3 aastat ja 7 kuud: pilguheit varasalve – märtsikuu. Ja üks supersoodne müügikuulutus!

Tuti-pluti, rahahimurad!

Mis toimps, kuhu kõik teised finantssõdurid jäänud on? Blogides on vaikus nagu meil põhikoolis esta tunnis, kui keegi vahetunni ajal mingi massive vaala peenise tahvlile oli joonistanud ja ära ei suvatsenud kustutada. Kas on selgunud tõsiasi, et ei ole see retk finants-Valhallasse nii trillallaa-trullallaa midagi ja olete tõrvikud nurka visanud? Eiiiii tahaaaaa üksiiii jääääädaaaa! Tulge kõik tagasi, ilus palun.

Ma käisin märtsis ühes välismaa linnas ja leidsin isegi sobiva ususekti meile kõigile. Kui usk kõikuma lööb, siis nüüd tean, kus see koht on ja võime järgmisel korral koos minna. Kevadiste divikate eest, mis juba praegu kontole sajavad, võtame omale soodsad Raianeri lennutalongid ligi ja teeme ära. Armulaualeiva asemel pannakse seal väidetavalt kahe eurine münt keele alla.

Nii hästi prantsuse keelt ei mõista, et saaks aru, mis seal alumisel real kirjas on

Olgu, olen nõus mõnda aega soololt lendama ja üksi pusserdama, aga ma ootan kõiki uuesti lavale – kuigi ma olen kõige ilusam ja andekam, siin on ikkagi ruumi siin meile kõigile. Hoian teil vaimu üleval ja näitan, et tavaline jorss võib saada hakkama selliste asjadega, et varsti tõmbate tänaval kõik koomale, kui oma leemurinahkse kevadmantliga ühest peenest pealinna lokaalist teise kabetan nagu tulises võistlushoos Urmo Ilvese mängunupp. Enne veel aga hõikan välja oma märtsikuised tulemused ja avan laulu saatel varakambri ukse. Tead, kuidas laulavad Coop panga töötajad hommikul kontori ukse taga? “Coop, Coop, lahti tee, metsas kuri jahimees” jne.

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Aprilli alguses teen ülevaate veebruari kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib:

www.nasdaqbaltic.com Balti aktsiad (TAS1T, TVEAT, TAL1T, TKM1T, LHV1T, SAB1L): kuu alguse seisuga 10 184.32 eurot;

www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil: kuu alguse seisuga 17 777.01 eurot;

www.viainvest.com Viainvest ühisrahastuses: kuu alguse seisuga 4 863.84 eurot;

www.envestio.com Envestio sotsiaalrahastuses: kuu alguse seisuga 865 eurot;

www.estateguru.co ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus: kuu alguse seisuga 4 765.25 eurot;

www.crowdestate.eu Crowdestate sotsiaalkinnisvaraportaalis: kuu alguse seisuga 5 077.87 eurot;

Elhavee Kasvukonto ja Eesti fondid (SPYW, XCHA, IVV, QQQ, NHCBHFFT): kuu alguse seisuga 2 908.69 eurot;

Laenud ettevõtetele: kuu alguse seisuga 14816.5  eurot;

Laenud eraisikutele: kuu alguse seisuga 2 128.56 eurot;

Funderbeami kaudu osalused idumajanduses: 2 680.2 eurot;

Korter nr 1. alla pandud plegens: 0 eurot;

Korter nr 2. alla pandud plegens: 7 569.06 eurot;

Võlakirjad (LHV): 2184.32 eurot;

Avarii- ja investeerimisvõimaluste konto ca 5 088.71 eurot.

Kokku on Rahakrati kõikide kontode, hoiupõrsa ja investeeringute väärtus ca 80 954 €, lisaks osalus väikefirmas, mis tekitab paarile inimesele higivaba üüritulu.

Sulli on ikka maru napilt, kui järele mõelda…

Ja kurikuulus Coinbase, kus mu virtuaalraha väärtus kõigub nagu lekkiva põhjaga kalapaat Kaspia mere lainetel. Hetkel on see 55 euro juures ja plussis ei ole mina oma ostuga veel kunagi olnud selle aja jooksul. 3sotti läks sisse kunagi… On nagu on, noh.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

2019 eesmärgid, mida siin blogis taga ajama hakkan?

1) Kuskil poolhuupi mainisin, et võiks sel aastal 100k netoväärtuse lae ära katsuda. Mis seal ikka, võtame eesmärgiks. Loen parajasti Ray Dalio raamatut “Põhimõtted” ja seal on kirjas nii (lk 191, kui täpne olla): “Pea meeles, et suured ootused panevad aluse suurele suutlikkusele.” Let’s mennän siis!

Puudu on 100000-80954=19046€

2) Teiseks võiks iga kuu teha 1k higivaba raha. Ma tean, et see ei juhtu, sest tegelen kahe korteriga ja need ei hakka aasta algusest tootma, aga las ta jääb siia kirja. Äkki juhtub mingi ime, et keegi küsib 300 eurot laenu ja pakub 12300 tagasi maksta jõuludeks. Eks näis. Enese maapeale toomiseks ütlen veel, et eelmisel aastal oli higivaba kokku 7500 eur.

3) Kolmas eesmärk on valmis nokkida 2 korterit, et need siis lumehelbekestele üürile anda. Esimene peab valmis olema mai kuuks. Teine aasta lõpuks.

