Kuidas ma panin 600 inimest enda (ja Sõnajalgade) taktikepi järgi tantsima

Kui pidu toimus veebruari alguses, aga mina jõudsin alles täna koju, siis see näitab, et tegemist oli hea peoga, onju?

Novott, sellepärast ma käingi nii harva õues teistega mängimas, et pikale kisub. Mul ei ole aega neid 2-nädalasi peo järellainetusi taluda ja õudsalt kaua läheb aega, et ennast uuesti ree peale saada. Aga see veebruari alguse pidu, Investor Toomase konverents, tasus ennast igati ära. Sain nii feimi, kui sulli (liiga vähe) ja ühe uue auhinna oma kollektsiooni juurde!

Ma ütlesin kunagi mingis postituses, et pean omale eraldi korteri varsti ostma, millest teen ühe privaatse Rahakrati auhindade ja meenete Ermitaaži ja see ei ole nali. Kodus ma erinevatel põhjustel oma saavutusi näidata ei saa, sest peaksin külaliste tulles kogu platsi puhtaks lööma. Äkki oma Lõuna-Euroopa villas teen ühe eraldi toa selle jaoks kunagi?

Pean tunnistama, et enne seda päeva ei olnud ma mitte kunagi nii suure kamba ees olnud. Kultuurikatlasse oli mingite lubadustega meelitatud kokku 600 inimest! Täiesti kreisi. Vist valetaksin, kui ütleksin, et närvi sees ei olnud. Ja selle sendihuviliste pleenumi poole pealt kütsin ma juba minema, et Raplasse JCI korraldatud ürrale jõuda, kus ka väikest finants- ja motivatsioonikomejanti oodati. Rapla üritusel oli küll vist kogu maakond koos, sest saalis oli umbes 50 inimest ja see tundus vägagi intiimne kuuesaja silmapaari kõrval.

Aga umbes selline see päev Kultuurikatlas välja nägi (taustaks pange ise juutuubist Sõnajalgade “Tulge kõik” kõllidesse üürgama):

Pikem kokkuvõte minu esinemisest pealkirjaga “Rahahimuri 7 surmapattu” on SIIN ÄRIPÄEVA LINGIL.

Päris uhke tunne on olla Aasta Investor 2020 Publiku Lemmik. Tänan kõiki, kes tunnevad, et olen nende lemmik ja kelle elusid olen puudutanud.

Kuna see juba selline “ise liputan enda saba” postitus on, siis ajaloo täpsuse huvides panen mõned väljavõtted Äripäevale saadetud tagasisidest minu nominatsiooni kohta. Teie ei pea neid lugema, aga mul endal on hea neid siin madalatel aegadel vaatamas käia.

Eriti kuld on see, et keegi ütles mu kohta “põhimassi pompsude isa”! Appi, mis inimesed ma endale siia korjanud olen. Te olete päris humoorikad.

·         Rahakratil jutt jookseb ja seetõttu on tema blogi mõnus lugeda. See aga tekitab ka finantsmaailmale muidu üsna kauges inimeses huvi säästmise-investeerimise vastu.

·         Ta on nii vaimukas aga samas väga distsiplineeritud.

·         Y-põlvkonna harimine finantsvaldkonnas, sealjuures väga lihtsalt ja meeldejäävalt.

·         Blogis tuleb selgelt välja, kuhu ta raha paigutab ja palju sellega teenib. Lihtinimesele lihtne ja arusadav.

·         Sest tänu temale hakkasin investeerima ja säästma – enne Rahakrati blogi lugemist arvasin, investeerimine on liiga keeruline.

·         Finantsvabaduse idee levitamise eest läbi huumoriprisma. Kui finantsvabadus oleks haigus, oleks Rahakratt bakter, mis seda levitab. Ootame epideemia puhkemist.

·         Tõeliselt meelelehutuslik blogi, mis annab tõuke paljudele investeerimisega alustamiseks.

·         Aitab lihtsalt ja selgelt (ja ladusas kirjas) arusaadavaks teha kuidas on võimalik vaikselt oma vaba raha tööle panna enda eest.

·         Temaga on võimalik väga hästi suhestuda, kuna paistab, et ka tema kobab vähemalt osaliselt endiselt pimeduses. Ja eks see ole juba vana tõde, et kasulikud asjad tuleb endale meeldivaks teha – Rahakrati blogi lugemine on meeldiv ja kasulik 🙂

·         Sest ta räägib rahast objektiivselt, kõikide pahede ja headega ning ta esindab paljuski lihtsurelikku, keda ei häiri liigkasu võtmine ega kellegi vaeseks tegemine, et enda eesmärke saavutada ehk “lollidelt tulebki  raha ära võtta” on aktsepteeritav mõtteviis. Ei ole ülikonnas finantsharitud härrasmees, vaid pigem põhimassi-pompsude isa.

·         Rahakratt väärib tiitlit innustava ja rahvavalgustusliku tegevuse eest. Tema eluline ja hea huumoriga kirjutatud blogi mõjub inspireerivalt isegi siis, kui enda võimalused on oluliselt tagasihoidlikumad. Midagi saab igaüks meist kõrva taha panna ja ka ette võtta.  

