6 aastat ja 7 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: üle pika aja rekord ehk higi valamata tõin ligi 5 000€ turult koju

Konnichiwa, sendininjad!

Mida värki? Märts on läbi? See oli küll tõeline ninja-kuu selles mõttes, et ma ei märganudki, millal ta algas ja millal lõppes! Te ikka saatke mulle mingi sõnum või midagi järgmine kord, et “halloo, kuu on läbi, rebi tengelpung laiali”. Muidu ma jäängi üksinda märtsi istuma, kui kõik teised juba aprillis või, jumal hoidku, mais on. Sõbrad või asjad te mul siin…

Niiet, alaku järjekorras juba 79. ajalootund!

Ma jõudsin märtsi jooksul anda 7 kontserti oma ühemehe ERSO (Eriskummalise Rahakrati Sendi Ooperid) kollektiiviga! Jah, see on natuke halb, et ma ise endale nii palju ahneid konkurente voolida aitan, aga samas on päris muhe olla ükspäev Vändras, järgmisel päeval Apollo kino saalis Elisa tiimi ees ja pärast seda Raplasse lennata… sinna vahele mahtus koole ja it-firmasid. No ei ole kohta, kus mul poleks uusi sõpru!

Kinos salvestamine keelatud my ass

Lisaks tutvusin märtsis päris lähedalt selle projektiga, mis takistab paljudel eestlastel lisatööd teha või areneda või oma sentidega finantsturgudel kabetama hakata vms: jah, ma käisin televiisoris.

Yes pic, yes proof:

Eeva hoiab oma kergelt karvase käega mul ümbert kinni

Kuna minul telkut pole (okei, nüüd juba on, aga arvuti ekraani pikenduseks ja kanaleid ikkagi pole), siis mina ise pole seda saadet näinud. Võib muidugi eeldada, et tegemist on parima asjaga, mida seni telekas näidatud on.

Aga mis siin pikalt jaurata. Mis ma märtsis maailma turgudelt enda aitadesse kokku kogusin, küsite?

Hakake siis võrdlema ja vaatame ostunimekirja üle.

Märtsi ostunimekiri sai selline:

Berkshire Hathaway B (BRK.B.US)@351.24

Cheniere Energy Inc. (LNG.US)@136.95$

Freedom Holding Corp. (FRHC.US)@61.88$

Hess Corp. (HES.US)@104.53$

Occidental Petroleum (OXY.US)@54.63$

Kasvukonto: SP500, XCHA,SPYW, COINETHE

LHV1T@32.9€

Tuul võlakirjad

Ärilaen

Ja müügiosakonna tehingud:

Puudusid

Ostude osakonnas läks Elhaveega küll päris täpselt. Paari päevaga vms vajus hind ca 25% tavalises 42€ juurest alla 32€ juurde. Miks? Hirmust, üsna kindlalt. Ma ise ei taha nagu väga hästi uskuda, et panga väärtus tõesti 25% langema oleks pidanud paari päevaga nii järsult. Tegutsege ikka enda plaanide järgi, mitte emotsioonide toel, eks.

Nok-nok-nok sai kõige odavama hinna pealt juurde nokkida

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 1 153 eurtsi täiesti niisama (91150€/79 kuud).

Seda on ikka äge mõelda, kuidas alguses nii uskumatu tundus, et kunagi võiks iga kuu mitu sotti niisama teenida. Täna on see keskmine number juba üle tuhande ja muudkui kerkib. Miks mulle sellest koolis ei räägitud?!?! Miks ma mitokondrist ja tangensist rääkida oskan?!?!

Aga igaljuhul jooksva aasta pilt higivaba tulu kohta on selline:

Märts tõi uut raha kokku ca 21 213€. Jah, eks sai mõnel rindel ka veidi hullu pandud… aga, mitte ühtegi asja ei teinud ma kohustusena nagu kunagi palgatööd tegin ning tõesti oli kogu töiste tegevuste menüü mokkamööda nagu reedel kell 3 öösel mäkist mööda jalutades ja sinna sisse vajudes…

Selle eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks tooma 72,5% ehk umbes 15 375 euroraha. Nagu ütleb Võhma vanasõna, siis “mida rohkem sisse käššid, seda rohkem koju jääb!”

Mis kardiogramm siin tabelis toimub?

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et eelmisel aastal kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli märtsi jooksul kokku 4 892,46€.

Siin on nüüd põhjus väike paus teha ja mul teie kulul veidi šampat juua! Või too mul lilli nagu reket laulab mulle aprillis minu rekordi puhuks tehtud laulus. Aitäh, reketpoiss. Sa ka siin lugemas, jah?

5k piiriga flirtimine ei ole enam rookie´de mänguplats. See on ilmselt juba selline Kristjan Rahamäe Liivamäe kehvake kuu, mulle tundub. Oma panuse andis siia üks edukas flipp – leidsin ühe korteri, mis oli soodne ja mille kannatas suht kiirelt “ümber pöörata”. Päris omapärane kogemus, varem ma sellist korteriga flippi polegi teinud. Pigem olen proovinud mingeid maid ja muid asutusi suurema raha eest turule keerutada. Raha mul selleks tegevuseks loomulikult ei olnud ning seetõttu tuli veeta mõned tunnid linna peal müts pihus ja Shreki kassi silmad peas. Ega enda raha eest ei oleks vist raatsinud nii teha ka. Parem ikka võõrast klotsi kasutada ju (hüpoteek peale ja riskid maas) – siis pole ohtu endal millestki ilma jääda.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Aprilli alguses teen ülevaate märtsi kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ärge muretsege (seda ma ütlesin endale praegu), küll ma teen selle lubatud pool milli ka kohe ära ja siis vaatame edasi

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD (tegelt hetkel isegi üle tonni USD, sest TSLA on ka võimalik siin saada)!

