4 aastat ja 7 kuud: pilguheit varasalve, märtsikuu. Vaikselt mureneb…

Tuti-pluti, rahapuugid!

Kui siin planeedil veel milleski kindel saab olla, siis selles, et Urmas Reinsalu lõikab ise oma juukseid, Tanel Kiik ei lõika mitte kunagi ning Rahakratt riputab üles kuu kokkuvõtte! Jah, panen jälle värske kuu siia üles teile vaatamiseks rippuma nagu märja pesu Maardu suvilarajoonis.

Muuseas, kui sonksidest rääkida, siis ei tea, kas karantiin sellised vanad head lõikused ka tagasi toob?

Why is everyone in love with the infamous Russian 'gangster quiff ...
Guugeldasin “russian DIY haircut” ja ei pidanud pettuma

Mis märtsis toimus? No mis seal ikka toimus… tean tänaseks täpselt, mis mul kodus igas sahtlis on, sokid on kapis nüüd värvigamma järgi organiseeritud ja parketivahed hambatikuga ära puhastatud. Aeg läheb linnutiivul, kui nii palju väärtustloovaid tegevusi käsil on! Sest kõik plaanid, mille ma siin kunagi välja hüüdsin ja broneeritud tuusikud jne, on käntselisse pandud nagu noored ütlevad.

On selline ütlus, et kui inimene plaane teeb, siis vanglaülem naerab vms

Nagu kunagi plaaniks võetud sai, siis endiselt ei ole ma ühtegi aktsiat müünud ega plaanigi, pigem olen neid paari kaupa juurde noppinud: näiteks Elhaveed ja Kaubamaja. Kui 3. korter kõike mu plekki endale poleks võtnud, siis paneksin praegu agaramalt Ameerika börsilgi asju korvi.

Aga lähme parem koos mu rahakoti kallale. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Praeguses loos on veel palju lahtisi otsi seoses viimase korteriga ja mõned numbrid juba vanad, aga timmin need varsti korda.

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara – see ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima. Nelja ja poole aasta pealt on hakanud juba üle 30k liikuma juba. Vot sulle madalalaubalist magalarajooni investeerimisvõlurit!

Jooksva aasta pilt on selline:

Märtsis on veel kena sile asfalt, aga ole mureta, aprillis keerame rabateedele

Märts tõi uut raha kokku 6 913,47 €. Siin sees on palk, avanüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Aasta teisel kuul kokku ahnitsetud rikkustest läks majandusse tagasi ligi 69% ehk umbes 4 771 euroraha. Oleks keegi öelnud, et mingi koronts siin mürgeldama hakkab, siis oleksin ehk 99% kõrvale pannud. Ja nii juba algusest peale. Sest esiteks on praegu häid võimalusi, kui mune jagub, ja teiseks teeks suurem sulli tagavara meele rahulikumaks. Kes siin algusest lugenud on, see teab, et tagavara kogumine on üks mu nõrgemaid külgi.

Kolhoosiga on praegu nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja mu arvevabrik annab päris arvestatava osa sissetulekutest. Peatselt isegi suurema osa kui palk on.

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga mässab, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna süsteem: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 1 kuu asemel 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli märtsikuu jooksul kokku 1 999.3€. Siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti ka tehtud.

Nüüd järgneb mu finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Aprilli alguses teen ülevaate märtsi kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Tänu teile, kes te ühe mu loo all mind virtuaalselt kiusama hakkasite ja narrisite, et teen oma tabeleid valesti, siis nüüd olen õppinud ja all on mu 4.aastase karjääri rahatabeli disain vol3. See on varasematest lihtsam, ülevaatlikum, tõesem ja mis peamine – ma saan selle otse blogisse kopida ja kokkuvõtete tegemine muutus mitme mindi jagu kiiremaks. Selle võidetud aja kavatsen pühendada magamisele. No ja see uus lähenemine tegi mind rikkamaks!

Varsti on ridasid nii palju ja tabel nii pikk, et ei mahu enam ära siia. Seda aega ootan küll pikisilmi

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

2020 eesmärgid, mida siin blogis taga ajama hakkan?

