6 aastat ja 6 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: raamatute asemel Twitter ja investeeringute asemel annetused

Pühalik tervitus, sendiusklikud

Korra mõtlesin, et täna siin alustades peaksin vabandama, et mu insta feed viimastel päevadel suht 97% Ukraina raha- ja annetusteemat täis on. Aga wtf, mis ajast üks tõeline Eesti mees vabandab, eksole?

Tegelikult muidugi vabandame küll, aga ma ei tunne, et seda just praegu tegema peaksin. Kõikidel on võimalus mitte jälgida mu kontot mõnda aega, kui veidi üksluine tundub. Mu meelest veel üksluisem võib tunduda elu kuskil Kiievi metroos perega varjus olles, niiet suck it up, pange õlg alla ja ärge hädaldage.

Mu lemmik kommentaar oli mu FB ühe postituse all, kus kedagi hakkas Ukraina teema ära tüütama mu seinal. Ta olevat tulnud mu tegemisi jälgima, et ka raha keelt rääkima õppida ja nüüd mu 3 teemavälist postitust suutis ta nii leili ajada, et ta ei suuda näha 6 ja pool aastat aetud finantsloba. 2 ekraanipauku mu annetustest varjutavat kõik tarkused, mida ma sadu tunde üksinda siia teie ette kokku kirjutanud olen. Kuna ma olen ikka hea meelega inimesi hädas aidanud, siis aitasin tedagi: aitasin ta kiiresti igaveseks enda lehelt minema. Mul on häbi sellistega sama gloobuse peal kõrvuti kõndida, kui aus olla.

Veebruar oli täpselt selline, et kuu alguses oli kõvasti raamatute lugemist ja rahamaailmas šoppamist ning kuu lõpust olen veetnud enamuse ärkveloleku ajast toidukraami kogumispunktidesse tassides ja Twitteri voogu allapoole sikutades. Kuu lõpu investeeringud on läinud kõik otse Ukraina panka, et meie vendadel EU tagahoovis salved kuulidest kenasti tiined oleksid.

Ma olin juba päris head rütmid selle aastaga sisse saanud, muidu. Kui kõik asjad õhtuks tehtud said, siis läks spotifyst mingi äikesetormide playlist peale ja hakkasin lugema. Umbes 15 raamatut on “vöö vahel” selle aastaga ja palju muid asju enda heaks tehtud, aga sõja algusest alates olen nagu mingi teovõimetu zombi. Isegi meeme ei oska siia postitusse teha, kasutan alljärgnevalt laenatud kraami ja see peaks näitama, kui tõsine olukord hetkel on!

Kas te teate, kui palju näiteks vilja jms Ukrainast Euroopasse tuleb? Keda see teema “juba nii ära tüütab”, siis proovige natuke oma püssiotstest ninaotstest kaugemale näha. Mind tüütab ka ära, et mul oli päriselt plaan veebruaris endale uus sülekompu osta (üle tonni maksev), aga käsi lihtsalt ei tõusnud selleks ning sama raha on praeguseks juba Ukraina poole läinud. Siit üleskutse: kui keegi teab head kohta, kus 8a vanal mäkbook airil akut saab vahetada normaalse hinna eest, siis andke teada. Mu arvuti töötab aind seinaga ühenduses olles, aga teile kirjutada on ju vaja!

Veelkord panen teilegi südamele, et ärme peata neid annetusi, see ei ole ühekordne tegevus – Ukraina peab selle neile tühjast kohast kaela sadanud sõja võitma ja pärast on vaja ju ka linnad jälle üles ehitada jne. Minu järgmine reis on igaljuhul Kiievisse vms, kui asjad laabuvad. Lähen sinna südamerahuga enda raha kulutama ja inimestele ütlema, milliseks eeskujuks nad mulle on.

Aga mis siin pikalt jaurata. Mis ma veebruaris maailma turgudelt enda aitadesse kokku kogusin, küsite?

Hakake siis võrdlema ja vaatame ostunimekirja üle.

Veebruari ostunimekiri sai selline:

Apple Inc (AAPL)

Berkshire Hathaway B (BRK.B.US)

Ethereum @2648.67

Krane Shares ETF (KRBN.US)

Microsoft Corp. (MSFT)

Nvidia Corp. (NVDA)

Roblox Corp. (RBLX)

Tremor International Ltd (TRMR)

Unity Software Inc (U)

Qualcomm Inc (QCOM)

Kasvukonto: SP500, XCHA,SPYW, COINETHE

Startup otseinvesteering

Ärilaen

Ja müügiosakonna tehingud:

Puudusid

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 1 105 eurtsi täiesti niisama (86258€/78 kuud).

