6 aastat ja 11 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: juulis kaotasin 35 000€ nigu niuhti!

My money don´t jiggle-jiggle, it folds nagu legendid laulavad ehk siis ma saan varsti seitsmeseks ja tõesti on selle ajaga sendikõlin kupüüride voltimise krõbinaga asendunud. Meeldiv!

Mis aga EI OLE meeldiv, on see, et ma raiun värsket raha igale poole juurde, aga kohver võttis juulis sellegipoolest üle 35 kilo kaalust alla soojade ilmade ja liigse perspiratsiooni tõttu. See on ju suurusjärk mingi umbes Tartu linna eelarve. Päris rõve tunne! Nii Tartul, kui minul.

Kusjuures mul on ju kohe sünnipäev, kui te esimeses lauses olnud vihjest aru ei saanud. Aga mida pole? Mitte ühtegi kingitust! Seetõttu tegin endale ise väikese kingituse ja lendasin korraks minema. Hea uudis on see, et teil on veel aega mulle kingitusi saata. Väikse vihjena ütlen, et korteri parkimiskoht on mul veel vaba… Reaalselt ainus minu tegemisi hindav ja seetõttu maailma parim ettevõte on UpSteam, sest nemad olid nõus mulle mingi summa eest tasuta autopesusid viskama. Aga mida ma pesen? Tühja kohta parklas? Bolti rendikaid? Tatrakeedupotti? Kirjutasin siis umbes seitsmesse autofirmasse kohe, et äkki keegi tahab auto kinkida (noh, puhtalt juba sellepärast, et need pesud raisku ei läheks) ja ütleme nii, et kehtib vanasõna “kui ei küsi, siis ei saa”, aga väikese lisandiga siia juurde, et “ja kui küsid, siis ka ei saa”. Äge.

Ega kõige selle tõttu ei olegi mul siin tuju pikalt rääkida täna. Ja üldsegi on see postitus sündinud välismaa kodakondsusega, mis tähendab siis väikesel puhkusel olles. Vabandust, aga kui õues on palavik (37 kraadi hetkel), siis ma viskan tõesti kompuutri nurka ja lähen parem välja mängima. Bai.

Mina rahakott näpus hotellist linna peale lahkumas

Ok, see kohustuslik osa ka 👇

Kõigepealt siis näitan, mida juulis kassalindile tõstsin.

Juuli ostunimekiri sai selline:

Kasvukonto: SP500, XCHA,SPYW, COINETHE

Occidental Petroleum (OXY.US) @59.28$

TripAdvisor. Inc (TRIP.US) @18.5$

Ärilaen

Müügitehingud:

Puudusid

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 2 097 eurtsi täiesti niisama (174066€/83 kuud).

Jooksva aasta pilt higivaba tulu kohta on selline:

Juulis liikus värsket käšši minu poole summas 8 629€. Nõjatusin lausa toolil korra vastu seljatuge ja mõmisesin heakskiitvalt – täitsa hea rasvane poiss. Järgmine kuu sünnib aga palju kõhetum väikevend, kuna juulis tegelt tegin üliminimaalselt töö ja need numbrid kajasvuvad alati kuulise viitega.

Selle eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma ca 70% ehk umbes 6 000 euroraha.

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et eelmisel aastal kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli juuli jooksul kokku napid 1 987,64€. Seda on selgelt liiga vähe!

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Juuli alguses teen ülevaate juuli kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Eeeee, alles oli ju 550k?!?!

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD (tegelt hetkel isegi üle tonni USD, sest TSLA on ka võimalik siin saada)!

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
2 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Blume

Huvitav, et nii käesoleva blogi kangelane (autor) kui ka tema punapäine naissoost teisik deklareerivad, et on “töötud” või siis, et “tööd enam tegema ei pea”. Samas, kui vaadata hiljutist dokfilmi, kuidas preili Saar oma kortereid enne väljaüürimist remontis-sisustas või kasvõi lugeda sedasama horror-kinnisvara külastust siit blogist, siis tundub mulle, et teevad ikka tööd küll, ja üsnagi rasket tööd sealjuures. Mind poleks miski suutnud sundida sinna jubekorterisse sisse astuma, eriti veel sellise “professionaalse” kaaskonna saatel. Pigem sobiks siia väljend “lõin ise endale töökoha”.
Palun võtta seda kirjutist mitte norimise või halvustamisena, vaid lihtsalt väikese uitmõttena. Nagu öeldud: töö, mida te teete, on raske, ja mitte igaühele jõukohane. Aga vähemalt huvitav 😉

rahakratt

Aaei, mul on ikka paks nahk. Mu pärast nori palju tahad, kui tahad. Aga I agree. Lõpuks pole nii võimalik ju, et mitte üldse midagi ei tee – aktsiate valimine on töö, startapi analüüs – töö jnejne. Mu point on see, et ma ei tee palgatööd. Ma ei nuuma teiste unistusi. Ja neid kortereid teha ei ole liiga raske. Täna oli hea rannailm, ma valisin mitte teha täna. Palgatööl peaks selliseks sooviks kellegi laua all põlvili olema mõnda aega.

2
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top