Ma ei joo enam kohvi! Ehk lugu sellest, kuidas edeneb minu “Kasela kohviprojekt”

Vanemad inimesed mul siin ehk mäletavad, kuidas Indrek Kasela paar aastat tagasi ennast korraks internetti logis ja prõõkas, et lumeräitsakate põlvkond kulutab arutult palju teikõvei kohvile ja käsitöö artisan puidust võikudele. Kohaliku miljoka räntimisega sai pihta see seltskond, kes kannab Rains´i seljakotte, kellel on kodus laste asemel mopsid ja mahtuniversaalide asemel puidust pakiraamidega ühekäigulised jalgrattad. Tead ju küll neid “s*taseid hipstereid”… Kala-Kasela jutust selgus, et kolmeka eest kohvi saada (ära loe seda valesti) olevat lollus ja pikas plaanis lausa vaeseks tegev. Originaalartikkel on SIIN.

Nojah, mind on kasvatatud nii, et vanemaid inimesi tuleb kuulata ja eriti tõsiseltvõetavad on habemikud: Kasela, Marx, Engels, Genka, Darwin, Rasputin, Mang jne. Seetõttu panin püsti ühe elukestva eksperimendi nimega “Kasela kohviprojekt”!

Kuna Indrek ei lubanud mul enam 3-euroseid kohvisid juua, siis ma lõpetasingi selle pulli ära. Tegelikult lõpetasin mina selle juba varem ära (11.12.2017), aga legendile suurema kõlapinna andmiseks on hea mõne suure uudise turjal puugina kaasa ratsutada. Alates sellest kuupäevast pole mu suu sisse tilkagi kohvi läinud. Kuna kodune kohvi pruulimine on vaestele ning teikõvei rikastele ja kuna ma olen seal vahepeal, siis segadus oli nii suur, et läksin all-in (või pigem all-out) ja tegin kohviga täieliku lõpparve siis. Olen varem ka rääkinud, et püüan likvideerida oma elust kõikvõimalikud sõltuvused, et pea sirge ja pilk selge oleks.

Kuidagi lahja on, aga eks harjun tee joomisega ära. Põhiline, et joogid tööandja kulul oleks, muu polegi oluline

Minu esimene postitus liiga kallist mugavuskohvist on siin: https://rahakratt.rahajutud.ee/tegin-omale-bitcoini-konto-ja-teate-mis-juhtus-taiesti-ootamatu-poore-mu-finantsides/ Avaldasin selle loo oma blogis täpselt 11. detsembril kahetuhandendama seitsmeteistkümnendal jeesuse aastal ja viimase kaselakohvi haarasin päev varem.

Aga et päriselt veenduda, kui palju ma Indreku hurjutamise tõttu nüüd raha säästan ja mis ma oleksin ilma temata tänaseks kohvi peale kulutanud? Selleks tegin ma omale Elhavee Kasvukonto, kuhu läheb iga päev automaatselt 3 eurtsi ja selle eest ostab Elhavee mulle igal kolmapäeval hoopis väärtpabereid.

Mis on juhtunud tänaseks selle kohvivaba kahe aasta ja ühe kuuga? Pruunide hammaste ja tühja rahakoti asemel on mul nüüd hambad valged nagu lennujaama valamu ja väärtpaberid, mis teenitud dividendide arvelt ennast ise koguaeg juurde ostavad ehk siis konto, kuhu ma endiselt iga päev kolmeka kohvi eest kannan. Selle aasta jaanuarist tõstsin oma kohvi hinna neljale eurtsile, sest juba räägitakse, et õigetes artisan Telliskivi urgastes on kohv kallinenud! Mis siis ikka, mina tõstan ka panuseid.

Need fondid on jumala huupi valitud. Oleks mõni naljaka nimega fond olnud, siis ma oleksin hoopis selle võtnud

Kasum on liiga väike, et selliste asjadega tegeleda? No ma ei tea, mis liigas sina palli põrgatad, et võibolla küll, jah. Aga kui ma oleks selle pleki edasi kohvi peale pannud, siis oleks kasumi asemel hoopis kahjum ja summas ca -2600 eurot umbes.

Aitäh, Indrek, hurjutamast ja mind korrale kutsumast. Järgmise sinupoolse kutsena loodan suga varsti presidendi vastuvõtule minna. Luban, et riputan veel suurema eee…. kummist… mmm… ehte… endale kaela, kui su eelmisel kaaslasel oli.

Kasela ja tema kaselakaaslane ehk kaaselane. Või kaselane?

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib ja soovid samuti oligarhiks hakata, siis alusta minu soovituskoodidega SIIN LINGIL võidame mõlemad. Tule jälgi mu elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
24 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Susserdis

Mina küll kohvi joomisest ei loobunud aga tegin tagurpidi ürri, et iga tööandja kulul joodud kohvi eest kannan kasvukontole 3 euki. Väljast ei osta. Tulemas ka muhe!

rahakratt

😀
Korralikud koonrid mul siin koos, respekt.