Loen neid kolme punkti ja täiesti ulme. Nalja hakkab saama, seda on juba praegu näha. Ilmselt naeran muidugi läbi pisarate ja nii, et tatraterad hammaste vahel paistavad. Liha ja muud maised võlud võib sel aastal heaga ära unustada…

Taustainfoks veel see, et mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks.

Kõikide nende eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Aasta kolmanda kuu ehk selle aasta viimase märtsikuu puhul maandus mu kontodele kena mütsatusega kokku3 906 eurot. See on kõikkõikkõik kokku ehk aktiivne+passiivne.

Higivaba pappi tuli magamise ajal kokku 454.97 eurot. Mingist tonnist siin küll lõhna pole nagu ma omale eesmärgiks võtsin, aga selle eest, et ma minevikus kõike raha ära ei kulutanud, saada nüüd auhinnaks üle nelja soti kuus – abiks ikka.

Trend teeb murelikuks…
PASSIIVNE SISSETULEK
estateguru.co26.09
crowdestate.eu43.14
mintos.com182.69
twino.eu0
viainvest.com42.41
envestio.com5
muud passiivsed mündid35.64
muude laenude intressid90
üüritulu0
dividendid30
KOKKU454.97

Blogi värskendusena otsustasin hakata hoopis sellist tabelit pidama nagu allpool näha. Varsti teisi siin enam väga presenteerima ei hakka, sest Rahakrati peamine eesmärk on teha 7 triljonit eurtsi intresside ja muu higivaba näol:

Huvitav trivia fakt on see, et mingi kolm ja pool aastat olen intresside nimel higistanud ja täna sisustan selle eest ühe korteri üleni valmis. Oleks patt kurta.

Märtsis suutsin iseenda eest ära peita 59.78% oma sissetulekutest ehk rahalises väärtuses ca 2 335 eurot. Kõik, absoluutselt see kõik, läheb praegu lumehelbekese iglu sisustamiseks. Ehituspoodide tsekid on mul praegu nii pikad, et ma jõuan tavaliselt tšeki esimese otsaga enne juba koju, kui viimane jupp poes alles tšekimasinast välja kõriseb. Ma pean vist tegema ühe lisaloo sellest, kui “lebo ja higivaba” üürikate ettevalmistustega mässamine on. Ilmselt lõppevad need jutud kärmelt ära, et “ah, võtaks mingi pommiaugu ligi, võõpaks valgeks, paneks IKEAt täis ja lendab üürile, suur asi siis”. Mulle ei meenu, millal viimati poes käisin ja midagi sealt endale tõin. Nõrkushetkel Rimmi minek, Karumsi kohukese ostmine ja poe taga selle pisarais sisse hingamine ei lähe treat yo’self’ina kirja, eksole.

Palju enam minna pole esimese korteriga. Nipet-näpet vaip maha, telku seina ja kuulutus üles.

PS. Säästuhuntidele pakun parimat diili ever. Müün oma hästi hoitud lumememme komplekti. Ole varakult valmis, sest sellist pakkumist mujalt ei leia. Talveni on jäänud kõigest 7 kuud!

Kevadine hinnasula!

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

1. Estateguru.co: tule Estateguru kinnisvara ühisrahastuse investoriks ja liitu minu sooduskoodiga. Iga minu jünger saab pärast registreerimist kolme esimese kuu jooksul teostatud investeeringute kogusummalt 0,5% soovitusraha oma virutaalkontole. Kui sul on mingi vana ja varjusurmas konto, aga pole tehinguid teinud, siis tee värske konto ja lõikad minu diilist kohe otsest kasu.

Liitumiseks litsu oma hiirekursoriga SIIA

2. Mintos.com: tule Mintose ühisrahastuse portaali ja hakka raharatast keerutama.

Both sides will receive — 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days.

Mintosega liitumiseks mulju nüüd SIIA

3. Viainvest.com: liitu Viainvest ühisrahastusega ja hakkad saama samuti lisaintressi, kui kasutad minu soovituskoodi.

Viainvestiga liitumiseks pressi SIIA

4. Crowdestate.eu: siin saab taaskord kinnisvara ühisrahastada. Projektid algavad sajast eurost ja seni on investoritele päris usinalt rahhi tagasi tootnud. Tule proovi, kui julged.

Mulju liitumiseks SIIA

5. Crowdestor.com: portaalis investeerimiseks liitu SIIN

6. Envestio.com pakub samuti võimaluse rahast raha teha (või sellest ilma jääda…).

Mu salalingiga kasutajaks registreerides saad 270 päeva 0.5% boonust kogu investeeritud summalt, lisaks 5€ esimese 100€ kandmisel kontole.

Liitu SIIN

7. Fastinvest.com julged proovida, siis vajuta SIIA

8. Neofinance.com ehk järjekordne peerult peerule laenamine (peer-to-peer lending), liitu läbi selle salalingi SIIN


2 thoughts on “3 aastat ja 7 kuud: pilguheit varasalve – märtsikuu. Ja üks supersoodne müügikuulutus!

  1. Diana Vasta

    Mis võlakirjad sul valikus on? Kas fond või üksikud võlakirjad?

    1. rahakratt

      Mulle on Elhavee võlgu siit koduturult.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga