Pihtimus sellest, kuidas ma 200€ investeerides oma net vöörthi 7 000€ võrra tõstsin ja miks ma omale uue võlksi kaela tõmbasin

Kummardus, ninjad!

Käisin hiljuti sendiusuliste Woodstocki lavalaudadel rääkimas teemast “Minu teekond 400k juurest milkuni”. Ma tõesti ei saa aru, kuidas ma siis nii rumal olin ja ei osanud sellest hüppest rääkida, millest täna teile pajatada kavatsen.

Aga alustame natuke tagantpoolt.

Kes poleks kuulnud jutte, et intressid peatselt tõusevad, cash is trash, armasta laenu nagu türklane halvaad jne. Praegu on küll selline tunne, et kui sul laenud maxed out peal ei ole, siis oled sa sama tõsiseltvõetav sendininja nagu ananassiga pitsa itaallase jaoks. Ega midagi, seadsin siis minagi jälle veelombi peegelduse abiga oma tuka sirgu ja noppisin Tammsaare pargist mõned nartsissid ning läksin oma lemmikpankade (need pangad, mille omanik ma olen) laenukomisjoni tädidele kosja.

Seesütlevas käändes: Raivo Vares
Sõõrumaa Ummi ütles, et Luige Hans ütles, et tema armastab laene. Mu meelest tasub neid linnunimelisi oligarhe kuulata küll. Vares ees, Luik taga ja Tuvi reipalt sabas vantsimas

Kuna koduvõla kaart on mul mõned aastad tagasi juba lauale pandud, siis seekord tuli teisi teid kasutada. Praegu võin küll öelda, et kaks aastat tagasi tehtud kolhoos on ikka parim kingitus iseendale. Põhimõtteliselt sünnitasin ma uue rahakrati, kes saab ju sealt endale ka laenu, kui mina ise enam ei saa. Ja nii oligi!

Kui koduvõla intress oli alla 2%, siis mu verisulis kolhoosi intress tuli sinna 3,7% juurde. Sellise “hinnaga” raha olen ma küll valmis vastu võtma, andke ainult peale. Hüpoteegiks kasutasingi ühte üürikorterit, mis mu kolhoosi oma on ning uus ost jäi seega nö puhtaks. Mis tähendab, et seda kannatab järgmise kv ostu ajal hüposse panna.

Siit ka see 7k eur net vöörth tõstmise trikk, et tellisin 200€ eest enda korterile hindamisakti ja selle väärtus on ostuhinnast 7 000€ kasvanud. Hurraa!

Tuleb nii välja, et kahe aastaga annab korralikult küttes panga jaoks päris apetiitse krati valmis kruvida, kui vaeva näha. Ehk siis nii on finantsmängus võimalik jälle üks trump kaart lauale panna, mis kiirendab mul oluliselt raskekaallaste portfellini jõudmist. Praegu on ju nii, et tõelised pleierid tõstavad mu tillukese portu kolme näpuga üles:

Kristjan Liivamägi, eluskaal 1,2 tonni: “Hahahahaaaaaa, ma ei teadnud, et nii kergeid portfelle üldse olemaski on”

Korraks veel siis võlast.

Olen nõus, et algusaastatel on selliste liigutuste tõttu puha võlad ja miinused senditabelites, aga mõtle nii, et mingi 10a jooksul saad need ära klattida ja siis on järsku rämedalt puhast vara käes ju! Miks ei peaks laenssi võtma, kui see on võõras raha, mille maksab tagasi võõras inimene, aga vara saan mina endale?

Aa, sellest tahtsin ma ju ka rääkida, miks ma uue võlksi võtsin. Plaan on teha üks majake, mida usinalt ise ekspluateerida ning lahkesti ka teistele välja rentida. Loomulikult saab tegemist olema naturaalse talupidamisega, kus tomatid on suurest armastusest kurkide pikkused ning aasal möllab tuleviku külmkapi sisu ehk mõni veis.

