6 aastat ja 9 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: paljalt lasnaka katustel kinnisvaraturu olukorda hindamas, 2 aastat töötu staatust, isetehtud palgatõus ja korralik osturalli mai kuus

Konnichiwa, sendi🥷d!

Pealkirja sai nii palju märksõnu, et ega te ju postitust ennast ei ootagi, eks? Oleksin võinud mõned märksõnad veel juurdegi kirjutada: olin ühe oma üüripeldikuga meedias, käisin Äripäeva raadios kinnisvarastamas ehk kinnisvarast jauramas, vedasin mitu bussitäit prügi ja vaheseinu jäätmejaama ja mida kõike veel. Mai oli igati hull kuu!

Lisaksin siia paar värsirida, kui lubate:

Ai-ai

Kust kõik see papp kontole sai

Ahjaa, äsja oli mai

Mil kõvasti kuuma antud sai

Aplaus. Kummardus. Eesriie.

Aga kõige esimese ülesandena täna hoopis üks mõistatus teile. Mõista-mõista, mis see on: neli meest katusel, kaks on kloonid, üks on topless.

Jah, õige, ma oleks ise ka esimese asjana pakkunud, et see on mina, Eskovelled ja veel üks klemm Elhavee panga reklaami tegemas! Mis see muu olla saakski?

Lõplik šedööver on nähtav siin:

https://www.youtube.com/watch?v=oWgjY0Spku0

Kusjuures katusel saadud nohu ravin siiani. Eks see kõik peegeldub muidugi ka arve suuruses, sest ma ei loe enda töötunde lõpetatuks enne, kui nohu läinud on. Ja vaadates teise juuni ilma, siis niipea taksomeeter seisma ei jää. Vot see on next level higivaba papi teenimine!

Edasi järgnevad juba sendihimurate uudised ehk mida ma turult mais kokku kühveldasin?

Mai ostunimekiri sai selline:

Creditstar võlakirjad 11.5%

EfTEN United Property Fund @10.65€

Kasvukonto: SP500, XCHA,SPYW, COINETHE

Microsoft Corp. (MSFT) @255.41$

Tallink (TAL1T) @0.579€

VICI Properties Inc. (VICI) @30.68$

Ärilaenud x2

Üüride tõstmine +40€

Müügitehingud:

Arco Vara @2.005

Mu meelest on endale hea selline vaimne motiveeriv fingerpussy mängida, et iga kord, kui mingi ostu teen, siis arvutan kiirelt välja, kui palju see mulle “koju tooma” hakkab.

Kogu see ostukorv tähendab minule näiteks aastas higivaba lisa 1980€ ehk siis iga kuu 165€.

Pluss efteni dividendid.

Sellise täitsa korraliku palgatõusu tegin endale. Palju õnne mulle teie kõigi poolt!

Mais täitus mul 2 aastat töötu olemist. See on midagi, mida ma mõneks ajaks kõikidele soovitada julgeksin. Muidugi on mul vahepeal rämeigav! Muidugi on vahel stress, kui näen, kuidas rahvas hommikul tööle läheb. See stress on sellest, et kuidas mina nüüd nii siis, et ei kiirustagi kuhugi igal hommikul. Selline pigem nagu positiivne stress, ma ütleksin. Kas järgmised 2 aastat mööduvad ka töötu tähe all? Järgmised 4 aastat? Ma ei tea, kui aus olla. Proovin end mitte sellistesse raamidesse suruda, et kindlalt peab nii või naa olema mingi aja pärast. Kui mõni äge asi ette satub, siis tavai, ikka kaalun. Aga praegu on ka täitsa talutav ilma stressi ja äratuskellata üles tõusta…

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 2 095 eurtsi täiesti niisama (169708€/81 kuud).

Mais maandub higivaba sendi tulp jälle normaalsesse vahemikku. Eelmine kuu oligi veidi liiga toores ja natuke siuke 220 pulsiga rahvajooksul osalemine #priitpullerits…

Jooksva aasta pilt higivaba tulu kohta on selline:

Mai tõi uut raha kokku ca 26 958€.

Selle eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma 86% ehk umbes 23 244 euroraha. Kui eespool mu ostukorvi vaatasid, siis näed, kuidas juba see kontol passiv raha muudkui kibeleb. Juunisse on samuti üks suurem suts plaanitud ja ega varsti ongi konto jälle tühi ja mina siin halamas, et miks ma rahavaru hoida ei oska. Help!

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et eelmisel aastal kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli mai jooksul kokku 2 984,55€.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Juuni alguses teen ülevaate mai kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Mina panen klotsi juurde, turg langeb ja nullib mu pingutust. Aitäh, mees!

