4 aastat ja 10 kuud: pilguheit varasalve, juunikuu

Tuti-pluti, rahapuugid!

Tegin siin hiljuti oma Instas ja Fesaris väikese tarbijamängu, et välja selgitada, kas ikka oodatakse neid igakuiseid pilguheite või mitte. Kuna kõik vastasid esitatud küsimusele õigesti, siis jätkan traditsiooniga ning oma teekonna dokumenteerimisega. Aitäh kõikidele vastanutele. Kõigile on auhinnaks Linnalehe tasuta number ja see tuleb ise mõnest bussipeatusest ära võtta. Palju õnne!

Rahade ja mammona vallast on kõige ägedam uudis juunist see, et ühte mu korterisse on taas üürnik sisse kolinud. Teeme ühe suure aplausi talle ja teretulemast, hr. Maksejõuline!

Üür on seekord veidi madalam kui eelmisel elanikul, aga ei ole hullu, kuna suurem kasu on kinnisvara hinnatõus ja ostuks võetud võla jätkuv vähenemine. Huvilisi oli palju, kes vaatamas käisid, aga seda oli küll tunda, et käiakse rohkemaid kortereid vaatamas. Pea igaüks ütles, et valib 2-3 koha vahel ja läheb midagi veel vaatama jne.

“Usun mind, et võtan üür nii vähe kui võimalik, vennas”

Teiseks olen hakanud veidi rohkem sulli padja alla toppima, sest üks potentsiaalne tehing on silmapiirile ilmunud. Ma tegin omale juunis jälle ühe uue konto, mille nimeks sai 4. korteri konto, aga kuna igakuisest palgast järgmise korteri jaoks münte kõrvale tikustada on ikka mega raske, siis olen oma silmad laiemaks venitanud ja vaadanud muud kinnisvara ning kortereid Tallinnast väljaspool. Paar objekti on silma jäänud, aga mida ja kuidas ära teha kannataks, sellest on veel törts vara rääkida, kuna midagi pole veel lukus.

Kui hästi läheb, siis on mul juba selle postituse avaldamise ajaks jälle kord notaris käidud ja suures tähistamishoos võib mind ilmselt mõne pealinna põõsa all nurrumas kohata. Ärge siis mingeid fänniselfisid tehke, eksole.

Igaljuhul olen aru saanud, et pean olema oma tegemistes loovam, kui soovin Maarjamaa suurimaks (kv) kröösuseks saada. Ega ma põhjusest aru ei saagi, miks see kinnisvara teema mulle korda läheb, aga see tundub mu jaoks kõige loomulikumana tulevat ja kõige huvitavam. Ma tean, et Madis käsib mul rakettidesse kütsi panna ja Märten ETF-idesse ja eks ma vaikselt püüan ka, aga hakkab tunduma, et Rahakratt võiks seal vahepeal just see kinnisvara klassi kunn olla. Sest kuskil peavad ju need kaks tulevast oligarhi ka elama ja siis ma olen oma pakkumistega platsis!

No vaatame, mis saab. Tiitleid on veel vara jagada ja kohe kõike ära otsustama ei pea, aga käisin juunis usinalt mööda kodumaad ringi ja vaatasin, mis varasid järgmisena endale tinistada võiks. Näpud on hakanud sügelema ja selge on see, et aeg on sealmaal, et endale kuskilt mingi SPR tekitada (SPR ehk Suurte Poiste Raha ja selle määr algab summast 100k).

Aga lähme parem koos mu rahakoti kallale. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima. Nagu näha, siis viiendal aastal lähenen jõudsalt 40k poole. Vot sulle madalalaubalist magalarajooni rahavõlurit!

Juba paistab 40k teetähis ja ega sealt see 50k-gi enam kaugel pole

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 685 eurtsi täiesti niisama (39700€/58 kuud). Ja see number peaks teoorias üle aja koguaeg kasvama. Rahakoti mõttes olen juba penskar valmis!

Jooksva aasta pilt on selline:

Kui aus olla, siis enam alla 2k higivaba numbrit näha ei soovikski, aga päris nii roosiliselt vist veel ei õnnestu

Juuni tõi uut raha kokku 4 399.32 €.

Siin sees on palk, avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Vaadates, mis ümberringi toimub, siis see on päris jäme number ja pisar on silmas vaid heldimusest.

Kõigest kokku ahnitsetud rikkustest läks majandusse tagasi ligi 51% ehk umbes 2 235 euroraha. Oleks keegi öelnud, et mingi koronts siin mürgeldama hakkab, siis oleksin ehk 99% kõrvale pannud. Ja nii juba aegade algusest peale. Esiteks on praegu turul huvitavaid investeerimisvõimalusi, kui mune jagub, ja teiseks teeks suurem sulli tagavara meele rahulikumaks. Kes siin algusest lugenud on, see teab, et tagavara kogumine on üks mu nõrgemaid külgi.

Kolhoosiga on praegu nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja mu arvevabrik annab päris arvestatava osa sissetulekutest.

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 1 kuu asemel 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli juuni jooksul kokku 2 051.32€. Siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti ka tehtud.

Nüüd järgneb mu finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Juuli alguses teen ülevaate juuni kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Tänu teile, kes te ühe mu loo all mind virtuaalselt kiusama hakkasite ja narrisite, et teen oma tabeleid valesti, siis nüüd olen õppinud ja all on mu 4.aastase karjääri rahatabeli disain vol3. See on varasematest lihtsam, ülevaatlikum, tõesem ja mis peamine – ma saan selle otse blogisse kopida ja kokkuvõtete tegemine muutus mitme mindi jagu kiiremaks. Selle võidetud aja kavatsen pühendada magamisele. No ja see uus lähenemine tegi mind rikkamaks!

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Midaiganes.

2020 eesmärgid, mida siin blogis taga ajama hakkan?

1) Lõpp palgatööga

Mis tegelikult tähendab seda, et teeksin edasi ainult enda valitud asju. Arvestades seda, kui väikseks palk on praegu langenud, siis põhimõtteliselt ongi palgatööga lõpp peal. Palk on läinud, ainult töö on veel jäänud.

2) 10K kontole iga kuu

Juunis see ei juhtunud nagu isegi näete.

3) Duubeldan üürikad

Esimene korter on kotis, teisega tegeleme.

4) Sõbrapilt Meelis Laoga

Ma ei tea, kas ma julgengi seda siin öelda, aga Laomell on hakanud instas peegliselfisid postitama nagu mingi 13-aastane snapchati pihv. Ei ole kaugel see aeg, kui ta piisavalt “pehme” on ja ma oma plaaniga talle läheneda saan. Suvel on see ülesanne ilmselt lihtsam, kuna siis ei kanta pakse puhvaikasid, mis kabuuri varjata võivad ja ma näen ära, kas tasub läheneda või mitte.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Crowdestate.eu

Mis see on: Crowdestate’s on üle 32400 investori ja konkurentidest eristuv Euroopa kõrgeim keskmine tulusus. Investeeri kinnisvaraga tagatud, põhjaliku kontrolli läbinud projektidesse.

Boonus: “Meil boonust pole. Niipea pole plaanis kasutusele võtta ka.  Võid boonuseks panna, et kiire klienditugi (hehe). Ikka head, Crowdestate”. No vot siis. Omaltpoolt lisan, et korralik tootlus on ka boonuse eest Crowdestates.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Neofinance.com

Mis see on: Neofinance is large Lithuanian platform offering returns of 12-18%.

Boonus: teenid kohe 25€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Flender.ie

Mis see on: Iirimaal registreeritud P2P portaal, mis pakub võimalust Iiri äridesse investeerida ja pakub 10+% intressi.

Boonus: 5% ekstra intressi esimese 30 päeva jooksul liitumisest.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Robo.cash

Mis see on: Robocash investment arena is an international financial holding within the framework of which consists of the company’s creditors of-Spain, Russia and Kazakhstan. Investment service offering investors loans that have been issued to those companies-creditors as part of the financial holding company composed by guaranteeing the full amount and the profit return.

Boonus: teenid kohe 5€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Finbee.lt

Mis see on: FinBee lending and borrowing process operates online only. As a result, we have lower operating costs than traditional banks. Saved costs are passed on to lenders in a form of higher return on investment and to borrowers as lower interest payment. Managing risk properly, lenders can reach as much as 25 % annual interest returns.

Boonus: täpsustamisel

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Rendity.com

Mis see on: Rendity gives investors the opportunity to invest in high quality real estate projects in Vienna, the most liveable city in the world. New Investors profit from a €25 signup bonus as well as an interest rate from the first day of investing. By investing in real estate market in Vienna, Investors can secure attractive return rate up to 7,5% per year with a low capital investment.

Boonus: teenid kohe 25€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Reinvest24.com

Mis see on: Tänu ühisrahastusmehhanismile võimaldab Reinvest24 teil igas maailma otsas osta elu- või ärikinnisvara osakuid kollektiivselt koos teiste investoritega alates 100 eurost ja teenida kasumit rendist ja kapitali kasvust kombineeritult, investeerimisperioodi piiranguteta.

Boonus: 1% cashback’i investeeringutelt (kehtib kuni 03.06.2019). Ilmselt tuleb varsti uus kampaania.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
12 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rahabot

Sa ikka paned päris hoogsalt edasi. Tavainimesed ei jõuagi nii varsti enam järgi 😀

rahakratt

Esiteks on mul kiire! Ja teiseks mina “treenerina” pean ju eriti vormis olema, kui finantspaksukesi treenin ja motiveerin siin.

E

Olen jälginud sinu samme alates 2017 aastast ning igakuised, detailsed pilguheited on olnud minu jaoks kõige inspireerivamad. Suuresti tänu sellistele igakuistele postitustele muutsin samal ajal ka enda suuna paremuse poole kus higivabalt hakkaks klõbisevat sülle kukkuma. Tooretes numbrites kuust kuusse koos humoorika seletusega leidub rohkesti praktilist tarkust mida on üllatavalt raske leida, isegi kui tundub, et iga kuu postituse sisu on põhimõtteliselt sama.

Enda suunamuutusest on nüüd möödas pea 3 aastat ning loodetavasti saab sellel aastal ka 100K ära katsutud.

Huvi pärast, ma ei ole näinud, et oleksid kuskil avaldanud oma arvamust III sambast, eriti peale Tuleva Maailma Aktsiate Pensionifondi loomist 2019 aasta oktoobris. Miks mitte maksimaalselt ära kasutada iga aasta riigi 1.2x võimendust 6 kilo pealt, investeerides samal ajal maailma indeksfondi? Riigi 20% panus tundub magus, plaanin ise riigilt välja imeda nii palju kui annab, aga ma olen väga vähe lugenud/kuulnud Eesti inimestest kelle portfellis/investeerimisteekonnal III sammas kajastuks (loomulikult arusaadavalt enne Tuleva III sammast). Tekib kõhklus, et olen midagi kahe silma vahele jätnud. Seevastu USA blogides on igas finantsblogis vähemalt 1 kord mainitud ekvivalentne “max out your 401k” mantra. Äkki saaksid jagada oma mõtteid sellel teemal?

rahakratt

Yoooo, vat seda on küll hea kuulda! Enamasti on need heited igavad vms, aga kui sinu puhul toimis siis müts maha (nagu kiituseks müts maha, mitte kerjamiseks). 100k ära teha on juba vaikselt juunioride liigast välja ronimine, respekt.

Selle 3. sambaga on mul nii, et kuidagi lükkasin pidevalt edasi ja edasi ja nii ta jäigi. Keskendusin korteritele ja koguaeg oli midagi muud teha. Ja nüüd olen kohe palgatu/töötu, et juba on ka hilja. Ehk siis mingit trikki ei ole, et ma seda ei teinud. Tavaline ajapuudus ja hajameelsus. Püüan oma rahadega tegelemise aja üsna täpselt suunata ja liiga palju ei taha sentidele ka mõelda.

Minu soovitus on see, et 3. sambast osa võtta. Ma lihtsalt ei ole ise hea eeskuju selles osas, kahjuks.

E

Tänud vastuse eest, makes sense. Nüüd on meil mõlemil mütsid maas nagu kaks kerjust – jääb loota, et keegi läheb õnge ja viskab piisavalt raske nutsupaki kaabusse, loomulikult ainult selleks, et tuul minema ei viiks 😀

rahakratt

Pusime edasi, muidugi! Mulgi motiveerivam mässata, kui tean, et te siin järgi teete (ja möödagi lähete). Ega ei peagi siin aitäh ütlema keegi, aga tore on kuulda ikka, kui seda tehakse. Ma tänan mõttes isegi iga raamatu autorit, kui raamat läbi. Lihtsalt korra mõttes ütlen talle aitäh ja lähen eluga edasi.

filx

Linnalehe nali on nii 2015…. (ehk võiksid ülejäänud inimkonna vaeseks aitamise asemel vahel uusi kilde mõelda 😉

rahakratt

Mhh, mõned asjad on ajatu klassika. Aga ilmselt mitte see siis 🙁

mart

tere,
huvitav on lugeda numbreid ja kuidas need ajas muutuvad. Küsiks täpsustuseks mida kujutavad endast sinu kolme korteri investeerimisread. Kas need on remont, mööbeldamine nö rendiks ettevalmistamine või midagi muud? Kas korterite hind on ostuhind või üritad ise iga aasta turuhindade järgi hinnata väärtust?

P.S sinu teksti on väga chill lugeda, jõudu.

rahakratt

Yo! Just – need on remont ja mööbel jms. Korterite väärtust ma ei olegi muutnud, olen jätnud ostuhinna. Eks mingi aja tagant võiks ju kröösuse staatuse kiirendamiseks need üle hinnata, aga kindlasti mitte igal aastal. See ju maksab ka midagi ja ma ei raatsi kulutada.
Tänan! Püüan sulle varsti midagi uut jälle kirjutada. Teistele ka.

Jana

Vot on äge lugemine alati? rohkem postitusi paluks ??

rahakratt

Luban, et sel aastal tuleb 5 kuu kokkuvõtet veel!
Rohkem ei julge lubada…

12
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top