4 aastat ja 9 kuud: pilguheit varasalve. Higivaba väga ei tulnud, mittehigivaba see-eest tuli aga kümneid tuhandeid

Tuti-pluti, rahapuugid!

Ma ütlen kohe alguses ära, et kuna mai oli nii jõhker higitulu kuu, siis ma ei jaksa isegi seda postitust praegu kirjutada. Kuigi ma plaanisin selle aasta suvest pooleldi pinsile jääda, siis praegu olen otsinud ikkagi võimalusi, kuidas tiibu sirutada ja higi hinnaga oma oskusi müüa. Läbi suure joppamise on mõni ullike õngegi läinud. Poleks uskunud! Kuidas siis suurt raha teha?

Et kui keegi Indiasse satub vms, siis väike abi kuluks ära

Mai kuus tegin elu parima tulemuse harjumaa juunioride paatkonnas mittehigivaba tulu kategoorias. Kuidas see ütlemine oligi, et “väike samm Rain Lõhmusele, aga suur hüpe Rahakratile” vms? Aga kõigest sellest täpsemalt juba allpool ja numbrites.

Eelmise kuu hailait´idest on veel mainimist väärt, et hakkan vaikselt Kristi-Jaak RooSaare autoriteeti kõigutama, sest nagu näha, siis jõudsin teha kiire foto Äripäeva Raadio saate lindistamisest, kus tabasin Raha-Jaagu otse kongist koiku taustal live tegemas. Mind on temaga sama kõrgele levelile asetatud ning leekivjuukseline finantsnõid on juba teisele korrusele vajunud. See on märgiline sümbol! Eks ta kehakeel väljendab seetõttu rahulolematust ka veitsa.

See intekas on kuskil Äripäeva arhiivis, kui viitsid otsida

Kinnisvarasektoris mul suuri uudiseid praegu ei ole ehk kõik on vanaviisi: üürid on endiselt napid ning üürnikud endiselt töötud. Kedagi välja viskama ei ole ma veel hakanud, aga päris imelik on küll selles tiimis mängida, kus minu turjal liugu lastakse. Olen harjunud ikka teistpidise asetusega. Ja ega siin üürid ongi nii napiks kuivanud, et võtan neid vastu sulas. Tundub kuidagi rohkem kröösuse tunne, noh.

Poes ka tuusam sulas maksta. Seljataha koguneb järts ja kõik näevad, et mehel plekid liiguvad. Soovitan proovida.

Aga lähme parem koos mu rahakoti kallale. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima. Nagu näha, siis viiendal aastal lähenen jõudsalt 40k poole. Vot sulle madalalaubalist magalarajooni rahavõlurit!

See aasta võiks 50k total higivaba ära tulla küll kuidagi

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 660 eurtsi täiesti niisama (37600€/57 kuud). Ja see number peaks teoorias üle aja koguaeg kasvama. Nagu oleks juba pensionär valmis.

Jooksva aasta pilt on selline:

Oleks mu mata õps mind varem numbreid armastama õpetanud, siis ma oleksin juba ammu rikas ja paks

Nüüd aga lasen selle kõige suurema pommi õhku.

Mai tõi uut raha kokku 30 357.96 €!

Siin sees on palk, avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Kuidas see juhtus ja kas ma ehk kuu lõpus suurest näljast hallukaid ei näe? Ei, seda mitte. Juhtus nii, et mõned suured laevad sildusid mu kolhoosi sadamasse 😉

Ainus ebameeldiv aspekt on see, et ma pean nüüd hakkama seda suure suuga kokku lubatud tööd tasapisi ära tegema, mille eest rahad juba kodus on. Eks näis, kas päriselt viitsingi või kui meelde tuletatakse, siis küsin segaduses näoga, et “Mis ettemaksud? Ei meenu küll midagi sellist praegu…”. Elame-näeme.

Kõrvalepõikeks üks väike mittemakstud reklaam siia. Mina sain ühena esimestest ligipääsu ühele päris tuusale videokursuste kraamile (olen nõus jagama, kuna see on päriselt kõigile teile ka tasuta), mis andis mitmeid uusi mõtteid mulle ja eks niimoodi pidevalt õppides need suured kalad koju tulevadki. Muudkui arened ja arened, noh. Tšeki SIIA!

