Kuidas ja millisest pangast endale kõige soodsam koduvõlg saada? Lugu minu üürikorterist

Oh seda hurjutamist, mis pihta hakkas, kui ma ühes hiljutises postituses oma suvilaostunapikast kirjutasin! Rahvas perutas nagu ma oleksin teatanud, et kavatsen viilutatud saia keelustada ja jätta poodidesse vaid need suured pehmed pätsid, mida mitte ühegi noaga normaalselt nüsida ei kannata. Gmail ja Facebook hakkasid mulle soodushinnaga lisamahtu pakkuma, et kõik see teie poolt laekuv hatemail ära mahutada. Ma armastan teid ka!

Kes veel ei tea, siis see ei oleks ju olnud mu esimene kinnisvara ost. Kodulaen Koduvõlg on mul juba aasta algusest kaelas ja olen valmis teinud ühe korteri, kus üürnik ilusti sees kinni on. Üürilepingu lajatasin üürnikule selga muidugi 30-aastaks, et ma rohkem selle teemaga tegelema ei peaks ja saaksin hakata järgmiseid objekte seniilsetelt pensionäridelt küttepuude ja talvejopede eest välja kauplema. #LHVliishaavelviisemann

Image result for liis haavel
The legend: Liis Haavel!

Kuna olen hiljuti koduvõla eksami edukalt läbi teinud, siis jagan teilegi oma akrediteeritud ekspertsoovitusi pankade ees võimalikult sile välja nägemisega. Tahate neid trikke teada, eksole?

Image result for bank robbery meme
Magic!

Esiteks.

Hakka pangaorjuse harjutamisega juba varakult pihta. See tähendab seda, et kui sa arvad, et oled lähiaasta(te)l valmis kogu oma suguvõsa varaga panga omaks saama, siis pead sa juba täna oma kontod “ära koristama”. Mina käisin esimest korda ühes uhkes pealinna pilvekraapijas asuvas pangas 2016 aprillis. Sellest on lausa eraldi postitus mul SIIN. Soovitan lugeda, ise ka just lugesin üle ja no lihtsalt ei mõista, kuidas ma niiiiii naljakas olen. Ma päriselt kardan, et mind tabab kuulsa Chrysippuse saatus, kui ma veel kaua oma blogiga sedamoodi jätkan.

Image result for man who died laughing at his own joke

Okei, see selleks. Igaljuhul arvasin, et suudan oma sarmiga kurikuulsalt frigiidsed pangaprouad ära võluda ja tahtsin sada tonni koduvõlga saada. Oleksin saanud ka, aga arvasin, et kui juba sada ära tuleks, siis mõningase loomingulisuse ja rahadega kabetamisega tuleks ehk sada viiskendki ära. Eesmärk oli seega seatud ja töö võis alata.

Konto koristamise all mõtlen ma seda, et pank vaatab üldiselt su viimase aasta mahhinatsioone kontodel. Ole siis kaval ja hakka juba oma varakult nädalavahetuste finants- ja suguelukatastroofide eest sulas maksma. Ja iga kord kanna palga ülejääk mingile eriti rahatarga nimega kontole (näiteks: “doktorantuuri astumise konto” <— võid siit kopida selle konto nime, sest ma ka mässasin mingi kakskend minti, et see võõrsõna õigesti kirja saaks). Oma igapäevaselt pangakontolt teed edaspidi ainult täiskasvanud inimeste selgitustega ülekandeid ja kõik arved maksad kuu alguses ilusti ära. Sõpradega eelmise õhtu baarikrediidi tasaarvelduste maksed “humoorikate” selgitustega stiilis “eile öösel laubale tehtud tätoveeringu eest” võiksid samuti su põhikooli aastatesse jääda…

Teiseks.

Mina shoppa pankade vahel ringi. Iga hinna eest väldi seda olukorda, kus sul on vaja korter kiiiiiiresti osta, sest “just tuli nii nummi ja täpselt minu vaibiga korter Kalamajas müügile”. Ma vaatasin oma koduvõla ekselist täpselt järgi ja minu esimene pakutav intress oli 2,4%. Kuu aega hiljem lõin käed Swedbankiga ja seekord leppisin nende pakutava intressiga 1,89%. Kirjutasin pastakaga laenulepingule omaltpoolt ka natuke väikeses kirjas teksti juurde, et mu järgmise kodulaenu on nad kohustatud andma 0%-ga, aga eks näeb, kas see läbi läheb või ei. Allkirjad on igaljuhul all.

Kolmandaks.

