Kuidas Facebook marketplace´is ilma igasuguste teadmisteta raha teenida? Minu inimkatse tulemus: 3 tunniga 115 euri puhast käšši.

Mult küsiti hiljuti ühe inteka tarbeks küsimus, et mida uut ma olen õppinud või proovinud selle pika kodus istumise aja jooksul. Ja päris tihti tuleb insta kontol suhelda avantüristidega, kes uurivad, mis aukudest praegu raha kokku kühveldada annaks, kui õue vargile minna ei tohi. Ja kui meenutada, siis 2015. aastal Rahakratina alustades lubasin samuti, et olen valmis oma naha peal erinevaid lisaraha teenimise meetodeid proovima.

No mis ma oskan öelda? Ei ole kohta, kus raha EI saaks teha. Aga eksperimendi korras ja teile jälle kõik ette-taha ärategemiseks proovisin ühte uut moodust, mille elu mulle pooleldi kogemata kätte juhatas. Võtsin ette Facebook marketplace´i ja hakkasin vaatama, mis võimalused kodus Netflixis munemise asemel hoopis näoraamatu turuplatsil hustlida oleks.

Kui tavaline inimene läheb turuplatsile brausima selleks, et osta, siis ma siiralt loodan, et teie siin olete mul juba selliselt välja koolitatud, et lähete teise otsa ehk raha ära võtma müüma.

Kuna mu enda kodu on sama tühi nagu T1 keskus tipptunnil ja siin juba kajab lausa, siis pean tunnistama, et päris keeruline on leida enda varudest mingit kraami, mida maha müüa. Seega tuli esimese asja teha ikkagi väike investeering ja kõigepealt midagi uut endale osta, et see siis uuesti ning suurte vaheltkasudega maha müüa.

Selles loos on 2 peategelast. Mõlemad on kodu sisustamisega seotud tooted ja nimetagem neid näiteks Ivariks ja Karmeniks.

Ivar jäi mulle kohe silma, kui turuplatsile kondama läksin. Ja ma ei läinud üldsegi selle plaaniga, et just Ivarit kohata.

Ivari näol oli tegemist keskmist turuväärtust arvesse võttes alahinnatud tootega ja ilmselgelt tehti Ivarile liiga, sest Ivari hind oli kõigest 30 eurot. See on õnneks selline summa, et isegi, kui asja ei õnnestu kiiresti ja kallimalt edasi müüa, siis oleksin saanud teda ikkagi täiesti vabalt mõnda aega kasutada ja proovida siis uuesti müüa või viia näiteks oma tuleviku suvilasse.

Võtsin Ivari müüjaga ühendust ja ütlesin, et teen kohe ülekande ja tulen järgi. Marketplace on sellemõttes ikka ülilihtne, et kaup oli tehtud kahe minutiga ja ma ei hakanud seekord isegi tingima mitte, sest Ivari hind oli niigi madal juba. Mul oli vaja lihtsalt tõestada, et selline hustlimise mudel töötab.

Tõin Ivari endale koju ja avastasin, et ta oli veel paremas seisus kui algselt piltidel tundus.

Esimene õppetund on see, et tee oma müüdav asi ilusti puhtaks enne pildistamist.

Kodus proovisin järgi ja Ivar töötas ilusti, ei ühtegi probleemi. Liiga palju me igaksjuhuks koos aega ei veetnud, sest ma ei tahtnud Ivarisse liigselt kiinduda. Meie suhe pidi jääma platooniliseks ja puhtalt äriliseks.

Oma uues kodus sai Ivar hoolitsuse paketi: maniküür, pediküür ja dušš. Järgmiseks läksime fotograafi juurde.

Teine õppetund on see, et tee oma müüdavast kraamist ilusad pildid. Mitte udused, mitte ülevalt alla nagu sul endal mugav pildistada on, mitte kõverad, mitte ähmased ja pimedad jne. Eriti hea on teha asjast pildid silmade kõrgusel. Ehk siis tõstad asja lauale või põrandal käiva toote jaoks kükitad ise alla. Ja tee rohkem kui üks pilt. Inimesed ostavad silmadega!