1) Lõpp palgatööga

Mis tegelikult tähendab seda, et teeksin edasi ainult enda valitud asju.

2) 10K kontole iga kuu

Märtsis jäi sellest ca 3 000€ puudu, aga vaadates aprilli poole, siis…

3) Duubeldan üürikad

Esimene korter on kotis, teiseks ostan hoopis välihaigla omale, see pidi praegu nõutud kinnisvara olema

4) Sõbrapilt Meelis Laoga

Ma ei tea, kas ma julgengi seda siin öelda, aga Laomell on hakanud instas peegliselfisid postitama nagu mingi 13-aastane snapchati pihv. Ei ole kaugel see aeg, kui ta piisavalt “pehme” on ja ma oma plaaniga talle läheneda saan. Suvel on see ülesanne ilmselt lihtsam, kuna siis ei kanta pakse puhvaikasid, mis kabuuri varjata võivad.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Crowdestate.eu

Mis see on: Crowdestate’s on üle 32400 investori ja konkurentidest eristuv Euroopa kõrgeim keskmine tulusus. Investeeri kinnisvaraga tagatud, põhjaliku kontrolli läbinud projektidesse.

Boonus: “Meil boonust pole. Niipea pole plaanis kasutusele võtta ka.  Võid boonuseks panna, et kiire klienditugi (hehe). Ikka head, Crowdestate”. No vot siis. Omaltpoolt lisan, et korralik tootlus on ka boonuse eest Crowdestates.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Neofinance.com

Mis see on: Neofinance is large Lithuanian platform offering returns of 12-18%.

Boonus: teenid kohe 25€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Ekassa.eu

Mis see on: Eesti oma ühisrahastuse sait ja pakub kuni 13% intresse tagasiostugarantiiga laenudest.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Flender.ie

Mis see on: Iirimaal registreeritud P2P portaal, mis pakub võimalust Iiri äridesse investeerida ja pakub 10+% intressi.

Boonus: 5% ekstra intressi esimese 30 päeva jooksul liitumisest.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Robo.cash

Mis see on: Robocash investment arena is an international financial holding within the framework of which consists of the company’s creditors of-Spain, Russia and Kazakhstan. Investment service offering investors loans that have been issued to those companies-creditors as part of the financial holding company composed by guaranteeing the full amount and the profit return.

Boonus: teenid kohe 5€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Finbee.lt

Mis see on: FinBee lending and borrowing process operates online only. As a result, we have lower operating costs than traditional banks. Saved costs are passed on to lenders in a form of higher return on investment and to borrowers as lower interest payment. Managing risk properly, lenders can reach as much as 25 % annual interest returns.

Boonus: täpsustamisel

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Rendity.com

Mis see on: Rendity gives investors the opportunity to invest in high quality real estate projects in Vienna, the most liveable city in the world. New Investors profit from a €25 signup bonus as well as an interest rate from the first day of investing. By investing in real estate market in Vienna, Investors can secure attractive return rate up to 7,5% per year with a low capital investment.

Boonus: teenid kohe 25€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Reinvest24.com

Mis see on: Tänu ühisrahastusmehhanismile võimaldab Reinvest24 teil igas maailma otsas osta elu- või ärikinnisvara osakuid kollektiivselt koos teiste investoritega alates 100 eurost ja teenida kasumit rendist ja kapitali kasvust kombineeritult, investeerimisperioodi piiranguteta.