Hangelda kindlustuste ja lisateenustega. Mingil veidral põhjusel sain ma ennast koduvõla roostes ahelatesse mässides automaatselt ka mingisse Platinum Executive Aadlik seisusesse panga silmis, millega kaasnes ümbes poole odavam kindlustus. Teised pangad mulle seda ei pakkunud ja see kaval lüke tõmbas mu võla kuutasu kohe ca 20€ võrra alla. Kuna mul on üks mega vana korter sissemaksu tarbeks nüüd hüpoteegiga, siis pidin tegema kindlustuse mõlemale korterile ja see on päris arvestatav säästuklots kokku. Sääst kindlustuse pealt võib vabalt olla suurem kui 1-2 protsendi võrra madalam intress. Sama lugu on lepingutasuga. Kauple seda alla, kui intress juba paigas on. Üldiselt ongi nii, et kui intress paigas, siis küsi kindlustuse soodukat ja lepingutasu soodukat. Need kaks annavad päris suure võidu igakuise makse näol.

Neljandaks.

Põgusalt mainisin seda ülevalpool, aga mis frigiidsetele ja huulepulgaste hammastega üleküpsenud pangapihvidele veel retsilt peale läheb ja neid kohmetult kaelas rippuvat merevaigust kaelakeed näperdama paneb: targa nimega lisakonto, kuhu sa oma palgast kohe midagi ära kannad ja soovitatavalt sinna kuu jooksul veel juurde paned. Eriti püssid on ka maksete selgitused stiilis “palga ülejääk” vmt. Vot see mõjub nagu vegankummist joogamatt Sõõrumaale ja tõmbab ohvri kohe üles vaatava koera poosi ära!

Viiendaks.

Tõmba oma kulutustega hoogu maha. See ei ole kellelgi nii, et ta paneb full on luxlaifi ja samal ajal koguneb ka kodu sissemakse. Ei kogune. Kui saad aru, mida sa rohkem tahad, siis on kerge mingist suvalisest jurast loobuda ja eesmärkide nimel punnitada. Okei, reisimisest on mega raske loobuda, aga tehtav… mõneks ajaks… Igaljuhul, kui sa ostad iga kuu mitme soti eest riideid ja räägid, et ei no lihtsalt ei kannata midagi säästa, siis sa oled vales blogis. Head aega.

Decisions, decisions…

Minu koduvõlaga seonduvad numbrid on järgnevad:

*koduvõlg ca 150k

*võla periood 30 aastat

*intress 1.89%

*sissemakse 0

*korteri sisustus ja tehingu kulud jms 15k. Selle ma dieeditasin kõhu kõrvalt tuimalt kokku, sest kehvema korteri sissemakse asemel tahtsin rahhi koguda püssima korteri sisustuse jaoks

Ülaltoodud lihtsate ja väikeste nõksude ning pika eelmänguga sain mina endale soovitud diili. Tänaseks on mu varade listis koduvõlaga korter täpselt sellises asukohas nagu ma kunagi ette kujutasin. Korter on kesklinnas, umbes poole väiksem sajaruudusest korterist ja rõduga. Ehk siis midagi sellist, kus ma võin tulevikus ise oma vanamooriga elada, kui gloobusele tiir peale tehtud on ja tekib soov kodukülasse väljamaise päevituse ja võõrvaluutaga kõvatama tulla.

Jälgi
Teata mind
guest
23 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sookoll Fiona

Võin su vanamoor olla

rahakratt

Ei, aitäh pakkumast. Täna pole mul vanamoori vaja, alles 30a pärast on. Täna ikka pigem noored mulle. Kui sa oled juba täna vanamoor, siis hate to brake it to you, aga 30a pärast sind enam tõenäoliselt pole olemas.

Rahabot

Väga tubli! Ma käisin teised erinevad pangad läbi ja uurisin lugejate jaoks kõik intressid välja! 😀
https://rahabot.rahajutud.ee/2019/10/03/kodulaenude-vordlus-19-09-h2ck-final-september/

rahakratt

Mees nagu finantsmärter!

ahv

eluhäll sulle, vennas:
saa tuttavaks – saianuga!comment image

rahakratt

Ma ei ole kindel, kas ma tahan sõnasid “häll” ja “nuga” ühes lauses näha, aga aitäh.

Rain

Saan aru, et elad üürikorteris. Mis mõtted selles osas on, et osta omale korter ja üürimaksete asemel maksta laenu tagasi ehk osta tasapisi korter endale välja? Üldiselt üürimaksed ja laenumaksed samas suurusjärgus, aga laenu puhul oled ise korteriomanik lõpuks.

rahakratt

Vahel ei ole nii nagu üldiselt on. Siis tasubki nii teha.

Viljar

Uus post – uus pirukas ? Tegelikult ootaks ka pikemat filosofeerimist teemal elamine laenukoopas vs elamine üürikas ja laenukoopa välja rentimine. Vahepeal sa siin midagi keerutanud oled aga see keerutamine on sama produktiivne olnud kui õlepallide keerutamine tuule poolt kõrbes.

rahakratt

Mis infot juurde oleks vaja? Ega ma kade poiss ei ole (kui just raha ei pea välja andma). Üldiselt on nii, et mul on üürikas soodsam kui koduvõlg ja sealt ma selle tehte tegingi. Lisaks toob üürikas rahavoogu, mida saan ükspäev pangaonudele näidata, et siis järgmise korteri jaosk käšši küsida. Tuleb ikka pikalt ette mõelda.

