Pilguheit varasalve – oktoobrikuu

Haigemaja! Vannun, et mul on diivanil senini kanni jäljed sellel kohal sees, kus ma just hetk tagasi istusin ja oma aprilli kokkuvõtet kirjutasin. Kuhu tormad, aeg, ah?

Olge valmis, järgneb selle aasta kümnes pilguheit varasalve. Mida põnevat oktoober mulle pakkus? Ega rohkem väga palju ei mäletagi, kui seda, et tegin vägavägaväga palju tööd ja vägaväga palju lisatööd. Vastu aasta lõppu on soov ikkagi numbrid korda saada, et see vanem meesterahvas, kes detsembris karistamatult noori poisse sülle võtta võib (mitte Priit Toobal), ikka normaalse kingikuhjaga ennast korstnast sisse libistaks. Oktoober oli selles mõttes edukas. Hoidsin kulud ahelais, nii mõnegi festivali veetsin alkoholivabalt ja valmistusin isegi jõuludeks esimese paari kingituse näol. Sest oi, kuidas ma vihkan seda detsembrikuist andmist, kus tarbimisühiskonna tolmuimeja rahakoti nii usinalt lagedaks imeb, et tühja kõhu korin kajab sealt veel mitu jaanuari nädalatki vastu.

Kui teid muu ka huvitab, siis väikese sisekaemusena enesesse pean tunnistama, et päris väsitavaks on muutunud see anonüümne kütmine siin. Minu erinevus teiste rahamaiate veebipäevikutega on see, et mul ei tea isegi oma pruta mitte, kes ma olen. Või siis pigem niipidi, et ta ei tea, et ma siin teiega iga kuu vähemalt korra kogunen ja kõik koos minu rahalisi võite, kaotusi ja avantüüre arvustame. Üldiselt vist ongi terves maailmas (tahtsin natuke dramaatilist mõõdet asjale lisada) umbes 3 inimest, kes mu näo või nime Rahakratiga kokku panevad. Voldemar Kolga ütleks sellepeale oma mahedal häälel, et kallis noormees, te elate topeltelu, mistõttu on tekkinud lõhestunud minapilt, vaaliumi ja xanaxi segu kohe sisse ja valge särk tagurpidi selga. Mitte üleni valgesse nagu Linnar Priimägi, vaid… saate aru küll, eksole.

Aitab lobast. Siin on palju tähtsaid inimesi koos, kelle aeg on kallis ja kes ei viitsi niisama lõõpimist taluda. Finantsvõtmes on mu kuud seni üsna sarnased olnud. Kahman passiivset münti tootvat kraami juurde ja seni ühtegi investeeringut või portfelli likviidseks lükanud ei ole. Kes Rahakrati näoraamatul silma peal hoiab, see teab, et novembris olen ma täitnud näiteks oma lühiajalise Mentose ühisrahastuse eesmärgi. Aa, ja oktoobris sain lõpuks kauakiimeldud Elhavee oma aktsikontole. Muidugi kirjutasin otse Rain Lõhmusele, et nüüd tahan valdusi üle kaema tulla ja lepiks hea meelega mingi privaatse randevuu kokku. Panga komm.juht kutsus mind vastuseks mingile ühisüritusele, aga mina sellistel tavarahvale suunatud ürradel ei käi. Mul on ikka “kõik mängu” strateegia, kas vip pakett koos tasuta konjaabli ja Laura tüdrukutega või üldse mitte midagi. Seekord on aga vist piss piimamannergus ja tulemust siit ei tule…

Screen Shot 2017-11-04 at 11.10.37

Kes kirja ei näinud, siis siin see on:

22219858_537022766639984_2748521369810763467_o

Mida ja kui palju oktoober mu rahakotis tegi ja mis on värske Krati väärtusnumber (jätsin nüüd külma kõhuga pensionihambad siit välja, sest teised ka seda ei kajasta ja sambal puudub realiseeritav likviidsus):

Umbestäpselt 37540 eurot ja vara kasvu protsenti pean nüüd uuesti nullist võtma hakkama.

