5 aastat ja 10 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: üks oluline number on väga ilus, teine jällegi väga kole

Tuti-pluti, sendininjad!

On suur au taaskord teie monitoridele trügida. Katkestagem kõik mõttetu (töö) ja tulge nüüd korraks siia, sest kohe keeran juuni rulli, viskan õlale nagu laiba vaiba ja viin keldrisse ära. Mul on ka parematki teha, kui siin teiega koos minu sente lugeda.

Juuni kohta ütleks, et kõige ässam on see, et saab kõvasti jälle laivis sendikontserte anda! Minusugune kutsuti juunis lausa ühte ministeeriumisse ja kui see enne kinnitust polnud saanud, siis peale seda võin küll öelda, et ametnikud on tõesti kõige emotsioonitum punt. Tee trikke ja pista käsi kurku ning tõmba end kasvõi pahupidi – null reaktsiooni, noh. Nagu näitaks Linnar Priimäele musta t-särki.

Üks meeldejäävaim ürr oli vast Ida-Virumaal, mida võin õnnestunuks pidada, kuna autole jäid parklas veljed alla ning magnetoola sisse. Veidi omapärane formaat oli ka, kuna nagu all näete, siis tegime koos Kristiga sendiduetti.

Pildil kõikide naisinvestorite suur eeskuju ja õpetaja, edukas koolitaja ning üldse igati ilus inimene. Ja Kristi Saare.

Aga hakkame pihta igakuiste traditsioonidega ja kaalume rahapõrsa üle. Ma ei saa aru, kuidas mina nendest kuulsatest “turu tõusudest” osa ei saa. Lisan kütust juurde küll, aga ei ütleks, et pool milli väga lähedal oleks. Ei julge tegelikult enam vaadatagi oma tabeleid eriti…

Juuni ostunimekiri sai selline:

  • Bercman Technologies – kõik kurdavad, et vähe anti. Mõtlesin enda omad ka solvunult tagasi saata, aga vist veel mitte, kuna 160+% on juba hüpanud
  • CPA1T – hambad ristis ootan, et Rink 2022 kobedalt divikaid pritsiks kannatlikkuse eest. Margus, kujutad ette, milline müügilaine tuleb, kui sa heldelt ei jaga, eksole?
  • LHV1T – see on üks teine Eesti pank…
  • PlusPlus Capital võlakirjad – see vana hea kvartaalne intress
  • TSM1T
  • Ärilaen nagu ikka

+

Juuni märksõnaks võib veel öelda, et mürgeldasin kõvasti oma kontsertite ning kinnisvara rinnetel. Mul on tegelikult üks plaan vaikselt haudumas ja käin juba pangatädisid jälle noolimas-nillimas. Laenude intressid on madalad ja kuidagi imelik oleks odavat raha mitte kasutada enda heaks, eksju. See on ikka idekas mudel, kui võtad võõra raha, et kinnisvara osta ja paned kellegi teise seda võõrast raha tagasi maksma, et siis objekt endale saada. Halloo, Watson, elementaarne, no?

Aga lähme parem mu rahakoti kallale. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 927 eurtsi täiesti niisama (64899€/70 kuud). Ja see number peaks teoorias üle aja koguaeg kasvama. Jään ma jee riigi pensionile lootma ju.

Jooksva aasta pilt on selline:

Juuni tõi uut raha kokku 4 510,36€.

Väheeeeee!!! Siin nüüd ongi see ilus ja kole number koos. Juuni oli üle väga pika aja üks selline kuu, kus higivaba ületas peajagu aktiivse rahhi. Miks see nii oli? Sest esiteks on higivaba normaalselt jooksma hakanud ja teiseks olen ma ise viimasel ajal veidi laisk olnud. Mõned tööd on ära kukkunud ja läbi saanud ning uued ei ole veel alanud. Puhkuse värk. Nägite ise ju Investeerimisfestivalil, et olin sellist Prince of Zamunda tooni ja viimasel ajal pigem rannas molutanud.

Selle eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Kõigest kokku ahnitsetud rikkustest läks uue higivaba papi tootmise rattasse ca 47% ehk umbes 2 100 euroraha.

Kolhoosiga on praegu nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri.

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli juuni jooksul kokku 3 247,03€. Selle numbriga olen vägagi rahul. Veel mõned aastat tagasi ei saanud ma sellist palkagi mitte. Siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Juuli alguses teen ülevaate juuni kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Mina panen raha juurde, aga turg võtab vähemaks, ei ole aus nii

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
14 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Agnes

Mulle tundub, et mingi jupp sealt ministeeriumirahva iseloomustusest on puudu (lõigu lõpust puudub punkt ja mõte jääb lahtiseks). Kui Roosaare raamatu komade järgi arvestad, võin kontonr saata.

Lisaks – kas MIntosest oled väljas? See 1 eur tähendab mingit ca 200 eurot investeeringuid ainult.

rahakratt

See mõte oli valge fondiga kirjutatud. Võid suu rahast julgelt puhtaks pühkida.
Lisaks – Mintoses keeran kinni eraisiku kontot. Ettevõtte oma on alles, aga raha on mujale läinud, kuna pika tegutsemisajaga tekib järjest rohkem ja huvitavamaid võimalusi lauale. Mintos on siuke last resort mulle hetkel.

