Pilguheit varasalve – veebruarikuu

Ahoi kõik, kes te ikka veel käite siin nillimas ja minu raha lugemas! Ära ei hakka tüütama juba vä?

Esimese asjana käesolevas postituses toon teie ette oma kõikide nende asjade nimekirja, mida ma osta tahan, kui rikkaks saan (see “kui” tähendab muidugi “when”, mitte “if”).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No siuke see list oligi. Tühi, raibe, ma tean! Ma veetsin veebruaris päris palju aega poodides ringi tuuseldades ja imaginary-shoppingut tehes. Mõtlesin, mida kõike koju tassiks, kui raatsiks ja pappi üle pea oleks. No ja mis? Ma ei oskagi midagi tahta. Kas peaksin mures olema, et see viimase aja tarbimise piiramine on tekitanud olukorra, kus enam ei ihalegi kõike läikivat nänni koju tassida? Kui nii on, siis mille nimel üldse pappi teenida, on mu järgmine küsimus? Või on see nagu pruutidega, et kui üks ja hea on kodus olemas, siis ei tekigi soovi iga nädalavahe baarist veel 6 tk juurde tassida… Aidake! Seletage! Kuidas teil on? Ma olen blogi algusest peale rääkinud, et ma ei olegi selline tüüpiline asjade vend, et meeldiks iga päev erineva kujuga kingalusikaga erineva kujuga kingad jalga sikutada ja pigem viskaks dollaripaki taskusse ja läheks gloobuse peale ringi tuuseldama. Vanem generatsioon irvitab siin praegu, et “näe, kuradi millennialid, ainult vabadust ja tuusikuid on vaja, ostku parem üks normaalne abihoonega kõigilonsamasugune maja endale kuhugi Kasekulla-Hõbelõhna rajooni ja pangu esimesele ettejuhtuvale kodukanale sepik ahju”, aga midagi ma ju peaksin tahtma? Pere on mu wish-listis küll, aga seda raha eest ei saa… (tavai, kes esimesena www.mailorderbride.com nalja teeb?)

Okei, sissejuhatuseks oli see väike ränt ja virtuaalne ventileerimine. Käisin kuuma dušši all ära ja jätkan sellega, milleks me siia iga kuu alguses koguneme. Aitäh, et ära kannatasite.

Veebruariga on korras. Käsi püsti, kes mäletab, et just alles sai šampavahuste suunurkadega sõpradele kinnitatud, et oled kaine ja jumala võimeline aastavahtuse raketile tuld otsa panema? Ja siis pani see rakett tuhinaga kuhugi võsa poole, sest suutsid oma ekstra-nooblite ja ekstra-pikkade kinganinadega põleva raketi juurest ära joosta ja ajasid selle pikali. See oleks ju nagu eile juhtunud.

Mida ja kui palju veebruar mu rahakotis tegi ja mis on värske Krati väärtusnumber – kohe näete.

Ma olen tänase seisuga väärt umbestäpselt 44 374,00 eurot. Visalt käib selle numbri kasvatamine, ei ole midagi öelda.

Järgneb sisseviskaja ehk see osa, mis vabastab mind igasugusest vastutusest ja näitab ära kõik rahaliste pottide suurused. Lugege läbi, ma olen seda uuendanud:

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Märtsi alguses teen ülevaate veebruari kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib:

www.nasdaqbaltic.com Balti börsiaktsiad (kuu alguse seisuga krattimas 6 462,85 eurot);

www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil (kuu alguse seisuga krattimas 10 258,53 eurot);

www.twino.eu Twino sotsiaalvõlgade keskkonnas (kuu alguse seisuga krattimas 10 046,62 eurot);

www.estateguru.io ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus (kuu alguse seisuga krattimas 1 758,39 eurot);

www.viainvest.com Viainvest ühisrahastuses (kuu alguse seisuga krattimas 1 333,36 eurot);

Elhavee Kasvukonto ja Eesti fondid (kuu alguse seisuga krattimas 604,96);

Muud laenud ja investeeringud (kuu alguse seisuga väärt ca 13 691,00 eurot).

Kokku on Rahakrati kõikide kontode, hoiupõrsa ja investeeringute väärtus ca 44 374,00 eurot, lisaks osalus väikefirmas, mis tekitab paarile inimesele higivaba üüritulu. Ja kurikuulus Coinbase, kus mu raha väärtus kõigub nagu kell 3 öösel Venus klubis viimaseid riismeid nooliv teismeline. Hetkel on see 200-300 euro juures ja plussis ei ole mina oma ostuga veel kunagi olnud selle paari kuu jooksul. On nagu on, noh.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki 2018. aastaks:

1) Saada iga kuu vähemalt ühe pensioni mahus passiivset raha (see on umbes 363,75 eur);

