7 aastat ja 1 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: uus aastaring ja põhjus, miks telekad rikkurite teema on

Head sõbrad, kallid kaasteelised, investorid ja liigkasuvõtjad, kõik rahapuugid ja sendininjad ning muud kadunukese tuttavad. Oleme taas siia kogunenud selleks, et mälestada lahkunud, kuna meie seast on jäävalt ära läinud september. Seega tuleb jälle heita pilk rahakrotti: rahakrati rahakotti.

Ei pea tegema nägu nagu mina teid huvitaksin…

Septembrit jäävad meenutama vaid head sõnad avalikkuse ees ja halvad numbrid kontodel (te ei usuks, mis mul funderis ja usa aktsiates toimub. Yo, Pokkerimadis, kuidas su närvid funderis vastu peavad ja millal sinna ust jalaga lahti lööma läheme?) Häid sõnu levitasin raadios ja televiisoris: raadios SIIN

Ja televiisoris tv3 stu:dio saates. Kuna mul endal telekat pole, siis saadet mina näinud ei ole. Muidugi ma ei kahtle, et sellest tuli teleajaloo kõige parem klipp!

Jah, ma üritan ennast selliste tsikkide lähedusse sättida, kelle nimi rahale ja rikkustele vihjab. Abielludes on plaan naise perekonnanimi võtta. Eksole, Teller?

Pealkirjas lubasin teile vastata, miks telekas rikkurite teema on. No kui osad inimesed päriselt vaatavad 4h päevas telkut, siis respekt, et te muul ajal päeval olete jõudnud töö ära teha, oma ettevõtteid ehitada, trenni teha, lugeda/õppida midagi juurde, veeta aega perega/sõpradega ja nüüd on teil veel 4h teleka vaatamiseks. Mega. Mina nii ei oska. Mul ei ole nii palju aega teleka jaoks nagu väga paljudel vaba aja rikastel leidub, tuleb välja.

Kuna ma tean, et te ei jaksa pidevalt kuulata, kuidas ma teile moraali loen ja ega ma ise ka mingi pühak ei ole, siis näitan kohe ära, mida septembris kassalindile tõstsin.

Septembri ostunimekiri sai selline:

DelfinGroup IPO @1.44€

GrafTech International Ltd (EAF.US) @6.16$

Kasvukonto: SP500, XCHA

LHV1T @3.41€

Ärilaen

Müügitehingud:

Puudusid

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 2 122 eurtsi täiesti niisama (180376€/85 kuud).

Jooksva aasta pilt higivaba tulu kohta on selline:

Septembris liikus värsket dineerot minu poole summas 9 798€. Ega mul hakkaski juba imelik, et korra vajusid summad siin augustis alla 4k. Mu meelest peaks minu puhul juba kriminaalne olema töötuna alla 4k teenistus. Eeskuju või asi siin teile, eksole?!

Selle eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma ca 67% ehk umbes 6 566 euroraha.

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et eelmisel aastal kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli septembri jooksul kokku napid 4 342,5€. Jep, täitsa kena kohev number.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Oktoobri alguses teen ülevaate septembri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Kõik saavad midagi teha ja oma panuse anda: mina panen juurde ja investeerimine sööb ära!

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD (tegelt hetkel isegi üle tonni USD, sest TSLA on ka võimalik siin saada)!

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!


4 thoughts on “7 aastat ja 1 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: uus aastaring ja põhjus, miks telekad rikkurite teema on

 1. M Vasta

  Mis börsilt 1400 raha tõi?

  1. rahakratt

   Kasvukonto vedelaks tegemine tõi 1.4k. Mul on summad 1 kuulise viitega siin alati, kuna muidu ma ei jõua oma raamatupidamisega järgi asjadele.

 2. Lauri Vasta

  Mul sama küsimus, Sa ju ei müünud midagi. Jagad laskmata karu nahka või dividendid? 🙂

  1. rahakratt

   Sobib sulle sama vastus või leiutan midagi uut 😀

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga