4 aastat ja 1 kuu: pilguheit varasalve, septembrikuu

Tuti-pluti, sendihimurad!

Nüüd on nii, et kes mu edusamme lugeda ei viitsi, see kerib postituse lõppu, teeb väikese testi ja siis otsustab – äkki ikka peaks uuesti üles kerima ja inspiratsiooniks lugema tulema. Pidin testi kahjuks postituse lõppu panema, sest mul tuleb paari päeva pärast üks show noortele ja ma ei tahtnud, et see test siin blogis esimeseks (ja viimaseks) asjaks jääb, mida nad näevad.

Aga juba ongi nii, et mu uue elu viies aasta hakkas jooksma ja ma olen üle nelja aasta oma finantshala siin teiega jaganud. Ja mis ma teilt vastu olen saanud, ah? Mitte midagi, aitäh. Aga ega ma ei kavatse lõpetada ka.

Kui ma nüüd ennast lapsega võrdlen ja väga mööda ei pane, siis neljaselt peaks vist juba rääkimise selgeks saama, eks? Mul ongi see areng tormiline olnud. Nii tempokat aastat nagu käesolev, ei meenugi: kahe korteriga möllamine, blogist tekkinud avantüürid, mitmed esinemised ja koolitused ja mida kõike veel. Lisaks ehitan oma kolhoosi üles ja õpin arvete tegemist ning saatmist. Vahel proovin niisama joppamise mõttes täiesti suvakatele firmadele oma arveid saata. Peaks olema suht tõenäoline, et mõni ära makstakse, kuna suurfirmades nagunii keegi ei tea, kes kust mida tellinud on. Soovitan teilgi proovida, paned lihtsalt raamatupidamine@mingisuurfirmanimi.ee ja pöidlad pihku.

Ja tööl käin ma ka ju veel endiselt. Ühesõnaga, ei saaks öelda, et igav on või väga palju aega niisama nina nokkimiseks jääks.

Septembris tegin kaks suuremat showd ja mitu on ees juba oktoobriski. Põhiliselt kutsutakse mind näidiseks, et kui minusugune keskpärane töll suudab oma eluga midagi teha, siis suudab seda põhimõtteliselt iga kirjutamis- ja lugemiskunsti valdav inimene. Räägin sellest, kuidas kulusid madalal ja tulusid kõrgel hoida, kuidas blogiga raha teenida ja finfluencer olla ja kuidas ennast nulli euroga turundada (sest ma olen kitsi, remember?) Seni on need koosviibimised päris lõbusad olnud ja päris mitu wtf momenti on tekkinud, kui lavale ilmun ja mu taust publikule tundmatu on: mingi vend tuleb tekk õlgadel ja linnu maskiga… okeeeeei…

Siin on näha häppening septembris toimunud Impact Marketing Meetup festarilt, kuhu vaesed ei saanudki kahjuks tulla, sest pilet oli mingi kaks sotti vist:

Mina ja mu nähtamatuks tegev rahakeep, mis ei tööta hästi
Üks tüdruk on pildil täiesti viltu ju
Vaade “roolist”. Esireas paremal pool on mitu facepalmi näha. Eks neid oli rohkemgi ilmselt

Aga lähme mu rahakoti kallale. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole.

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara – see ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima. Rõõm on tõdeda, et higivaba on juba umbes viiendik mu koguväärtusest.

Saad ikka aru, jah? Kõik see rahh on tulnud ilma tööd tegemata!

Jooksva aasta pilt on selline:

Äkki tulebki ära mu teine eesmärk, et iga kuu keskmiselt tonn passiivset teha..?

August tõi uut raha kokku 6 398.93 €. Siin sees on palk, avanüürid, intressid, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu surimuri.

Märkad, et sissetulekutes on kõva hüpe toimunud? Muidugi. See on sellest, et alustasin ärika elu ja liitsin oma kolhoosi tulud kogu potile juurde.

Sellest kõigest läks majandusse tagasi 64 prossa ehk ligi 4 100 raha.

