7 aastat ja 3 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: sellist kuud ma küll rohkem teha ei jaksa (vähemalt mitte sel aastal…)

Novembris oli 30 päeva ja ma olin no põmst igal teisel päeval mööda mingit finantscatwalki jalutamas oma sulelise peakatte ja sabatuules lehviva superkangelase Moneymani keebiga. Nõut to selhv: see on liiga rets küte.

Sellist graafikut palun küll endal mitte kunagi enam endale teha. Jah, muidugi on selle tulemust varsti ka kontol näha, aga no reaalselt on sedasi manööverdades null seltsielu ja tunne on nagu oleks mingil igavesti kestval Eestimaa väikekirikute jõulutuuril koos Lenna ja Teiv Pentoniga. See galerii siin all on vaid väike osa novembrist:

Novembris jõudsin näiteks Tapale sõjardite ette, Oisusse, Laekverre, Hiiumaale, Sauele, Järvamaale, Lääne-Virumaale ja ka näiteks Kultuurikatla lavale ühe täiesti mitterahateemalise stand-upiga. Selle viimase eest kraaps ja nukid riski võtmise eest, Turunduslabor! Tahaks öelda, et oli tore teie labori katserott olla, aga tegelt oli selline närv sees, et no päriselt ka olid igaksjuhuks vahetuspüksid kotis kaasas…

Aga ei ole põhjust teil kadetseda, ma ütlen. Pole see rekamehe elu öistel maanteedel midagi nii äge kui tundub. Kui teie peale minuga koosviibimist edasi pidutsete, siis ma pean veel tükk aega roolis passima ja kuidagi oma meelt lahutama. Enamus õhtuid, kaasa arvatud reeded ja laupäevad, avaneb mulle selline vaade:

Tänks Mybee normi auto eest ja tänks kesiganes podcastid leiutas! Ma peaksin muidu vist lauldes mööda Eestimaad hääletama.

Juhtus nii, et ma ei saanud isegi rahus Coop-i ostmist läbi mõelda. Lükkasin kuu keskel kähku ühe tellimuse teele ja siis viimasel märkimistunnil surasin Hiiumaa praamil mingis deliiriumis ühe orderi veel juurde netipangas. Ma ei tea, kas see mitme orderiga kabetamine midagi muudab, aga minu kontole pudenes lõpuks veidi alla kilo väärtuses pabereid (plaan oli 5k eest saada, muidu).

Muide, enne rahakottide võrdlema hakkamist üks väike säästuhäkk teile siin enne jõule. Töötasin selle välja koos Anu Saagimiga.

Kusjuures, jaa, $itaks häirib see asi restoranikultuuris, et pidevalt välja visatakse!

Aga kui nüüd vingumine kõrvale jätta ja asjast rääkida, siis kõigepealt see kauaoodatud põige eelmise kuu ostukärusse.

Novembri ostunimekiri sai selline (päris omapärane probleemi oli novembris – polnud lihtsalt rohkem vaba aega, et midagi kokku krabada):

CPA1T IPO @2€

EGR1T @4.198€

Kasvukonto: SP500, XCHA

Ärilaen

Müügitehingud:

Üürikorteri müük/flip (tahtsin teile sellest juba ammu kirjutada, aga no mis sa arvad, kas oli selleks aega?)

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 2 138 eurtsi täiesti niisama (186054€/87 kuud).

Jooksva aasta pilt higivaba tulu kohta on selline:

Novembris liikus värskeid kupüüre minu poole summas 8 510€. Higivaba rahhi osa jäi suht madalaks, sest PlusPlus Capital, va koer, ei maksnud võlakirjadelt lubatud intressi ja hakkas mingi puksimine pihta, et makseid edasi lükata jne. No selline tüüpiline võlgniku jutt, teate ju küll. Mingi hetk ilmselt põikan nende kontorisse sisse ja vaatan mõned suveniirid omale sealt – telkud, arvutid jms. Ühe korra olen sel aastal juba ühe võlgniku juures sedasi käinud, et läksin tühjade kätega ja tulin ühisel kokkuleppel väikese koorma tehnikaga tagasi. Elu on karm. Karm, aga õiglane.

Selle eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma ca 49% ehk umbes 4 200 euroraha. Kulusid oli palju, sest ma veetsin rohkem aega tanklates kui kodus ning samuti seetõttu, et ma ostsin mingeid kodu asju omale. Arusaamatud ostud, eks? Kui ma nagunii autos elan enamasti juba…

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et eelmisel aastal kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosi ehitamisega sipleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli novembri jooksul kokku 2 278.12€.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Detsembri alguses teen ülevaate novembri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ma ei viitsi enam isegi imestada ega vanduda, et mina panen raha juurde, aga väärtus mul kahaneb

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD (tegelt hetkel isegi üle tonni USD, sest TSLA on ka võimalik siin saada)!

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
7 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rahabot

Millal siis flipi tagamaid jagad? Rahaliselt tundub nagu flop 😀

rahakratt

Ma ei tea, mis su level on, kui 100% tootlust flopiks nimetatakse 🙁 aga varsti kirjutan sellest.

Agnes

Ta peab silmas ilmselt seda 110 eur tulu mis sa üleval raporteerisid 🙂 Muidugi kui sa nulliga said, siis on tõhus tootlus 😀 Aga saame aru, see päris number on kusagil mujal kirjas seega.

rahakratt

Aa, seda ma ei märganud ja hakkasin kohe ülbitema. Mul on kõik rahad kuu ajase viitega tabelites. Ehk siis flipflop on dets numbrites.

Marek

Kratt, mis sul selle PlusPlusiga keiss jäi? Võtsid konvertida, v loss cuti ja kõik v on miskit juriidiliselt plaanis? Ise rääkisin CFOga ja ega asi ei hiilga seal jah, sest me oleme maailma jaoks ikkagi Idaplokk ja refinnida 10milli, selliselt turult, praeguses situatsioonis vist väga ei taheta (loe:peaks põrunud olema, eriti kui turgu ei tunne ka). Ise ei nõustunud konvertimisega Eurobondiks(mul kõige hilisem deadline). Aga ilmselt oleme samas, aerudeta paadis, avamerel. Mis mõtted su sulelises peas sellega on?

rahakratt

Ega liiga palju siin teha ei ole, jaa. Võin ju passida statoili ees puuoksal, et kui cfo puhta autoga pesulast välja sõidab, siis…
Aga mina läksin konvertimise teed. Mis seal enam kaotada. Peale eneseväärikuse. Ja palavalt armastatud osava investori tiitli. Ja kodu. Jne.
Praegu kohe on ju eriti mõttetu käega lüüa, kui mingigi plaan neil omal olemas on. Miks siis löök sisse võtta? Las pusivad ja proovivad, kas tuleb midagi välja ikka. Tahaks näha seda suhet, kes võtsid 70% kohe kädeen ja kes edasi rullisid. Siis saaks aimu, kas need 70% vennad päriselt ka rahhi tagasi saavad. Sina saad/said?
Aga siin tuleb meenutada seda vana head tarkust, et investeeri raha, mille kaotust saad endale lubada. Ma proovin juba esimesest päevast mõelda, et kui ilma jään millestki, siis nagu seda poleks olnudki ja oleksin selle muidu nkn mujale ära kulutanud. Ütlen ausalt, et peast ei mäletanudki, palju mul plusplusi käes oli – vist siis suudan nii mõelda küll, et arvestan nagu seda raha polekski olnud.

Taavi

100% tootlus ei ole kindlasti flop

7
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top