Esimesed külalised on juba ära käinud ja väga kõrgeid hinnanguid mulle jätnud: eriti meeldib inimestele välikino, kus tavakinole kohaselt perse kangeks ei jää, kuna päris tihti tuleb sirutada ja asendit vahetada (loe: ekraanile järgi joosta)

Kas see on nüüd mu see unistuste maja ja see kurikuulus Thessaloniki villa, millest ma nii õhinal vahel räägin? Siiski mitte veel. Miks ei ole? Teate, selle pärast, et ma elan enda elu natuke nagu Monopoly mängu: kui tahad maja, siis teed enne paar ringi mängulaual, ostad kortereid ning siis apgreidid need majadeks. Loogiline ju. Siis apgreidid kodumaised majad väljamaiste majade vastu ja voilaa, näeme juba varsti Thessalonikis!

Kui jäädagi ootama seda ideaalset ja unelmate asja, siis on oht, et võibki ootama jääda. Aga kui vaikselt minema hakata, siis saab juba tee peal hüvesid nautima hakata. Ehk siis kui mul on valida (kuna ma ju ei tea, kas ja kunas ma selle ideaalseni jõuan), kas juba kuskil pihta hakata ja okeika majake võtta või üldsemittemajake võtta ning edasi oodata, siis loomulikult valin ma selle esimese.

Särtsakama mäluga punt siin ehk mäletab, et tegelikult olen ma ühe korra napilt juba Rahakratistani ehitama hakanud. Lugu sellest on SIIN. Aga seekord on asjad teisiti: objekt on püssim, mul on üks plaan ta siiski ka teenima panna ning asukoht, ümbrus jne on samuti hoopis teine tera. Nojaa, ja raha hind on praegu teine kui 2019a oli. Meenutan, et siis oleksin saanud ca 8% intressidega võlgasid endale kaela, täna aga juba alla 4%.

Vot nii, täna pikka juttu rohkem ei teegi. Lähen nüüd aasale oma ekraani taga ajama.

Jälgi
Teata mind
guest
10 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Financefreedom.eu

Korraliku mühinaga kasvab see Rahakratistan. Ülitubli oled, pane samas vaimus edasi!

rahakratt

Varsti korraldan seal Investeerimisfestivali!

Martin

Kas kasutasid hüpteeklaenu või ärilaenu? Uuele objektile ei tule üldse hüpoteeki siis?

rahakratt

Ärilaen, jah.

Investment Viking

Laenumaksimeerimise skeem tundub olevat ahvatlev, aga ei suuda ise end veenda seda järgima. Näis, kas pikas perspektiivis hakkan seda kahetsema?

Oma kolhoos aga tundub olevat väga hea mõte. Kui kratil miskit head juhendit kolhoosi loomiseks ja haldamiseks juhtub noka vahel olema, viskaks ka hea meelega pilgu peale ja oleksin tänulik (mis ei maksa küll mitte midagi paraku). Kui käepärast pole, las olla. Ei suutnud vähemalt väikselt mobiiliekraanilt sellist artiklit ise leida siit linnupesast. 🙂

Muide, see 200 vs 7000 krõbisevat oli küll hästi valitud pealkiri! Oleks selliseid trikke palju, oleks milku jõuluks olemas.

rahakratt

Ma tunnetan sind, ma olin ka kunagi kõva võla vastane. Aga kui mõelda nii, et mu võlks on 10a ja sina paned iga kuu 500€ kõrvale selle aja jooksul ehk siis 60k. Mina ostsin täna sellest kallima asja, saan seda juba ise kasutada ja välja rentida ning tulu teenida. Sina pead ootama 10a, et raha koos oleks (siis on seda ka vähem ja veel miinus ostujõu langus) ning siis on ilmselt ka kv hinnad tõusnud. Niipidi tundub nagu teine ooper?
PS. Mis juhendit kolhoosi jaoks vaja? Kuugelda OÜ loomine ja tuld.

K

Kui sa firma ära vormistasid, kas siis varasemad investeeringud müüsid maha ja alustasid ettevõtte alt n-ö nullist või jätsid olemasolevad eraisiku alla tiksuma ja edasi tegid lihtsalt ettevõtte alt investeeringuid?
Päikest

rahakratt

Hakkasin järjest neid kokku korjama ja lõpetama eraisiku alt, jah. Ja kõik uued teen juba kolhoosi näoga.

Newb investor

Olen algaja aga kui kui ostad maja firmale, kuidas sa selle vara endale siis lõpuks saad?

rahakratt

Firma on minu oma ju ehk siis kõik firma asjad on põmst minu omad.

10
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top