Boonus: 1% cashback’i investeeringutelt (kehtib kuni 03.06.2019). Ilmselt tuleb varsti uus kampaania.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Bulkestate.com

Mis see on: The platform enables real estate investment project crowdfunding and apartment bulk-deals for a price lower than the market value. Average annual return of 14%.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
28 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Financefreedom.eu

Blogi tulu 0? Kuda see nüüd juhtus.

rahakratt

Tead, see on mingi raamatupidamise error sellel firmal (TargetCircle), kes neid tulusid maksab. Nad teevad neid väljamakseid vist siis, kui muud midagi teha pole, Netflix on läbi vaadatud, raadio läbi kuulatud ja internet läbi loetud. Vahel koguvad vist suurema summa kokku ja siis teevad jälle kande. Blogisse tiksub muidu iga kuu, aga kui väljamakset pole, siis ma tulu ei kajasta. Kirja saab ikka see number, mis konkreetselt kontole maandnud on.
PS. Rõõm tõdeda, et konkurendid on luubiga asja kallal, see motiveerib 😀

Maksuamet

Varade ja kohustuste tabelis vist kerge typo? Kindel et Korter 1 laen?

rahakratt

Väike kotermann oli sees, jah. Pikalt juba. Parandasin nüüd tabelis ette ja taha ära, enam ei tohiks juhtuda. Kiitused, mees!

Rahabot

Mis need saladuslikud muud tulud on? 😀

rahakratt

Tead, seal on igast nihverdamisi. Kuskil midagi maha müünud vms.

Financefreedom.eu

Räägi välja! Kas sina olidki see tüüp, kes ostis aluste kaupa vetsupaberit kokku, müüd maha ja naudid kasumit?
“Muud tulud” ?
Aga mis selle muude tulude all siis tegelikult ikkagist on? Mis sa maha müüsid?

rahakratt

Seal on kõik, mis ei ole palk, mis ei liigu kolhoosi kaudu ja mis ei ole higivaba: ostetud korterist müüsin märtsis vana mööblit maha päris suure koguse, näiteks.
Pelleripaberiga (loe: väärtpaberiga) niimoodi spekuleerida ei osanud, missed opportunity 🙁

FRA

Minu lemmikud on alati ylevaated, no teistega ikka hea vorrelda. Huumorit on siin kyll vahevoitu, kui just valihaiglasse investeeringut mitte arvestada 😉 Muideks, vaatan, et korterite loikes on Excelis koik ainult investeeringuna kajastatud? Ja tulumaks ka nii vaike, on see era voi pigem firma alt? Ja eriti head on need saastuprossed, aga mis loogikaga Sa neid tapsemalt arvutad? Mul tabel nii, et kogutulu miinus kogukulu, kaasa arvatud arvestuslik aktsiaturu kasum/kahjum, mida siis reaalsete numbritega korrigeerin. Koik riigigarantiideta investeeringud ja mitte-kinnisvara on seega ikka aktivas, aga koos riskimarkega. Ja mis sealt koigest siis yle jaab, on kuu ja aasta loikes saastu%, mida eelarvestan ja jalgin.
Lisaks teen alati vahe sisse pysi- ja muutuvkulu ning -tulu osas. Selle alusel hea vaadata, palju mu elushoidmine tegelikult maksab, voi mis tulude ara kukkudes siiski katta tuleb. Mu pohimantra on ylivaikesed pysikulud, selleks olen igasugu passiivinfrat arendanud ja nyydseks on nii, et pohimotteliselt mul voiks €600 ka vaid laekuda, teenindaks ikka oma kinnisvaraportfelli, auto, lennud ja tatraeelarve ara (vs Sinu €2.2k?). Aga eks Su tabelid on toenaoliselt keerulisemad, kui meile naitad.
PS. Ja ma ikka vahel motlen, et kus Sa samal ajal ise elad, kui kogu kinnisvara on valja yyritud..

FRA

PS. Mul yks kolleeg veel sama mottemalliga, uurisin, et mis tulu-kulu meetod tal. Paris ara ehmatas, tal sots ja pensionimaksed ka investeeringuna sees, isegi kohustuslikud, ja koduvolg ilma intressita kui capital. A kokkuvotteks sain ikka midagi lihtsamat ka katte, ytles, et mis iganes sisse tuli, 41% laks 2019 taevasse (elamine/sook/med/reis/auto/jne). Kuidas Sul aasta kujunes, akki varskendad lugeja malu?

rahakratt

Mul oli kunagi ammu pensionihammas varade all, aga enam mitte. Koduvõlks on mul ikka kohustus. Mu 2019 kokkuvõte on siin: https://rahakratt.rahajutud.ee/2019-ponevaimad-numbrid-ja-2020-marksonad-uus-sober-meelis-lao-tootu-rahakratt-jne/
2019 keskmine säästupross jäi 62.5% peale.

