2019 põnevaimad numbrid ja 2020 märksõnad: uus sõber Meelis Lao, töötu Rahakratt jne!

Ühel korral tegin sellise aasta kokkuvõtte, et tuhnisin välja kõige huvitavamad numbrid eelmise aasta kohta ja panin need siis teile ritta. Sellisel kujul sai postitus erakordselt sooja vastuvõtu, mis on üllatav, sest te olete ikka parajad hädaldajad ja supinokud siin. Mitte miski ei sobi, pidevalt tingite mu summasid väiksemaks, nänni jagan liiga vähe jms. Õnneks on sel aastal Meelis Lao internetti jõudnud ja ehk tõmbab see fakt üldise käitumise nüüd viisakamaks siin.

Aga ilma kriitikat kartmata hakkan järjestama numbreid, millega võtan kokku oma 2019. aasta.

Valmis?

195 797 – nii palju kordi käisite te 2019. aastal mu blogis. Kui ma poleks ennast jõuludel nii paksuks söönud ja ma ulataksin käsi üle oma kõhu plaksutamiseks kokku lööma, siis ma teeksin teile aplausi.

6 913.81 – sellise portsu higivabasid eurosid tõi mulle varasalve blogimine. Kõik see summa läheb mu tabelis higivaba alla kirja ja ma tean, et see on osadele siin pinnuks silmas. Aga higivaba on see summa just seetõttu, et ma ei tee selleks mitte midagi: see on raha, mis on tulnud “töötasuks”, kui keegi on hakanud tegelema oma rahhide kasvatamisega ja kasutanud mõnda mu soovituskoodi, millega ta ise ka võitnud on. Blogi kirjutan ma nagunii ja kui kellelegi on mõni tasulise koostöö loo soov või kui mind kutsutakse showd tegema, siis seda ma higivabaks ei arvesta. On loogiline ja saate üle lõpuks sellest?

25 380 – see on higivaba euro number, mis on alates aastast 2015 kuni tänaseni tiksunud ehk sellest hetkest, kui roosa ja tatise ning kiledalt karjuva Rahakrati oma süles Pelgulinna sünnitusmajast koju tassisin. Kes ütles, et tited on kulukad, eksole? Tooge parem kratte koju omale!

1 – see on kogus merchi, mille esimese nädalaga oma jeepoes maha müüsin 😀

59 244.63 – nii palju eurosid on vähem üldisest raharinglusest, sest sellise summa tassisin ma 2019. aasta jooksul enda juurde. Soovitan teil kiirelt oma rahaasjad korda saada, sest varsti saab raha turult otsa, kui ma samamoodi jätkan. 2020 kavatsen teha topelt!

14 120.26 – kui ma oleks eelmisel aasta niisama diivanil istunud, siis oleks see olnud mu aastane sissetulek. Ehk siis 14K tuli ilma higi valamata mu rahakotti ajal, kui ma magasin, olin vetsus, lugesin, püüdsin kell 3 öösel kellelegi midagi Venuse ees selgeks teha, hüppasin porilompides, käisin jooksmas, sõin kinos cockporni popcorni ja mida kõike veel. Kes arvutada oskab, see saab aru, et keskmiselt teeb see iga kuu 1177€. Njaaa….

12 577 – nii mitu lehekülge uusi teadmisi sain raamatutest. See on kokku päris mitu teost ja päris palju uusi vaatenurki asjadele, milles ma varem erakordselt sitt olin. Nüüd olen tavasitt, aga parem ikka kui erakordne olla.

Valetaksin, kui ütleksin, et ei jäänud eelmise aastaga rahule. Tegime fännide ja lugejatega kõvasti tsirkust ja nalja (peamiselt minu kulul), käisin mitu korda Eestist ära, jõudsin kõikide oma eesmärkide täitmiseni, suutsin aasta lõpuks koos EstateGuruga tonni heategevuseks koguda ja eriti rahul olen sellega, et jõudsin teile alati siia kirjutama tulla!

Kõik need poodkastid ja esinemised… uuh, no ei jõua mäletadagi kõike!

Eelmist aastat jäävad kõige eredamalt ilmestama pildid Investeerimisfestivalilt:

Selline oli 2019 aasta Investeerimisfestivali kolm tonni maksev inim-reklaamtahvel
Siis, kui Meelis Mesikeel kapist välja tuli
Ja see hetk, kui ma Äripäeva avalehe üle võtsin. Tee järgi või osta ära!

