Pilguheit varasalve – septembrikuu

Ma ei viitsi tervitadagi, sest nii vanduma ajab. Vaatan värsket pingerida ja taas ei ole ma oma varapotiga Äripäeva Rikaste Topis. Ma usun teadvat, mis takistuseks sai – vist ei olnud piisavalt raha. Muidu oleks ilmselt sisse saanud ja ka auväärse Rikaste Topise tiitli saanud.

#napidpapid

#taksidermia

A no mis siis ikka. Tuleb edasi puseleda, söögilaua kohal lihalõhnalist lõhnakuuske värskendada ja vähemalt üks aasta veel omale tatart kinnisilmi sisse suruda. Okkaline on see tee topiseks, okkaline, kurat. Tegelt on meid isegi juba siin minu blogis päris palju ju, kui äkki kirjutaks koos mingi petitsiooni roosale majanduslehele, et nad latti veits allapoole laseks? Saaks paarituhhise portfelliga juba ennast topiste listi suruda ja oleks libedam minek vastassoo seas nädalavahetusel Kannu Pubi karaokeõhtul? Ma võin üksi ka selle kirja saata, aga kui te mu selja taha tulete, siis võiks selle personaalselt kohale viia ja mingi uudistekünnise ületava häppeningi korraldada.

Mis juhtus septembrikuus Rahakrati varasalves? Keegi siin kommentaarides lubas mulle kinopileti välja teha, kui 55% säästumäära kirja panen. Võiksin panna küll aga emps on mind nii kasvatanud, et valetada ei tohi. Eriti naistele mitte. Seega võin oma habetunud moka priist piletist puhtaks pühkida ja pean ise ennast ja oma raha eest kinno viima. Mis ei ole kõige hullem variant, ma olen üsna hea kaaslane…

Tseki introt ja siis allpool septembri numbreid.

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Oktoobri alguses teen ülevaate septembri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib Balti börsil (septembri seisuga krattimas 2323,75 eurot ehk aktsiapaki väärtus kuu alguse seisuga), www.mintos.com ühislaenamise platvormil (septembri seisuga krattimas 1582,31 eurot), www.twino.eu keskkonnas (septembri seisuga krattimas 670,34 eurot) ja ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus (septembri seisuga krattimas 351,50 eurot) ja Crowdestate portaalis (augusti seisuga krattimas 100,00 eurot).

2016. aastal on lisandunud ka muid välja antud laene, neilt ootan vähemalt 10% tootlust, selle poti väärtus on ca 7700 eurot. Vihmafond võiks olla suurusjärgus ca 3-5 tuhat eurot. Ideaalis, noh. Selle kasvatamine käib ka jõudu mööda. Jõudu on mul suht vähe, muidu.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga ega kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis high five! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki:

1. teha iga kuu nii, et leiaksin kontolt vähemalt 1555 eurot;

2. teha iga kuu nii, et 55% sellest krattima panna ehk investeerida/säästa;

3. teha iga kuu nii, et krati toodav passiivne raha oleks 155 eurot.

Kolmanda eesmärgi täitmisest hakkan raporteerima tasapisi ja ei tõmba endale alguskuudel-aastatel kohe vett kaela, kuna mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras.

Kõikide nende eesmärkide ühine nimetaja on finantsvabadussõda.

Intro lõpp. Võin vihjeks öelda, et ma trüki introt iga kord uuesti, vaid kui vajutada kompuutril ctrl-c ja ctrl-v nuppe, siis saan imeväel vana teksti uue dokustaadi jaoks hõlpsasti kopeerida.

Asja kallale. Mintoses tuli lisaks tavapärastele intressidele veel lisa 20 kulli septembrisse. Keegi hea inimene on taas Rahakrati soovituskoodi kasutanud. Sügav viis ja kõrge kraaps sulle! Kurat, ei, vastupidi ikka.

Kui soovid ka Mintosega liituda, siis siin on Rahakrati soovituslink https://goo.gl/WlPxTj ja kui sa annad oma kolm veretilka sealse raharattaga liitumiseks, siis astume kumbki pika sammu oma finantsvabadussõja võidule lähemale. Välismaa keeles on tingimused päris lihtsalt ära öeldud: You will receive EUR 5 for every registration made from your unique affiliate URL. And what is even better both sides will receive — 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days. The Investment Reward shall be calculated after 30, 60 and 90 days from the registration date of the third party based on the average daily balance. First installment is calculated from the average daily balance during the first 30 days.

