7 aastat ja 4 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: numbrid numbriteks, aga peaasi, et Reet Linna seda postitust näeb!

Kolasin täna enne teile kirjutamist mööda instagrami ringi ja ei paistnud nagu mitte kuskil neid iga-aastaseid kelkivaid postitusi stiilis “sellest saab minu aasta!” jne. Kõik on vist juba eelmisi aastaid nähes käega löönud, eksole? Mina ei julge küll kõva hääle ega poolnaljaga välja öelda, et tahaks näha, kas 2023 saab veel hullemaks minna. Raudpolt, et siis kohe riivab mingi põllupealse ridakate arenduse poolkaine kopavend mingit vanade inkade vms hauda ja sealt hakkab maisegieitahateadamisasja välja imbuma. Lepime kokku, et teeme selle aasta lihtsalt vaikselt ja vagusi ära ja 2024 hakkame mõtlema, kas võib jälle selja sirgu ajada ja millestki rõõmu tunda.

Seda ma veel otsustanud polegi, kas teen eraldi kuidagi terve 2022 postituse ka või mitte, kuna minu ajaarvamine käib mu enda sündimise ehk augusti kuude järgi, aga ühte võin ma öelda: 2023 saab fookus olema rohkem minul endal, uutel kogemustel ja mõnele asjale kindlamalt “ei” öeldes. Edu mõõdik ei ole (ainult) loetud raamatute virn, joostud kilomeetrite arv ja kogemustelt säästetud sendid.

Aga mis oli uudist detsmebrikuus minu kanalites?

Kõige ägedam lüke baifaar oli see, et ma nägin, millise jõu ma enda kanalitesse kokku olen ajanud (ja kuidas ma saan peale enda ka teistele kasulik olla). Millalgi kuu alguses tegin instasse ühe story ja nagu te teate, siis storyde max aeg aktiivne olla on 24h. Ühe põgusa storyga suutsin ma ühele asjalikule kinnisvarafirmale täpselt 100 000€ väärtuses uusi investoreid ja investeeringuid leida!

Saate aru – sada kilo ühe storyga?!?! See on ju umbes Tartu linna kolme aasta eelarve! Ma ei tea, mis levelitel teie mängite, aga mu jaoks on see küll väga tuus ja näitab väga hästi, et siin on üks päris kvaliteetne koht kõikidele Eestimaa rahapuukidele, kes raha anda või saada tahavad. Keda sellised pakkumised huvitavad, siis hoidke siin silm peal. See viimane pakkumine on lukus, aga minuni jõuab igasugu põnevat infot aegajalt.

Kuna ma ka jõuksis käia ei viitsi, siis pigem tegelen raha ja toorainetega

Telksi (proovin enam mitte öelda tellerisse) jõudsin samuti detsembris korraks. Põhjusel, et te mind ikka ära ei unustaks ja selleks, et teistel staarihakatistel minu kuulsuse seljas sõita lasta. Pean ütlema, et särgiga läks taaskord veidi puusse, kuna ma sain Katri kutsest aru, et see oli mõeldud tema juurde. Noh, õnneks sain viimasel hetkel väikesed parandused sisse viia.

Nagu näete, siis loomulikult olid jälle kohal Eesti Esitiirased ehk poisid saatest Vallaline Kaunitar. Keegi peaks neile kuttidele ütlema, et nad ei pea nüüd igasse saatesse sisse lendama, et kilavate silmadega endale naisi otsida. Linna-Rets ära ütle, et ma sind ei hoiatanud – soovitan tungivalt enne iga Prillitoosi salvestust aeg ja koht viimase hetkeni saladuses hoida!

Nii nüüd on vist õige aeg varia teemadele pidurit tõmmata ja endale meenutada, et tegu on ikkagi Ida-Euroopa kõige asjalikuma finantskanaliga siin.

Esmalt ja enne tabelite võrdlemist aga traditsiooniline põige eelmise kuu ostukärusse.

Detsembri ostunimekiri sai selline:

CPA1T @2.478€

Nike (NKE.US) @117.6$

Kasvukonto: SP500, XCHA

Ärilaen x2

Kui divikaid mitte arvestada, siis mingi ca 100€ igakuist higivaba plekki peaks nende ostudega juurde tekkima. Kahju ainult, et sellega fakin koduvõla euribori tõusu ära ei kata.