Higivaba tuli juuli jooksul kokku 1 440.87 €. Siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Selle summaga teeks juba ligi 2 kuud ära ilma tööl käimata. Muidug peavad need olema suvekuud, sest siis on kommukad madalad ja naistele naaritsakasukaid ei pea kinkima. Üldsegi on mul paar head trikki, kuidas näiteks üüri ja kommukate maksmisega viivitada, et rahhi kauem enda käes hoida. Tegin teile selle kohta lausa joonise siia alla, sest ma tean ju, et eks lugejate intelligents on suht samal tasemel kirjutaja omaga…

Ooda, napilt oleksin nüüd unustanud panna siis selle oma finantskümnevõistluse edetabeli. See mul endal üks lemmikuid:

PASSIIVNE SISSETULEK
estateguru.co22.65
crowdestate.eu40.19
mintos.com240.72
viainvest.com47.91
envestio.com26.01
dividendid24.02
blogi soovitusrahad314.37
muude laenude intressid0
üüritulu725
debitum.network
funderbeam0
KOKKU1440.87

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA NETOVÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Septembris alguses teen ülevaate augusti kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Minu raha tiirleb täpselt selliste summadena täpselt nii:

www.nasdaqbaltic.com Balti aktsiad: kuu alguse seisuga 9 868.55 eurot;

www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil: kuu alguse seisuga 30 387.82 eurot;

www.viainvest.com Viainvest ühisrahastuses: kuu alguse seisuga 5 118.78 eurot;

www.envestio.com Envestio sotsiaalrahastuses: kuu alguse seisuga 1 798.55 eurot;

www.estateguru.co ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus: kuu alguse seisuga 5 215.08 eurot;

www.crowdestate.eu Crowdestate sotsiaalkinnisvaraportaalis: kuu alguse seisuga 5 330.42 eurot;

Elhavee Kasvukonto ja Eesti fondid (SPYW, XCHA, IVV, QQQ, NHCBHFFT): kuu alguse seisuga 3 573.5 eurot;

Laenud ettevõtetele: kuu alguse seisuga 14 891.5  eurot;

Laenud eraisikutele: kuu alguse seisuga 500 eurot;

Korter nr 1. alla pandud plegens: 599 eurot;

Korter nr 2. alla pandud plegens: 15 727.44 eurot;

Võlakirjad (LHV): 2 139.66 eurot;

Investeeringud idufirmadesse läbi Funderbeam’i (Tanker, Ampler, Siidrikoda): 5 327.39 eurot;

Avarii- ja investeerimisvõimaluste konto: 2 254.21 eurot;

Kolhoosi varade väärtus: 2 544.51.

Kokku on Rahakrati kõikide kontode, hoiupõrsa ja investeeringute väärtus ca 105 650 €, lisaks osalus väikefirmas, mis tekitab paarile inimesele higivaba üüritulu ja osalus ühes investeeringutega tegelevas ettevõttes.

Ja muidug põhiline finantsnaljanumber! Kurikuulus Coinbase, kus mu virtuaalraha väärtus kõigub nagu lekkiva põhjaga kalapaat Kaspia mere lainetel. Hetkel on see 60 euro juures ja plussis ei ole mina oma ostuga veel kunagi olnud selle aja jooksul. 3sotti läks sisse kunagi… On nagu on, noh.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

2019 eesmärgid, mida siin blogis taga ajama hakkan?

1) Kuskil poolhuupi mainisin, et võiks sel aastal 100k netoväärtuse lae ära katsuda. Mis seal ikka, võtame eesmärgiks. Loen parajasti Ray Dalio raamatut “Põhimõtted” ja seal on kirjas nii (lk 191, kui täpne olla): “Pea meeles, et suured ootused panevad aluse suurele suutlikkusele.” Let’s mennän siis!

Uka-uka, sada kilo kotis – august 2019!

2) Teiseks võiks iga kuu teha 1k higivaba raha. Ma tean, et see ei juhtu, sest tegelen kahe korteriga ja need ei hakka aasta algusest tootma, aga las ta jääb siia kirja. Äkki juhtub mingi ime, et keegi küsib 300 eurot laenu ja pakub 12300 tagasi maksta jõuludeks. Eks näis. Enese maapeale toomiseks ütlen veel, et eelmisel aastal oli higivaba kokku 7500 eur.

3) Kolmas eesmärk on valmis nokkida 2 korterit, et need siis lumehelbekestele üürile anda. Esimene peab valmis olema mai kuuks. Teine aasta lõpuks.

Esimene on kotis!

Loen neid kolme punkti ja täiesti ulme. Nalja hakkab saama, seda on juba praegu näha. Ilmselt naeran muidugi läbi pisarate ja nii, et tatraterad hammaste vahel paistavad. Liha ja muud maised võlud võib sel aastal heaga ära unustada…

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Muuseas. Estateguru on oktoobris oma soovitusintressi steroididele pannud: oktoobris on käimas lausa 1% soovitusboonuse kampaania. Niiet, kui keegi regab oktoobris ja hakkab investeerima järgneva kuu aja jooksul, siis selle kuu vältel tehtud investeeringud annavad meile mõlemale 1% boonuse 0,5% asemel. Hah, pole paha!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: OKTOOBRI ERI: Estateguru on oktoobris oma soovitusintressi steroididele pannud: oktoobris on käimas lausa 1% soovitusboonuse kampaania. Niiet, kui keegi regab oktoobris ja hakkab investeerima järgneva kuu aja jooksul, siis selle kuu vältel tehtud investeeringud annavad meile mõlemale 1% boonuse 0,5% asemel. Hah, pole paha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Crowdestate.eu

Mis see on: Crowdestate’s on üle 32400 investori ja konkurentidest eristuv Euroopa kõrgeim keskmine tulusus. Investeeri kinnisvaraga tagatud, põhjaliku kontrolli läbinud projektidesse.

