Pilguheit varasalve – maikuu

On suur rõõm taas ennast teie feisbuki fiidi ja postkastidesse suruda, sest mai ülevaade paneb rahulolust mõmisema. Vanad lugejad võivad nüüd rahus allapoole kerida, kuna järgneb igakuine intro aga uued loevad selle nagu viielised kenasti läbi. Selge?

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Juuni alguses teen ülevaate mai kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib Balti börsil (mai seisuga krattimas 2336,25 eurot ehk aktsiapaki väärtus kuu alguse seisuga), www.mintos.com ühislaenamise platvormil (mai seisuga krattimas 727,96 eurot), www.twino.eu keskkonnast olen hetkel rahad välja kantinud ja ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus (mai seisuga krattimas 195,56 eurot). 2016. aastal on lisandunud ka muid välja antud laene, neilt ootan vähemalt 10% tootlust, selle poti väärtus on ca 5500 eur. Vihmafond võiks olla suurusjärgus ca 3-5 tuhat eurot. Ideaalis, noh. Selle kasvatamine käib ka jõudumööda. Jõudu on mul suht vähe ja poti suurus veel mainimist väärt ei ole.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga ega kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis high five! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki:

1. teha iga kuu nii, et leiaksin kontolt vähemalt 1555 eurot;

2. teha iga kuu nii, et 55% sellest krattima panna ehk investeerida/säästa;

3. teha iga kuu nii, et krati toodav passiivne raha oleks 155 eurot.

Kolmanda eesmärgi täitmisest hakkan raporteerima tasapisi ja ei tõmba endale alguskuudel-aastatel kohe vett kaela, kuna mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras.

Kõikide nende eesmärkide ühine nimetaja on finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Võtan pulkadeks laiali kõik maikuus toimunu.

Ühisrahastus mintos.com lehel liitusin Refer-a-friend programmiga. Kuna te kõik vahite, kuidas ma siin ennast finantsiliselt lahti riietan ja keegi mulle tänutäheks meelehead ega pistist ei saada, siis annan sulle praegu võimaluse oma karmavõlksi veits siluda. Kae perra, see siin on Rahakrati Mintose soovituslink https://goo.gl/WlPxTj ja kui sa annad oma kolm veretilka sealse raharattaga liitumiseks, siis astume kumbki 20 kulli võrra oma finantsvabadussõja võidule lähemale. Mintosest kandsin vahepeal törtsu plekki välja aga mais lappisin tekkinud auke ehk siis lükkasin väljavõetu sisse tagasi. Sellest ka väiksemad intressid see kuu. Mintos paiskas mu kontole jämedad 3,46 eurot.

Dividendidest sain ka oma elu esimese nähvaka! See oli nii suur sündmus, et kohe eraldi postitus hakkas hinges pakitsema ja tuli välja selliselt: https://rahakratt.wordpress.com/2016/05/12/teile-koneleb-tallinna-kaubamaja-uks-omanikke/. Käsi on kodubörsil valgeks tehtud ja tuju on hea, osa kaupsist on minu jagu. Oskab keegi öelda, kas oma visiitkaartide asjus peaksin otse Raul Puuseppale kirjutama?

Ühiskinnisvara estateguru.co lehel haukasin tüki metsa (K.A.T. & KO AS Metsamaa refinantseerimine). Kuna paari projekti põhiosast näputäis ja natuke intresse oli juba kontole tilkunud, siis viskasin miinimuminvesteeringust (50 eurot) puuduoleva jupi juurde. Estateguru kinnisvara potist tuli mulle mais ilma higistamata 1,20 eurot. Asi seegi, sest eelmisel aastal samal ajal ei tulnud mulle nõndamoodi üldse midagi sisse.

Sissetulekutega olid lood mai kuus samuti üle keskmise laadnad. Aprilli läbikukkumine ehmatas mind nii ära, et mais eriti magada ei julgenud. Rebisin siit ja sealt tööotsi, olin nõus kahtlase pagasiga Hispaaina vahet lendama ja veebikaamera ees Jaapani vanahärradele kikilips kaelas ja kaisukaru süles kelmikalt naeratama. Kõik see tasus ennast kuhjaga ära ja maikuu paitas rahakoti sisikonda 2491,19 euroga.

Säästmisega oleks võinud muidugi rohkem pingutada aga ma kardan, et 55% säästumäär on natuke liiga suurelt ette võetud. Mais läks 40% sissetulekutest uuele ringile – nagu ikka, siis tilk ühisrahastusse ja valdav osa üheks natuke suuremaks laenuks 10% intressiga. Väike jupp jäi vihmafondi väetiseks aga selle potiga on mul nõks kasinad lood. Maru raske on koguda ja vaadata raha niisama kontol peesitamas. Aga sina käitu minu sõnade, mitte tegude järgi. Vihmafond on oluline (!) ja võib nii mõnelgi korral piltlikul öeldes puhta salfaka ulatada, kui ekskrement ventilaatori lähedale peaks sattuma.

Passiivne rahajõgi oli seega mais kokku summas 89,78 eurot. See sisaldab kõiki intresse ja dividende ning neid numbreid oli küll mõnus trükkida praegu. Napi pea aasta jooksul tugevuselt teine tulemus. Veebruar ehmatas 125 eurose passiivse rahaga. Näete, see on siiski võimalik. Suurima ampsu andsid maisse Kaubamaja poisid aga ma olen selle ära ka teeninud. Pärast aktsiate ostu ehk eelmisel aastal omanikeringi sisenemist käin päris tihti kaupsis tähtsa näoga ringi ja annan teenindajatele näpunäiteid või ütlen mõne terava kommentaari, et selg sirgu või naeratus näole. Omanike värk, suurettevõtte juhtimine nii käibki ja mingit logelemist ma ei salli.

Muu info osas veel see teatis, et olen liitunud rahaasjad.ee rahafännide kogukonna ja eluhäkkide väljakutsega. Minu eksperimenti ja lubadust võid lugeda siit: http://www.rahaasjad.ee/2016/05/16/rahakrati-eluhakkide-valjakutse/.

Villureiljanilikult iniseva häälega ütleks mai kohta, et pole paha. Niljonärist miljonäriks!

File_000

Jälgi
Teata mind
guest
10 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Märten Mõttus

Kratt, nii ei lähe, et sina ka lohisevate ma-teenisin-umbes-80%-tõenäosusega-ruutjuure-Eesti-Pimedate-Liidu-presidendi-kolmanda-kvartali-puhkuse-rahast-76%. Tootabelid tagasi!

Ja keera blogi fondile vunki juurde, maru pisike on, mu vanad silmad ei kannata seda lugeda.

rahakratt

Raisk, auditoorium võtab sõna! Mul on mai kohta tegelikult üsna ohtlik näidata täpseid tabeleid, sest laias laastus rehkendab vahedam pea kaupsi divikad välja ja võib tekkida identiteedirisk. Aga iga investor teab, et riskid tuleb maksimaalselt maandada, eksole… Sellepärast jätsingi mainimata, mis osa passiivsest rahast veel ühe väikelaenu intress oli.
Fondiga on nii, et siis pean tervet blogi visuaali muutma. On’s tõesti nii s*tt praegu?

kasvik

Mu daam lugevat kuskilt beebiblogist, et kratt olla lipsu saamisele lähedal. Palju õnne ja loodetavasti saad selle kätte identiteeti avamata.

rahakratt

Ahsaa! Täna hommikul Valli baaris räägiti ka midagi Rahakrati lipsust, jah.. Ei teagi, kust selle nüüd välja nõutama peaks aga üks lips annaks minusugusele kapiinvestorile usutavust juurde küll ju.