2) PURGIS. Anda mõni intervjuu või avalik sõnavõtt Rahakratina oma rahade teemal (kusjuures üks väike jupp minust juba on Kristi Saare uues Maksuraamatus ja midagi pidi Raha-Jaagu Papipiibli uude täiendatud versiooni tulema, kus Madis “Pokkerinägu” Müür mind avalikult laimamavat. Aa, ja mu 1000 euro väljakutse korjas Äripäev üles… kui ma pikalt nende postkastis nutsin… ja Investor Toomasele isiklikult kalendri kohale viisin… koos šokolaadiga… ja kes ei näinud, siis uus portaal Rahajutud tegi minust korraks kaanepoisi https://rahajutud.ee/rahakratt-eestlaste-finantsdistsipliinist-kui-plekki-on-siis-on-pidu-kulmudeni/);

3) Saada kroonimiljokaks nagu oli näiteks Tiiu Silves ehk rebida kogu oma mammona väärtusnumbriks 64k (täna on see tsirka 44k). Kõvemad rehkendamisgeeniused tegid juba ilma arvelauata tehte, et 20k on puudu praegu.

Taustainfoks veel see, et mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks.

Kõikide nende eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Raha suutsin endale jaanuaris kokku tassida 3 424,62 eurot. Löön iseenda vasaku käega oma paremale käele kõrge viie – tubli poiss.

Kogu sisendpapist oli 358,62 eurot see osa, mis luba küsimata ise sisse tuli ehk seda on peaaegu terve pension. Korra mõtlesin ka, et kuidas kurat elab pensionär sellise summaga ära üldse? Peaks sellise süsteemi sisse viima, et nagu loomaaia loomadel on vaderid – mingi jõukas boss hoolitseb oma looma eest, saadab talle pappi ja süüa jne. Meie pensionäridel peaks ka oma vaderi olema, kes neid üleval peavad. Arendab keegi siit mingi ühiskondlikult kasuliku äriidee?

PASSIIVNE SISSETULEK

Estateguru 34,67

Mintos 99,92 (no oli nii raske see soti lagi ära puudutada, ah?)

Twino 64,23

Viainvest 11,31

Muude laenude intressid 40,00

Muud passiivsed mündid (nt blogi soovitusrahad – aitäh, kes te mu soovituskoode kasutate, see on mu ainus sissetulek siin kirjutamise eest) 108,49

Üüritulu 0,00

Dividendid 0,00

Need kaks viimast rida peavad olema. Siis on nad pidevalt häirivalt silmade ees ja ehk võtan midagi ette kunagi, et need nulliks ei jääks.

KOKKU 358,62

Uuele ringile läks kogusummast 50,77% ehk jämedalt 1 738 eurot. Selliste summade üle on ainult rõõm ja nii võiks see kroonimiljoka staatus aasta lõpuks koju tulla küll.

Selline oli veebruar. Mul on üks väike üllatus ka teile. Need, kes viskavad foto või praeguse tulemuse oma 1000-euro väljakutse kalendrist mu Feissi lehele ja ütlevad, milleks nad seda (lisa)tonni kõrvale panevad, nende vahel loosin välja ühe popi rahatasku www.kukkur.ee lehelt. Mingi konksu siin ei ole – lihtsalt vahel keegi kirjutab, et kuule, kingi mõni meie asi oma lugejatele ja siis nii ongi. Ainus eesmärk on sedasi siin teie tuju ja motti üleva hoida.

Rühime edasi ja kõrge viis kõigile (muidugi mitte viis eurot, jumala eest)!

PS. Ma ei tea, kes see lõng seal pildil on, tal paistav lihtsalt vähe asju olevat.

Järgneb väljaheide:

Saame koos rikkaks ehk kui sa pole täna (ikka veel!?!?) investeerimisega alustanud, siis ma annan sulle päris rahas mõõdetava finantsjalalöögi tagumikku.

Variant 1.

Tule Estateguru kinnisvara ühisrahastuse investoriks ja liitu minu sooduskoodiga EGU09006. Iga minu jünger saab pärast registreerimist kolme esimese kuu jooksul teostatud investeeringute kogusummalt 0,5% soovitusraha oma virutaalkontole. Kui sul on mingi vana ja varjusurmas konto, aga pole tehinguid teinud, siis tee värske konto ja lõikad minu diilist kohe otsest kasu.

Liitumiseks litsu oma hiirekursoriga seda linki: https://estateguru.co/login/auth?userPromotionCode=EGU09006

EstateGuru platvormil teenivad investorid atraktiivset tulu investeerides kinnisvaraga tagatud laenudesse ning ettevõtjad saavad kiirelt ja efektiivselt soodsa ligipääsu kapitalile oma plaanide realiseerimiseks.

Variant 2.

Tule Mintose ühisrahastuse portaali ja hakka raharatast keerutama.

