Pilguheit varasalve – jaanuarikuu

Kögeri-mögeri, risti… ptüi, raharahvas!

Mul saab varsti leidlikkus otsa, et teid iga kord erineva tervitusega jalust rabada. Seega kõik ägedad ja vähemägedad (maakohas Tartus moes olevad, näiteks) tervitused võite panna kommentaariumisse, siis on mul neid hea sealt vaikselt noppida ja põnevamaid taas popiks teha. Nagu kunagi oli äge väljend “servus, kraed”! Kohutav. Minuvanustel oli tõesti õudne lapsepõlv, kuna kasutati selliseid tervitusi ja moes olid punaste või roheliste varrukatega mingi jäähoki või muu imeliku klubi “Hawks”-i joped. Need joped olid vist nii vuhvlid, et ma ei leidnud teile näitamiseks isegi õiget pilti guugeldades üles. Ma arvan, et neid õmmeldi mõnes imelises segivisatud tänavalaternatega Narva tupiktänavas ja esitleti Kadaka turul originaalse väljamaise importkaubana. Minu lapsepõlv oli selline. Need olid ajad, mil liiga halba mussi kuulati liiga kõvasti Aiwa pleieritest ja keegi autoriteet oli suurele hulgale noortele poistele suutnud maha müüa idee, et peas tagurpidi soni kanda on okei. No ei olnud okei ja meie vanemad leppisid sellega ilmselt vaid põhjusel, et kogu see kompott andis oma panuse, et süütuse kaotamine meil veel niipea aset ei leiaks…

Näed, läheb lappama jälle. Võtan iga kord puhta faili ette ja luban endale, et teen seekord surmtõsise finantspostituse, aga kuidagi veab ikkagi suusad risti. Kes oma blogi veeretab, see teab. Kuu ajaga ja eriti sellisel pimedal ajal koguneb hinge palju haavu. Kuna Eesti mees ennast kuskil legaalselt välja elada ei saa (naisepeks on kuritegu), siis minul kipub see siin ajaveebis juhtuma. Hakkan heietama lapsepõlvest, mis tegelikult kedagi ei huvita.

Räägime parem rahast.

Kui lubate, siis kopin ka vana hea intro siia ära, milles on küll eesmärgid uuendamata, aga ma ei ole veel vanugi 100% kunagi täis saanud… Seega, here goes:

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Veebruari alguses teen ülevaate jaanuari kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib Balti börsil (kuu alguse seisuga krattimas 4927,79 eurot ehk aktsiapaki väärtus kuu alguse seisuga), www.mintos.com ühislaenamise platvormil (kuu alguse seisuga krattimas 3589,39 eurot), www.twino.eu keskkonnas (kuu alguse seisuga krattimas 3524,32 eurot) ja ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus (kuu alguse seisuga krattimas 342,30 eurot) ning Crowdestate portaalis (kuu alguse seisuga krattimas 100,00 eurot).

2016 aastal on lisandunud ka muid välja antud laene, neilt ootan vähemalt 10% tootlust, selle poti väärtus on ca 8400 eurot. Vihmafond võiks olla suurusjärgus ca 3-5 tuhat eurot. Ideaalis, noh. Selle kasvatamine käib ka jõudu mööda ja tänaseks olen jõudnud kuhugi 3500 juuro juurde.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga ega kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki:

  1. teha iga kuu nii, et leiaksin kontolt vähemalt 1555 eurot;
  2. teha iga kuu nii, et 55% sellest krattima panna ehk investeerida/säästa;
  3. teha iga kuu nii, et krati toodav passiivne raha oleks 155 eurot.

Kolmanda eesmärgi täitmisest hakkan raporteerima tasapisi ja ei tõmba endale alguskuudel-aastatel kohe vett kaela, kuna mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras.