Viljar

Ma mõtlesin stiilis uhked graafikud ja excelid kus võrlded ühte ja teist ja üleüldse 30 aastase laenuperioodi vaates kumb kasumlikum on. Aga kui sul üür naturas tastutud siis pole vist midagi rohkem rääkida jah ?

rahakratt

Ma ei oska selliseid graafikuid teha. Ma olen rohkem siuke meemi-mees. Mu insta on palju põnevam kui kelleiganes 30-aastane graafik!

Ahti

Panku huvitab 1. sinu palga suurus. 2. tagatised Kui oleksid lihtsalt miinimumpalgaga töötaja enda firmas, siis ilmselt poleks seda laenu saanud. Neid ei huvita ka palju sul aktsiaid või intressitulu on. Aga kui oled tubli töösipelgas (kes võib suva ajal küll töölt kinga saada), siis oled potentsiaalne kuldklient.

rahakratt

Palk ja tagatised, muidugi. Aga nad kammivad ka su kontot ja vaatavad, mis tagavarad sul on. Vähemalt mulle tehti küll selline korralik finantsröntgen. Aga ma ei läinud ka mingi 3.50 küsima. Kui saad teha 4 väikest liigutust, mis tagavad sulle parema intressi, siis on see väga lihtne viis rohkem raha endale jätta ja seda kuskil mujal kasutada.

K

Hei Kratt,
kuna juba kodulaenust postitus on, siis küsin ka.
Kus soovitaksid Sina kodulaenu sissemakset kokku koguda(ala Mintoses, estategurus vm). Tobe on lihtsalt kontole koguda, kodu sooviksin osta umbes 3,5a pärast.

Päikeest,

rahakratt

Ola!
Kuigi tahaks muidugi räigelt Mintost ja EG-d soovitada ja öelda, et kasuta mu soovituskoode jne, siis tegelikult on nii, et kui 3a pärast kasutada tahad raha, siis mina paneks pleki max. pangahoiusele üldse. Ei julgeks soovitada ühisrahastust näppida. Mõtle, kui seal kaas pealt lendab asjadel ja sa oma kodu sissemaksest ilma oled? Mintosesse ma paneks raha, mida ei lähe vaja või mida julged kaotada. Kodu sissemaksuga on panused liiga kõrged, mu arvates.
3a on piisavalt lühike aeg, et ei ole see inflatsioon ka hullu midagi. Peaasi, et selle ajaga raha säiliks ja saaksid seda õigel eesmärgil kasutada.

rahakratt

Unustasin lisada: 3a pärast väljumine nendest portaalidest ei käi samuti üleöö, kui sa ei soovi kaotusi sisse võtta. Mina olen oma eraisiku Mintose näiteks juba 3 kuud tagasi kinni keeranud (auto investi) ja endiselt on ca 6k seal sees, mis tilgub ja tilgub muudkui tagasi… ca 10k olen välja saanud. Point being, et arvesta, et nendest kohtadest väljumine võtab aega.
Minu põhjus väljumiseks on see, et ma tõstan omal kõik OÜ alla.

iim

Tänud nippide eest, proovin neid kasutada.

Muideks hiljuti sain teada, sinu lisaallikate kohta: https://saartehaal.postimees.ee/6746316/apardist-rahakratt-jai-kiiresti-vahele
Proovin ka seda nippi kasutusele võtta 🙂
Ka meie eeskuju Liis Haavel on saarelt pärit.

rahakratt

Pole tänu väärt. Alati võib rahas tänada. Näiteks nii, et kui muidu oleks olnud intress sul 2.5%, aga tänu mulle on 2%, siis plekid vahe mulle nii nagu intress oleks 2.3%. Siis on vinn-vinn.
Äge, et varga kohta nüüd Rahakratt öeldakse 😀 krt, hea maine mulle!

iim

Tead mul on sulle ka rahateenimise + feimi suurendamise idee:
1. Patenteeri “Rahakratt” (c)
2. Kirjuta protestiartikkel saartehäälde
3. Enne kui aeglased saarlased reageerivad, kaeba nad kohtusse sinu mustamise eest ja ütle et sa ei ole kunagi vahele jäänud

Mind saad tänada sama finantsmahhinatsiooni alusel nagu sa ennist mulle pakkusid

rahakratt

Äge on see, et sa ütled “ütle, et sa ei ole kunagi vahele jäänud”, ega ütle, et ma pole nii teinud 😀
Ma pean vist tõesti mingi kohaliku PR büroo endale maine parandamiseks palkama.

Karl-Martin

Kuidas sa 0 sissemaksega korteri said?

rahakratt

Mul oli 1 vana odav peldik kõige enne, mis läks hüpo alla. Nüüd oleks õige aeg tegelt panka minna ja hüpo maha tõmmata, kuna ostetud korteri väärtus on kenasti paisunud. Tänks, et meenutasid!

23
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top