Viimased päevad 2019. aastal käisin ma ringi nagu mingi tõbine. Märkmik pidevalt näpus ja pea pulki täis. Põhjus oli selles, et mõtlesin väga hoolega, mida ma tahan 2020 ära teha ja mis on see, mis mind päriselt a) motiveerib, b) õnnelikuks teeb ja c) millest kasu on.

Tahate näha, kuidas mina mega lihtsalt oma eesmärkidel silma peal hoian? Üks väike märkmik (mis ei pea sul isegi kaasas olema koguaeg) teeb kogu triki ära. Ja ma ei hakka rääkima, et kirjuta sinna igal hommikul kell 5 mingit budda-jura sisse. Jaga lihtsalt üks lehekülg kaheks veeruks, tee iga kuu jaoks paar rida tühja kohta ja pane kirja, mida soovid teha. Mõni kuu võib tühjaks ka jääda ja vaatad jooksvalt, et mis plaan või tuju parajasti peal on. Minu oma näeb välja selline:

Praeguseks on asju juba juurde tulnud, aga põhimõtteliselt on mul iga kuu jaoks 5 rida vaba ja seal võib olla ka ainult 1 suurem asi, mida iga kuu teha soovin. Peaasi, et päris tühjaks ei jää. Samuti ei ole mul seal ainult papiga seotud eesmärgid, väga palju on isiklikke asju kõrvale tekkinud. Ülimalt rahul olen näiteks sellega, et juba tänaseks olen suutnud planeerida 4 reisi omale 2020 aastaks ja kirja saanud nii mõnegi Rahakrati show!

Nagu näete, siis oma eesmärkideks valmistun usinalt igal rindel ja kui keegi veel Investeerimisfestivali kahvlitesti mäletab, siis 2020. aasta sümboliks on natuke teistsugune lauahõbe. Aga kõik on endiselt deviisi all “midaiganes selleks, et vähem (toidu) kulusid oleks!”

Hetkel on patent taotlemisel, aga see kahvel hakkab veel laineid lööma rahapuukide seas

Mis saab olema mu 2020. aasta kreedo?

KÕIK DUUBLISSE!!!

Mida see tähendab?

Rõõmsalt uude aastasse!
Aga mis tegelt saama hakkab??

Ainus asi, mida ma duubeldada ei tahaks, oleks see, et kui Meelis mind tulistab, siis ma ei sooviks saada kuuli kaheraudsest.

Eesmärgid on suured, pole mõtet vaieldagi. Aga nagu öeldakse, siis tee suured otsused südamega ja edasised väikesed sammud nende suunas peaga. Suured asjad peavadki hirmsad olema: raamatut kirjutada ei ole lihtne, aga lihtne on esimene peatükk kirjutada. 10kg kaalust alla võtta ei ole lihtne, aga lihtne on friikad salati vastu vahetada. Jne. Ehk siis eesmärgid olgu suured, siis võib need peast välja visata ja igapäevaste väikeste sammudega minema hakata. Ma isegi kirjutasin sellest kunagi SIIN.

Ja kui lubate, siis ma natuke kommenteerin neid punkte.

Lõpp palgatööga.

See on vast kõige iisim ära eksekjuutida. Ühe plaanina mõtlen kruvida bossi laua taha wc poti. Kui ta küsib, et kes ja miks nii tegi, siis ütlen, et mina tegin ja selleks, et eks p*rse koht ole ikka poti peal. Aga kui teil on paremaid mõtteid, siis võite kommentaaridesse märku anda. Parima idee esitaja saab auhinnaks tasuta tund aega parkimist Laagri Maksimarketi ees.

Päris huupi see otsus muidugi ei tule. Julgen öelda, et olen mitu kuud ritta pannud oma võimalusi ja ohte, et mis juhtuks, kui palk ära kaoks. Mängin mõtetega, mida vaba ajaga teeksin ja mis oskust turul müüma hakkaksin. Umbes 70% ulatuses on mul selge, kuidas elu välja nägema hakkaks, aga senini on veel väga palju tundmatuid tegureid ka. Natuke püüan seda joont ka hoida, et vaba aega mõtlemiseks jääks ja ma ei ahnitseks ennast paanikas suvaliste projektidega täis.

Vaikselt lohutan ennast sellega, et kui jään 2020 sajaga elu hammasrataste vahele, siis saan uuesti kuhugi tööle minna. Oskusi on mul mitmeid ja ei ole need ametid midagi nii rasked nagu räägitakse. Ma võiksin vabalt arst olla, seal ei ole küll midagi keerulist.