Here is an example of how this works. Daniel refers Sara who starts investing via Mintos marketplace. After 30 days the average invested balance Sara has had over the period is EUR 3,500, so we will credit 1% of EUR 3,500 (or EUR 35) into Daniel’s investor account, and another EUR 35 into Sara’s investor account. After 60 and 90 days we will review the average invested balance again and, if it increases, credit both Daniel’s and Sara’s investor account accordingly.

Liitumiseks mulju seda linki: https://c.trackmytarget.com/y8fr3p

IMG_6088

Jälgi
Teata mind
guest
12 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
RahaRobot

Mis aktsiad sul Balti turult ära varastatud on? 😀

rahakratt

Mul on igast kraami, kaups on ja osa rahas on vees ja elhavee on. Praamifirma on ka ja midagi oli veel. Mul on see algaja värk praegu, et kogukasum on ca 700 eur, ehk et hinnad on peale minu oste usinalt ülespoole trüginud. Kaupsi ostsin kuuekaga, kui õigesti mäletan – praegu flirdib ta seal kümneka külje all vist. Pole ammu vaatamas käinud…

RahaRobot

Mhmh, no siis peaks sealt varsti natuke dividente kukkuma, saab selle nulli ära tuunitud 😀

rahakratt

Eiei, sealt on juba enne ka tulnud, aga ikka on hind üle 9 jäänud. Seni.

tkjmn

konservatiivne oled, oma vanuse kohta. soovitaksin mõelda väikse osa portfooliost (nt 10 %) paigutamisse high risk, high reward potential kategooriasse. no umbes nagu see coinbase 🙂 kus kaotus limiteeritud investeeritud summaga, aga joppamise korral võimalik hittida paari aasta perspektiivis 10x või 100x tootlust

rahakratt

Mida soovitad? Just refreššisin oma koinbeissi ja tuleb välja, et mu kolmest sotist on saandu… pamparamparaa… sott kolgend!

tkjmn

müüri madise blogi lugeda inspiratsiooniks 🙂

coinbases näed suure tõenäosusega veel -50% ära. ise tahaksin siis uuesti krüptot ligi võtta. BTC, XMR, LTC usun ei kao kuhugi. eraldi teema on ökosüsteemid/ platvormid nagu ETH ja selle alternatiivid ja mingi kitsa funktsiooniga utility coinid. nendega ei ole nii kursis, et julgeks võitjaid ennustada.

teiseks startupid ja ettevõtlus. mida parem visionäär oled ja lähituleviku trende ennustada suudad, seda suurem tõenäosus hittida. kas aktsiatega – a la Tesla viis aastat tagasi, mõne kohaliku startupiga – küllap tuleb neid Transferwise ja Taxifysid veel või ise ettevõtlusega tegeledes. ma ei tea, mis sektoris praegu tegutsed, aga võibolla suudad oma valdkonnas mingitele arengutele enne masse pihta saada.

ja eeldavatele arengutele saab panustada mitte ainult rahaga, vaid ka oma ekspertiisiga. ma arvan, et aamatupidaja või jurist kes endale täna krüpto aruandluse ja ICOnduse selgeks teeb, on varsti või sees.

oma tuttavaste põhjal pean nentima, et miljonites või sadades tuhandetes net worth on saavutatud ikkagi eelkõige ettevõtlusega, vähemal määral ka krüptoga. ja seda viie aasta sees. ja neid näiteid ei ole vaid üks-kaks:) ka piirideülene palgatöö on teatud juhul päris hästi tootnud. bingo loto ja intressimiljonäre isiklikult ei tea.

novott, väga palju konkreetsemaks vist ei läinud 🙂

rahakratt

Ma näitan sulle esimest intressimiljokat! Anna natuke aega 🙂
Aga aitäh vihjete eest!

tkjmn

p. s. kui otsustad kunagi krüptopositsiooni märkimisväärselt suurendada, siis soovitan ka soetada hardware walleti, nagu nt Ledger Wallet, kogu vara exchange’il hoidmise asemel. häkkerid, pankrotid ja värk

rahakratt

Ma kardan, et ei otsusta. Ei tundu nii erutav see teema, et oleks nii entukas nagu pedofiil lasteaias. Mulle meeldib pigem mingi rahavoog tiksuma panna, mitte väärtuse tõusude/languste peale panustamine.

(Olen valmis virtuaalseks kiviraheks).

Sann

Plaks sulle, rahakratt. Alati humoorikas lugemine ja hea ära tunda sarnaste väärtushinnangutega inimest.

Kas rahvusvaheliste aktsiatega ka tegeled või on plaanis tegelema hakata?

rahakratt

Vastu tagumikku? Veider vend oled, Sann…

Vastus on pigem ei, vist. Või nagu natuke jaa, ka. Olen paar fondi valinud, läbi mille võtan suuri divikamaksjaid. Kasutan Elhavee Kasvukontot, tseki siit järgi: https://rahakratt.wordpress.com/2017/12/11/tegin-omale-bitcoini-konto-ja-teate-mis-juhtus-taiesti-ootamatu-poore-mu-finantsides/

12
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top