rahakratt

Proovin samas järjekorras vastata sulle:
Jah, korterite lõikes on kõik investeeringuna. Mis sa täpsemalt mõtled, et teisiti võiks olla?
Tulumaks on eraisiku oma. See on see, kus kõik teised alati tagasi saavad ja ostavad kas uue Didriksoni parka või Tenerife paketika.
Säästupross on kirvemeetodil – kui 10k tuleb sisse ja 5k kulutan ära, siis on 50%. Ei taha mingit keerulisemat hookus-pookust teha. Tuleb meeles pidada, et mul on ju siuke Grossi poe kliendi blogi ikkagi.
Minu €2.2k sisaldab, koduvõlg (korter üürile antud), enda elamine (üür), toiduraha ja nö iganädalane palgaraha, millest teen kõik oma jooksvad kulud. Taaskord püüan hästi lihtsa hoida asja. Tegelt on ta mul ka 2k juures ja nüüd kodus passimisega kukub veelgi, aga absoluutne miinimum on ilmselt ca 1500€. Alla selle peaksin juba fotosünteesi langema ja finantsvabadust ootama.
Mu tabelid on vastupidi just hästi lihtsad. Ilmselt liigagi lihtsad. Ma ei näita pmst ainult ühte lisatulpa, kus on kirjas mu korterite aadressid ja ettevõtte nimi ja võlglase nimi jne. Võin öelda, et te näete 95% mu tabelitest ära. Okei, kulu paari rida ka ei näe, kus mul on iga korteri kulu kirjas (igakuine kommunaal jms).
Jäi midagi kahe silma vahele mul? Ja “nina” ei ole õige vastus 🙂

FRA

Ma ei joua ara imestada, kui andekalt Sa ikka kirjutada oskad. Eks ma millalgi mainin Olegile, kui saravad tahed tal pysikliendiks on, ja seda juba headest aegadest, mitte nyyd olude sunnil 😉 (Vastuste eest tanud.)

rahakratt

Haha, ei ole raske särada, kui teised tähed kõik kustunud on. Kodumaisel taarablogerite maastikul on põud!

Inge

Jah, kõrgel tasemel pankur ütles ka, et Eestisse ei jää mitte ühtegi eesti keelt rääkivat miljonäri.

rahakratt

Mina usun, et jääb. Nad (me) lihtsalt kolime kuhugi metsa.

Tatrafänn

Kui sokkide organiseerimisest ja hambatikuga parketi vahede puhastamisest aega üle jääb, siis praegu paras aeg see tatra retseptiraamat valmis kirjutada…

rahakratt

Jaa, aga keegi ei ostaks, sest ma ei luba teil raha kulutada ju.

robotkaupleja

näib, et tugevaim faktor krattimise edu juures on olnud suur palgahüpe tonni pealt sinna 5-10 vahemikku. tahaks rohkem siseinfot, et kuidas selline tóus välja punnitatud on? mul boss ütles, et kui 5k teenida tahan, pean ka 5 korda rohkem betooni valama ja vaatamata ponnistustele ikka üle 1.5 korra kuidagi ei saa.

rahakratt

Täiesti tõsi. Järgmine hüpe võiks/peaks olema ettevõtlus, aga ei ole osanud seda õiget asja üksi välja mõelda veel. See oleks tõeline kiirtee.
Aga palk on tegelt 3k juures. Või noh, oli.. enne seda viirusep*ska. Ehk siis 3x kõrgem ja peamine põhjus oli lahkumine kohast, kus see poleks kunagi tõusnud. Vaatasin juhte ja ettevõtet ja mõistsin, et midagi suurt sealt ei tule ja otsisin uue koha. Ja uues kohas olen paar korda juurde küsimas käinud, aga pakkunud ka vastu, et teen mingeid keerulisemaid või väärtuslikumaid tehinguid neile.