Lõdvalt saaksin arstinduses hakkama

Ärge siis ehmuge/pahandage, kui ma järgmisel aastal natuke rohkem oma soovituskoode teile kurku pressin. Minu jaoks võib see tähendada ööbimise upgrade´i Peoleost Radissoni, eksole. Ja kui sul on mõni rahalõhnaline plaan peas, mida minuga koos teha, siis nende mõtete osas olen samuti leebem ja vastutulelikum edaspidi. Olude sunnil.

10K iga kuu kontole.

See tähendaks mu 2019 sissetuleku duubeldamist. Rehkendasin siin aasta lõpus, et 2019 oli kuu keskmine sissetulek ca 5300 eurtsi. Aga 10K oleks ju ilusam. Paar sellist 10K kuuga aastat teha, siis olekski rahaliselt asjad purgis ja edasi kasvataksin omale peenikesed vuntsid ja hakkaksin kunstihuviliseks ning filantroobiks.

Selle 10K eesmärgi teeb vähe ärevamaks asjaolu, et mu eesmärgid on kronoloogilises järjekorras. Ehk siis töölt hüpe peaks kõige enne toimuma ja siis ülejäänud asjad… no saab nalja näha. Jälle. Ja muidugi minu kulul. Jälle.

Ma sooviks selle veelkord siin ära rõhutada: neli ja pool aastat tagasi alustades oli mu aastane sissetulek selline nagu ma 2020 nüüd igal kuul püüdma lähen. On ju vahva huumorinurgake mul siin?

Kui see eesmärk veel päris hästi koju ei jõua sulle, siis kae allolevat illustratsiooni:

3 sotti päevas…

Duubeldan oma üürikad.

Taaskord pole õrna aimugi, kuidas seda teha, aga kõik räägivad, et pane ikka mingid ulmed eesmärgid omale, sest siis on tõenäolisem, et neile lähedale jõuad. Ega ma väga ei karda ka, tegelikult. Mäletan ennast väga hästi eelmisel jaanuaril oma diivanil istumas ja naermas, et kuidas suudan 2019 jooksul teha korda 2 üürikat ja mida kõike ma kokku lubasin pärast pühi ja endiselt veel lõhnase nokaga… aga ära tegin kõik, mis lubasin, kuidagimoodi.

Pankadega hakkasin juba eelmisel aastal suhtlema ja sealt ühtegi positiivset nooti hetkel pole. Laenu mu enneaegsele kolhoosile anda ei taheta ja eraisikuna olen ka suht maxed out praegu.

Ma ütleksin veel niipalju, et ega mul mingeid salajasi trikke või omadusi ei ole, et kõiki neid asju ära teha. Mu suurim vara on sihikindlus, mis mind kõigeni viinud on. Mingi suvaline pehmete teaduste kõrgharidus või suht tavalised töökohad küll mingi imelised eelised teie ees ei ole. Vabalt võite oma mõttemustreid ise timmida minu omadega sarnaseks ja selle kõik järgi teha.

Mulle meenub üks vestlus 2019. aastal oma isaga, kui talle isa-poja saunaõhtul vahukommi testi seletasin. Ta kuulas selle rahulikult ära ja ütles, et ta võib vabalt terve nädala oodata, kui siis kogu koti kommidega endale saab. See oli väike asi, aga mulle lahendas suure mõistatuse, et kust pärineb mu järjepidevus. Eks ikka tema seest. Tänks, paps!

Sõbrapilt Meelis Laoga.

Hmm… see eesmärk on meelega listis viimane, kuna eesmärgid on kronoloogilised. Ehk siis, kui Mell mind maha notib, siis on mul vähemalt muud asjad selleks ajaks tehtud. Igaljuhul kuidagi ja millalgi ma selle pildi saan ja siia ja oma instasse teile vaatamiseks panen!

Jääb üle loota, et mu krati karjäär ei lõpe Männiku karjääris nii nagu ta seal 2015. aasta suvel istudes ja elu üle järgi mõeldes alguse sai…

“Noh, linnuke, oled juba piisavalt siristanud siin, nüüd on aeg mullateki alla ilusti tudule minna”
Jälgi
Teata mind
guest
10 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
J

Hull vend oled. Läksin ka praegu oma 2020. aasta rahaeesmärke üle vaatama ja suurendama, sest et miks mitte? Näiteks säästupuhvri suurendamine poole võrra – eelmisele aastale tagasi mõeldes suutsin aasta jooksul samasuguse summa kaks korda koguda, kui praegu uue aasta eesmärgiks panin… nii palju inimene siis alahindab ennast. Aasta on ju pikk aeg ja vabalt võime veel suurte asjadega hakkama saada! Lahe tüüp oled ikka, aitäh sulle!

rahakratt

Ma olen nõus hullu tiitli vastu võtma aasta lõpus, kui kõik see kraam päriselt ka ära tehtud on. Praegu jagan siin laskmata karu nahka nagu natuke. Aga tõsi, et eesmärke seada on lebo: näiteks 100k iga kuu sisse. Ei ole ju raske seda kirja panna. Aga see kuradi täitmise osa hakkab peavalu valmistama.
Kütame edasi!