Boonus: “Meil boonust pole. Niipea pole plaanis kasutusele võtta ka.  Võid boonuseks panna, et kiire klienditugi (hehe). Ikka head, Crowdestate”. No vot siis. Omaltpoolt lisan, et korralik tootlus on ka boonuse eest Crowdestates.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Crowdestor.com

Mis see on: Crowdestor gives everyone the opportunity to invest directly in real estate and business projects without middlemen and hidden conditions or costs. With Crowdestor you can start investing from 100 euro with an annual interest rate from 12%.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Envestio.com

Mis see on: Envestio is a smaller P2P platform with high rates of interest (15%+).

Boonus: kasutajaks registreerides saad 270 päeva 0.5% boonust kogu investeeritud summalt, lisaks 5€ esimese 100€ kandmisel kontole.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Fastinvest.com

Mis see on: users can build passive income flow by investing in consumer loans originated from non-banking originators. The lowest entry point in the market – start as little as 1 EUR, no additional fees, protected investments, high money liquidity and on top of that ROI up to 16%.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Neofinance.com

Mis see on: Neofinance is large Lithuanian platform offering returns of 12-18%.

Boonus: teenid kohe 25€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Ekassa.eu

Mis see on: Eesti oma ühisrahastuse sait ja pakub kuni 13% intresse tagasiostugarantiiga laenudest.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Flender.ie

Mis see on: Iirimaal registreeritud P2P portaal, mis pakub võimalust Iiri äridesse investeerida ja pakub 10+% intressi.

Boonus: 5% ekstra intressi esimese 30 päeva jooksul liitumisest.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Robo.cash

Mis see on: Robocash investment arena is an international financial holding within the framework of which consists of the company’s creditors of-Spain, Russia and Kazakhstan. Investment service offering investors loans that have been issued to those companies-creditors as part of the financial holding company composed by guaranteeing the full amount and the profit return.

Boonus: teenid kohe 5€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Finbee.lt

Mis see on: FinBee lending and borrowing process operates online only. As a result, we have lower operating costs than traditional banks. Saved costs are passed on to lenders in a form of higher return on investment and to borrowers as lower interest payment. Managing risk properly, lenders can reach as much as 25 % annual interest returns.

Boonus: täpsustamisel

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Rendity.com

Mis see on: Rendity gives investors the opportunity to invest in high quality real estate projects in Vienna, the most liveable city in the world. New Investors profit from a €25 signup bonus as well as an interest rate from the first day of investing. By investing in real estate market in Vienna, Investors can secure attractive return rate up to 7,5% per year with a low capital investment.

Boonus: teenid kohe 25€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Kuetzal.com

Mis see on: Estonian platform offering Euro loans for businesses and real-estate development, with a minimum investment of €100 in each project.

Boonus: 0,5% lisaintressi.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Reinvest24.com

Mis see on: Tänu ühisrahastusmehhanismile võimaldab Reinvest24 teil igas maailma otsas osta elu- või ärikinnisvara osakuid kollektiivselt koos teiste investoritega alates 100 eurost ja teenida kasumit rendist ja kapitali kasvust kombineeritult, investeerimisperioodi piiranguteta.

Boonus: 1% cashback’i investeeringutelt (kehtib kuni 03.06.2019). Ilmselt tuleb varsti uus kampaania.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Bulkestate.com

Mis see on: The platform enables real estate investment project crowdfunding and apartment bulk-deals for a price lower than the market value. Average annual return of 14%.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Monethera.com

Mis see on: Monethera started in 2017 as a private investment fund. Now it has become an online crowd-investing platform offering modern ways of making investments in high-yielding projects. Great returns for investors – up to 22%.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Noh, tulidki testi tegema, jah? Oh sa väike räpane uudishimulik mul siin, ata-ata. Kuidas on, kas oled valmis oma tulevikul kannist kinni haarama (pun intended)? Kui sinu valik on Victoria’s Secret, siis oled juba haljal oksal ja ei pea siin rohkem lugemas käima. Aga kui oled Viktori tasemel, siis marss, üles tagasi ja lugema!

