7 aastat ja 2 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: oktoobriga murdsin 2022 aasta 100k total higivaba piiri

No kuidas seda teile öelda nüüd… väga omapärane kuu oli see oktoober-poiss. Mina panen muudkui raha juurde, aga väärtus mul muudkui langeb. Ebaaus. Õnneks targad ütlevad, et kriisis laotaksegi suurtele rikkustele vundamente ja seetõttu ma ei paanitse. Liiga palju. Veel.

Kes on mulle kukkuvad investeeringud valinud, ah??
Aaa, oot, see mees vä..?

Tõenäoliselt kõige kentsakam oktoobri rahaline liigutus oli ühe uue üürikorteri ost. Korter, mida ma isegi näinud ei ole ja küla, kus ma isegi käinud pole. Ma ei teadnud, et sellise nimega koht olemaski on. Loomulikult on tänu sellel tärganud minus uus hobi: Eesti väikekülade onomastika. Aga lapsed, ärge nii järgi tehke. Käituge mu sõnade, mitte tegude järgi, eks? Investeerige terve mõistusega. Mitte nagu mina.

Kuna ostetud korter asub kuskil võsas, siis hind oli ka muidugi vastav. Arvestades korterite hindu maapiirkondades ning toiduainete hindu poodides viimasel ajal, siis võrdluseks saan avaldada, et see korter maksis umbes ühe peenleiva, Rõngu pasteedi, kolme hurmaa ja väikese Geisha hinna: jah, see hind oli paar tonni.

Hea küll, mis siin ikka varjata. Võite kuulata allolevat laulu ja kuulete loos mainituna ära selle koha, kuhu mu haare laienes (mitte Võrru):

Aga mis veel toimus, küsite? Või noh, keegi tegelikult ju ei küsinud, aga on´s see millalgi takistanud mul siin jahumast? Ei.

Veel on huvitav see, et mulle saadeti üks suvine klipp, mida ma Modena nimelisel fintechil teha aitasin. Täna on ausalt öeldes päris võõras vaadata, et mingi aeg tagasi oli päeval õues valge ja temperatuurgi selline, et kannatas riiete pealt kokku hoida. Seda vaadates tundub järjest rohkem, et ükspäev tuleb ikka kurss Hispaania või Itaalia poole võtta.

Ja teate, ausalt, ma olen umbes 38 korda tulnud oktoobri jooksul blogisse, et teile uusi palasid valmis nikerdada. Aga no ei anta mulle asu! Postkast on tiine igast päringute ja küsimuste ja jumal teab, mis nõuetega mu vastu.

Vaata ise, kui ei usu. Need siin all on kõik oktoobri üllitised ja kes tunneb, et rohkem lugemist tahab, siis vana hea: kohv kaasa ja teloga tööl vetsu kvaliteetseid töötunde tegema!

  1. 2022 halloweeni õudseima kostüümi medali saab euriboriks riietuja: LINK
  2. investeerimine on nagu tsikliga sõitmine kukkumine: LINK
  3. tänane kallis kinnisvara on homne odav: LINK
  4. ilmselt üks suurimaid ristküsitlusi ja ülekuulamisi mu suunal: LINK

Olulisi asju nüüd lõpuks ka ehk põige ostukärusse.

Oktoobri ostunimekiri sai selline:

Kasvukonto: SP500, XCHA

Ärilaen

Üürikorter

Müügitehingud:

Puudusid

Muide. Kes otsib midagi uut ja tahab enda järgmise kuu ostunimekirja värvilisemaks teha, siis praegu on viimaseid päevi käimas J.Molneri ipo. SIIN on rohkem infot. Asjal võiks nagu jumet olla, sest kriisis võiksid ju tugevad olla energiafirmad, toidukraam, kommunaalstuff ja ravimid. Shital ajal on kõike muud lihtsam ära jätta, aga neid asju vähe keerulisem. Igaljuhul – tehke enda otsused ise, ma lihtsalt toon tähelepanu võimalusele, mis hetkel soe on.

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 2 136 eurtsi täiesti niisama (183776€/86 kuud).

Jooksva aasta pilt higivaba tulu kohta on selline:

Oktoobris liikus maksevahendeid minu poole summas 6 098€. Kõige olulisem on see, et mittetöötades tuli rohkem kui töötades: 3400€ vs ca 2700€. Seda ongi vaja!

Selle eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma ca 35% ehk umbes 2 100 euroraha. Kulud olid suured, kuna päris eeskujuliku koguse naftat heitsin atmosfääri, tehes oma Mybee autoga umbes 48 tiiru ümber Eesti kontserte andes. Ja fännidele dekolteedesse autogramme jagades. Selle viimase fakti võisin ma praegu välja mõelda. Jah noh, mingit vajalikku ja kallist kraami ostsin iseendale ka.

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et eelmisel aastal kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosi ehitamisega sipleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli oktoobri jooksul kokku 3 400,25€.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Novembri alguses teen ülevaate oktoobri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Wtf, kuidas see number iga kuu väheneb?!?!

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD (tegelt hetkel isegi üle tonni USD, sest TSLA on ka võimalik siin saada)!

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
2 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rahabot

Palju Võru korteri tootlus olema saab?

rahakratt

Ma veel ei tea. Veidi on seal vaja haamriga koputada ja silikooniga plätserdada jms. Aga kindlasti ei saa tootlus väike olema!

2
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top