Müügitehingud:

Ei andnud midagi kellelegi ära!

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 2 154 eurtsi täiesti niisama (189592€/88 kuud).

Jooksva aasta pilt higivaba tulu kohta on selline:

Detsembris liikus värskeid kupüüre minu poole summas 12 676€.

Ühemehe ansambli kohta päris hull number, aga ma olen selle ära teeninud, kuna panin mitmel rindel hullu ka. Aitasin, ostsin, müüsin, vahendasin, nõustasin, jaurasin, tantsisin ja mida kõike veel selle nimel.

Eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma ca 72% ehk umbes 9 200 euroraha. Patsutan oma parema käega iseenda vasakut õlga, tubli poiss, Rahakratt, a miks sa iga kuu nii ei tee, ah?

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et eelmisel aastal kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosi ehitamisega sipleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli detsembri jooksul kokku 3 538€.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Jaanuari alguses teen ülevaate detsembri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD.

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
10 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rahabot

Tee ikka aasta kokkuvõte ka ära. Kes see enam muidu jaanuari postitust mäletab ja tagasi lappama hakkaks

rahakratt

Tavai, mingi ühepajatoidu kapsad-kartul-jõuluhane-jalad ikka kokku kirjutan ilmselt.

Siim

Kui higivaba papp see kinnisvara tulu siiski on?
Insta storyde järgi tundub, et korterite remontimisel saab selja ikka üsna niiskeks töötada enne kui raha teenima hakkavad.

rahakratt

Üüritulu kajastan higivabana, jaa. Aga muidugi kaasneb sellega töö – lihtsalt see on töö mulle endale ja mitte kellegi teise kella järgi ja see töö mulle meeldib (ma tervet reno ise ei tee, pigem vahel igavusest vehin kuvaldaga ringi jms). Ükski tulu pole lõpuni 100% vaevata tulnud. Ka divikatele eelnevad aktsiate ostud nt on tehtud palgatöö rahaga. Siin võibki arutama jääda, aga mu loogika on see, et kui miski toob raha sisse, mis igapäevast tegevust ei nõua, siis see on higivaba.

Priit

Kas Funderist käid täna kaarega mööda? Su kunagistest lemmikutest Silenist ja Amplerist pole ammu kuulnud su sule läbi.

rahakratt

Ei käi, lihtsalt pole olnud jõudu osta midagi. Ampler, Silen kõik alles ja usk on endine – kõvad tiimid, kõvad eksportijad, kõva potentsiaal. Startuppides mitme aasta vaade on jumala okei. Need on muidugi tulistel sütel, kes ootasid iga aasta 10x investeeringu kasvu ja liiga suurelt oma papi kõik sinna suunasid. Ma tasakaalustan alati neid asju laenude ja võlakirjadega, et end igapäevaselt vee peal hoida. Hetkel on mul Funderi kohver mingi -10k midagi. Peakski tegema oma suurematest allveelaevadest mingi ülevaate teile, et te paanikas poleks – kõigil on asju, mis on vee all, kui teil on kenasti hajutatud oma rahad.

Anu

Tõenäoliselt olen ma viimane eestlane, kes ei kasuta Instargami, aga tundub, et Sinu pärast pean sinna ikkagi konto ära tegema – jään vist muidu väärt kraamist ilma pidevalt…

rahakratt

Pead tegema, jah. Muidu oledki see loll, kes jääb kõrvalt vaatama, kuidas me, teised, muudkui rikastume.

rain

Tere!

Kas sead käesolevaks aastaks ka mingid finantsilised eesmärgid? Et kui suure net wöörthini tahad aasta lõpuks jõuda või kui suurt igakuist sissetulekut? Varasematel aastatel vist oled pannud sarnaseid eesmärke.

rahakratt

Mill tuleks mingist kübarast välja tõmmata. Siis oleks nagu põhjust kellata ja minibaari suuruses šampa lahti korkida.
Aga tulevad ikka mingid utoopilised eesmärgid, muidugi. Lihtsalt ei ole saanud mahti neid sõnastada ega täpselt läbi mõelda. Midagi suurt tahaks teha, aga mida, seda ei teagi kohe.

10
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top