Muus osas Mintosesse uut rahhi peale ei kandnud, soovitraha ja intressid läksid tagasi tööle ja väike suts sai Twinosse hoopis kantud. Ja natuke EstateGurusse. Ja veel natuke eravõlgadesse.

screen-shot-2016-10-05-at-19-44-11

Kratt tõi kokku 45,10 eurot. Seal sees on 20 seda va soovitusraha, aitäh anonüümsele investorile!

screen-shot-2016-10-05-at-19-47-00

Kokku septembrikuine sisendpapp? Suht lihtne tehe, eksole. 2145,10 eurot. Väga rahul. Väga.

Eesmärgid on nii, et sissetuleku oma täitsin ära – 1555 eurot on eesmärk ja tuli 2145,10 eurot.

Säästueesmärgiga põrusin, kuigi ausalt, nii väga oleks tahtnud neid kinopileteid saada. Säästude näol läks investeerimisinstrumentidesse 30,77%. Loe igaksjuhuks enne minuga siin virtuaalselt põrakama hakkamist seda lugu, kus natuke põhjendan olukorda https://rahakratt.wordpress.com/2016/09/15/sissetulekud-suurenevad-aga-kulud-ka-kuhu-koer-maetud-on/. Ja juba järgmine kuu on üks passiivne rida excelis juures tänu nendele ajutiselt suurenenud kulutustele, wink-wink.

Viimane eesmärk, et passiivselt 155 eurot sisse tuleks? Ei tulnud ka täis aga ma näen, et need summad on kosunud ja keskmise lõikes kasvavad. Seega on okei, noh.

Selliselt siis seekord. Kui midagi olulist ütlemata jäi, siis olen varsti jälle eetris. Praegu lähen helkivail silmil linnavahele uusi potentsiaalseid avantüüre otsima. Jumalaga.

33-loo-pilt-rk


3 thoughts on “Pilguheit varasalve – septembrikuu

 1. Raido Vasta

  Tervitus!
  Märkamatult kuu jälle möödas ja hea meel lugeda sinu järjekordset kokkuvõtet. Nagu juba harjumuseks on muutunud, siis kolmest eesmärgist üks saab kindlalt täidetud ja ülejäänud kaks jäävad kindlalt täitmata. Aga pole hullu, kui igakuine keskmine sissetulev krõbisev aasta lõikes tõuseb. Ühel hetkel saab ka see kolmas eesmärk regulaarselt täidetud. Kuna su kulurida on endiselt väga korralik, siis kas näiteks nn mustadepäevadefond hakkab juba täis saama või kaugel sa sellega oled?
  Ma olen enam kui kindel, et palgatööga rikaste edetabelisse ei jõua. Seega kiiremas korras vorbi mõni kasulik äriidee reaalsuseks ja mõne aasta pärast võid juba lennuka idukajuhina seal topis täitsa figureerida. Aga kes neid preilnasid jõuab siis kõiki vastu võtta…

  Edu ja rohkem pappi meile kõigile!

  P.S. Muide, kas sinu ema ei õpetanud sulle lisaks muudele eluks vajalikele väärtustele ja tarkustele, et härrasmees ostab endale ja kaaslasele kinoteatri piletid ikka ise? Seda isegi siis, kui kaaslane oleks võimeline ka ise mõlemad piletid ostma.

 2. rahakratt Vasta

  Mõtlesin, et mis mind viimastel päevadel rõhub. Muidugi, kurat. Raido, sinu kommentaarile on ju vastamata! Viskan ennast su ette kõhuli ja palun vabandust!

  Ma pean oma eesmärke mudima veits, liiga suurelt on asi ette võetud ja motti ei ole, kui pidevalt tõkete alt tõkkejooksu joosta.

  See mustapäevafond veel täis ei saa aga midagi seal on. Ja vahel suran natuke oma LHV aktsiakontole ka järgmist ostu ootama jne.

  PS. See Meelike siin – täiesti kreisi daam ju, saatis mulle juba ette kinopiletid!

 3. Lisett Vasta

  Aastal 2016 oli tatar selline säästutoit siis nüüd 2022 on see pigem pigem jõukate/rikaste menüüs 😀

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga