4 aastat ja 6 kuud: pilguheit varasalve, veebruarikuu. Sendiblogerite higivaba papi mitteametlik Eesti rekord!

Tuti-pluti, rahapuugid!

Seekord alustaks kohe paari noomitusega nagu president aastapäeva kõnes tegi. Ja milline vahva kokkusattumus, et esimene on presidendi enda suunas, kes Eesti sünnipäeval ühte kuulsat rah(v)atuvi diskrimineeris ja EV102 esinemiseks lavale teiste lindude sekka ei kutsunud. Peaksin vist omale ühe uus eesmärgi seadma, mis te arvate?

Ja teine kirjalik noomitus on nende suunas, kes mul siin lugemas käivad, aga ise mitte midagi ei tee. Miks te ei tee? Vaata, kui kiiresti aeg läheb. Jälle on kuu möödas, jälle on kuu su elust läbi. Oleks sa peale eelmise kuu kokkuvõtte lugemist oma rahhidel keskkohast kinni võtnud, siis oleks sul ka praegu midagi juba ette näidata. Häbi!

Ühe vanema postituse all kirjutas keegi kommentaari, et mida rikkamaks ma saan, seda vähem minuga samastutakse ja mind jälgida/lugeda viitsitakse. Täiesti vale suhtumine! Minu ülesanne on siin kirjutada ja teie ülesanne järgi teha ja kaasa tulla. Kas ei oleks imelik, kui ma EI saaks rikkamaks aja jooksul? Kui ma oleksin selline teooriainvestor, kes õpetab, aga endal midagi ette näidata pole? Selliseid võite mitmes Eesti ülikoolis kuulamas käia, ei pea siia blogisse tulema.

Ma ei saa absoluutselt neist inimestest aru, kes siin loevad ja siis ütlevad, et “aga sa lähed ju eest ära”. Daah, muidugi, kui sina niisama istuma jääd. Ei ole raske rallit sõita/võita, kui teised tiimid boksidesse rehvivalikut timmima jäävad ja kunagi rajale ei tule. Siis pead ikka sina ise peeglisse vaatama, mitte minu peale pahane olema.

Ma leian, et seda oleks samuti igav lugeda, kui ma oleksin alles täna lavale tulnud ning jutuga, et olen juba salaja tegelt 5 aastat seda rada käinud ja mul on 14 korterit, 400k sulas ja kodus martsipanist tehtud voodi. Juba blogi algusajal ütlesin, et olen nullis ja kavatsen kõik teha, et näidata (ja teid kaasa tegema kutsuda), kuidas magalarajooni palga-jorsist miljuneer saab. Kusjuures, mulle meeldib küll endast kõvemate tegelaste lugusid lugeda ja kuulata. Ma olen hea meelega toas kõige lollim-nõrgem-vaesem, sest see motiveerib. Mis kasu mul omasuguste vattidega aega veeta on?

Muuseas, ma tean, et statistika on nagu miniseelik, et näitab palju, aga kõige olulisemat varjab, aga siiski: ei saaks öelda, et mul lugejaid vähemaks jääb. Eelmisel aastal oli teid ca 15 000 – 20 000 siin igakuiselt, sel aastal on number 45 000 ja 50 000 juures juba. Ma numbritega väga osav ei ole, aga minu meelest tundub see kasvuna.

Täitsa kohe tigedaks ajab selline asi (läksin võtsin klaasi suhkruvett ja tegin ühe kujuteldava suitsu õues tööandja ajast).

Heakene küll, täna saate viimase õnge mult. Kala minge püüdke ise. Panen kohe praegu oma instas loosi almighty Mr. Raha-Jaagu koolituse, mis maksab mingi 13 500€ umbes! Kliki SIIA ja otsi üles värskeim postitus, et osaleda. Ja mine kuula, kuidas mingid poisid kümnete ja sadade korteritega opereerivad ja mingis Ameerika veebipoes miljoneid teevad. Kui sa peale seda ürri ka veel kellelgi kobisemist on, siis palun minge mallukat lugema.

Aga lähme parem koos mu rahakoti kallale. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara – see ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima. Nelja ja poole aasta pealt hakkan sinna 30K juurde liikuma juba. Vot sulle madalalaubalist magalarajooni investeerimisvõlurit! Lubasin ühel hiljutisel konverentsil, et varsti jooksen Äripäeva rikaste topistest mööda nagu Roman Fosti aasa serval kakavast lehmast.

Envestio higivaba papi arvutasin siit maha. Kokku on 30k higivaba tulnud 4 aasta ja 6 kuuga.

Jooksva aasta pilt on selline:

Veebruar tõi uut raha kokku 8 390,42 €. Siin sees on palk, avanüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Aasta teisel kuul kokku ahnitsetud rikkustest läks majandusse tagasi ligi 75% ehk umbes 6 285 euroraha. Kuradi mõnus on küll suurt kõrvalepaneku protsenti vaadata ja lihtsam on seda saavutada ka, kui sissetulek mõnikord steroididel lippab.

Märkad seda, et kui sissetulek kasvab, siis jooksvad kulud tuleks mõnda aega samal levelil hoida? Noh, et pall kärmelt veerema saada. Veebruar oli sellemõttes idekas, et mu kulud püsisid 2100€ juures ja higivaba tuli ligi 3400€.

Mu finantskolhoosiga on nii, et enamus kolhoosi varadest läheb alati uue raha järele ja mu arvevabrik annab päris arvestatava osa sissetulekutest. Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga mässab, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna süsteem: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 1 kuu asemel 3 kuud tasuta teenust.

Praegu on eesmärk koguda kolhoosi kontole selline plekk, millega saaks minna ja ühe korteri välja osta.

Higivaba tuli kuu jooksul kokku 3 383€. Siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

Üks suur laen tuli koju ja tõi endaga sõbrad (suured) intressid kaasa

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Veebruari alguses teen ülevaate jaanuari kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Tänu teile, kes te ühe mu loo all mind virtuaalselt kiusama hakkasite ja narrisite, et teen oma tabeleid valesti, siis nüüd olen õppinud ja all on mu 4.aastase karjääri rahatabeli disain vol3. See on varasematest lihtsam, ülevaatlikum, tõesem ja mis peamine – ma saan selle otse blogisse kopida ja kokkuvõtete tegemine muutus mitme mindi jagu kiiremaks. Selle võidetud aja kavatsen pühendada magamisele. No ja see uus lähenemine tegi mind rikkamaks!

Poleks seda Envestio fopaad olnud, siis oleksin veebruaris ennast läbi 200k lae tulistanud

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

2020 eesmärgid, mida siin blogis taga ajama hakkan?

1) Lõpp palgatööga

Mis tegelikult tähendab seda, et teeksin edasi ainult enda valitud asju.

2) 10K kontole iga kuu

Veebruaris jäi sellest 1700€ puudu, aga ega 8+k kuusissetulek ka just morniks ei tee…

3) Duubeldan üürikad

Eesriide taga juba esimesed toimingud käivad, toimub pidev otsimine ja kauplemine jne. Hoian kursis.

4) Sõbrapilt Meelis Laoga

Ma ei tea, kas ma julgengi seda siin öelda, aga Laomell on hakanud instas peegliselfisid postitama nagu mingi 13-aastane snapchati pihv. Ei ole kaugel see aeg, kui ta piisavalt “pehme” on ja ma oma plaaniga talle läheneda saan. Suvel on see ülesanne ilmselt lihtsam, kuna siis ei kanta pakse puhvaikasid, mis kabuuri varjata võivad.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Crowdestate.eu

Mis see on: Crowdestate’s on üle 32400 investori ja konkurentidest eristuv Euroopa kõrgeim keskmine tulusus. Investeeri kinnisvaraga tagatud, põhjaliku kontrolli läbinud projektidesse.

Boonus: “Meil boonust pole. Niipea pole plaanis kasutusele võtta ka.  Võid boonuseks panna, et kiire klienditugi (hehe). Ikka head, Crowdestate”. No vot siis. Omaltpoolt lisan, et korralik tootlus on ka boonuse eest Crowdestates.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Crowdestor.com

Mis see on: Crowdestor gives everyone the opportunity to invest directly in real estate and business projects without middlemen and hidden conditions or costs. With Crowdestor you can start investing from 100 euro with an annual interest rate from 12%.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Fastinvest.com

Mis see on: users can build passive income flow by investing in consumer loans originated from non-banking originators. The lowest entry point in the market – start as little as 1 EUR, no additional fees, protected investments, high money liquidity and on top of that ROI up to 16%.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Neofinance.com

Mis see on: Neofinance is large Lithuanian platform offering returns of 12-18%.

