Pilguheit varasalve – juunikuu

Kõigepealt palun teil käed ja kõrvatagused puhtaks pesta ning edaspidi siia blogisse sisenedes minu ees kummardada. Kuigi tegelikult pean vist mina teie ees kummardama, sest teie süül ja minu kinnimakstud hääletuse tulemusel on mul rinnus värske orden ja kirjutuslaual vimple tiitliga Parim Investeerimisblogi 2016!

See on natuke ootamatu, sest investeerimisest ma tegelt väga rääkida ei oska. Pigem tantsin siin niisama sentide ümber ning püüan sitta nalja ja head nägu teha. Umbes aasta tagasi hakkasin vaikselt enda tarbeks päevikut pidama (eriti eidelik hobi, ma tean. Järgmiseks võiks udukaid koguma hakata, onju) ja nüüd järsku on Rahakrati sotsiaalmeedias mitusada näljast nägu, taskus kodumaise blogimaastiku uhked tiitlid ja teemaks iganädalased välisvisiidid peaministriga. Aitäh teile.

Aga räägime juunist ja rahast. See on midagi hullu lihtsalt, kui kiiresti suvekuud mööda lendavad! Nagu mu terava keelega vanaema ütleb (proovi seda veits käriseva vanamuti häälega lugeda): “Aeg lendab kiirelt siuh ja säuh nigu sitt lehma ihust”. Tal on õigus. Just oli jaanipäev ja põhimõtteliselt võib varsti neid magalate akendel populaarsust võitnud trepikujulisi elektriküünlaid aknalauale lähemale viima hakata. Absurd. Ma ei ole omateada igal esmaspäeval ärganud mõne vanalinna suveterassi pinkide all aga kui vaadata aja ja raha kulumise tempot, siis peab igaksjuhuks telefonis gps träkkeri üle vaatama küll.

Tähelepanelikud rahanaudid on mul siin natuke häält tõstnud, et kuidas sissetulekud kasvanud on ja säästmismäär langeb? Esiteks on see teile inimkatsetusena ja reaalelust võetav näide (alati palju kirgi küttev teema, vaata näiteks siin http://rahafoorum.ee/kulude-vahendamine-olulisem-kui-arvad/ ja siin http://www.rahaasjad.ee/2016/06/01/kas-finantsvabadus-ainult-saastmise-ja-investeerimisega-on-uldse-voimalik/), et sisendpapi koguse suurenemine ei pruugi tähendada automaatselt ka säästmispapi määra suurenemist. Suvised kulud on eeskujuliku hooga laeni kerkinud ja tuleb vaid õnne tänada, et on olnud võimalus lisatöid teha – ilma selleta oleks säästmis- ja investeerimisteemadega korralik nutuvõru suu ümber ja vunts konstantselt niiske.

Enne numbritega liputamist veel üks õiendus. Ilmselt kumab juba läbi, et juuni väga kõva säästu- ja investeerimiskuu ei olnud aga nohistasin ühel õhtul oma pangakontol tiheda sõelaga ringi ja sain põhisüüdlasele järele. Eelmises postituses mainitud tuusik oli muidugi üks asi aga teine asi on minu ja mu sõprade vanus. Kohe seletan. Esiteks on kolmekümpised praegu sellel lävepakul, kus tehakse kõvasti seda va seksivärki ja üsna tulemuslikult kohe. Seetõttu on titevarbad igati päevakohased üritused ja seda pea üle ühe nädalavahetuse. Ja teiseks, kuidas siis viksid noorsandid ikka piruka ahju torkavad ilma naist ametlikuks tegemata, eks? Ehk siis jah – pulmad. Ei tundu kuidagi sobilik sellistele üritustele minna Tiimari poest ostetud kaheksaeurine mikser kaenlas. Nende ürituste pealt ei ole ma suutnud kokku hoida. Ja mitte sellepärast, et need vastsündinud hakkavad ükspäev pensionär-mind üleval pidama ja võivad seda mäletada, vaid need on sõpradel (loodetavasti) kord elus juhtuvad üritused.