Same same, but different

Jälgi
Teata mind
guest
27 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
1993

Üks korter kotis ja üüritulu 725? Vapustav.
Räägi üldse korteritest lähemalt, kas arvestad tulust maha ka pangalaenu makse?
Kuidas üürniku leidmine kujunes jne, täpsemalt!! 🙂

rahakratt

Mul on korteri ja koduvõla postitus juba kuu aega mustandite all olemas. Panen umbes järgmisel nädalal üles selle.
Aga nüüd panete mõtlema mind, siin keegi teine klemm ka küsib, et kas koduvõlg sealt maha arvestatud. Ei ole. V-o peaks. Ma mõtlen sellele. Äkki ei peaks ka, sest mingi hetk katan kõik kulud higivabast papist ja siis oleks aus näidata ikka kogu üüri suurust. Või?

Rahabot

Palju sa mõlema korteri puhul muidu üüri küsid ja 725€ on puhas kasum, kus pangaintress juba maha arvestatud?

rahakratt

Koduvõlg maha arvestatud ei ole praegu. Hetkel on üldse natuke segane, kuna teen üürnikuga veidi tasaarveldusi ühe diiliga ja sel kuul üüri üldse ei tulegi ilmselt. Teine korter veel üüriturul ei ole. Ootab Tolikut ja Fedjat, et seinad sirgeks pahteldada ja Live Laugh Love (??) posterid seina saada.

Rahabot

Tegelikult peaksid sealt selle maha arvestama ikka, sest muidu pole päris õige summa. Vastasel juhul võiksid kogu aktiivse töö ka passiivse sissetulekuna kirja panna 😀
Passiivse sissetuleku all võiks sul olla nö. puhas kasum. Samamoodi nagu aktsiate jms all 🙂

rahakratt

Oot, aga miks? Vaidleme korra. Üür on ju kõik uus raha, mis tuleb üürniku taskust minu tengelpunga. See, et ma sealt koduvõla kohustuse ära kannan, kas see muudab asja?
Kuigi tundub, et ma proovin siin tülipirukat küpsetada, siis tegelt mitte. Ma olen praegu jumala kahevahel, kuidas seda edaspidi märkima hakata. Veider oleks teha ekselisse kaks rida – üür, mis läheb koduvõlaks ja üürikasum. What you, bro?

Rahabot

Teoreetiliselt on sul õigus, aga nagu see allpool olev kartuli näide, siis korrektsem oleks ikkagi kulud sealt maha võtta.
Muidu sa ju võiks kajastada, et sain palka 10 000 eurot, aga tegelikult said 7712€. Mu enda silmis tunduks igati loogiline passiivse tulu all näidata ikkagi puhast kasumit, kust kõik kulutused juba maha kantud.
Või kui tahad eriti kunn olla, siis tee sõbraga diil, et ta annab iga kuu 10 000 eurot ja sina anna talle kohe samal päeval 10 000 eurot tagasi. Vähemalt paberi peal oled sel juhul passiivse tuluga Raha Jaagust kohe ees 😀

rahakratt

Okkkeeeeeiiii, noh. Võtan maha järgmine kord. Ma tean, et sa kardad, et ma teen su numbrid üle ja otsid viise, kuidas ees olla. Kadedus teeb imesid.

anonüümne

No ikka ainult kasum pane kirja ühe reana. See on sama kui lähed ostad turult miljoni eest kartuleid ja siis müüd uuesti ise miljoni eest maha ja paned kirja, et teenisid miljoni.

Samamoodi peaksid kogu korterisse läinud papi kajastama (remont, ostetud lauad-toolid-diivanid jne). Kuniks see pole tagasi teenitud ei saa “tulust” rääkida.

rahakratt

Hmm, kas ikka on? Siis ma peaks võlamakse ju kohustustest ka välja jätma. Sest muidu on error, et raha läheb välja (koduvõla makse), aga sisse ei tule. Ja ma ei ole kajastanud koduvõlga omal kuidagi sissetulekuna, kui pank ta mulle üle kandis.
V-o saan mina millestki väga valesti aru, aga mu mõte oli see, et iga raha, mis mu kontole maandub, saab märgitud sissetulekuna ja iga rahh, mis sealt lahkub, saab märgitud väljaminekuna. Vaielgem!

Martin

Aga kui mintoses laenu välja annad, näiteks 50eur ja hiljem saad 60 tagasi, siis märgid ju, et higivaba on 10, mitte 60?

rahakratt

Jah, seda küll, aga koduvõlg pole mu tabelis sisse tulnud. Pmst tuleb see iga kuu üürist tilk haaval sisse koguaeg.

Viljar

Nagu näljased ikka siis tahan ka pirukast osa saada. Ma pakuks, et äkki intress maha arvestada ja klatt. Sest kui võtsid nt 100 k laenu, maksad selle 30 a jookul üürisulliga tagasi siis 30 a pärast on su portfellis reaalväärtusel 100 k juures (ok kinnisvara hind tõuseb, rohkem). Praegu su portfell oleks suht nulliks kuna passiva ja aktiva ja värgid särgid.

rahakratt

Jajah, ega tasuta võtaks ka tülipirukat, eks 😀
Kuna ma olen lihtne mees ja kirjutan lihtsatele inimestele, siis olen püüdnud kõik võimalikult lihtsaks jätta. Raha tuleb kontole – sissetulek. Raha läheb – väljaminek. Ma ei teagi, kõik on nüüd nii tigedad siin… ?

Külavaene

Sinu blogi, sinu reeglid, lihtne!

rahakratt

See on ammu juba meie kõigi blogi. Alguses oli minu, kui ma siin üksinda olin. Nüüd on siin tuhandeid inimesi ja viisakas oleks teie arvamust kuulda võtta. Enamasti te siin midagi arukat öelda ei suuda, aga vahel eksib mõni pärl ära…

Viljar

See on internet, kas tõesti lootsid sinisilmselt komentaariumis asjalikku juttu näha ?

rahakratt

Vägisi jääb mulje, et Raha-Jaak on siin rahvast üles ässitanud. Palju ta maksis teile? Ma maksan rohkem.

Eduard

Ma arvestan ikka intressi maha, see on ju see hind, mida sa maksad panga raha kasutamise eest
Tulud miinus kulud võrdub kasum, niimoodi vist õpetati

PS netoväärtus 105K on päris ok juba, tubli

rahakratt

No vaata, mul käivad siin siuksed keskmised Fedjad lugemas, eksole. Me ei mõista nii palju arvutada, elu peab lihtne olema ja tabelid samuti. Sellepärast ma vahel siukse veidi laiema pinstliga maalingi teile siin.

Ed.

Kujutame ette, et sul oleks 10 üürikorterit, millest igaüks toob 750 eurot üüri.
Võiks mõelda, et su netoväärtus kasvab iga kuu 7500 eurot võrra, kuid tegelikult intressimaksed söövad ju umbes 500-1000 eurot sellest. Osamakseid ma ei arvesta maha.
Aga tee niimoodi, et ise rahul oleksid 🙂

rahakratt

Ma juba ammu nutan põrandal, aga ikka pekstakse edasi. Nummid olete.
Jaa – ma mõtlen välja mingi lahenduse. Tegelikult võiks ju mõlema korteri väärtuse miinus laen oma netovarasse lisada, et eriti aus oleks.

Ed

Ei ei, me ei peksa, vaid arutame koos

Mu excelid on kirjas:
Varad (investeeringud, kuhu ei ole veel kirja pandud oma eluase)
Võlad (kohustused)
Nende vahe on mu netoväärtus.

Siis eraldi on kirjas:
Tulud (passiivsed)
Kulud (intressid)
Nende vahe on kasum

Kuidas sul?

rahakratt

Ma hakkan see nädal oma tabelit ümber timmima. Esiteks on seal natuke liiga palju infot ja teiseks on puudu korterite väärtus. See sinu list on praegu suureks abiks, kiitus.

rahakratt

Kuule, vana. Ülihea, et sa praegu selle kommentaari siia panid! Ma tegin just ümber omal kõik. Pilt on palju ilusam, lihtsam, puhtam ja ka korterite väärtuse tõttu suurem 🙂 super kiitused! Näed, läks neli aastat ja sain teile midagi vastu ka lõpuks!
Mu tabelis on nüüd nii:

TULUD
Aktiivsed

TULUD
Higivabad

KULUD (igakuised jne)

VAHE

VARAD (korterid, investeeringud, kontod)

KOHUSTUSED (koduvõlg)

VAHE (netoväärtus)

Ed

Tore, et sain ka abiks olla 🙂

Mis netoväärtus nüüd tuleb?

rahakratt

Umbes 170k. Erinevus tuli nüüd peamiselt sellest, et varadele lisandus juurde peldikkorteri väärtus. Teine, lumehelbekese korter, on 100% laenuga ja selle lisamine lõi tabeli suurelt plussi täpselt niikauaks, kuniks lisasin laenu kohustuste poolele.

27
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top