Boonus: teenid kohe 25€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Ekassa.eu

Mis see on: Eesti oma ühisrahastuse sait ja pakub kuni 13% intresse tagasiostugarantiiga laenudest.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Flender.ie

Mis see on: Iirimaal registreeritud P2P portaal, mis pakub võimalust Iiri äridesse investeerida ja pakub 10+% intressi.

Boonus: 5% ekstra intressi esimese 30 päeva jooksul liitumisest.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Robo.cash

Mis see on: Robocash investment arena is an international financial holding within the framework of which consists of the company’s creditors of-Spain, Russia and Kazakhstan. Investment service offering investors loans that have been issued to those companies-creditors as part of the financial holding company composed by guaranteeing the full amount and the profit return.

Boonus: teenid kohe 5€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Finbee.lt

Mis see on: FinBee lending and borrowing process operates online only. As a result, we have lower operating costs than traditional banks. Saved costs are passed on to lenders in a form of higher return on investment and to borrowers as lower interest payment. Managing risk properly, lenders can reach as much as 25 % annual interest returns.

Boonus: täpsustamisel

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Rendity.com

Mis see on: Rendity gives investors the opportunity to invest in high quality real estate projects in Vienna, the most liveable city in the world. New Investors profit from a €25 signup bonus as well as an interest rate from the first day of investing. By investing in real estate market in Vienna, Investors can secure attractive return rate up to 7,5% per year with a low capital investment.

Boonus: teenid kohe 25€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Reinvest24.com

Mis see on: Tänu ühisrahastusmehhanismile võimaldab Reinvest24 teil igas maailma otsas osta elu- või ärikinnisvara osakuid kollektiivselt koos teiste investoritega alates 100 eurost ja teenida kasumit rendist ja kapitali kasvust kombineeritult, investeerimisperioodi piiranguteta.

Boonus: 1% cashback’i investeeringutelt (kehtib kuni 03.06.2019). Ilmselt tuleb varsti uus kampaania.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Bulkestate.com

Mis see on: The platform enables real estate investment project crowdfunding and apartment bulk-deals for a price lower than the market value. Average annual return of 14%.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
26 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rahabot

Mis intressiga laenu välja andsid, et nii suur summa tagasi tuli? 😀

rahakratt

See ei olnudki nii kõrilõikaja nagu soovinud oleksin ja tulevaste oligarhide manuaal ette näeb… pigem oli pikk periood ja suur summa.

filx

Mu soovitus neile kes kardavad rongist maha jääda ja istuvad sellepärast jaamas. Ok, krati summad on aukartust äratavad ja emtsionaaselt raske panna ennast algajana võrdlusesse – arusaadav aga teeme nii, et kui oled alsutanud või alustamas siis keri siine blogi ajas tagasi ja võrdle ennast krati algusaegadega (seal kus sa praegu oled).

Kuidas töötuks jäämise projekt edeneb? vähem kui 10 kuud jäänud… treenid ikka muskleid igapäev poti lauale tõstes?

rahakratt

Nojah, ega ma ju eelmist postitust ära ei kustuta, kui uue teen. Kõik vana on alles, et Kersti ka lugeda saaks ja mulle järgmise aasta peo kutse teele paneks.
PS. Töötuks plaanin jääda endiselt. Äkki paar kuud…? Tahaks mõne otsa veel kinni siduda, mitte bossi külma veega üle kallata, et kuule, tsau siis.

Maakas investeerib

Ma ei teadnud 6 kuud tagasi investeerimisest suurt midagi. Nüüd, pool aastat hiljem, olen tekitanud perele 3k € väärtuses portfelli ja jätkan. Saab, kui väga tahta

rahakratt

Muidugi saab. Alguses võiks kasvõi harjumuse kõrvale panna tekitada (mitte suhtes). Edasi natuke juba mingit Mintost vms näperdada, paar aktsiat reedese läbu asemel ligi võtta jne. Eks ta nii kogunebki. Varsti oleme Hispaanias mu villa rõdul ja meenutame, et küll oli tore 2020 alguses siin muliseda ja higivaba pleki kraavid omale sisse kaevata. Eksole?

Investriss

Ma vahepeal mõtlen isegi enda kohta, et kui ma mõned aastad tagasi poleks julgenud seda esimest investeeringut teha, siis mis elu ma praegu elaksin. Tõenäoliselt ei oleks olnud ma nii motiveeritud oma palganumbrit kasvatama ja viriseksin ka endiselt, kuidas kõik teised selles süüdi on 😛

rahakratt

Seisaksime koos supiköögis praegu. Ma siiralt ei mõista, miks mitte tegutsema hakata. Ükskõik, mis su unistus siis ka poleks. Aeg ju läheb mööda nagunii. Mul on väga selgelt meeles pilt, kuidas kunagi karjääris istusin ja vanas töökohas Äripäeva lappasin ja kuidas see kõik alguse sai. Ma oleks ikka väga tige, kui need 4,5 aastat niisama mööda oleksin lasknud. Niigi hilja alustasin!

Siim

Tere Kratt, 5+ kirjutis nagu alati. Tore lugeda ja omaenda sihti jälle paika seada. Miks nii suurt summat(10k) sularahana hoiad?

rahakratt

Alandlikud tänud hinde eest, bro!
Kogun rahhi, et millalgi mõnele korterile käpp (tiib) peale panna. Sai ju välja lubatud…

Finantsjärelvalve

Tere!

Au ja kiitus pikaajalise eduka finantsteekonna ettevõtmise eest. Kindlasti oled paljudele motti andnud ja nad targale teele aidanud.

Tekkis paar küsimust –
Kuidas sul õnnestus kuu lõpus aset leidnud börside hinnasula ajal nii oma aktsiaid kui aktsiafonde kasvatada? +1533,78€ ja +1084,18€ ? Lisasid ohtralt raha, omasid õigeid aktsiaid või defineerisid kuu kuidagi teisiti?
Kas Envestio kaotus kajastub ainult varade hulgast kadumisega?

rahakratt

Oeh, olete ikka tumbad mul siin koos küll. Või olen ma teid valesti kasvatanud, hoopis?
Ega võin saladuskatte all öelda, et ka minu postisioonid sulasid. Aga see jutt, et osta pidevatl juurde ja dollar-cost-averaging jne, see on mu enda praktika. Ma ostangi koguaeg juurde. Nii teevad päris investorid ja ma püüan ka päris investor olla. Sel aastal olen juurde ostnud näiteks Elhaveed (ja joppamise kombel just enne nende viimaseid tõuse).
Envestio olen kogu täiega maha tõmmanud – oma netoväärtusest võtsin maha sissepandud põhiosa ja higivaba papi tabelist kõik intressid. Või sa tegelt küsisid midagi muud? Nii ma ei viitsi arvutada, et lahutan selle kaotuse tagantjärgi mingist tootlusest vms maha. Ma teen selle ajaga parem tööd või otsin uut rahhi asemele kuskilt.
PS. Au ja kiitused võtan alati vastu!

FRA

ma nyyd hasti ei saa aru – kas 2. martsi seisuga siis Eestis mingilgi maaral maailma aktsiaturu koikumist (loe: langust) tunda ei olnud? voi kui suur blogija riskilavi on, et ‘osta ja hoia’ portfell nii kindlameelne tundub? kokkuvotte numbrid ju vaga positiivsed kuu loikes. ma nadal tagasi juba motlesin, et panen oma roboinvesti portelli kinni, sest tunnen end juba pikemat aega ebakindlalt valjaspool kinnisvarainvesteeringuid. nyydseks siis jaingi viie naelaga kasumisse parast 8-kuulist AI-pohist otsustusmudeli kasutamist, hehe. halb ajastus, aga ma ei taha turulanguse kahjumit omast taskust maksta, ja ravimitoostusesse ei hakanud enam investeerima. kuidas yhisrahastuses hetkel Eestist vaadates turuseis on, kuidas investorid reageerivad?