Viljar

Kes on Lao Mell? See kellega tööampsu päevil krabipulke käisid koos lugemas?

Ahja. Pasiivne sissetulek on pretty impressive. Ma hakkas sellise numbri juures vaikselt selle WC poti projektiga pihta.

rahakratt

Lao-Meelis on jah nagu Bussi-Pirjo ja Baari-Paavo jne. Kunagi oli üks laotöötajate reality, ega seda ei mäletata enam väga.
Potti hakkan juba kontori vetsust lahti kruvima, ega ma siis enda potiga selleks projektiks tööle tule ju.

Tiiu

Tupsuke, sa oled ju võimas! Üle 12 000 lehekülje lugemist! Sa võid sedasi targaks saada 🙂 Keegi majandusguru ütles kah, et kui te iga päev loete 30 minutit midagi enese majanduslikku mõtlemist arendavat, siis te ei saa vältida jõukaks/edukaks saamist 😛

See sinu suvine pilt on ikka väga pomm! Keelt limpsama panev pomm 😀 Ja tegelikult lubab selline välimus ju preilisid valida, kellega hakata tuvipesa väikeste tuvidega täitma. Eesmärk jälle olemas!

Meelis Lao suhtes… tema ei tulista kedagi, kellega on võimalik läbirääkimisi pidada. Nagu teadjamad mehed vanasti ütlesid: “Kui sa Meelist ei tunne, ei juhtu midagi. Aga kui midagi juhtub, on hea, kui sa teda tunned.” Jah, ta hoiab oma füüsise ja meeled võitlusvalmina ja ilmselt kasutab neid, kui keegi ründab või käitub ebaõiglaselt. Tuntakse teda siiski pigem läbirääkijana. Natuke sarnased mehed olete, muide: mõlemad teevad järjekindlalt oma asja ja ümberseisjad on jahmunud: “Kuidas temal nüüd siis kõik on ja välja tuleb?!” Oh üllatust…

Edu, kulla Kratike! Sind on hea lugeda!

rahakratt

Ega jah, naised näiteks nii palju lugeda ei tohiks. Üldsegi ei tohiks teil ka oma raha olla jne. Muidu kipute veel ise mõtlema või tekib soov suisa kodust välja minna! Kus on isa-poega Martini-Mardi silmad, kui neid vaja on??
Meelisega seda tulistamise asja veel vaatame. Meile kummalegi pole poks võõras, peaks ta võibolla üldse ringi kutsuma. Ja noh nii igaksjuhuks võib sattuda poksisaali ukse ette ka metallidetektor. Kokkulangevus… ?
Pean siin veel mõtlema natuke, kuidas talle nii läheneda, et ma mingi pardijahi egiidi all “kogemata” kuuli ei saaks.
Tänan! Jää siis ikka minu blogisse ja ära teiste omadesse mine!

Siim

Oh, Kratike!
Silma tõmbab natukene märjaks.
Ma olen sind viimased 72kuud lugenud ja sa kasvad ja sirgud ja kratid meie kõikide silmade all.
Ärand ainult seisma jää, sest siis pidid kratid põlema minema. (või siis antud kontekstis, ehk hakkad raha kasvatamise asemel hoopis põletama)

Igal juhul. Tulista edasi!

Kui ilmad lähevad külmaks, siis ma panen sulle akna taha ühe priskema pekitüki. Minetea.. investeeringuid/eesmärke nii palju suurendades võib isegi tatar ühel hetkel otsa saada. Või ehk ongi aeg sõlmida sponsorleping krati gluteus maximuse ja Tartu Milli vahel.

rahakratt

Ei plaani peatuda, jah. Sellesmõttes olen ma nagu Samati bussijuht, et teen nägu nagu ei märkaks rahvast peatuses ja kütan tuima näoga edasi. Sinu ülesanne on ka järgmised 72 kuud, ja rohkemgi, siin edasi lugemas käia. Ja järgi teha!

...aga...?

Ma lugesin seda postitust miski 5x ikka.
Aga… aga… Kadrist ei sõnagi. Mis juhtus?

rahakratt

Ah, see nii vana teema…
Ei viitsi mina enam mingi seaskeemitaja prutat taga ajada. Leian parema omale. Hakkan ju nagunii Laomelli ja tema modellide seltskonnas hängima.

10
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top