Kõigest kokku ahnitsetud rikkustest läks majandusse tagasi ligi 93% ehk umbes 28 098 euroraha. Oleks keegi öelnud, et mingi koronts siin mürgeldama hakkab, siis oleksin ehk 99% kõrvale pannud. Ja nii juba aegade algusest peale. Esiteks on praegu turul huvitavaid investeerimisvõimalusi, kui mune jagub, ja teiseks teeks suurem sulli tagavara meele rahulikumaks. Kes siin algusest lugenud on, see teab, et tagavara kogumine on üks mu nõrgemaid külgi.

No mida värki!? Kuidas selliseid kuusid duplikeerida saaks?

Kolhoosiga on praegu nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja mu arvevabrik annab päris arvestatava osa sissetulekutest. Sel kuul tuli see kõige suurem purakas ka just läbi kolhoosi.

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 1 kuu asemel 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli mai jooksul kokku 2 807,96€. Siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti ka tehtud.

Nüüd järgneb mu finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Mai alguses teen ülevaate aprilli kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Tänu teile, kes te ühe mu loo all mind virtuaalselt kiusama hakkasite ja narrisite, et teen oma tabeleid valesti, siis nüüd olen õppinud ja all on mu 4.aastase karjääri rahatabeli disain vol3. See on varasematest lihtsam, ülevaatlikum, tõesem ja mis peamine – ma saan selle otse blogisse kopida ja kokkuvõtete tegemine muutus mitme mindi jagu kiiremaks. Selle võidetud aja kavatsen pühendada magamisele. No ja see uus lähenemine tegi mind rikkamaks!

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Midaiganes.

2020 eesmärgid, mida siin blogis taga ajama hakkan?

1) Lõpp palgatööga

Mis tegelikult tähendab seda, et teeksin edasi ainult enda valitud asju. Arvestades seda, kui väikseks palk on praegu langenud, siis põhimõtteliselt ongi palgatööga lõpp peal. Palk on läinud, ainult töö on veel jäänud.

2) 10K kontole iga kuu

Mais tegin selle asja 3x üle. Võiks harjumuseks saada, eksole?

3) Duubeldan üürikad

Esimene korter on kotis, teisega tegeleme.

4) Sõbrapilt Meelis Laoga

Ma ei tea, kas ma julgengi seda siin öelda, aga Laomell on hakanud instas peegliselfisid postitama nagu mingi 13-aastane snapchati pihv. Ei ole kaugel see aeg, kui ta piisavalt “pehme” on ja ma oma plaaniga talle läheneda saan. Suvel on see ülesanne ilmselt lihtsam, kuna siis ei kanta pakse puhvaikasid, mis kabuuri varjata võivad ja ma näen ära, kas tasub läheneda või mitte.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Crowdestate.eu

Mis see on: Crowdestate’s on üle 32400 investori ja konkurentidest eristuv Euroopa kõrgeim keskmine tulusus. Investeeri kinnisvaraga tagatud, põhjaliku kontrolli läbinud projektidesse.

Boonus: “Meil boonust pole. Niipea pole plaanis kasutusele võtta ka.  Võid boonuseks panna, et kiire klienditugi (hehe). Ikka head, Crowdestate”. No vot siis. Omaltpoolt lisan, et korralik tootlus on ka boonuse eest Crowdestates.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Neofinance.com

Mis see on: Neofinance is large Lithuanian platform offering returns of 12-18%.

Boonus: teenid kohe 25€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Flender.ie

Mis see on: Iirimaal registreeritud P2P portaal, mis pakub võimalust Iiri äridesse investeerida ja pakub 10+% intressi.

Boonus: 5% ekstra intressi esimese 30 päeva jooksul liitumisest.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Robo.cash

Mis see on: Robocash investment arena is an international financial holding within the framework of which consists of the company’s creditors of-Spain, Russia and Kazakhstan. Investment service offering investors loans that have been issued to those companies-creditors as part of the financial holding company composed by guaranteeing the full amount and the profit return.

Boonus: teenid kohe 5€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Finbee.lt

Mis see on: FinBee lending and borrowing process operates online only. As a result, we have lower operating costs than traditional banks. Saved costs are passed on to lenders in a form of higher return on investment and to borrowers as lower interest payment. Managing risk properly, lenders can reach as much as 25 % annual interest returns.