Kõikide nende eesmärkide ühine nimetaja on finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Räägime siis jaanuarist ja alustan börsiuudistega. Kes hoolega introt luges, see juba märkas, et aktsiapakk on paisunud nagu kaksikuid ootav Beyonce. Ilmselt mõjus kaksikute uudis kõige rängemalt tema olemasolevale lapsele, kuna pärandi suurus lahjenes hetkega 2/3 võrra – räägi veel paarist hapust laenust Bondoras ja kaotuste sissevõtmisest, eksole…

Jaanuaris tegi Rahakratt peamiselt ostutehinguid. Harju Elektri aktsiale ma enne rallit pihta ei saanud ja ega tegelikult ei ole kunagi julgenud HE oma portfelli võtta ka. Ei saa, raisk, nende bisnesist aru, et mis elektrikappide kallal nad pusivad ja kui suureks kasvuks selline asi võimeline on. Tean, et HE on kõvasti Skeletoni kondekatesse investeerinud ja seetõttu võib sealt tulevikus igast asju oodata, aga hetkel on nii nagu on. Seevastu penetreerisin ennast Tallinki omanike ringi. Praegu veel mitte nii suurelt, et ettevõttes kontrolli saaksin haarata, aga iga suur asi algab väikeste sammudega, andke natuke aega. Hullult tahaks juba näha kevadet, et kas/mis dividendid kuskil tulemas on. Kui mu finantsilise kannatusteraja algusaja lootus oli see, et passiivne raha kataks ära igakuised kulud, siis praegu meeldib mõelda rohkem nii, et igakuiste kulude jaoks käin tööl ja passiivne papp tagab vahendid vaba aja meelistegevusteks nagu tuusikutel käimine ja enese hästi tundmapanek läbi erinevas vormis meelelahutustegevuste. Kevadel võiks ühe reisi jagu divikaid sisse pritsida küll, seda tahtsin ma öelda… Aktsiapakk on hetkel turuväärtusega ca 5000 juurot ja jaotatud Eesti ettevõtete vahel.

Usinalt läks rahhi sisse veel mu peamistesse ühisvõlgade portaalidesse Twinosse ja Mintosesse ning kokku tuli sealt intressidena ligi 60 juurot, mis teeb pea 2 juurot päevas. Sügan hiljuti kasvama hakanud habemetüügast ja mõmisen rahulolust.

Jaanuarikuise lõpukolli olen aga seni kiival hetkel vaid endale hoidnud ja see on nimelt jaanuari sissetulek. Hoia alt, Teinepalk, kohe saad peotäie liiva silma ja siis Chuck Norrise kombel jalaga joonelt kirssidesse! Kes ei tea, millest jutt, siis vihje on siin loo lõpus: https://teinepalk.wordpress.com/2017/01/29/2016-aasta-tagasivaade/

Mitu kuud valmistasime tööl pundiga ühte hanget ja ma ei julgenud sellest isegi mitte iPhonele (mu kass) rääkida peale mõnda reedeõhtust õlletuuri. Äkki sõnun ära või midagi. Igaljuhul. Hange tuli koju ja seetõttu viskas sissetulekute rea lakke nagu oleks keegi kahelidrase Coca ja Mentosega sõbra vanemate majas “kvaliteetnalja” teinud. Kogu sissetulek oli jaanuaris kokku oli 8942,77 juurot, hacha-hõa! Kuna sellist asja näeb sama tihti nagu maitsekat lipsu-särgi kombot riigikogu rahanduskomisjonis, siis sai kõvemini ka kulutusi planeeritud – hambad korda, tervisekontrollid, väike riidekapi uuendus, puhkusetuusikud, veits mööblit (iPhonele kratsimiseks…) ja mida kõike veel. Aga loomulikult tegin tublisti ka investeeringud: krattima läks turts üle 5 tuhande, ehk sirts üle 55%.

Passiivselt tuli jaanuaris sisse 138,08 juurot. See on päris kõva näitaja minu kohta, sest mul ei ole kõrvatagused mitte niisked, vaid seal on lausa ojad voolamas. Õpin ja investeerin, investeerin ja õpin ja nii ta läheb.

Hea on olla. Veebruaris on rahavood kindlasti rahulikumad ja kevadist suurvett sissetulekutes niipea oodata ei ole. Näeme varsti uuesti. Namaste ja münt kukrusse kõigile.

PS. Kui soovid ka Mintose ühisvõlgade platvormiga liituda ja passiivsete rahade vilju mekkima hakata, siis siin on Rahakrati soovituslink https://goo.gl/WlPxTj ja kui sa annad oma kolm veretilka sealse raharattaga liitumiseks, siis astume kumbki pika sammu oma finantsvabadussõja võidule lähemale. Välismaa keeles on tingimused päris lihtsalt ära öeldud: You will receive EUR 5 for every registration made from your unique affiliate URL. And what is even better both sides will receive — 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days. The Investment Reward shall be calculated after 30, 60 and 90 days from the registration date of the third party based on the average daily balance. First installment is calculated from the average daily balance during the first 30 days.