ERR.ee lehelt leidsin info, et “Koos lisatasudega on ka Rimi töötajatel järgmise aasta alguses võimalik üle 1000 euro kokku teenida. Meie teenindajad tõepoolest saavad kõige kõrgema palgatõusu jaanuarist,” rääkis Rimi Eesti personalijuht Kaire Tero.”

Päris okei tunne on Rimi teenindaja palka teenida ilma Rimi teenidaja olemata. (PS. Minu tervitused kõikidele Rimi teenindajatele, see on mu suht lemppar pood ja tädid enamasti jumala sõbralikud seal).

Jooksva aasta pilt on selline:

Veebruar tõi uut raha kokku ca 5 414€. Seda on palju, kui kulusid poleks, aga natuke vähe, kui vaadata mu viimase aja kulutamise oskust…

Selle eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks tooma 24,7% ehk umbes 1 339 euroraha. On nagu on, ma ei ole mures hetkel. Veel.

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et eelmisel aastal kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli veebruari jooksul kokku 2 173,85€. Iga kord, kui ma mõtlen, et kurat, vähem kui eelmine kuu, siis tõmban ise endale ühe kõrvakiilu ja mõtlen aastal 2015, kui teenisin TERVE AASTA peale higivaba pappi 11€. Nii suure higivaba papi teenimise võlusõnadeks on mu meeletud matemaatilised tarkused, trikid finantsturgudel, analüüsvõime ja teadmised makromajandusest. Nali. Kogu saladus on tegelikult lihtsalt järjepidevus.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

Ühisrahastuses on palju nulle, kuna lõpetan eraisikuna investeerimist, ootan rahasid koju ja investeerin edasi vaid firma nimel

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Veebruari alguses teen ülevaate jaanuari kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD (tegelt hetkel isegi üle tonni USD, sest TSLA on ka võimalik siin saada)!

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
33 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
RR.

“Umbes 15 raamatut on “vöö vahel” selle aastaga” – ehk jagad nende nimekirja või mõni soovitus nende hulgast?

rahakratt

Kõige parem on sul vist mu instas vaadata “mitmeni loed” higlights alt. Seal proovin enamuse teie ette tuua. On sul instagrami konto?

RR

Krt, instat ei ole. Eit ei luba teha, ma nii ilus ja siis hakkaks Mallukas ja Paljas Porgand öösel helistama. Ehk viskad siia midagi üles? Pliis

rahakratt

Oeh, olete ikka krdi museaalid siin koos… Naval Ravikanti lugesin, siis How To Die With Zero näiteks. Aga noh, mul on mugavam, kui sina insta teed, mitte minul siin kõike uuesti trükkida.

karlinibud

Kurat oled enameiolegarh või ei ole, BRK.A.US oleks pidanud ikka kotti panema.

rahakratt

Nii garh veel ei ole. Selleks on vist kogu mu nett vöört siis vedelaks vaja lasta.

Indrek

Tead, (raha)bosside ja (raha)liidrite vahe ongi juba teadagi selles, et ühed mölisevad ja teised tegutsevad.
Mul on igati uhke näha Su südikust ja vaimu ning olen ka isegi toetusi juba teele pannud. See olukord ei ole normaalne ning ainult suurte jõudude ja abiga saab sellest jagu.
Seega, igati asjalik suunavalik sellisel perioodil. Ma ei näe vähimatki probleemi selles, et lisaks rahajutule lisaks ka veidi inimlikkuse poolt ülesse näitad ja koolitad.

Edu seniks!

rahakratt

Hea teada, et mulle vähemalt 1 lugeja jääb 😀

Ilona

Inimesed, kes ei mõista hetkel seda miks jagatakse ja jahutakse annetuste/sõja/infolevitamise kohta, ei ole minu arust ka veel piisavalt hästi aru saanud raha rollist ja võimalustest ning ka suurest pildist. Kui neil on hetkel soov ainult oma vara kasvatada/kaitsta ja kõik muu tundub tüütu siis no on häbi tõesti. Mille jaoks me näeme vaeva, harime ennast ja proovime teha parimaid finantsotsuseid igas hetkes kui me praegu ei suuda/ei näe vajadust teisi aidata? Ma olen ise tohutult tänulik, et hea finantskirjaoskus ja järjepidevus võimaldavad mul praegu aidata nii palju kui ühel lihtkodanikul võimalik on. Ükski teine rahaga ostetud asi pole veel nii väärtuslik olnud.

rahakratt

Ma ei oskaks ise paremini öelda!