Boonus: täpsustamisel

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Rendity.com

Mis see on: Rendity gives investors the opportunity to invest in high quality real estate projects in Vienna, the most liveable city in the world. New Investors profit from a €25 signup bonus as well as an interest rate from the first day of investing. By investing in real estate market in Vienna, Investors can secure attractive return rate up to 7,5% per year with a low capital investment.

Boonus: teenid kohe 25€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Reinvest24.com

Mis see on: Tänu ühisrahastusmehhanismile võimaldab Reinvest24 teil igas maailma otsas osta elu- või ärikinnisvara osakuid kollektiivselt koos teiste investoritega alates 100 eurost ja teenida kasumit rendist ja kapitali kasvust kombineeritult, investeerimisperioodi piiranguteta.

Boonus: 1% cashback’i investeeringutelt (kehtib kuni 03.06.2019). Ilmselt tuleb varsti uus kampaania.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
14 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rahabot

Sissetulek on ca 30k aga varade all see ei kajastu?

rahakratt

Tead, ta ei maandu päris otse nii, et tuleb ja kõpsti kohe mingil x kontol. See on juba kulunud ja hajutatud eri ridadesse ära ja natuke laenasin seda ette, kuna teadsin, et mingi osa tuleb jne. Ja ilmselt on rohkem näha järgmise kuu numbrites jälle. Praegu päris jõhkralt käib üles-alla asi, et kuskilt tuleb sisse, aga miski väheneb ja lõpuks polegi nagu nii suur kasv, kui lihtsalt 0+30000.

Krabiseb

Oot niimoodi jätadki meid ripakile?! Kust kolmkümmentonnituli mees?

rahakratt

See tuli kõik mu kolhoosile. Lubasin külapeal töid kokku, mida nüüd tegema peaksin hakkama. Suurem osa on õnneks tehtud!

Madis Müür

No näed, aega läheb, aga hakkab asja saama! Midagi juba hakkab tulema! Vaikselt sendiliigast välja murdmas, meie kratt on vaikselt suureks kasvamas 🙂

Tasubki nuputada kuidas tulusid suurusjärgu võrra tõsta, üldiselt see pole keerulisem kui nt 50% võrra tõsta, lihtsalt erinevaid tegevusi vaja.

rahakratt

😀 viie aastaga võiks vähemalt kõndima õppida, jah. Aga olen täiesti nõus, et tulu tõstmine on ikka kiirendsurada. QGSM-iga 3 kuud kaubelda, et telo arve 2.5€ odavamaks saada… noh, need ajad võiksid tõesti möödas olla ja sügavale ajaloo anaalidesse jääda.

financefreedom.eu

oot oot oot, 30k sissetulek?
ma ütlesin, et kui panka lähed röövima, võta mind ka kaasa!

rahakratt

Sellest hetkest pole enam pointi pankasid röövida, kui nad mingist otsast sinu omad on ju.

Indrek

Vaja oleks nüüd ikkagi teada, kui palju (mitu h) reaalselt sa selle 30K eest nüüd töötama (orjama) pead, kolhoosita või kolhoosiga…

rahakratt

Üle poole tunni kindlasti. Kahjuks. Aga mitte tuhat ka. Õnneks.

Jaak

30k?!? Ootaks reedeses (sest varem ju ei ilmu) äripäevas kaanepilti ja teksti “Karjuv ebaõiglus – miks peab keegi teenima kuus KOLMKÜMMEND TUHAT eurot!?!”
PS. See on vanas rahas ju üle 4,7 miljoni rubla. Selle eest oleks Siberisse saadetud.

rahakratt

Mida hekki, kas see number on rahamaailma Luciferi põrgupõhjast üles äratanud? Mina arvasin, et sellised summad on sul, Jaak, igakuised. Ilmselgelt olen eksinud, kui sellega su pahameele ära teenisin ja sa oma hoolikalt maniküüritud sõrmeküüsi minu blogis kulutad. Mismoodi ma sulle järgi peaksin jõudma siis?

Ahti

Kas need pildid viitavad sellele kust 30k tuli või 🙂

rahakratt

Oleneb, kes küsib ja keda sa esindad?

14
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top