OMG, ma olen kuuene ehk 72 kuud Rahakratti!

Palju õnne mulle teie kõigi poolt!

MIS-MOO-DI SEE AEG NII NO-BE-DALT LEN-NA-NUD ON?!?!

Ma vannun, et alles üleeile istusin wordpressi get started lehel ja mõtlesin, et tavai, see teekond saab märgistatud kogu oma aus ja hiilguses, kogu oma raskuses ja rotluses, kogu higis, vaevas, võlgades ja rõõmudes. Ja nüüd on järsku säuh 6a möödas!

Ma ei julgenud päris blogi algusesse minna, et vaadata, kuidas oma eelmiseid sünnipäevasid tähistasin, aga seekord on küll päris boss istuda oma maja hoovis võrkkiiges ja rõõmustada selle üle, kui vähe šampooni maal olles kulub, sest kellegi jaoks ennast pesta siin ju pole.

Piisab, kui vahel niisama omale natuke vett näkku tupsutada, et suurem nõgi ja kuusevaik maha tuleksid. Küll minu maalt pärit teisik, Dividendinvestor, juba teab, millest räägin.

Aga nagu eelmine sünnipäev, nii toon ka seekord endale õnnitluskaardiks välja oma kõige esimese rahatabeli augustist 2015:

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on Screenshot-2020-08-27-at-23.30.11.png
Üür oli küll maru odav back in the days…

Saate aru, 1016 eurtsi palk! Oleks see suurem ja parem olnud, siis ilmselt istuksin senini palgalõksus. Jah, täna on palk täpselt eee… 1016€ võrra väiksem, aga ei ütleks küll, et elu kuidagi kehvem oleks. Väike error ja tühiku viga on vist töölõunate lahtris ka, nii odav ei saanud ju elu olla. Äkki tahtsin kirjutada “tööl õunad”? Sest umbes nii see säästuelu alguses käiski, et suvel sõin metsaande ja talvel lihtsalt lund.

Aga seda tuleb küll tunnistada, et pean rohkem tööd tegema hakkama jälle. Kulud maja juures (loe: soovid) on suured ja mida rohkem mul vaba aega on, seda rohkem ma raha kulutan, see on fakt. Säästuprossad on siin viimastel kuudel 8% juures, augustis oli 3% ja nii läheb. On aeg jälle uut suurt rahhi peale tooma hakata! Kuidagi.

Ega tegelt ju ei tohigi (liiga) mugavaks ja maakaks muutuda. Muidu olengi varsti nagu tartlased ja muu metsarahvas, et küünealused meenutavad turbaraba ja õhtusöögiks tassin võsast elusa küüliku kõrvupidi välja. Praegu ongi veidi kahtlane juba, kuna istun siin oma metsas, tulin kalalt (või noh, ütleme, et pigem landiga järve põhja puhastamast), tegin pliidi alla tule ja ainus heli on võlglaste korin sügavkülmikus, divikate laekumise kõlin, pliidi praksumine ja arvuti klaveri klõbin näppude all.

Järgmine kord on suurem tõenäosus kala saada, kuna nüüd on järve põhi puhtam ja kaladel lanti parem märgata

Kui nüüd legendaarne püstolreporter Astrid Kannel mikrišvammi habemesse torkaks ja küsiks, et kuidas möödunud kuute aastat meenutan ja mis olid eredamad hetked, siis tunnistan, et vajuksin mõttesse. Kuidas kogu seda Fear and Loathing in Tallinna Sendimaastik stiilis sõitu kirjeldada?

Täpseid numbreid ja üle aastate kasvu ma ei hakka blogist üles koukima ja siin kõrvutama. Eks te olete isegi lugenud ju kõike. Aga korra vaatasin oma 4. sünnipäeva lugu küll ja seal oli ära toodud 2 kinnisvara objekti. Ehk siis jah, see algus on ikka kõige raksem. Nelja aastaga kaks objekti sebida (2 üürikat) ning nüüd kahe järgnevaga juba 3 juurde (üks üürikas, üks krunt ja üks airbnb maja) – no nii see pall veereb ja kasvabki. Pange hullu ja laske ajal oma panus juurde lisada, see ongi mumst kogu valem!