Aga okei, rahadest siis ka. Trummipõrinaga järgneb Finantsinspektsiooni poolt mulle kirjutatud ja avaldamiseks kohustatud intro:

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Juuli alguses teen ülevaate juuni kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib Balti börsil (juuni seisuga krattimas 2312,50 eurot ehk aktsiapaki väärtus kuu alguse seisuga), www.mintos.com ühislaenamise platvormil (juuni seisuga krattimas 1081,42 eurot), www.twino.eu keskkonnast olen hetkel rahad välja kantinud ja ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus (juuni seisuga krattimas 231,15 eurot). 2016. aastal on lisandunud ka muid välja antud laene, neilt ootan vähemalt 10% tootlust, selle poti väärtus on ca 6200 eurot. Vihmafond võiks olla suurusjärgus ca 3-5 tuhat eurot. Ideaalis, noh. Selle kasvatamine käin ka jõudumööda. Jõudu on mul suht vähe ja poti suurus veel mainimist väärt ei ole.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga ega kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne high five sulle! Alati võid enda mõtteid ka siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki:

1. teha iga kuu nii, et leiaksin kontolt vähemalt 1555 eurot;

2. teha iga kuu nii, et 55% sellest krattima panna ehk investeerida/säästa;

3. teha iga kuu nii, et krati toodav passiivne raha oleks 155 eurot.

Kolmanda eesmärgi täitmisest hakkan raporteerima tasapisi ja ei tõmba endale alguskuudel-aastatel kohe vett kaela, kuna mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras.

Kõikide nende eesmärkide ühine nimetaja on finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Ära haiguta, raisk. Kohe läheb jälle huvitavaks.

Sisse tuli sedasi:

Screen Shot 2016-06-30 at 16.19.01

Screen Shot 2016-06-30 at 16.16.25

Ja eesmärkidele otsa vaadates on asi nii:

1. eesmärk: 1555 eur sisse – PRÄÄNIK – sisse tuli 2524,55 euroonikut (aktiivne raha pluss passiivne raha = kogu sissetulek). Viskan siin ühe kõrge sooloviie omale ehk siis löön käsi pea kohal kokku. Nahistasin agara mesilasena tööd teha ja nägin kõvasti vaeva. Õnneks pudenes ka törts müügiboonust leivaisa armuliste käte vahelt ja oligi uka-uka, sissetuleku eeesmärk kotis;

2. eesmärk: 55% sukka suruda – PIITS – pappi lendas siia-sinna ja krattima läks 37,56% ehk ca 950 eurot. Sellest Estategurusse Merepiiga tee laenu 50 eurot, 115 kulli Mintosesse ja 775 kulli ärilaenude potti. Kõik intressidena saadud eurod ja sendid reinvesteerin samades portaalides, kust nad tulid. Olen mänginud mõttega, et liigutada säästueesmärki tagasi 50% juurde. Või 45% juurde… Aga ärge nüüd arvake, et olen mingi tuulelipp oma seisukohtadelt aga aegajalt näitajate reaalsemaks timmimine on täiesti normaalne. Mulle on selline range finantselu uus asi ja reeglid/eesmärgid vajavad veel sissetöötamist. Noh, eks vaatan-raalin siin vaikselt;

3. eesmärk: 155 eur passiivselt sisse – PIITS – tuli tugevad 8,15 eurot. Aga sellega harjub, et esialgu läheb rohkem raha välja ja mitmeid laene ootan aasta lõpus koju, siis peaks ka passiivsed papid kosuma.

No ja nii juuniga ongi. Järgneb veel üks kaubanduslik teadaanne:

Tule liitu Mintose investeerimisportaaliga. Siin on Rahakrati Mintose soovituslink https://goo.gl/WlPxTj ja kui sa annad oma kolm veretilka sealse raharattaga liitumiseks, siis astume kumbki pika sammu oma finantsvabadussõja võidule lähemale. Välismaa keeles on tingimused siin päris lihtsalt ära öeldud: both sides will receive 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days (täpsemalt juttu siin https://www.mintos.com/en/join-our-affiliate-program-and-earn-money/).

Tänan ennast teie kõigi poolt, minuga oli meeldiv.