Mr. Nailz

Silma nurgast märkasin ning meenus, et minu mäletamist mööda ajasid kunagi taga Tallinna Vee kaevuluuki, millega teha pilti nagu Tallinna Sadama, LHV ja mõnega veel tegid. Ei tea kas enam omad Tallinna Vett, aga palun, asub siin:
https://goo.gl/maps/qoW5fCjdRMwjMtaD9

Lembitu ja Rävala puiestee ristil. Vasakul pool Lembitu tänavat, seisad näoga Solarise suunas foori taga ja vaatad alla.

rahakratt

Haha 😀 kunagi ajasin jaa, aga siis leppisin kuskil linnas vedeleva Tallinna Vee joogikraaniga, kus logo peal oli. Ag hea mälu ja kohe näha, et inimestel on praegu palju aega käes.
Ma kogusin neid logosid omal FB-sse, album nimega Pärielu Monopoly vms.

G.

Kui suur oli Su meelerahufond, enne kui investeerimisega alustasid? 🙂

rahakratt

Oi, mis küsimus. Ma täna enam kahjuks nii väikseid numbreid üldse ei tunnegi. Mingi sada euri vist äkki oli kuskil ehk..? See on alati mu kõige nõrgem koht olnud, et ma ei suuda koguda 6 vms kulu niisama kontole omale, sest nii palju vahvaid aktsiaid on ju, mida tahaks kõiki osta!

Martin

Loe blogi läbi ja saad teada, kui ma eelmise aasta juulis Rahakrati blogi lugema hakkasin, siis sain selle vägitükiga hakkama, et lugesin puhkuse ajal mõne päevaga otsast lõpuni läbi. Päris huvitav lugemine oli, eriti vanem kraam, kui ka väikesed edusammud kratile eriti suure naeratuse näole tõid.

rahakratt

Oh, olid ajad, olid majad… jaaa. Algusest peabki alustama, muidu siin eeposes toimuvale kohe pihta ei saa. Tubli poiss!

K*

Kui põhjalikult sa ühisrahastuse laene analüüsid? Mulle on seni jäänud mulje, et vaeva on seal ikka palju, eeltöö, siis mingite jooksvate uudiste jälgimine jne. Kogu see hadamine tundub mahukas. On mul vale mulje jäänud? Just sel põhjusel olen ise seni sellest eemale hoidnud. Ma ei tea, palju sa nädalas mingi portaali peale aega kulutad, nt mintoses, seal sul kõige suurem panus vist ühisrahastusportaalidest?

Ise tegin eelmisel kuul mintosess konto ja algajale kohaselt panin esimesed eurtsid Invest & Access’ga siis tegutsema. 50% sisse pandud rahast loen juba kaotatuks. See tõmbab kuidagi pidurit natuke ja ma pole kindel, kas teema päris mulle. Samas ei ole ka midagi väga paremat, millega edasi liikuda.

Ma päris regulaarne lugeja ei ole ja ilmselt sul kuskil ka kirjas, aga kas aktsiad ja aktsiafondid on sul Balti omad? Või oled ka juba välismaakleri juurde pöördunud ja kahmid sealt rikaste investorite kombel head ja paremat kokku?

rahakratt

Valin kõrge reitinguga laenukontoreid, laene ise ei analüüsi. Ei jõuaks seda never ära teha. Vaeva seal palju ei ole, kui kasutad automaatpakkujaid nagu mina teen. Ivest&Access pole kuskil saanud positiivset tagasisidet, mina sinna enda raha ei pane ega paneks. Miks sa lihtsalt Auto Investi ei kasuta?
Aktsiad on mul kõik mööda Balti ketti liikuvad. Pole olnud aega (loe: raha), et muid ostma minna, kuna üldiselt püüan koguda kokku suurema raha ühisrahastuses ja aktsiates ja siis mingil hetkel sealt välja võtta, kui on kinnisvara jaoks kokku kogunenud paras summa.
Tahaksin küll USA aktsiaid ja eriti praegu, aga mul on vaja veidi tagavara koguda, kuna seda ma pole kunagi osanud.

28
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top