Sisseviskaja:

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Oktoobri alguses teen ülevaate septembri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib:

www.nasdaqbaltic.com Balti börsil (kuu alguse seisuga krattimas 6026,83 eurot);

www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil (kuu alguse seisuga krattimas 8601,48 eurot);

www.twino.eu Twino ühisrahastuse keskkonnas (kuu alguse seisuga krattimas 6113,72 eurot);

www.estateguru.co ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus (kuu alguse seisuga krattimas 1094,75 eurot);

www.viainvest.com Viainvest ühisrahastuses (kuu alguse seisuga krattimas 1002,69 eurot).

Muud laenud ja investeeringud (kuu alguse seisuga väärt ca 9800,00 eurot).

Kokku on Rahakrati kõikide kontode, hoiupõrsa ja investeeringute väärtus ca 37540 eurot, lisaks osalus väikefirmas, mis tekitab paarile inimesele higivaba üüritulu.

Vihmafond võiks olla suurusjärgus ca 3-5 tuhat eurot. Ideaalis, noh ja tegelt ta ju ei ole praegu selline. Selle fondi kasvatamine käib jõudu mööda ja jõudu on mul suht vähe.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki 2017. aastaks:

  1. PURGIS (maist) – teha iga kuu nii, et leiaksin kontolt keskmiselt vähemalt 2 000 eurot;
  2. PURGIS (aprillis tehti pakkumine liituda) – saada LHV kuldkaardi omanikuks või vähemalt selle vääriliseks;
  3. kolmekordistada 2016. aastal teenitud passiivne raha (3 x 811 = 2433 EUR) ehk Rahakrati projekt “Kahe aastaga üks tasuta lisapalk”. Oktoobri seisuga on koos 2373,43 eurot.

Taustainfoks veel see, et mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks.

Kõikide nende eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Numbritest näitan teile värske olukorra ka kärmelt ära. Oktoobris tegin sissetulekutes kindlasti tubli tulemuse. “Tubli tulemus” on muidugi see väljend, millega tavaliselt Eesti spordikoondise etteastet hinnatakse… et tubli tulemus, võistlustel läks hästi, medaleid ei saanud, aga tagasiteel oli lennukis kohad akna all ja võib rahul olla. Sissetuleku number oli 3680,04 oirot ning sellest tuli higi valamata 310,04 oirot. Põhimõtteliselt on see vist mingi sõiduauto liisingu kuumakse suurus, eksole? Mõne Škodillaci väiksema mudeli saaks juba kätte, Fobia vms? Säästupõrsast nuumasin sellest 2010,04 euroga, ehk ligi 55%-ga. Selliste tulemustega olen väga rahul ja kui teie ei kiida, siis see on okei – olen oktoobri tabelit juba nii palju ise imetlenud, et kogu kiitus on juba käes. Rahvas rääkigu mis tahes.

Oktoobri kohta ütlen iseendale: töö kiire ja konarlik!

Väljaviskaja:

Saame koos rikkaks ehk kui sa pole täna (ikka veel!?!?) investeerimisega alustanud, siis ma annan sulle päris rahas mõõdetava finantsjalalöögi tagumikku.

Variant 1.

Tule Estateguru kinnisvara ühisrahastuse investoriks ja liitu minu sooduskoodiga EGU09006. Iga minu jünger saab pärast registreerimist kolme esimese kuu jooksul teostatud investeeringute kogusummalt 0,5% soovitusraha oma virutaalkontole. Kui sul on mingi vana ja varjusurmas konto, aga pole tehinguid teinud, siis tee värske konto ja lõikad minu diilist kohe otsest kasu.

Liitumiseks litsu oma hiirekursoriga seda linki: https://estateguru.co/login/auth?userPromotionCode=EGU09006

EstateGuru platvormil teenivad investorid atraktiivset tulu investeerides kinnisvaraga tagatud laenudesse ning ettevõtjad saavad kiirelt ja efektiivselt soodsa ligipääsu kapitalile oma plaanide realiseerimiseks.