22. loo pilt Parim Investeerimisblogi

Jälgi
Teata mind
guest
4 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
algaja

Kratt, kas sa investeerid eraisikuna või ettevõttega?

rahakratt

Praegu veel eraisikuna. Mõtted on OÜ juures ja tegin isegi ühe postituse sellest aga sosinal tunnistan, et edasi pole jõudnud tegeleda.

Raido

Tervitus!
Kõigepealt alustangi sügava kummardusega ja õnnesoovidega auväärse tiitli võitmise puhul! Sinu blogi fännide arv kasvab iga päevaga (ma ei usu, et see liialdus on) ja ma arvan, et just selline raha- ja investeerimismaailmaga tutvumine ning esimeste sammude tegemine ongi enamike lugejate jaoks põnev ja huvipakkuv. Väga tore on ju lugeda ka nt Jaak Roosaare blogi (alias Rahajaagu, kelleks sa teda ristisid), aga tekstidega “ostsin 5000 aktsiat” või “Tallinna Veelt laekus dividende 20000 €” – nendega on paljudel raske samastuda ning enda isiklikku progressi võrrelda. Arvatavasti on sinu blogi puhul peamine “tõmbenumber” teksti koostamise oskus ja stiil üldisemalt. Kui on valida blogide vahel, kus ühes on kirja pandud lihtsalt tuimalt numbrid ning kuhu ja kui palju raha juurde lisati või näiteks sinu oma, siis iga vähegi huumorist (ka mustast huumorist muidugi) lugu pidav ja investeerimishuviline lugeja eelistab sinu oma. Ma ei kahtlegi selles. Nii et latt on kõrgel ja seda alla lasta ei tohi!
Mis puudutab sinu juuni numbreid, siis aktiivne sissetulek oli jällegi igati korralik ja küll need passiivsemad numbrid ka kasvavad aegamööda. Krattima läks küll ca 38%, aga vaadates summat (950 krõbisevat), siis see on vägagi viisakas number. Piitsa on küll endiselt rohkem kui präänikut, aga see polegi kõige olulisem (sest on ju ilmselge, et 3. eesmärk on praegu liiga kõrgel).
Minu perel õnnestus ka juuni kuus kuuluda klubisse ja kuu lõpus kostitas üks kohalik vee-ettevõte ka minu investeerimiskontot üleliigse rahaga. Käesoleval kuul peaks suisa 3 ettevõtet minuga omanikutulu jagama.
Tekst hakkab jälle kuidagi pikaks venima, järelikult on aeg otsad kokku tõmmata. Veelkord, mul on väga hea meel, et see auhind just sulle tuli ja loodan, et edaspidi ka need paljud teised lugejad aktiivsemalt oma arvamusi ja kommentaare siin jagama hakkaksid. Aktiivsem tagasiside annaks ilmselt ka rohkem jõudu kirjutada.

rahakratt

Heihoooo, Raidooooo!
Su kommentaarid kisuvad alati mokanurga kulmu suunas. Olgu või kriitika aga seda on ikka hea lugeda. Ma loodan, et väga vinguv postitus ei tulnud, sest tegelikult on selle aasta keksmine säästukas ligi 40% ja summadena on see vägagi okei. Võin küll kiunuda siin aga tegelikult mõmisen rahulolust. Umbes järgmisel kuul trein korraliku eepose – Rahakrati tegutsemise aastase kokkuvõtte. Eelmist ja seda aastat võrreldes on tegelikult näha, miks tasub alustada juba eile ja kui eile ei jõudnud, siis hiljemalt täna. Rahajaagu tasemele ma veel ei küündi aga lihtsaid tabeleid pidades on väga motiveeriv aegajalt kiigata, kuidas varad paisuvad.
Tõsiselt ka on hea kuulda, et sul hästi läheb (ma niisama viisakusest asju ei ütle väga, kasvatus on küll hea aga niisama meelitamiseks kiita ei viitsi). Sa oled oma sõnavõttude eest mu blogi vip pääsme teeninud ja ei pea sisenedes kõrvataguseid pesema.
Tule jälle. Käsk on antud.

4
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top