Mina tegin Ivarist uued ja ilusad pildid, panin ostuhinnale 55 eurot juurde ja lükkasin Ivari paari päeva möödudes uuesti turuplatsile müüki. 10 minutiga oli mul 4 inimest, kes Ivarit endale tahtsid. Tundub, et hind oli õige, sest kallima hinnaga peaks kauem müüma ja neljast huvilisest suure tõenäosusega ühele ikka sobib, kes diili ära teeb.

Kuulutuse alla kirjutasin veel Ivari andmed ning strateegilised mõõdud ja iseloomustasin teda kui tubli poissi, kes oma asjad alati ilusti ära teeb.

Kolmas õppetund: kirjuta kuulutusele alati juurde, miks asi hea on, et piltidele sõnadega kaalu juurde anda.

Veel samal õhtul tuli uus omanik Ivarile järgi, maksis 85 eurot ja viis ta endaga kaasa.

Ostuhind: 30 eurot.

Müügihind 85 eurot.

Kasum Ivari kupeldamisest: 55 eurot.

Kuna esimene diil võis olla algaja õnn, siis otsustasin korra veel proovida.

Seekord jäi mulle turuplatsil silma Karmen. Näha oli, et vaeseke on väärt rohkem kui küsitakse ja tundus, et pildid on tehtud peale 3 päeva joomist väriseva käega, sest ma ei saanud alguses isegi sellest aru, mis toode see on.

Karmeni puhul ei hakanud ma jälle hinda tingima, sest plaan pidi lihtne olema ja asi ruttu minuni jõudma. Tegin ülekande enne kauba nägemist ja Karmen toodi mulle koju kätte.

Taaskord oli positiivne üllatus, kui heas korras Karmen oli ja minu ostuhind oli 60 eurot.

Järgnes sama muster, mis Ivarigagi, et Karmen “pessu”, väike meik ja uued ilupildid portfoolio jaoks ning uuesti müüki.

Järgmisel päeval panin Karmeni kuulutuse turuplatsile üles hinnaga 120 eurot. Paari tunniga oli mul 3 huvilist, kes kõik Karmenisse esimeset silmapilgust armusid ja teda endale soovisid. Kuna kõige esimene küsija tegi ka esimesena ülekande, siis nüüd elabki Karmen tema juures.

Ostuhind 60 eurot.

Müügihind 120 eurot.

Kasum Karmeni kupeldamisest: 60 eurot.

Projekti alustasin 30 euro suuruse omafinantseeringuga ja põhimõtteliselt oli vaja vaid fesari kontot ja telefoni, et pilte teha. Kuna Ivari müük tõi kohe piisavalt sisse, siis Karmeni ostuks ma enda raha juurde panema ei pidanud. Kokku oli kasum seega 115 eurot, mis kajastub mul järgmise kuu kokkuvõttes muude tulude real.

Kui ikka väga tahta, siis on küll võimalik tühjast kohast raha teha. Eriti praegu, kus üsna palju veel kodus istutakse ja pangakaarti netipoodides õhukeseks lihvitakse. Ja samuti leiab turuplatsilt palju alahinnatud kaupa, mida annab kerge vaevaga kas veidi üles pimpida või lihtsalt puhtaks teha ja ilusti üles pildistada, et siis korralike vaheltkasudega edasi müüa.

Minu test oli küll vaid FB marketplace´is, aga ilmselt töötaks see ka igasugu okidokide ja osta.ee jms näol, et ühest kohast osta ja kuskil mujal müüa.

Kokkuvõttes kulus mul umbes 3 tundi, et Ivar ja Karmen välja valida, üles pimpida ja siis uuesti maha müüa. Täiskohaga töökohaks ei ole see maailma kõige põnevam tegevus, aga väike lisaplönn palgale juurde või palga asmel praegustes oludes võib mõne mehe ehk pankrotist päästa küll. Endalegi oli see lisa 115 kulli päris meeldiv täiendus.