S.A.

Ma tahtsin just öleda suur suur aitäh Sulle, et Sa kajastad Ukraina teemat! Sul on palju jälgijaid ning oluline on jagada seda mis toimub ja kuidas me aidata saaksime. Nagu ütles Investor Toomas, siis hetkel parim investeering on toetada Ukrainat🙏💙💛

rahakratt

Nii on! Tänan!

Peeter

Tere, mis börsimaakleri kaudu oma aktsiatehinguid teed?

rahakratt

Freedom Finance kaudu on USA stonks mul.

Anu

Au Ukraina osas!
Kui nüüd läheb hästi ja olukord natuke normaliseerub, siis mis plaanid Sul on krüptoga – kui suur % varadest julged sinna paigutada ja kui pikaks ajaks esialgu?

rahakratt

Mul on seal seni sama, suht väike osa ja suht pikk aeg (ma loodan).

Rein

Süda on Sul õiges kohas, müts maha.

rahakratt

Saapasääres!

MK

Kas keegi (eestlane) praegu juba arvab, et Ukraina teema on tüütu? Kas need inimesed kaarti on vaadanud? Suwalki riba ei ole eriti lai. Ja kui see jama kestab kaua, siis muutub see ka keskmise Lääne-Eurooplase jaoks äkki nats tüütuks. Ukraina võitleb praegu selle eest, et me ei peaks. Kui muu (loe surevad/põgenevad lapsed) ei motiveeri, siis mõelgem vähemalt sellele

rahakratt

Need inimesed ei ole kindlasti kaarti vaadanud. Ilmselt jäi ka geograafia tund napiks, kuna eluülikool tuli vahele. Kahjuks.

väga rikas ja ilus vanem naine

Üks vanem naisterahvas (paar aastat alla 100) armastab Sind veelgi enam kui enne. Et kui Paljas Porgand või need teised kuulsad naised ei taha Sinuga Ukrainasse reisule tulla, siis ma jõlguks nendes külades, kirikutes ja bulvaritel küll ning kiidaks koos Su maheda häälega Ukraina inimesi taevani.

rahakratt

Palja Porgandiga (kellel nüüd on mingi Aasia koeratõu nimi üldsegi) ei soovi ma küll kuhugi tuusikule minna. Ehk siis koht on vaba, jah (oma raha eest, muidugi).

B

Tere Kratt! 😀 olen Sinu uus lugeja.
Ukraina teema painab ennastki, olen samuti kaasa elanud ja annetanud korduvalt. Sattusin Su blogi peale kuidagi ja on tundunud huvitav. Investeerimise ja rahakogumise teema on paelunud pikka aega aga pole olnud julgust seda proovida ja mis seal salata siis ega ka ülearu palju vaba raha pole olnud, sest peamiselt tööd teinud kooli kõrvalt. Kuna aga viimastel aegadel rohkem teeninud ja säästnud ja asi ei andnud ikka rahu siis katsusin vaba aega ära kasutada ja uurida igasuguseid teemasid, kogemusi jne. Seega sai pandud osa säästudest Auforti inflatsiooni eest peitu. Uurinud olen ka krüptot aga tundub pisut liiga keeruline teema hetkel minusuguse algaja jaoks. Silma jäi ka Sinu soovitatud Estateguru, mida jälle pikemat aega sirvinud. Tahtsin küsida, et kas Sinuarvates on mōistlik praegusel keerulisel ajal sellisesse asja investeerida, ning kas üldse soovitaksid sinna investeerida sellisel inimesel, kes teeks siis niimoodi ühekordseid investeeringuid sinna aegajalt? Näiteks, et üks kuu investeerin 50€ ning siis vaikselt vabadest vahenditest erinevatel ajaperioodidel prooviks uuesti vaikselt investeerida sinna?

rahakratt

Krüpto on alguses võibolla natuke liiga radioaktiivne, tõesti. Küll jõuad sinna ka, kui juba mingi gambling money olemas on. EstateGuru kohta jätkub mul seni vaid häid sõnu – nad on ise piisavalt pildis, ise raha kaasanud, näod on kõik teada jne. Mul on see ilusti töötanud. See ongi hea variant, kuidas kinnisvara investeeringutest osa saada, kui endal parajast 100k niisama kuskil ei vedele, millega nt üürikorter osta.

