krati toodav passiivne raha oleks 155 eurot.

Kolmanda eesmärgi täitmisest hakkan raporteerima tasapisi ja ei tõmba endale alguskuudel-aastatel kohe vett kaela, kuna mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras.

Kõikide nende eesmärkide ühine nimetaja on finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Aprilli olulisim samm oli tõenäoliselt see, et Twino-s tõmbasin oma tegevustele triibu alla. Ei ole sellist tunnet ja võimalust, et saja koha vahel sendikesi jaotada ja neid hallata, eksole. Mul tiirlesid seal ikka tõsiselt jämedad summad – mingi lausa kolgend kulli oli rattas. Ühisrahastuses on Mintos ennast minu jaoks tõestanud, olen proovinud raha sisse ja välja liigutada, probleeme pole ja mu summad ei ole nii üüratud, et mitme portaali vahel neid rebestada. Üldine võlaliiklus on Twino-s vaiksem, see on ka üks otsustuspunkt. Ma näen, et ei jaksa soovitud mahtudes igasse potti raha juurde suruda, seega sündis selline finantstaktikaline muutus. Pigem kasvatan prioriteetsed kohad kõhukaks ja vaatan siis muu muusika uuesti üle.

Praegu on plaan keskenduda kodubörsile (LHV panka endale ostma ei hakka, kui keegi huvi tunneb), Mintose võlaportaalile ja EstateGurusse pole ammu suutnud midagi juurde surada, kuigi projekte lugedes väga tahaks. EG on selliseks usadlusväärseks brändiks ennast teha suutnud ja minu investeerimine sinna on tegelikult nagu eneserahuldamine – kättevõtmise asi lihtsalt.

Aga papid liikusid sisse-välja selliselt:

Screen Shot 2016-05-03 at 19.42.46

Kratt tõi kokku 8,58 eurot.

Screen Shot 2016-05-03 at 19.42.55

Mina tõin kokku 1726,40 eurot.

Eesmärkidele otsa vaadates on asi nii:

  1. eesmärk 1555 eur sisse, täidetud – sisse tuli 1734,98 euroonikut (aktiivne raha pluss passiivne raha = kogu sissetulek);
  2. eesmärk 55% sukka suruda, möödalask – siin ei ole üldse millestki rääkida. Elasin elu to the max ja praegugi veel süümekatest alahuul väriseb ja on tatine. Krati raha muidugi investeerisin edasi aga mis vabandus see on, eks;
  3. eesmärk 155 eur passiivselt sisse, möödalask – tuli tugevad 8,58 euroonikut. Oskad äkki ise arvutada palju eesmärgist puudu jäi?

Ma nüüd seisan teie ees, silmad rätikuga kinni seotud ja ootan peatselt läbi sooja kevadõhu kajavat hüüatust: “Tuld!”

15. loo pilt _about-to-check-bank-account_13494

Jälgi
Teata mind
guest
9 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Anton

Tahaks kohe küsida, kus heal ametil/alal sa nii head palka saad? 😛

rahakratt

Olen seda siin varem ka välja öelnud, et üheksa kuni viis teen peamiselt müügitööd ja kõrvalt siis muud finantskrutskid – kirjutan tekste, goworkabit jms.

Raido

Tervitus!
Ma arvan, et aprilli pärast põdeda ei ole küll mõtet, sissetulek oli ju ikkagi väga korralik. Ja kui on sissetulekut, on ka võimalust kulutada. Tore on küll korralikult säästa ja alla oma võimete elada, aga kui mõelda teise nurga alt natukene ka, siis väga hästi nagu ei tahaks järgmised 30-40 aastat tublisti alla oma võimete elada, et ehk siis kunagi ilusal haljal pensioniajastul oleks inimväärsem elu. Aga võib olla siis ei olegi enam tervist, et seda nn elu nautida või ei ela üldse nii kaua….Elada tuleb ikka täna ja praegu. Aga muidugi mitte üle oma võimete, see ei ole mõistlik ja võiks öelda, et see on isegi kuritegu. Säästmisega rikkaks ei saa, rikkaks saamiseks on ettevõtlus.
Seekord oli lihtsalt selline kuu ja uut raha läks teenima väiksem summa, punkt. Mai kokkuvõte tuleb kindlasti parem!

rahakratt

Sa, Raido, oled vist psühholoog? Väga hästi ja lihtsalt võtsid praegu elu kreedo kokku. Eriti on seda suvel tunda, kuidas tengelpung tihedamalt pea taskust välja pistab ja oma plastikust sisu kaarditerminali oksendab. Aga elu ongi selline 🙂

Raido

Psühholoog ma siiski ei ole, erialalt ja ametilt pigem ikka insener. Eks kiusatusi ja ahvatlusi on küll ja rohkemgi veel, eriti Tallinnas elades. Aga eks see elu ongi üks lõputu valikute küsimus.

rahakratt

Vat, inseneri, kuram. Seda ma mõtlesin, et kussa jäänud oled, ega kõige halvem juhtunud pole aga tean omast käest, et erinevalt teistest teevad insenerid tööd ka vahepeal.

Raido

Just, õige tähelepanek. Ja tööd on kõvasti rohkem kui jõuab ära teha. Aprill oligi selles mõttes päris karm kuu, aga nüüd õnneks grammi võrra rahulikum ja suurel hulgal ületunde enam tegema ehk ei pea. Saab end vaikselt jälle investeerimismaailmas toimuvaga hakata kurssi viima ja jälgida, et dividendisajus ikka enda poti põhja ka niiskeks saab.

rahakratt

Vaatasin su portfooliot https://www.youtube.com/watch?v=rp8hvyjZWHs ja pean ütlema, et muljetavaldav, Raido!

trackback

[…] läks käest ära ja pm saan kirjeldada seda samamoodi nagu rahakratt tegi sama perjoodi kohta. Tsensuur (sisemine) ei luba niipalju sajatada kui tahaks ja lisaks pole kindel kas see ka […]

9
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top