Traditsioonilise ostunimekirja panen aga seegi kord siia, kuigi augustis oli see pigem müüginimekiri:

  • Ühte firmasse otseinvesteering, kes raha küsis ja mille teenus tundub mulle suure potentsiaaliga
  • Ärilaen (mis tähendab iga kuu lisa 75€ higivaba tulu ca pool aastat)
  • Veel üks ärilaen, mis kordub siin juba mitmendat kuud

Ja müügipoolelt on tsau järgmistele nimedele:

  • NHCBHFFT (väikese kahjumiga, mille divikad on aja jooksul korvanud)
  • PSTH (väikese kahjumiga)
  • TAL1T (väikese kahjumiga)
  • TVEAT (väikese kasumiga)

+

Kõik müügist tulnud raha paigutasingi ümber ühte potentsiaalsesse raketti, sest vaba raha oli augustis kontol täpselt null eurot, aga investeerida ju ikkagi tahaks. See olen täpselt mina, noh:

Mina null eurot kontol: “Jajaa, einoh, missassja, paar tonni pole mingi probleem panna!”

Osad augusti kulud võiksin tegelikult samuti panna investeeringute alla, kuna siuke ligi paar tonni kulus ühe kinnisvara objekti paberitele, aga otsustasin selle siiski kulusse jätta, vahet pole. Küll siis on ükspäev kasum ilusam lohutuseks.

See järgmine pilt siin all on KOGU HIGIVABA PAPP 6 AASTA JOOKSUL:

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 967 eurtsi täiesti niisama (69645€/72 kuud).

Ma teen selle pildi juures seekord väikese pissipeatuse. Keri korra postituse algusesse tagasi. Näed, seal on mu palk 1016€, kui alustasin? Nüüd 6a jooksul on tulnud higivaba pappi sisse ligi 70k ehk iga kuu peale jaotatuna 967 eurot. Peaaegu alguse palk ilma tööd tegemata kuue aastaga. Selliste reeglitega mängu tasub ju mängida küll, ah?

Kähku näitan ka veel augusti higivaba tulemuse ära, aga muus osas ma neid tavalisi tabeleid seekord ei pane. Sest mul on sünnipäev ja pean säästma jõudu 6 küünla ärapuhumiseks!

See on minu net wöörth hetkeseisuga ehk 6 aastat kogutud mammona:

400k latt on sellega ületatud

Aga okeika, tsau nüüd, ma lähen nüüd iseenda peole ja lapsepõlve radadele tuldud teekonda meenutama. Sünna puhul on instas veel paar päeva üks mäng ka, kus teil on võimalus loosiratta alla jääda ja võita talonge Postimehe suurele rahapeole ning nende uue Bro Baguette´i ligipääs! Mine võta osa SIIN!

Kui keegi mulle kalleid kingitusi teha tahab, siis nimekirjas on: elhavee aktsiad, hea kirves, murutraktor ja uus mäki kompuuter (praegune on 7a vana ja hakkab kergelt koolema juba). Tänks, ailaavju.

Ma kõige paremal, kahjuks ainult käsi jäi pildile

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
32 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rullikas

Tubli nõmekonn. Aga kui viisakused kõrvale jätta, siis tänan isiklikult, et ikkagi oma edu jagamist jätkasid. Olen kade kuubis, aga heas mõttes. Aitäh innustamast!

rahakratt

Nukid!

higine startupper

Vaadates su algusaja “xxx” ridu, siis siit ka jätkuküsimus: kas tänaseks on porri peale kuluvad summad kasvanud või kahanenud?

rahakratt

Täna teen ise. Nii on odavam.

Uus Rahakratt

Küsimus siis selline. Kas sa elad nii kaua oma airbnb majakeses, kui keegi selle välja üürib ja siis otsid omale mingi korteri?

rahakratt

See on mul nagu suvemaja või nii. Rikaste värk, sa ei mõistaks. Muidu elan ikka korteris.

Siim

Braaznik!! Önne ja rõõmu sulle, Kratt. Varsti saad piimahammastest lahti.
Mul tõmbas seda sinu “õnnitluskaarti” lugedes munad niiskeks (silmamunad noh, su kirjaviis on nakkav)
sest ma olen sind terve see aeg jälginud ja sinu eduloole pöidlaid hoidnud.

