Kasutasin ära oma koroona püssirohu ja ostsin omale…

Okei, see on ametlik: mul on ilmselt mingi diagnoos, sest ma ei suuda hoida sulli varusid. Ehk siis ärge tulge mult küsima, kuidas rahhi koguda, sest ma ise ka ei oska. Ärge küsige seda sõnumites, kommentaarides ega showdel. Vabandust. Ma lihtsalt ei oska vastata.

Üks mu hiljutisi plaane oli selline, et kogun kokku suurema summa näiteks 4. korteri ostmiseks. Kasvõi pool tahtsin kokku koguda, et teine pool pangast juurde võtta laenata. Või koguda lihtsalt võimalusteks, mis äkki siin sügisel/talvel tekkida võivad, kui Utilitas oma töötajatele preemiate maksmiseks elu hammasrataste vahele jäänud inimestel kütte välja lülitab.

Loomulikult pole mul aga õrna aimugi, kas sellised võimalused üldse tekivad ja ma ei teagi, kui eetiline see oleks, et hakkas mingeid hätta jäänud suurperede kodusid ära ostma. Äkki see ongi hea, et ma ei suuda sellisteks liigkasuvõtlikeks avantüürideks liiga palju plönni kokku koguda?

Aga eniveis. Juuli alguses mängis elu mulle sellise fingerpussy (eesti keeles vingerpussi), et leidsin ennast jälle notari juurest istumast. Võin öelda, et juunis veel seda plaani ei olnud, seega tuli praegune tehing üllatusena nii mulle, kui ka notarile. Istusime seal üle laua kohkunud ilmetega, kuna viimasel korral ütlesin, et kohtume aasta lõpus ja 4. korteri tehingus. Praegu aga ei olnud ei aasta lõpp ega ka mitte korteri tehing.

“Wtf, Rahakratt?”

Mõnes mõttes olen ma selle lükkega nüüd endale 2020. aastaks seatud kinnisvaralised eesmärgid ära teinud, kuna ma sõnastasin siin veidi ümber asju, et korteritele lisaks vaatan muudki: maid, põlde, metsasid jne. Ja neljanda korteri asemel sobib seegi, kui endale neljanda misiganes kinnisvaraobjekti ostan.

Mis mind oma KV eesmärki (ümber) mõtlema pani oli see, et varad väga ühekülgseks ei läheks, esiteks. Ja teiseks see, et proovin ikka kuidagi seda SPR mudelit leida (Suurte Poiste Rahade mudelit). Äkki õnnestuks see mingi flipi või arendusega kuidagi, kuna muudmoodi see veel õnnestunud ei ole. Ja proovima ju peab.

Seega on mu nimel nüüd ametlikult juba 4 objekti erinevates registrites ja taaskord olen ma täiesti meelerahufondi vaba. Ega minu jaoks siin midagi uut ei ole, sest ma olen harjunud ebalikviidne olema – varandusi olen juba päris usinalt kokku ajanud, aga käibekontol on alati mingi max paar sotti või varukontodel paar tuhat. Ehk siis jah, ma olen üsna harjunud praegu ilma rahata elama, et oma suuri eesmärke kiiresti täita.

Oleks see siis nii, et mul oleks olnud juba kogu vajaminev summa kontole kogutud. Kussa sellega! Ikka tuleb ahvatlev pakkumine sellisena, et mitu kõžži on puudu ja tuleb mujalt juurde näpistada. Mul nendeks näpistamise kohtadeks ongi tavaliselt sotsiaalrahastus, kus minu sisse pandud plönn seal intressideks tiineks läheb. Päris hea on sinna vaikselt norm summa kokku koguda ja seda siis millekski paremaks kasutada.

Kuidagi korduma kipub see muster juba, aga õnneks oli Lätis ka just sadu lõppenud ja hinnad pidid poodides okeid olema

Aga mis see neljas asi on, küsite? Kas tegemist on mingi suvilakohaga, millest ma vahel unistanud olen? Kas hakkan looma oma valda, Rahakratistani, ja joonistan juba vappi, millel ilutseb tuvi büst ja silmadeks on eurosed mündid?

Väga detailseks ma kahjuks siin minna ei saa ja päris katastrinumbrit jagama ei hakka, aga saan öelda, et hiivasin endale ühe potentsiaalika tüki gloobuse pinnast, mille väärtust plaanin ma 3-4 aasta jooksul erinevate liigutustega tõsta, et see siis jälle ära müüa. Mine tea, äkki on järgmine Rimi just minu maatükil!

Nüüd pole muud, kui sean sammud arhitekti juurde, et planeeringut joonistama hakata. Ning taas tuleb umbes jõuludeni lõunad vahele jätta, et Elhavee helistama ei hakkaks, et “kuule, kas paneme su kontod kinni, suht nullis on sul kõik siin ju”.

(palun ärge pange)

PS! Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib ja soovid samuti minusuguseks bojaariks hakata, siis alusta ühisrahastuses minu soovituskoodidega SIIN LINGIL ja me saame mõlemad lisapappi. Ja muidugi tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
4 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kelm

Heh.. 3-4 aastat ei pruugigi minna.. Trimmerdad maltsa ära, lased EestiEnergial elektrikapi peale paigaldada, väänad 10 tonni otsa hinnale ja tagasi müüki

rahakratt

10k ei ole ju SPR, mees. Teeks ikka vähe põhjalikumalt, joonistaks mingi lasteaia ja lunapargi ja staadioni peale jne ja siis müüks edasi. Kui juba lapike käes on, siis tasub max asja sealt välja võtta, mitte kiire flip elektrikapiga. Ega ei tea ju, millal järgmine tükk gloobust osta õnnestub.

Taavi

Kas Sul kuskil sellist kokkuvõtvat postitust pole, kus kirjeldad, kuidas oled nelja korterini jõudnud. Mind huvitab, et kuidas oled sa neid rahastanud. Olen ise potentsiaalse üürikorteri ostmise alguses ja pakub huvi, kuidas jõuda teiseni, kolmandani jne… Esimene tundub lihtne, aga edasi mitte nii kerge. Olen küll aegade jooksul su kõik postitused läbi lugenud, kuid ei suuda meenutada.

rahakratt

Veel ei ole sellist teinud. Ei tea, kas venitaks terve loo jagu materjali välja. Pean enne äkki paar tk juurde ostma 😀
Aga keiss on lihtne: esimese ostsin odava peldikuna ammu (laenuta), teise kodulaenuga ja kolmanda ettevõttele, kuhu tegin retsil tulu ja säästsin veel retsimalt. Ehk siis vana hea tõsta sissetulekuid ja ära lase kuludel järgi tõusta.
PS. Mul on hetkel veel 3 korterit, neljas on teises stiilis kinnisvara, millega hakkan möllama ja mis on selline 3-4 aasta plaan.

4
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top