Agnes

Kas selles higivabas tabelis on kombineeritud nii eraisiku kui kolhoosi tulud? Oletan, et jah, vahel tekib kahtlus 🙂

rahakratt

Jah.

arvutim2ngija

Elagu rahus TSM1T, see ei tõuse ju, miks sa ostad?

rahakratt

Mul on üks salaportfell, kus vaikselt divikaid börsile tagasi panen. Siuke natuke nagu säästukonto. Aga aktsiates. Divikaid ikka saab ju.

Andre

Tere!

Mida soovitaksid, kui huvi kuhugi rahhi sisse suruda ja katsetada vähe passiivsemat tulu teenimist:
1) Ettevõte on olemas aga sinna peaks omanikulaenuga sisse kandma ning selle omakorda suunaks kuhugi edasi, näiteks ühisrahastus. Lugesin, et pikalt selline sisse kandmine vist ei ole pädev äriplaan? Ettevõttel tegevus muidu seisab ja käivet pole.
või
2) Eraisiku alt näiteks ühisrahastusse
3) Kirjuta siia midagi

rahakratt

Ma ei tohi midagi soovitada. Finantsinspektsioon lendab kukile nagu tuvi saiale. Kui see blogi ja need kuus aastat mu kirjutamist pole aidanud sul otsustada, siis on sind keeruline aidata.
Aga ma ei ole veel aru saanud, kust tuleb piirang omaniku laenu andmiseks. On keegi näinud sellist paragrahvi vms? Ilmselt jah, pangast laenssi ei saa, kui aind ise sisse viskad, aga ma ei tea küll, et mingeid ametlikke piiranguid oleks.

K

Hei! Olen viimasel ajal hakanud mõtlema, et peaks ka Funderbeami vaatama ja uudistama – seni on see kuidagi minust mööda läinud täiesti. Veidi taustatööd tehes nägin, et paar aastat tagasi ütlesid, et seal pole kõige parem seis, sest turg ei reageeri nagu piisavalt hästi ettevõtte tulemustele. Mõnes viimatisemas postituses oled aga maininud, et lükkad raha funderisse juurde. Eeldan siis, et olukord on seal paranenud?

PS kuskil invfestil ütlesid, et inimesed peaks end võrdlema rohkem enda tasemel investoritega. Äkki sa peaks ka uuesti nullist alustama, siis oleks kohe rohkem mõtet su tulemusi jälgida ja end nendega võrrelda 😉

rahakratt

Selles mõttes Funder tihti ei reageerigi, et kui on head uudised, siis tõusu ei järgne. Praegu vaatan seda niipidi, et sobib ja saabki odavamalt juurde võtta, kui rahhi on. Eks igalpool ole nii, et vahel on low ja vahel high, aga ma ei tea Eestis teist sellist kohta, kus tavaline nahk startappidele niimoodi ligi saaks. Muidugi võib kiunuda, et ei saa varakult mingitele asjadele ligi, mis kuskil raudteejaama taga lukku pannakse, aga sellest järgmine koht suht ongi Funder.
Aga minu bilanss ongi natuke erinev ka, kuna mul on vaja igakuist raha ja Funderis on mul see plekk, mis võiks üle aja palju järsemalt kasvada.

Tänan ka hea mõtte eest! Kontot vaadates ma olengi paljudega samal tasemel ja nullis. Päriselt. Sa ei kujuta ette, kui keeruline on tavalisi oste ja makseid teha, kui oled end nii kinni investeerinud nagu mina. Midagi ära müüa ka nagu ei raatsi ju…

Erki

Tere, olen lugenud sinu blogi ilmselt algusest saadik ning vahepeal ära unustanud nii mõneks aastaks ehk:D Ja nüüd kui ma sinu rahasalve vaatan ning mõtlen mida kuradit mina küll teen…? Töö ei ole nüüd küll see parim variant.
Pole küll kõiki sinu tegemisi üksikasjalikult läbi lugenud kuid mis asi on ärilaenud? Ettevõtte alt antav laen vms?

rahakratt

A nah sa laisklesid siis vahepeal??
Ärilaenud on jah need võlksid, mida minu kolhoos mõnele teisele kolhoosile annab.

Mike

Lexi tegi ilusa stardipaugu, ahnitsesin endale ka 3.7ga, kui alla 4 peaks kukkuma, siis võtan veel. Olen nüüd suurte poiste liivakastis mängimas, kuidagi tähtis tunne kohe. Kellegil märga liiva on vaja?
Loodan, et Ampler kaasab osa rahast ikka funderis.

rahakratt

Plaanin ka võtta juurde. Kui kuskil ikka pauku tuleb, siis pigem nendest, jah. Ampleri kohta tean vaid nii palju, et Suured Isad panevad juba suuri summasid valmis ja ei tea, kas meiesugustele prügikaladele ka midagi pudeneb.

14
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top