Sünnipäeva puhul pakun taaskord välja legendaarse hommikusöögi ümarlaua baaris. Keedetud viinerid ja pulbrist kardulapuder peaks olema okei ja kui tuju on ülev, siis miks ka mitte üks törts tuletorni viina ja kiluvõiksi, aga see on vo. liigne priiskamine.

Hoian enda turbaseid pöidlaid sulle vähemalt järgmised kuus aastat veel!

rahakratt

Tänan, näeme siis kuue aasta pärast jälle, kui sa siia satud oma märgade munadega. Nukid!

Rullikoll

Miks Sul esimeses rahatabelis porr eraldi kolmel real on? Rafineeritud maitsega?

rahakratt

Erinevad stiilid olid eraldi kululiikide all, jah.

Kõige sitem investor

Ülipalju õnne sulle!

Avastasin su blogi u pool aastat tagasi ja olen pärast seda tänu sinule väga kõvasti oma säästmist, finantsharjumusi ja elu muutnud. Kõike ainult paremuse poole ja tänan siinkohal sind selle eest!
Ühtlasi (huvitav oleks teada, mitu korda seda sulle varem öeldud on) hakkan sinuga nüüd konkureerima – nimelt alustan ma oma finantsblogiga. Kindlasti märgin su seal ka suure inspiratsiooniallikana esimeses postituses ära kuna olen praegu täpselt samas kohas kus sina 6a tagasi – 30 lõi paar kuud tagasi ette, palk on samasse auku (sul oli täitsa ok palk oma aja kohta ja mul suht sitt) ja mingi hetk helises kusagil kellake, mis tõi mõistuse pähe, et nii päris jätkata ei viitsi ja ei saa.

Soovin sulle veelgi edukamat järgmist 6 aastat ja ehk kohtume juba varsti mõnel investeerimiskonverentsil peaesinejatena!

rahakratt

Meeldiv kuulda ja tore oleks raha keeles tänatud saada, aga okei. Räägi korra seda blogi asja, et miks ja mis teistmoodi teed? Mitte, et su entukat tappa tahaksin, aga mine vaata rahajutud.ee blogide listi… ja palju neis veel elus on… Aga kui teed ja päriselt ellu jääd, siis haifaiv!

Financefreedom.eu

Sinust peaks tegema eraldi filmi/doksarja – Minu imeline muutumine – Rahakrati eri.

Mr Fix

Raamatutes ja konverentsidel kalli raha eest kuuldud õpetused, et hakake investeerima (millest?), hakake rikkaks rantjeeks jne on siuke usuõpetuse teema juba, mida härdalt kuulata ja minna eluga täpselt vanamoodi edasi. Sina rsk oled selle ime ellu viinud, omal nahal. Uskumatu. Aga saan aru, et see nõuabki lumesöömist ja seda, et sul ei ole peret ning sõbrad tuleb mõneks aastaks unarusse jätta. Elada mungaelu, aga ise mitte jalad ristis mediteerides, vaid ringi sebides nii veebis kui füüsiliselt pankade, klientide ja investeerimiskohtade vahel. Ja siis vaadata, kuidas nö värv kuivab ehk raha kasvab (ja vahest põleb). Selleks muutuseks ja katsumuseks on vähesed valmis.

rahakratt

Nonäed, siin ongi see vahe, et ma viskan need enda blogis välja, kes niisama siin passivad. Niisama ilulemine on siin keelatud! Aga ega õnneks kõik nii mustades toonides pole nagu sa siin kirjeldad. Veel mustem on! Nali. Tegelt ma elan jumala ok elu, käin vahel üle piiri tuusikutel ja isegi sõber on alles mul. Niiet – tasub ära küll!

Tormi

Respect, kõva vend oled! Aga kui nüüd veidikene filosoofilisemaks minna, siis kas tunned puudust ka, et sellise hustle elu tõttu pere- ja sotsiaalelu on kannatanud ning pole peret tekkinud? Või pigem väärtustadki teisi asju elus? Kujutaksid ette, et näiteks samamoodi saaks toimetada naise ja ühe/kahe lapse kõrvalt?

rahakratt

Mul ei ole midagi kannatanud. Ma lihtsalt ei kirjuta muust, kui sentidest. See õnneks ei tähenda, et mul muud elu pole. Vabalt saaks nii toimetada paljude asjade kõrvalt, jaa. Vaata või Raha-Jaaku, tal on 7 last ja paneb nigu pohli.