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD (tegelt hetkel isegi üle tonni USD, sest TSLA on ka võimalik siin saada)!

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
21 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Raunts

Jõudu võiduks sulle Kratt ja tänud taaskord meeldiva lugemise eest .
Küsimus sulle kinnisvara osas. Kolhoosi asemel rajan vaikselt omale sovhoosi ja oman eraisikuna korterit mida tahaks ettevõtte alt üürile anda . Kas tuleks vara kirjutada ettevõtte nimele või anda ise oma sovhoosile renti see kvartiira nulliga näiteks ja sealt siis edasi maurata.

rahakratt

Ega seda päris niisama “kirjutada” kuhugi ei saa. Mina anna enda omad tasuta kasutada ja siis mu Kratt Holdings otsustab ise, mida selle kasutamise õigusega teha…

ViljarB

Anna nüüd ninjadele punasel vaibal aru miks Arco Vara müüki läks. Pidi ju kõvv värk olema: vähemalt korra kvartalis dividende.

rahakratt

Insta stoorides juba andsin müügipäeval. Arco ongi ju ok. Mul on tekkinud lihtsalt paar enda nahale lähedaseamt võimalust kinnisvaraga spekuleerida. Ehk siis toimus varade ümberpaigutus, kui tähtsalt tahta kõlada.

Nimi

Hei RäimeIgav,

Kuidas sa ennast kolhoosis elatad, dividendide või palgaga. ja kas vahel preemiat ka antakse ja kui siis millele tuvi selle kulutab?

rahakratt

Mul on suht kitsi ja emm ülemus kahjuks. Ei mingeid preemiaid. Elamiseks pole ka palju vaja, kui hingamisteed on pidevalt lammutamise tolmu täis, siis ei tekigi nagu seda tühja kõhu tunnet.

Anu

Sa ostsid Tallinki?! WTF?! Palun selgita!

rahakratt

Mai alguses, jah. Tuli tunne, et äkki turismihooaeg tõukab aktsiat veidi ülespoole.

Kukk

Uskumatu kuidas selle tuvimaski eest 25k makstakse.

rahakratt

Onju. Üks väike sendi stand-up ja kõpsti 25k kontol. Soovitan proovida!

Jennifer

Kui sul kinnisvara allokatsioon juba niigi suur on, siis mis point on seda Haraka (loe Viljar) ja Vici laatsete reitidega tõsta? Või ongi eesmärk max exposure kv-s saada?

rahakratt

On tõesti see kole võõrsõna suur. Ega ma ei oskagi seda kuidagi siin õigustada. Kv poole olen ma kõvasti kaldu küll, jep.

KK

Kas Creditstar on börsiväline ja kustkohast seda noppida sai?

rahakratt

Siin börs enda cut´i ei saanud, jaa. Mina sain neilt otse infot, et hakkavad raha kokku korjama. Kuidas ma sinna listi sain? Ei teagi. Võibolla ammu, kui Redgate kaudu ostsin, siis lisati mind kohe andmebaasi ja nüüd saan infot, kui midagi uut tuleb CS-lt. Sellise spämmi vastu ei ole mul tõepoolest midagi.

Patrick

Milliseid kinnisvarasse investeerimisega seotud raamatuid soovitaksid lugeda?

rahakratt

Ei oskagi selliseid soovitusi anda. Mis infot sa otsiksid sealt? Pigem on mõistlik suhelda inimestega, kes on mingi kv tõuke ära teinud ja oskavad õpetada/parastada.

Jan

mis üüripind 70 eur kuus toob?

rahakratt

Korter.

Taavi

Kui internet täis siis Raekoja platsi ette tuleks kuulama küll..

Rainer

Hei,

Saan aru, et oma kolhoosi raamatupidamises kasutad SimplBooksi raamatupidamistarkvara. Ise kiidad, et on väga lihtne tarkvara, ka algajale kasutajale. Aga kuna su ettevõtmised on nüüdseks juba suuremaks paisunud, siis siit ka küsimus, kas tegeled oma ettevõtte raamatupidamisega täiesti ise – kõik raamatupidamiskanded, ostu- ja müügiarvete konteerimised jne? Või sellega tegeleb ikkagi raamatupidaja (ostad teenust sisse) ?

Tänud inspireeriva blogi eest!

Keep going, nagu öeldakse.

rahakratt

Mul on raamatupidaja. Ilmselt oleksin poole rikkam, kui teda poleks. Aga võibolla istuksin juba kinni.
Kiipin koing!

21
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top