·         Kratt teeb seda, mida enamus meist soovivad, et me ise endale teeks. Põhimõtteliselt nagu inpiratsioon, et kui selline tavaline näss suudab tasuta raha teha, siis ma ei ole kuidagi kehvem poiss. Tegelt ajab hullult kadedaks 😉

·         Ta on alustanud nullist ja mõne aastaga ehitanud endale muljetavaldava investeerimisportfelli. Ta jagab oma tegevusi blogis ning hoiab jutu arusaadavana suuremale publikule kui investeerimisfriigid 😀

·         Teeb kvaliteetseid investeerimisotsuseid ning tähendab midagi suuremat ja rohkemat, kui ta ise on.

·         Rahakratt on oma humoorika blogi ja erinevate esinemistega hakanud silma ning mind isiklikult toonud ka investeerimise juurde. Hoolimata sellest, et ta tihti nalja viskab erinevate teemade üle, leidub ta jutus ka palju tarkust ning õpetusi, mida saab rakendada nii investeerimisel kui ka elus üldiselt.

·         Väga hea eeskuju alustavale investorile , 100 kilo meheks saamine nii lühikese ajaga.

·         Ta on palju motiveerinud investeerima ja näidanud, et 30ndates 0 pangajäägiga võib edukaks investoriks saada.

·         Kõige rohkem pildis olnud väikeinvestor aastal 2019.

·         Ta on sel aastal mitmel korral meediasse jõudnud ja oma blogiga palju inimesi investeerimisega tutvuma toonud.

·         Lihtrahvas tunnetab paremini kontakti tema kirjutamisstiiliga ja näitab, et investeerimine ei pea olema ainult jõukama rahva pärusmaa.

·         Ta on oma blogiga sütitanud ka minus investeerimis huvi. Kuigi arvasin et selline asi on vaid suurtele ärimeestele. Ta räägib asjadest lihtsate sõnadega ning lisatud huumor paneb tahtma veel ja veel lugeda. Tema blogi kaudu on end investeerimisega kurssi viimine  fun tegevus, mitte igav koolitusel osalemine.

·         Ta on täiesti uus hingamine! Ja väga mõnus mahlane kirjaviis, mis tekitab huvi teema vastu.

·         Kui inimene (khm, tuvi! ?) on 4 aasta jooksul oma vara nullist rohkem kui 100 000-ni kasvatanud ning oma teekonda kaasahaaravalt, vaimukalt ja nauditavalt teistegagi jaganud (nii et tahes-tahtmata tekib endalgi tunne – vau! tahan ka!), siis see lihtsalt ON tunnustamist väärt. Enne Rahakrati blogi lugemist poleks ma uneski arvanud, et ise ka kunagi investeerimisele mõelda võiksin. Praegu on mul pooleli Raha-Jaagu investeerimispiibel (elik Jaak Roosaare “Rikkaks saamise õpik”), lisaks Rahakrati blogile loen huviga teisigi, olen otsinud (ja leidnud) lisateenimise võimalusi, hajutasin oma II ja III pensionisamba varanatukese ära erinevate indeksfondide vahel ning hoian FB-s silma peal mitmel rahatarkuse grupil. Ja ma olen üsna kindel, et esmase tõuke (või proosalisemalt öeldes: jalahoobi tagumikku) selles suunas tegutsemiseks sain Rahakratilt. Thanks, mees!? 

Thanks teile hoopis: see kehast eemaldatud ja pronksi valatud tuvi pea kuulub meile kõigile!

Väljaheide: kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib ja soovid samuti oligarhiks hakata, siis alusta ühisrahastuses minu soovituskoodidega SIIN LINGIL ja me saame mõlemad lisapappi. Ja muidugi tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
10 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Ed

Kle, kus oli see slaid, kus olid tüdrukud laevas ja laeva omanikud? Tahtsin ühele sõbrannale, kes otsib ka meelelahutust, näidata, aga ei leidnud 😀

rahakratt

Kus oli? Noo, minu slaidshows oli 😀 või mis sa mõtled praegu? Pane mulle DM ja võin sulle saata, kui see aitab sul see pihv omale saada!

Inger

Pihv?!!! Naissoo esindaja võrdsustamine ilma mõistuse ja ilma tundeeluta pihviga ei ole aktsepteeritav. Kui niimoodi jätkad, võib sul minna väga haprasti.

rahakratt

Jah, sest see on ju kõige solvavam asi siin blogis…

Ants

Kui koju jõudsin siis järelikult oleks veel peale mahtunud.

rahakratt

Ei ole sellest liigsest joomisest kunagi head nahka tulnud: pärast iga kord vaheta häbi pärast jälle tel. numbrit jne. Pusimist rohkem kui asi väärt on.

Financefreedom.eu

Sa ikka oskad 😀

rahakratt

Ma oskan erinevaid asju.

Ahti

Väike dilemma. Mida rikkamaks Kratt saab, seda vähem lugejad temaga ennast samastavad.

rahakratt

Sa eelistaksid jälgida aastaid kellegi blogi, kes ise ei arene? Teooriainvestorit, kes õpetab, aga ise tammub paigal, et laiskadele massidele meeldida? Miks?
Ma olen kurb nende üle, kes siin aastaid loevad ja ütlevad, et nemad pole midagi teinud ega seetõttu nüüd ka mitte kuhugi jõudnud ja on nüüd väikese dilemma ees…

10
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top