Financefreedom.eu

Ma ütlen sulle ausalt ära, et see jama mida sa teed … on puhas kuld. Palju õnne kuueseks saamisel ja pane sama hullult edasi!

rahakratt

Ma tänan! Väike trükiviga sul: mitte pane, vaid paneme, eksole. Nukid!

Narval

Kindlasti oled kirjutanud, aga kuidas sa oma netoväärtust arvutad, just kinnisvara osas? A la “korteri väärtus – kohustus panga ees”?

rahakratt

Just, olen kirjutanud ja just nii ongi.

Tiiu

Palju-palju õnne, Kratike! Küll sa oled tubli olnud! Mina jõudsin esimese investeeringukorterini alles 45-aastaselt, sinul on oluliselt nooremana oluliselt uhkem portfell. (Tõe huvides tuleb tunnistada, et esimesed investeeringud fondidesse ja mujale tegin vist ka alla kolmekümpisena, aga sain vahel ka vastu munasarju nii et laksus. Mõningaid maksin tagasi aastaid.)
Sünnipäevakaardile kirjutan uuesti 20% reegli: mitte ükski investeering ei tohi ületada 20% sinu varade mahtu ning 20% tuleb hoida likviidsetes varades. Sest elu juhtub siis kui sa seda kõige vähem ootad. Kriisid. Sõjad. Naaber Venemaa. Kui pikka perspektiivi sa vaatad? Millest edasi tuleb see, et mingi osa varadest võiks olla mõnes teises riigis. Või maailmajaos. Aga see on juba riskijuhtimise teema ja sul on üleüldse sünnipäev ja palju õnne! Muah!

rahakratt

Teen kraapsu ja tänan! Ma vaatan ikka Eesti meeste keskmist eluiga ehk kuskil sinna 50nda eluaasta juurde. Edasiseks veel plaani pole. Võibolla siis viibida juba kuskil, kui naabriks on Venemaa asemel keegi teine?

Martin

“MIS-MOO-DI SEE AEG NII NO-BE-DALT LEN-NA-NUD ON?!?!”
No täpselt! Ma nägin teavitust, et näe – rahakratil on uus postitus, sel momendil jäi lugemata ning jõudsin seda lugema alles praegu.

Martin

Ja palju õnne ka! 2019 juulis hakkasin su blogi lugema, tõmbasin selle puhkusel algusest peale sisse ja jäin edasi lugema. Inspiratsiooniallikana oled head tööd teinud, aitäh!

rahakratt

Ma tänan. Miks te lihtsalt õnne soovite ja üldse kingitusi ei too, ma ei mõista.

kukeke

Ikkagi ei saa aru…. kas networthist on lahutatud korterite jms muud laenud maha? Mis igakuine sulapapp kätte on?

rahakratt

Hmm, no mida ma teiega teen. Kui ikka 6a ja saja selleteemalise kommentaari peale pole ikka selge. Äkki võin vastu küsida, et kas sõna “net” selles netvöörthi sõnas võib mingi vihje sulle anda?

kukeke

Su areng on lihtsalt nii mässiv, et enda lohutuseks ikka loodan et äkki networth koosneb kiirlaenu jäägist.

rahakratt

No kui laen oleks netvöörth, siis näitaks ammu siin teile keskmist ja elaks ilma netita Kariibidel rahulikult. Umbes nagu Envestio vennad…

üks teine Kristi

Tere Kratt!
Päris muhe finantsromaan või lausa -reality sul siin kokku klopsitud aastatega 🙂 Ise sattusin siia muidugi alles paar nädalat tagasi aga võtsin südamesse otsast lõpuni lugeda ja no tõesti, suured tänud! Pluss väike kupüür EG koodi läbi, mis loodetavasti peagi sinuni jõuab. Huvi pärast, valid sealt ise projekte või lihtsustamiseks auto invest?
Ma nüüd katsun ka ree peale saada uuesti investeerimisega, sest mõned aastad tagasi sain ühe aktsiaga niimoodi vastu näppe, et isu kadus pikaks ajaks XD

rahakratt

EG-s kasutan automaatset võlanoppijat. Praegu pakin seal just kohvrit kokku eraisikuna ja valmistun kolhoosiga sinna sisenema.
Millega munapiixu said, räägi välja. Siin on kõik omad.

32
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top