Sääsk

Mina joon ka naeru kihistades tööandja kohvi, sama hea kui Statis. Kasvukontole kannan kuu alguses kohe soti korraga ja see igapäeva kahe euro pott (jah, ma olen vaene, kolm läheb paljuks) kogub ennast niisama, näiteks juhuks kui tahan endale mingi mõttetu asja osta kunagi. A siiani pole veel vaja läinud, võibolla viskan mingi hetk hoopis börsile kui pappi puudu jääb.

rahakratt

Kui liiga suur summa üle hakkab jääma, siis viska mulle ka midagi. Noh, et nagu siin õpetamise eest või nii. Aitäh!

k6

Lahe mõte!
Kui ma looksin ka endale “kohvikasvukonto” lisaks juba olemasolevatele ja oletame, et selle väärtus on näiteks 1% kogu portfellist? Samas aastaga on see konto ise kasvanud näiteks 10%. Kui ma nüüd “kohvikasvukonto” välja võtan, siis kasumi pealt makse ei maksa, kui ma teistele kontodele kokku rohkem raha olen pannud?
Pikk jutt, **tt jutt. 🙂 Eraisikul on kõik üks suur “pott”?

rahakratt

Kui ma ei eksi, siis nendest divikatest on juba maksukolli karvane käsi üle käinud. Ja sulle jääb puhas kasum. Nagu Balti aktsiatega – divikana jõuab su kontole puhas raha ja sa ei pea seda Sampo või Swedi pesumajja eraldi veel pesema minema.

Krabiseb

Joon ka tööandja kulul… ainult annan endale ise tööd. Mis nüüd teha?

rahakratt

Kust ma tean, mine küsi Indreku käest.

Teabag

Mis kõigil viimasel ajal kohvi vastu on?! Sama fenomen, mis jaanuari alguses spordiklubides?
Kui keegi ütleb detox, siis ma ütlen “bitch please”…
Samasugune taimne leotis nagu tee ju, ainult veeeeidi rohkem kofeiini 😀

rahakratt

Minul ei ole kohvi vastu midagi, Indrek keelas ära lihtsalt. Joppas, et ta tatra kohta veel midagi öelnud ei ole…

Jooseo

mnjahh, neid lennujaamade kraanikausse on kahjuks erinevaid, 😉

rahakratt

Ma räägin ikka Tallinnast, mitte Mumbaist.

Ahti

Kuidas nende tasudega seal kasvukontol on kui iga nädal väikseid tehinguid teha? Aktsiaid soovitatakse osta alates 500€ summast.

rahakratt

Nendega on kõik hästi, nad on olemas. Või mis sa täpsemalt mõtled sellega?
Kui sul on juba 5sotti ja üles, siis osta aktsiaid, why not. Fondid hajutavad ka rohkem kui üksikud akstiad.
Kuna sina oled busy mees, siis läksin sinu asemel ise Elhavee lehele siin https://www.lhv.ee/et/kasvukonto ja lugesin välja, et:
Lepingu sõlmimine
Tasuta

Ostutehingu tasu
1%

Müügitehingu tasu
11 € + 0,3% instrumendi kohta. LHV fondidel kehtib 1% suurune tehingutasu.

Haldustasu
0,05% kuus (min 0,5 €; üle 30 000 € summalt 0,025%), lisandub käibemaks; esimene aasta haldustasuta; alla 26 a isikutele on haldustasu 0 €

Joppen

Ise pole kunagi kohvi joonud eriti, pole selle tarvitamisest mingit kasu leidnud lihtsalt. Kohvi juues tunned end juba õhtuks väga kehvasti ja järgmine hommik ilma kohvita veel kehvemini seega viskasin selle peale lühikest proovi uuesti oma elust välja, kuna ilma oli kordades rohkem jaksu ja parem olla. Isegi teed ei viitsi leotada 😛

rahakratt

Tore, et meiega jagasid seda!

Turu Boss

Ja siis olen mina, kellel on kodus Jura espresso super-giga-automaatne masin, mille ma kunagi kodurahu huvides ostsin. Naine läks ära, aga kohvimasin jäi alles. Ükskord müüsin naabrile kohvi 2 euro eest, seega veidi üle üheksa soti on veel tasa teenimiseni aega.

rahakratt

Ma oleks teistpidi diili teinud, et kahvimasina minema saatnud, aga naise alles jätnud. Eks sa kunagi saad aru, kui valepidise otsuse sa tegid.

Mehis

Kas pildil on peen vihje Rahakrati tööandja kohta (mitte herr Kasela)? Mõistatus hakkab lahenema… (nüüd pead hakkama Ehitajate tee viies vms ringi patseerides koguaeg üle õla vaatama 😉 ). Aga jah, ise pole kunagi kohvi joonud, aga nüüd olen vaikselt mekutama hakanud, pidi olema tervislik.

rahakratt

Oi, ups, ma ei märganud, et tassil mu tööandja logo paistab. Kurat.

Andrus

Ma joon kohvi ainult koos konjakiga, aag tööandja ei taha millegi pärast konjakit pakkuda. Isegi mitte reedeti.

rahakratt

Ma joon ka just koos konjakiga. Tihti aga kohvi kodus ei ole, aga ega siis kohv joomata jää.

K.

Tegin ka LHV Kasvukonto ja valisin need fondid seal jumala huupi. Nüüd närin küüsi, et keegi paneb raudselt minu raskelt teenitud raha huugama. Ei, ega (investeerimis)lollidelt tulebki raha ära võtta 🙂 Aga, Kratt, ooo investeerimisjumalus, anna suund kätte, mida seal Kasvukontol valida võiks, et õnn ikka minu õuele ka tuleks?

rahakratt

Hahahaaa, oma tänase postituse valguses ei julge ma küll kellelegi midagi soovitada enam.
Aga. Kasvukonto fondide valimisest kirjutas see klemm päris okeil. Hakka või arvama, et ta on mõnes asjas minust targem… Nali, muidugi ta ei ole.
https://www.dividendinvestor.ee/2020/01/18/kasvukonto-ulevaade-q4-2019-ja-temaatiline-investeerimine/

24
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top