Raido

Tervitused!
Alustan kohe õnnitlustega esimeste dividendide puhul! On ju hea tunne Raulilt raha saada!? Mai ja juuni on Balti börsi investorite jaoks parimad kuud aastas ja pealinnas liikudes on ka rõõmsamaid nägusid rohkem näha. Iseasi, kas need just kopsakatest dividendidest ajendatud on. Mine tea, mõni ehk on ka.
Ma kuu alguses vaatasin, et oled aprilli kokkuvõttest nii löödud, et ei hakkagi mai kokkuvõtet tegema. Ilmus ju viimani üllitis alles 10. mail. Aga parem hilja kui veel hiljem. Mais oled sa tõesti rabanud mitmel rindel nagu rahakotti laekunud krõbiseva number seda paljastab. Üks küsimus tekkis aga sinu säästumääraga seoses. Kui sa suutsid panna ainult 40% sissetulekutest krattima, siis on su kulutused kuidagi liiga suured? Sul olid ilmselt mõned suuremad erakorralised väljaminekud, mida postituses ei tahtnud kajastada?
Loodan, et juuni kokkuvõttes on sul sissetulekud jälle 2k+, aga säästumäära võiksid küll venitada 50% välja.
Minu perel oli mai suhteliselt rahulik, oli erakorralisi väljaminekuid ja näpu otsaga ka ühekordseid sissetulekuid. Säästumäär jäi ka seekord 60%+ juurde, nii et võib üldjoontes täitsa rahule jääda.
Edu!

rahakratt

Tervitused!
Alustan kohe tänudega! On küll hea tunne, et selle suve Rauli kulul veeta saab.

Kulutused on aga ka suured hetkel, tõesti. Umbes järgmises või ülejärgmises postituses selgitan seda natuke lähemalt. Kurat, korra ikka avalikkuse ette astud, ega siis enam midagi varjata ei õnnestu…
Aga tõesti teeb rõõmsaks dividendilaks – sellest äkki tekib mingi teaduslik high-olek nagu muudest mõnuainetest? Roolis olles ja puhumisreidile sattudes oleks politseiniku poolt küll meeldiv kuulda küsimust: “Vabandage, kas olete ehk dividendilaksu all?”

Raido

Eks ta nii selle avalikkusega on jah paraku, et kui juba kord sõrme annad, siis ei lähe kaua, kui muud kehaosad ka sisse nõutakse. Ehk sinu puhul toimub siis avalik finantsiline lahtiriietamine, nagu sa ise seda tabavalt nimetad. Ja nagu sa tead, siis lahtiriietamist ei ole mõistlik pooleli jätta, kui juba alustad, siis vii ikka üritus lõpuni, sest muidu võib pettunud osapooli olla rohkem kui üks.
Politsenikult sellise kommentaari saamine oleks ju päris tore tõesti ja kui mõni korravalvur peaks su blogi lugema, siis võiks seda reaalselt ka järgi proovida ning hiljem siia kirjutada, kuidas reaktsioonid olid. Ma ise vähemalt prooviks küll järgi.
Mul endal on õnneks mõned meeldivad “laksud” juba kogetud sel aastal ja lisa on tulemas. Osad väljamaksed laekuvad ka sügisel, seega päris mitu naudinguterohket kuud on ees ootamas.

rahakratt

Ära saa valesti aru – olen suure rõõmuga selline finantsekshibitsionist ja jätkan oma Kolgata teekonda ka siis, kui isegi sina siin enam käia ei viitsi ja üksi siin endale kirjutama pean.
Su viimased read teevad eriti kadedaks aga samas annavad ka hoogu juurde, tänan siiralt!

trackback

[…] kätt Amazonis vms keskkonnas. Samas jäävad silma ka mingit moodi huvitavamad lood nagu näiteks rahakratt, kellel mai ülevaate kohaselt õnnestus lisaks teenida lausa hämmastav 2491-1555=  941 eur (olles sellega siis 3% swed’i uuringu tipteenijates […]

Lisett

Ma loodan, et kuskil edaspidi tuleb ka kajastus eluhäki väljakutse tulemuste kohta 🙂

10
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top