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
14 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
B

Aitäh, et seda blogi pead. Igale amatöörile arusaadav, erinevalt paljudest teistest. Tänu sulle sai ka investeerimisega algus tehtud. Kuu aja eest ei olnud aimugi, mis on ühisrahastus ja ka aktsiate kohta ei jaganud eriti miskit. Eelarvet pidanud ja kogunud olen ammu, raha seisis niisama arvel. Nüüd aga vaikselt ühisrahastuses ja Aufortis mõned eurikud tiksumas, mõni aktsia portfellis ja puha. #meripõlvini. Igasugu materjale ligi võtnud ja samas ka omale tagavara raha jätnud igaks elujuhtumiks. Su blogi lugemisega nii umbes poole peal algusaegadest ja hämmastav, kuhu oled jõudnud. Mul küll nii suurt sissetulekut igakuiselt pole, millest investeerida, nagu sul algusaastatel oli, aga olen vōtnud esmaseks eesmärgiks iga kuu vähemalt 50-100 euroga kätt harjutada ja vaikselt edasi pürgida, kui juba osavam. Targem alustada kohe ja vaikselt, kui tulevikus nullist pihta hakata.PS! Sul on kirjaniku annet ja vabalt võiksid lisaraha teenida mõne laiskvorsti eest kirjandeid kirjutades 🤣 Kasutaks veel võimalust ja uuriks, et kas hoiustad ka aktsiaid erinevates kohtades? (Vb pole lugemisega veel sealmaal). Endal hetkel Swedis ja ostnud vaid Balti omasid. Nagu ka kuulnud, siis nt USA-st ostes vist ka mingid valuutaga seotud tasud vms (pole veel põhjalikumalt süvenenud sellesse).Mõtlesin, et alustan pisikeste summadega ja siitsamast ja kui teema juba on selgem siis saab edasi minna. Aga mõtlesin et ehk oleks tulevikus ka USA aktsiatele IB või LHV konto kasulik. Igatahes tundub see kogu maailm väga põnev, nii et tuleb kätt pulsil hoida ja aina edasi teadmisi koguda ja uskuda/pingutada, et ehk 30ndaks eluaastaks õnnestub igakuiselt passiivselt juba 400-500 teenida, oleks juba päris tuus 😀

Rullikas

Naiss. Aus värk. Pool milli paistab. Tore, et kunagi nokka varna ei visanud.

Kalle

Tere, mida arvad sina kolmandasse pensionisambasse investeerimisest. Isiklikult alustasin sellega kolm kuud tagasi, igakuiselt 50 eur.

rahakratt

Kiidan heaks, arvan hästi!

Krüptorahakratt

Väga hea töö härra Kratt! Hoia oma vesipiip ja VR prillid. Ma oma kuue kohalise portfelliga olen sulle läbi metsikute riskide järgi jõudmas. Krüpto on nagu Tivoli Tuur 125x võimendusega.

rahakratt

Mu pärast mine või mööda, igaüks ikka võistleb iseenda vastu. Ja Raha-Jaagu vastu. Raha-Jaagu vastu võistlevad kõik.

karlinibud

Küss kolhoosi kinnisvaratamise kohta, mis tingimustel seda laentsi antakse? Kui krõbedad tingimused on ja kui palju tagatiseks vaja on?

rahakratt

Tead, sellele küll nii vastata ei saa, et sul abi oleks. Ma ju ei tea sinu kolhoosi parameetreid. Mul on ka siin mõni firma alla 4% saanud ja mõni teine nõks alla 6%. Oleneb ju kolhoosi rahamusklist, vanusest jne. Kui kalkulaatoriga mängida, siis tegelt on see intressi teema veidi liiga müstiliseks kolliks ka tehtud. Väike intressierinevus 1-2 prossa muudab hea rahalise ideega plaani suht vähe. Oleneb summast ka muidugi.
Aga see on vist suht üldine, et sissemakse min. 40% juures.

Tony

Tere
Tunnen huvi, et kas tatra kannate kolhoosi esinduskulude alla või võtate kolhoosist divikaid ka välja.

rahakratt

Ma söön teiste kulul. Praegu toimub ju üle nädala mingi aktsionäride koolitus, kus saab ennast ogaraks süüa teiste kulul.

Anu

Mina endiselt ootan väga seda hetke, kui Sind saab hakata Youtube’is kuulama-nägema (ikka koos maskiga!) regulaarselt lobisemas!

rahakratt

Mina ootan ka!

T

Hästi huvitav oleks näha postitust estategurust ja mintosest, kuidas sellega hetkel käsi käib?
Kui pikalt sinna investinud ning näha reaalseid numbreid ja kasvu aastate lõikes. Kas oleks mugav selline moti väljavõte teha või mitte?

rahakratt

Midagi sellist võib kokku panna küll. Just siin ongi plaan veidi Mintose x Planet42 laenude võimalusi ja cashbacki kajastada!

14
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top