974477584c8297b35b7b32ea2441002a

Jälgi
Teata mind
guest
24 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kristo

Sissejuhatuseks ehk sobiks : Hopsti- popsti nisud!

rahakratt

Õudne. Aitäh. Öka.

Jyro

Ah sa kurat, 8 tonni. Saaks ise sellise papi kätte duubeldaks kohe kasiinos.

rahakratt

Mhmh, sest on ju garanteeritud, et 16 tagasi tuleb. Kusjuures osa sellest rahast läks Karu koopasse (Olümpicusse) küll, aga mitte üle ruletilaua.

Reeli

Hei hopsti kratt! (Karlssoni tervitus sobib alati, eks). Võtan esimest korda sõna, kuid (pole parimat viisi mehi ära hirmutada), tihti tunnen sinuga lausa hingesugulust!

Juba blogi alguses tundus, et saime täpselt samal augustinädalal versiooni 3.0 peale updatetud ning alustasin uut eludekaadi samuti 1000-eurose kuupalgaga, kuid olen samuti (oma väärtuse järgi palga küsimise ja ühe lisatöö abil, mis ka silma särama paneb), oma kuusissetulekud saanud keskmiselt 1600-1800 kanti. 8K kanti rahasüst ei oleks ka üldse mitte paha, challenge accepted!

Sünkroonis nõustun järjest su statementideg ning noogutan kaasa nii kunstküünte õuduse, lisatööde/lisasissetulekute nimel rabelemise kui ka tuusikute ning kvaliteetse vaba aja veetmise vajalikkusele. Eriti kirglikult kirjutan alla “minimaalne kogus materiaalset kama ja maksimaalne kogus vabadust” loosungile!

Minu jutu point on sügav kummardus sulle ning jätka ka XX kromosoomiga algajate investorite inspireerimist!

PS. Mida sa arvad Krati kujutamisest uues “Novembri” filmis, kas on piisavalt tõetruu?
P. P. S. Mind teeks eriti rõõmsaks kui oleks rohkem juttu su vanaemast

rahakratt

Reeli, kas sa abielluksid minuga?

PS. Ei ole veel uut Krati filmi vaatama saanud, aga castingule mind igaljuhul ei kutsutud 🙁
PPS. Vanaemaga kohtuksid pulmas.

Reeli

Vabalt (pärast sobiva pikkusega kurameerimisperioodi muidugi). Pulm on muidugi iseenesest üks tülikas ja kulupõhine afäär, aga olen kuulnud, et ka sellega saab plussi jääda.

rahakratt

Mida lühem kurameerimisperiood, seda säästlikum. Tere, kino ja laulatus.

Reeli

Kinno koos Krati filmi siis vaatama ühesõnaga? Sõbrad ei kutsunud mind kui käisid ja mul ka veel vaatamata.

rahakratt

Jep. Sina kutsusid, sina ostad piletid.

spordiplika

Ahoi, kopraonu! Colgate!

Kas varsti saab siis lugeda Rahakratist ja tema inesteerimisest alguse saanud armuloole! Äkki te tõesti peaksite kohtuma! Või vähemalt koos blogi kirjutama! ;D

rahakratt

Tänan tõeliselt rõlge tervituse meenutamise eest.
Kusjuures. Blogi kirjutamise kohta. Ma tahaks küll, et keegi, kes on alustaja või siit minu lehelt hoogu juurde saanud, ühe külalispostituse teeks. See oleks päris äge. Kes on käpp ja kellel oma blogi pole ja kes komasid tunneb ja kirjutada oskab? Reeli? Spordiplika? Meelike? Raido? Keegi teine?

Meelike

Meelikesel on komadega kehvasti. Ilmselt kui neid koolis õpetati oli mätas juba roheline, päike sulatas ajusid ning mõtted olid lillede ja liblikate juures. Nii ehk naa ma võtan siin sõna kui mulle midagi meeldib (või veel hullem kui midagi ei meeldi). Sulg väga libedalt ei jookse ka.

