6 aastat ja 1 kuu. Pilguheit (palga)töötu varasalve: tagasi investeerimise ree peal ja üks suuur saladus börsi kohta

Tuti-pluti, sendininjad!

Kui ma enda telo fotoalbumit vaatan, siis ilmselgelt veetsin ma septembri jooksul vähem aega rahakotis ja rohkem aega meediamajades mikker noka all ning kultuurimajade lavadel tugevalt üle keskealistele provvadele silma tehes. Ja muidugi kajastub see ka rahakotis ning selleski, et pole jõudnud lugeda ei Enefiti ega pornopoodide prospekte, ammugi siis blogi kirjutada. Mitmes ärilises projektis olen samuti varvastega sees ja seegi on põhjus, et siin on vaiksem. Aga nii peabki, et vahepeal tegutsen, sest siis on siit jälle midagi uut teil lugeda.

Muuseas, kõik mu postkastis, kes uurivad praeguste ipode kohta, siis vastan korraga kõigile – võtke see aeg ja lugege info enne ikka läbi, kuidas ja kas makstakse divikaid ning mis on ettevõtte plaanid, sest olge valmis, ma avaldan ühe saladuse: aktsiad saab peale IPOsid ka osta!

Aga jah, see on päriselt väga hea, et praegu on nii mitu hobust ipodroomil ja börsi slogan võiks olla praegu nagu Prismal: igaühele midagi!

Ma natuke Enefiti divvide suuruse ja kauguse kohta lugesin ja ei saa küll aru, miks peaks vanaema rukkipõllule hüpoteegi panema, et selles osaleda. Või Modera. Kirjutage mulle ka, palun, mis mul nägemata on või miks seda tahta, kui 10a vana firma pole seni neid asju teha suutnud, mida nüüd siis minu raha eest väidetavalt järsku suudetakse.

See, et mõned nimekad ükssarviliste tüübid on Moderasse raha pannud, ei saa veel ainuüksi põhjus olla. Me ei tea, millal ja mis tingimustel nemad panid ning nendel on ilmselt 100+ sellist avantüüri, kuhu nad plönni pannud on ja võibolla ei mäleta nad ise ka kõikide nimesid või investeerimisotsuste tagamaid.

Aga mida mina ka tean…

PS. Kes lihtsalt hüppe peale ostma tõttavad, siis see on ka täiesti okei. Lihtsalt hoidke alati meeles, et ipo on nagu Scooteri kontsert Saku Suurhallis, et sisse lastakse laiadest ustest laiade naeratuste ning tervitusjoogi saatel, aga väljudes tuleb korralikuks pressimiseks valmis olla ning keegi ei ulata sulle abikätt ega vettki mitte.

Veel üks PS. ma ei välista 100%, et ma samuti mõned Enefitid võtan, aga pigem targu ja natuke. Pigem proovin Arco Varale pihta saada, kuna see punt tundub seal ambitsioonikam, neil on mitu projekti torus ja üks tore märksõna on kvartaalne divikas (Arco märkimine lõpeb 15. okt).

Tulles tagasi septembri tegemiste juurde, siis kes usinamalt instat jälgivad, need on ilmselt kursis kõikide intekate ja podcastidega, aga kes instas passimise ja teiste mõjutamise asemel päriselt tööd teevad, siis nendele värskemad podcastid SIIN Kinnisvarajuttude oma ja SIIN Sõdurilehe oma.

See podcast läks suht käest ära – kuulamine omal vastutusel
Mina, Nooremseersantedward Toonela ja valedetektor

Lisaks avaldasin oma valimisreklaami (kandideerin üksikisikuna ja deviis on “Vali rikkus, vali Rahakratt!”) Investori kaanel ja nagu ikka, siis maksma ma selle eest ei pidanud, vaid suutsin ise ühe arve sellega seoses välja saata.

Iga liigutus tuleb rahaks keerata, eksole!

Aga mis siin pikalt kekutada, hakkan pihta igakuiste traditsioonidega ja kaalun rahaemise kiirelt üle.

Septembri ostunimekiri sai selline:

IuteCredit Finance võlakirjad

EfTEN United Property Fund

LHV Group aktsiakapitali suurendamine

Silen2

Startup otseinvesteering

Ärilaen

Igavene Heategu annetus

Ja müügiosakonna tehingud:

TKM1T ca tonnise kasumiga

Ja lähme vaatame rahakoti täpselt üle. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 983 eurtsi täiesti niisama (71766€/73 kuud). Ja see number peaks teoorias üle aja koguaeg kasvama. Jään ma jee riigi pensionile lootma ju.

