6 aastat ja 3 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: päris nõme tunne on, kui investeerimise % nii väike on. Kuidas te nii elada saate?

Kõrge viis, mu kuulekad jüngrid!

Olen taas ühe ajaloolise hetke lävepakul ning juba 75. korda teie ees oma sentide kõlistamisega. Nagu öeldakse, siis vaid kaks asja siin maailmas on kindlad. Ei, eksite. Mitte surm ja maksud. Surma saab juba vaikselt edasi lükata ning maksudestki on võimalik mööda äämmm…

Kaks asja siin maailmas on kindlad ja need on: banaanid on poodides alati nr1 kaaluklahvi all ning Rahakratt avaldab alati kuu kokkuvõtte. Võibolla avaldan väikese hilinemisega, aga ta tuleb. Alati. Punkt. Aamen. Namaste.

Tunnen praegu, et tegelt ei tohiks selle püha riitusega teinekord nõndamoodi venitada, kuna noh, ega mälu pole kõrges eas enam endine. Võtangi kõrvale ühte lisa tab´i kalendri lahti ja telefoni galerii lahti, et novembrit meenutada.

Möödanikku (eelmist kuud) meenutades tundub, et käis jälle kõva tuuritamine koolides ja kooperatiivides. Lisaks sellele, et ise targutan, siis päris palju on sündinud koos ideid ja tarkusi, mida on hea muudkui edasi anda. Sest noh, ega mul on ka ju veidi veel ruumi areneda. Veidi.

Oot, las ma proovin korra seda viimast kollast ka igaks juhuks

Novembris suutsin ligi 10 kontserti anda ja see ei ole mingi lapsemäng.

Üsna erinevatesse asutustesse kutsuti ja ega mõnes kohas ma ei saanudki kõiki oma sissetulekuallikaid avaldada kahjuks
Koolides tegin samuti väikese tiiru ja eks peale seda sinna võimuasutusse kutsutigi tõenäoliselt
Türi Ühisgümnaasiumist saadeti selline nekroloog pärast kontserti 😍

Püüdlen juba uue artistinime poole sellise saavutusega: Koit Toomerahatarkuserahvasekka!

Kas ainult mulle tundub või perekonnanimi oleks tsipa lohisev? Vähemalt oleks meeldejääv ja saaksin omale ägeda rinnasildi teha, et mind ära tuntaks.

Yes I'm Polish, how could you tell? HELLO my name is. Szezyjkjchzy  Wojwekszcsj - )

Kusjuures kõige ägedam oli see, et mingis koolis jäi kamp tüüpe hommikul tundi hiljaks. Põhjus? Mehed ootasid kodus kl 10 Enefiti kauplemise algust. Ja nad ei saanud selle eest koolis pahandada! Mida elu, ah 😀

Aga mis siin pikalt jaurata. Te nagunii tahate siin ju vaid kotte vaadata. Muudkui “näita rahakotti, kratt” ja “kratt, kotid lauale” jne. Okei siis.

Hakake võrdlema.

Novembri ostunimekiri sai selline:

Coop

Hepsor IPO

Ärilaenud x2

Igavene Heategu annetus

Ja müügiosakonna tehingud:

EGR1T kasumiga +17%

Siauliu kasumiga +45%

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Päris lummav tabliitsa, eksole

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 1 042 eurtsi täiesti niisama (78211€/75 kuud).

See summa läheneb juba 2020. aasta keskmisele brutopalgale Eestis. Ja keskmist palka saada ILMA tööl käimata on küll päris laadna tunne.

Jooksva aasta pilt on selline:

Tea, kas tuleb 30k see aasta täis? Panete panuseid juba?

November tõi uut raha kokku ca 7 803,20€. See hoiab kuu keskmist õnneks endiselt veel 10k juures.

Töötu kohta normel, saab hakkama küll. Kunagi sain tööl käies vähem raha ja suht jama töö oli ka 6 aastat tagasi. Peaks vaatama, kas see firma minuta üldse püsti jäi.

Selle eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Kõigest kokku ahnitsetud rikkustest läks uue higivaba papi tootmise rattasse vähe nagu eelmine kuu, kuna need maja kulud on ikka päris rõlged ja praegugi maksan jupphaaval ühte suurt projekti kinni. Uut raha läks tooma 22,5% ehk umbes 1 758 euroraha.

Omg, kui vastik on vaadata nii väikeste investeeringutega kuud. Aga saan aru, et enamus eestlastel vist pole sedagi tiksumas, jah?

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli novembri jooksul kokku 2 475,03€. Kahju, et asi enam nii kiiresti ei kasva nagu algusaegadel, aga pole midagi, sest mootor töötab ilusti ja minu asi on vahel lihtsalt hoolduseid teha. Kõik on korras.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Detsembri alguses teen ülevaate novembri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Selles mõttes on mugav, et saan 2021 eesmärgi lihtsalt uude aastasse edasi liigutada. Ei pea uusi lollusi välja mõtlema

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD (tegelt hetkel isegi üle tonni USD, sest TSLA on ka võimalik siin saada)!

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
10 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Vigadele tähelepanu suunaja

Maximas iseteeninuduses banaane kaaludes pole need nr1 klahvi all😀 kas miski saab kindel olla nyyd üldse 😂

rahakratt

Ma ajan selle asja korda kohe. Hetkel just kõne Mahima omanikega. Hetkel on siis tõesti vaid üks asi siin maamunal kindel.

Banaanientusiast aga mitte nii nagu sa mõtled

Otepää COOPis pead reaalselt 5x “next page” vajutama enne kui saad banaanide kaaluklahvi 216.

See on KRIMINAALNE.

rahakratt

Mulle öeldi, et see haldusrikkumine on tõsi, AGA banaanid on klahv nr 221. Kes VALETAB???

Rahabot

Varsti pool miljonit juba käes! Palju sul hetkel brutoportfell on?

rahakratt

645304€. Ja mingid sendid ka. Laenu maksta on selles mõttes tegelt äge, et rikkus kasvab nii kahest otsast. Kui saate aru, mida ma mõtlen.

Anu

Vaatasin Sinu “varad” üle ja krüptost pole lõhnagi?

rahakratt

Käisid Elhavees ja polnd? Peaks olema, kui Rain-poiss mingit suli mulle teinud pole. Müüsin oma Coinbase asjad maha ja ostsin elhaveest asemele. See kajastub järgmise kuu aruandluses teile.

heiki

Miks SAB1L turgu lükkasid?

rahakratt

Et saada raha aktsiate vastu.

10
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top