Aga kui küsimus oli publikule suunatud siis Raido sisutihedaid sõnavõtte loeks küll. Sama palju kui Krati blogi ootan ma kuna leht lõpuni on scollitud, et näha mida Raido asjast arvab (by the way…neid sõnavõtte on viimasel ajal väheks jäänud)

rahakratt

Ma võin komad ise paika nihutada, kui sul tegelt oleks huvi ennast finantsiliselt siin suurel laval lahti riietada #finantsstriptiis. Aga ei survesta. Lihtsalt tekkis selline uitmõte ja pakkumine on avalikult kõikidele laual tutvumiseks olemas. Kord või kaks aastas siin näiteks mõnele inspireerivale alustajale miccer droppida võiks olla okei mõte.

Timmu

Hei paralla!

Mis jämm selle 30-aastaseks saamisega on? Juhtus ka mul see krati aktiveerimine kõigest kaks kuud peale juubelilaua rosoljet. Kahjuks olid minu esivanemad hilised õitsejad ja said jutule alles aastake enne laulvat revolutsiooni. Karistuseks jäid neil laulud laulmata ja suures protestimeeleolus veetsin ka mina selle perioodi vaikides.

Seega minu investeerimisteekond kestab alles kolmandat kuud, kuid ahmin kirjandust, podcaste, ja artikleid sisse rohkem kui kiirnuudleid (gurmaanidele võin avaldada, et minu mark on Mivina). Kahjuks olin enne eriti igav mees ja polnud suurtes võlgades, ei elanud palgapäevast palgapäevani ja isegi oma kodu oli olemas. Ühesõnaga nägin kohe eelarvestama asudes oma tarbimise kitsaskohad ära ja hakkasin oma kratti ehitama.

Igatahes mul läks meelest ära, miks ma seda üldse kirjutama hakkasin.

rahakratt

Ma hakkasin lugema ja nii igav tekst oli, et mul läks meelest ära, miks ma seda üldse lugema hakkasin.

Tegelikult väga tubli. Kuidas kratti ehitad?

Mäer

Jooksma selle kõige rassimise kõrvalt veel jõuad? (Ristirahva mõiste kasutamine andis ära 🙂 )

rahakratt

Heh, ikka jõuan. Tuleb lihtsalt hästi kiiresti joosta 😉

Reeli

Pardon, mina väsitasin end vahepeal reisimisega ning wifiga olid ka väljaspool kodumaad kehvad lood. Võtan siis uuesti härjal sarvist ja pakun välja neljapäeval (23.02) Krati filmi (ehk November) CC Plazas kell 19:10? Finantseerin loomulikult oma poolt piletid. PS. Võin enne ka kolm tilka verd anda konfidentsiaalsuslepingule, milles luban Krati identiteeti igavesti salajas hoida.

rahakratt

Näedsa, enam ei saa, krt, arugi, kusse nali algab ja kus lõpeb. Ma ikka piletid jaksaks osta, aga kas oleks seda va julgust, et ennast ilmutada… no, vat-vat, see on küsimismärk.

Reeli

Ah võta seda kui tänu inspiratsiooni eest – Tartu neiud saadavad sulle pileteid, Tallinna neiud ilmuvad ise ka kohale, lihtne 🙂 Mulle meenus ka, et homme on lühike tööpäev, niiet sobib ka varem.

rahakratt

😀 pealinna daamid lasevad pika puuga ülikoolilinna omadele ära praegu. Siin läheb varsti asi nugadele…

Aga peame mõtte korra on-hold panema, sest ma ei ole nii kröösus (veel), et assistendi saaks palgata ja enda asemel saata ning peab oma ilmutamise lahendi välja töötama.

Raino

Sa ei olnud keegi, kui sul polnud Hawksi vest+jope kombot 😀 ja noh, ärgem unustagem traksidega teksapükse.. uhke! Mul on isegi paar fotot sellest ajast, sellest kombost, aga need paberi peal kuskil kastis 😀

Muus osas.. eile 03.12.2020 alustasin su blogiga täiesti algusest ja plaanin selle otsast lõpuni läbi lugeda nagu keegi juba su tänapäevasemates postitustes tegi.. See annab veidi suurema pildi kokku ja annab korraliku motivatsioonisüsti veel takkaotsa (lihtsalt sõnakõlks, mitte asukoht)

Edu ja jaksu ning kohtume juba varsti tulevikupostitustes!

rahakratt

Ohwow, ma arvan, et me olime tutavad! Sul oli punane või roheline Hooks?
Edu lugemisel, selleks ajaks, kui läbi saad, teevad Hawksi vestid ilmselt juba kammbäkki.

24
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top