Variant 2.

Tule Mintose ühisrahastuse portaali ja hakka raharatast keerutama.

Here is an example of how this works. Daniel refers Sara who starts investing via Mintos marketplace. After 30 days the average invested balance Sara has had over the period is EUR 3,500, so we will credit 1% of EUR 3,500 (or EUR 35) into Daniel’s investor account, and another EUR 35 into Sara’s investor account. After 60 and 90 days we will review the average invested balance again and, if it increases, credit both Daniel’s and Sara’s investor account accordingly.

Liitumiseks mulju seda linki: https://c.trackmytarget.com/y8fr3p

Screen Shot 2017-11-04 at 11.11.16

Jälgi
Teata mind
guest
14 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Teureetik

Kena vihmast sügist Rahakratt!
Küll on hea jälle kokkuvõtet lugeda, näeb seda rasket finantsvabadussõda läbi huumoriprisma.
Tulemus väga tugev, ei pea riiklike koondiste sooritustega võrdlema.
Au ja kiitus ka edaspidiseks.

rahakratt

Tänan. Tänan kõige eest, T!

Tasane Investor

Jah, rahvas kiidab ja ma ühinen ka! Aga see on küll põnev, et isegi pruut ei tea 🙂 Kas kolm isikut tulebki kokku nii, et sinu lõhestunud kaksikmina + Voldemar Kolga?

rahakratt

Kolga, Ennet ja mina ise, jah.
Tegelt paar inimest, kellega ma koostööd teen ja kes on vandunud oma tulevaste ja olemasolevate laste nimel, et nad hoiavad saladust kuni surm meid lahutab.

Tasane Investor

Karm värk on see blogimine, kui juba tulevaste laste saatused ka mängus!

Senior Pirate

Säästu% 55… metsik! Kiitus! Selleni on mul veel rühkida!
See kolm isikut, see on kolm rohkem, kui minul! 😀 St ma ise tean, kes ma olen, aga kuna mul pruuti ega ühtegi muud lähedamal seisvat inimest pole, siis naudin absoluutselt ilma mingite süümepiinadeta oma anonüümsust 😀

rahakratt

Tänan! Vat, asi on selles ka, et suurema sissetulekuga kuuga on suurem säästukas ka lihtsam saavutada. Ja blogi osas ega mul ka nüüd teab mis süümekaid ei ole, aga vahel tahaks kellegi õlal nutta…

Even

Ma Rain Lõhmusena raamiks selle kirja ära ja paneks seinale.

rahakratt

Mina kutsuks kirja autori külla. Aga me vist kumbki pole Rain, eks? Vähemalt mina ei ole.

Tann

Tsau, Kratt

Vaatan, et sul suhteliselt suur hulk mammonat (9,8 k€) “muude laenude ja investeeringute all”. Kas võid natuke paotada loori, et mis see täpsemalt on? Kas ainult laen sõbrale, et annan reedeks üheksa kümpi ja esmaspäeval saad soti tagasi või seal ka tõsisemad asjad (üürikorterid, Crowedestate)?

Aga taaskord tore postitus ja Johansoni pilt ajas ikka naerma küll, meenus kooliaja kirjandus: “Kaval-Ants ja Vanapagan” 🙂

rahakratt

Jajaa, kurat, ma ei arvand, et keegi nii tähelepanelikult loeb üldse. See üheksa koma kaheksa kilo on aja jooksul ühele ettevõttele antud laen, mis on nüüd konverteerunud nii, et olen saanud osa sellest ettevõttest omale. Seal tiksub väikest üüritulu, aga ma ei kajasta seda oma isiklikes rahades – ei ole seda kunagi sealt firmast välja lüpsnud.

Johanson on lihtsalt nii lege vend, ehe Kratt ju!

Meelike

Kratt sa tegutsed internetis, siis ei ole võimalik anonüümseks jääda 😀

rahakratt

Meelike, kus sa olnud oled?

Meelike

Tulemused on ka muidugi väga tublid! Au ja kiitus! 😉

14
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top