Jooksva aasta pilt on selline:

September tõi uut raha kokku 10 177.1€.

Töötu kohta okeika, saab hakkama küll. Kunagi sain tööl käies vähem. Mu loogika ütleb, et nagu ei tasugi ju tööd teha või mis?

Selle eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Kõigest kokku ahnitsetud rikkustest läks uue higivaba papi tootmise rattasse seekord plekki jälle täitsa esinduslikult ca 57,45% ehk umbes 5 846 euroraha.

Õnneks sain korraks ree peale tagasi investeerimisega, aga aasta lõpus tuleb veel paar head maksakat rahakotti sisse maja tõttu. Mingid jumala lihtsad tegevused on imelikult kallid. Näiteks tahan mõned augud krundile saada ja kohe hakatakse mingit krdi kopa juttu ajama. Mis on saanud päris ehitusmeestest, kes labidatega asju teevad? Tänapäeval ei püsi kellelgi muu tööriist käes, kui ainult pangakaart.

Ühte projekti praegu maja juures vaikselt ajangi ja mingid mehed tulid vaatama mu maa peal auke, kuhu reovesi jooksis ja mille kinni ajasin. Kutid küsisid, et mida ma sinna sisse viskasin. Avastasin ennast väga kiiresti vastamast, et “mitte kedagi”. See on vist kerge märk sellest, et pean natuke vähem laenuäris tegutsema…

Soovitan kõigile majasid! Nagu näha, siis on see korralik terrorismiakt rahakotile.

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli septembri jooksul kokku 2 121.69€. Veidi madal on minu kohta, aga järgmine kuu tuleb parem. Veel mõned aastat tagasi ei saanud ma sellist palkagi mitte. Selle numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Oktoobri alguses teen ülevaate septembri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Kellelgi ideid, et kuidas aasta lõpuks pool milli teha? Olen avatud absoluutselt kõigele. KÕIGELE!

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
19 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Jennifer

Eesti finantsinfluencerite maailma vaadates tundub, et investeerimine ei ole mõeldud ilusatele inimestele. Igakord väljaveninud riietega kahemeetrise Kristi Saare pilt fesaris ette viskab, siis jätab süda löögi või kaks vahele. Kes meil siis veel on:

– Veidi trulla Taavi, kes viimased 10 aastat üritab 2000. aastate stiilis foorumit püsti panna.
– Meeter viiskümment pikk Madis, kes üritab oma pikkust muude asjadega kompenseerida.
– Ratta-Jaak, kes küll numbrite järgi väntab metsikult, aga paras pontsik on ikka.
– Investori-Tom, kes on üldse väljamõeldud tegelane ja reaalsusega vähe pistmist.
– Kergelt kiilanev raadiomees Tauri.

Ainukene – vähemalt kõhulihaste järgi – kes võiks seda korrelatsiooni muuta oled sina, aga sul ka mask 24/7 peas, seega näkku nagu vaadata ei saa ja täiskindlust pole.

Kas Eesti investorite raha läheb kõik investeerimise peale ja seega ei panda rõhku välimusele? Kas vähemalt sina suudad seda tendentsi murda või on mask põhjusega näokatteks?

rahakratt

Apua, mis kommentaar 😀 kui ei teaks, siis arvaksin, et käisin ise öösel tahmase peaga seda siia kirjutamas. Praegu tõmbasin seda lugedes kohukese kurku ja ülejäänu viskasin kähku ära, kui seda kõhulihaste osa lugesin. Nii need lihased kaua vastu ei pea ja ilmselgelt pean enda elustiili üle vaatama, et ma sind alt ei veaks. Kröösuse eluga vist kaasnebki väike nn ärilõunate kõht, ma olen aru saanud. Aga rikastel on lihtsam rattale 8 grammi kergem jupp osta 7600€ eest kui saunas 2 õlut joomata jätta…
Mul tegelt pole vahet, kas võtan maski ära või mitte, kuna selle all on täpselt sama nägu. Niiet, see ei muudaks midagi.

seeebikas

Ma olen siin et anda üle Most Savage Comment Award of 2021
LHV foorumi “Rahamaratoni” saate teema pole ka nii fire
(dislaimer: see ei ole toetusavaldus kommentaari sisule, lihtsalt esitus on nii *chef’s kiss* roast lvl 3000)

rahakratt

Ma ei saaks rohkem nõustuda. Ma olen täiesti sõnatu 😀

Ben

Jeerum, Jenny pani siin niimoodi heleda laksuga. Oli see nüüd katse Rahakratilt mask eest saada või midagi muud, aga ise käisin igaks juhuks käteköverdusi tegemas kohe. Et krööseseks saades mingit jama ei oleks.

rahakratt

Siin on tõesti end päris kuulikindlaks joodud. Kuradike mu õlal itsitab, inglike aga teisel õlal teeb oi-oi-oi. Äge!