B

Super. Aitäh vastamast, motivatsioon laes, uurin aina edasi ja kui aega, alustan ka Su blogi lugemist algusaastatest saati.🤩 Alustan ka Estategurus proovimist, esialgu pisikese summaga ja kui juba kogemus all, saab ju säästudest juurde panna ja edasi vaadata. Tänane hommik tõi rõõmu Aufortist, paar päeva tagasi tühjalt arvel seisnud eurod on juba pisut kasumit tootnud 😀 Hetkel kahe vahel, kas paigutada sinna pisut veel raha sisse või oodata, sest nagu graafikust nähtub, siis vahepeal on ka kullahind languses. Aga nüüd ilmselt ootab suurem kriis alles ees, seega ei teagi üldse 😏

rahakratt

Teadmatust on hetkel palju, jaa. On õige aeg rõhutada, et alati hajutage oma oste ajas ja INVESTEERIGE RAHA, MIDA OLETE VALMIS KA KAOTAMA. Rääkisin sellest just täna veidi rohkem siin: https://rikas.geenius.ee/rubriik/uudis/rahakratt-suurest-borsilangusest-sailitage-ukarina-soduri-munad-ja-arge-muuge-koike-valimatult-vedelaks/

B

Nii ta on jah, kuna ise alles teen algust siis alustan pigem pisematest summadest, eriti praegusel ajal. Aga loodame siiski parimat, et sõjaolukord leiab mingi lahenduse ja kriis tuleb minimaalne.

rahakratt

Jah, hoiab südame sooja ja pea külma kõikseemees!

B

👊🏼

Tiiu

Oh Kratike, sul on tõeti süda õige koha peal. Halava naisterahvana tundsin end kuidagi eriti abituna, nutt tuli peale kõike seda jama kuulates ja ma ei ole harjunud abitu olema. Väga paha tunne.
Aga kui sina olid ära vet’inud konto, kust raha tegelikult ukrainlastele läheb, siis polnud mul mingit probleemi sinna nuts teele saata. See on ju kõigest raha. Ja kui sellest abi on, kui see mõnegi noore inimese elu päästab, siis on väga hea. Lisaks meeldis mulle lapsena Krimmis käia ja ma tahan sinna tagasi. Soovitavalt juba suvel. Ja ma kavatsen seal sajalisi luftitada kohe isukalt, võtta päikest ja jalutada Musta mere kivisel rannal, sülitada suust tulisoolast merevett ja peale ujumist virsikuid süüa… Aga alles siis, kui Ukraina – ja Krimm – jälle vabad on.

Ilmselgelt tuleb lisaks siiajõudnud pagulaste toetamisele homme jälle väike ülekanne teha. Kuulid maksavad ja neid läheb seal palju. Mingu. Slava Ukraini!

rahakratt

Süda on kurgus. See ei ole õige koht!
Ma hiljuti kuulasin podcasti Mardo Männimäega, kelle jutust jäi päris hea mõte meelde: kui su probleemi saab lahendada rahaga, siis see ei ole probleem. Jah, veidi üldistav mõte, aga ikkagi üsna tõsi ju. Raha leiab maailmas alati. Muude asjadega on raskem. Aga ainuüksi meie pisikestest kupüüridest seal ei piisa, mõni vähe jõulisem samm tuleb teha, mida inimesed lihtsalt ei julge teha ja seda on küll nõrk ja rõve vaadata, kui ise midagi rohkem teha ei saa.

B

Tere taas. Üks küsimus veel minupoolt tulu maksustamise osas. Kas sa oled Estategurus ka eraisikuna tehinguid teinud ning kas siis esitasid ka maksuametile mingisuguse deklaratsiooni vms? Sest nagu aru olen saanud, peab ka intressilt paraku tulumaksu maksma😀

rahakratt

Estateguru saab automaatselt saata sinu eest. Küsivad seda iga aasta alguses, et kas soovid. Mina lasin neil saata. Eraisikuna on see jama jah, et iga aasta maksad tulumaksu. Ettevõttena võid seda edasi lükata päris kaua. Soovitan juba alguses firma alt pusima hakata.

33
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top