rahakratt

Ma muul ajal oma investeerimiskontole sisse ei logi, kui ainult: teile kuu kokkuvõtete tegemiseks või millegi juurde ostmiseks. Seega ma neid kõikumisi ei teagi väga. Ei ole mul vaja oma noori närve kulutada. Plaan on ju aastakümneid tegutseda. See punane periood tuleb lihtsalt üle istuda, see ei saa (ma loodan) igavesti kesta ju.
Sotsiaalrahastuses on kõik okei, vähemalt minu protaalides. Veidi võtan sealt välja, aga põhjus on 100% ausalt selles, et tahan kuidagi järgmise korteri raha kokku saada ja pank mu kolhoosile seda (veel) ei anna. Lähiaja plaan on kuidagi järgmine korter endale surada ja siis koguda taas sotsiaalrahastuse intresse, et järgmise jaoks sissemakse raha tekitada.

Rahahuvi

Hei
Mismoodi sa üürika kulusid-tulusid arvestad: higivaba tulu all sul ma saan aru juba intress ja laenu põhiosa maha võetud ja kuludes seda makset ei kajasta?

Teiseks mis proportsioonis ülejäänud v. a “higi” 5k jaguneb täna-nt palk ja ettevõtlus ilmselt.huvitav oleks proportsioone teada arvestades, et plaanid põhitööst loobuda:)

rahakratt

Yo!
Higavaba all on täpselt nii: korteri üür miinus laen ja kindlustus. Keegi tõmbas siin kunagi sae käima ja peale seda hakkasin vaid nö puhast tulu näitama. Eks see ole ausam ka, vist.
Proportsioon on jämedalt nii, et see kuu tuli terve palga jagu higivaba. Veebruari näitel nii: palk ca 2500-3000€, higivaba 3000€, kolhoosi tulud 2000€. Võid ise arvutada, kui mõru või magus seis on, kui palka enam ei tuleks. Saaks pmst hakkama ja jääks aega, et enda kolhoosi investeerida ja kasvatada. Pikas plaanis mõistlikum…

Ahti

Ma tunnen end peaaegu nagu staarkommentaator juba, aitäh mainimast 😉 Mõtlesin et võibolla peaksid tuvi imago millegi suurema vastu vahetama (näiteks kotka), tuvid teadupärast väga kõrgele ei lenda. 50k lugejaid on igatahes kõva sõna, respekt! Tegelikult olen isegi tänu sinule uuesti investeerimisega alustanud. See on kahtlemata insipreeriv kui tavaline inimene suudab igapäevasest oravarattast välja rabeleda.

rahakratt

Hahaa, kunagi öeldi nii, et “kana aju ja kotka tiivad”. Eks see vist minu kohta üsna hästi kehtibki.
Super, et oled siit hoogu saanud. Mõtlen mingi summa välja ja panen arve teele teenuse eest. Pole tänu väärt.

rahakratt

See tõi 3380 eur ja ülejäänud 3 eur tõi Mintos. Lehvita teinekord, kui pilti teed.

Eido

Tere,
Kas FB on seni 0, kuni pole midagi välja kandnud?

rahakratt

Jah, just. Ja ka aktsiate rida on 0, kui sel kuul parajasti divikaid ei anta. Ma hindade kasvu või langust ei kajasta higivaba papina.

Eido

Mis piirkond üürikinnisvaras hetkel Tln.-s otsingusõelale jäänud on? Mitu rm/mitu tuba? Uus/kasutatud?

rahakratt

Kõik ma välja öelda ei saa, aga uute peale mu hõre hambumus ikka ei hakka rohkem. Sellised alla 100k maksvad ja heas korras. Täpne piirkond on ametisaladus 🙂

MeowKell

Kas Lao Melli üle teeksid siis ka nalja kui su pärinimi oleks avalik? Ah tuvi, ära situ, ma tegin nalja.

rahakratt

Ega ma ju ei kiusa teda. Väike lõõp on terviseks, see jääb siia blogisse igaveseks ja mulle tundub, et mees on piisavalt arukas ja mõistab naljagi. Või mis see teine variant on, tuleb laseb mingi suvalise linnupeaga blogeri maha või? Not worth it.

26
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top