Mademoiselle Eff

Käin siin kohalikke finantsblogisid mööda ennast harimas ja sattusin ka nüüd selle kommentaari otsa. Esmapilgul võib muidugi jääda mulje, et tegemist on sellise litriga, peale mida isegi Ana Christianit tagasi ei võtaks, aga lähemal lugemisel peitub selles ultimate b****slapis tegelikult sügav sisu. Miks mitte tahta, et su finants-inspiraator ka seksikas oleks? Viskabki Kristi Saare pildi asemel hoopis Rahakrati rinnalihased ette, mis minusuguse A-korvi omanikugi kadedaks teeks. Äkki juhtubki, et libised õhku ahmides toolilt maha, lööd pea ära ja mõistus tuleb lõpuks koju. Saad aru, et selle asemel, et seitsmekümbiselt Mustaka korteris elektriarvete pärast muretseda, oleks tore kusagil Maroko kuurortis kohalike noormeestega kokteile libistada. Nii hakkadki tegutsema. Ega siis Newton ka oma teooriat mingi tolle aja gravitatsiooni-Jaagu kogutud teoseid lugedes välja ei arendanud.
Kristi Saare on alati rääkinud, et naised on traditsiooniliselt olnud rahaliselt palju haavatavamad ja neid tuleb nüüd järgi aidata. Selles mõttes on Rahakratt ikkagi naiste rahatarkuse edendamisse vähemalt sama palju panustanud kui õpetaja-Kristi. Finantsgeenius-on-a-whole-new-level, ma ütlen. Nüüd saab iga investeerimisest huvitatud naine kodus küünlad läita, klaasi veini võtta ja diivanile suunduda, et oma finspiraatoril ennast valgustada lasta. Kiyosakigi on öelnud, et raha tegemiseks on ainult natuke fantaasiat vaja.
Nii et, Rahakratt, keep up the good work(out) ja anna Jennyle ta toorus andeks.

Financefreedom.eu

“September tõi uut raha kokku 10 177.1€. Töötu kohta okeika, saab hakkama küll.”

Need kaks lauset, uhh, puhas kuld.
Tuleb tõesti välja, et mida vähem tööd teed, seda parem rahakotile 😀

rahakratt

Tuleb tõesti nii välja, et minusugune tuleb töös eemal hoida, et mul ka nina vee peal püsiks. Veider.

Ed

Heh, mul on ka eesmärk jõuludeks poole millini jõuda, ning ma ka ei saa absoluutselt aru, kuidas seda teha, mingi 50-60k on puudu :/
Keep goin’

rahakratt

Kähku mingi rõveda väärtusega startap välja genereerida ja Esimesena Põhja läinud turult (First North) raha võtta?

Mike

Kratt, kas sa viimast Raivo Heina intekat ÄP raadios kuulasid? Kui mitte, siis soovitan. Nagu hea sõõm värsket õhku igasuguse muu igava mula vahele.

rahakratt

Kuulan, kui käsk tuli!

Juku

Tere!
Kust turult neid ärilaene saab ja mis intressist tavaliselt makstakse?

rahakratt

Need tulevad läbi tutvuste, kui hakkad rääkima, et sul on raha üle ja otsid võimalusi. Vahemik 8%-16% umbes.

Säiu3246

Millal blogi tasuliseks läheb? 10k töötu kohta tõesti halb ei ole aga millalgi võiks ju Raha-Jaagule järgi jõuda lihtsamate võtetega ja ehk siis saaks ka tema moodi pühapäeviti teleka ees vedeleda nagu rikastel kombeks. Samuti võiks ju ferrari omale osta, miks seda rentida pildistamiseks (rentida ju teadagi on kallim kui omada).

rahakratt

Hmm, ma kunagi lubasin, et ei lähegi. Vist ei tahaks nii rottima hakata teie taskutest. Ju?

Kerli

Poole milli juures oled küll paari nädalaga kui oma keha koos huumorisoonega müüksid ???

rahakratt

Kujutad ette, kui mõni mees nii mõne naise blogis kommenteeriks?

19
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top