Niiet, seltsimehed, võite vabalt selle idee siit tuuri panna ja tegudele!

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib ja soovid samuti minusuguseks bojaariks hakata, siis alusta ühisrahastuses minu soovituskoodidega SIIN LINGIL ja me saame mõlemad lisapappi. Ja muidugi tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
14 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Berta

Tahaks kohe teada, kes need karmen ja ivar olid…

rahakratt

See polegi absull oluline, mis need olid. Järgmine kommentaator palub mul juba tema enda konto alt esimesed müügid ka teha. Olete ikka loodrid küll, kuramus.

Tilmo
rahakratt

😀

rahahunt

Pealinlasest kulaku eelised, ei muud. Proovi mõnda Toivot kauges provintsis sedasi liigkasutada 😀

rahakratt

Et, eee, olete mõnikord rahul ka sellega, mida kirjutan? Loogiline, et ma saan enda peal vaid neid asju proovida, mis minu tingimustes võimalikud on.

KV

Eks vabandusi mittetegutsemiseks leida oskab igaüks. Ise olen lisaraha teeninud ka asjade väljarentimisega. Jah, ajakulu võrreldes müügiga on suurem, aga niimoodi saab endale osta kasuliku asja ja selle hinna tagasi teenida väljarentides. Olen saanud tulu lastekärusid ja nende tarvikuid väljarentides. Maapiirkonnas võiks mõelda nt erinevate põllutöömasinate ja erinevate seadmete peale – ostad endale masina, mida igapäevaselt ei vaja ja annad naabrile (ja tolle naabrile jne) rendile. Paljud rendivad aurupuhasteid jms välja. Asjade müügiga olen ka tegelenud, jällegi lastekärude teemal, sai neid Euroopa e-poodidest soodushinnaga osta ja Eestis kallimalt maha müüa. Oleks rohkemgi ostnud, aga panipaika ei mahtunud rohkem kui 4 tükki korraga 🙂 🙂

rahakratt

See on õige jutt! Noorem põlvkond ju varsti ei ostagi midagi: citybeega tood rendipunktist asjad korraks koju omale, teed vajalikud tööd ära ja kunnossa. Ei ole vaja mingit majatäit kama ja “tehnoruumi”, kus on kogu muu kolaga ka kreissaag, mida 7a tagasi korraks terrassi ehitusel tarvis läks.

Kristina

Väga hea nipp ju! Ma ise olen midagi sarnast teinud. Ostsin beebile kaks asja, kasutasin kuniks vaja oli ja siis müüsin 5 euri kallimalt maha. Samuti olen tasuta saadud korralikke beebiriideid müünud pärast kasutamist nii et silm ka ei pilgu. Ei ole just ulmekasum aga mul ongi probleem sellega, et ma ei julge millegipärast kõrgemat hinda küsida kuigi oleks võinud mõningal juhul…

rahakratt

Kiidan heaks, 5 kulli on parem kui 0 kulli. Aga vaata, et suures tuhinas titte maha ei müü.

Tõnis

Kes ikka tahab raha teenida, see leiab võimaluse ja teenib!

rahakratt

Just. Ja ma püüan siin teie eest ka leida ja teile selles halvasti valgustatud finantsdžunglis teed näidata. Sendimessias nagu ma siin olen.

Henry

ma andsin täna just oma naisele loa, et ta võib enda töölt, mis teda sedavõrd muserdab, ära tulla ja küll me leiame selle lisasissetuleku, mis selle tekkiva miinuse ära tasandab. Novot, hakkabki hustleriks.

rahakratt

Ohoh, kas Larry Flint tegutseb jälle ja annab Hustleri ajakirja välja? Väga lahe, jääme pilte ootama!

14
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top