2022 lõppakord!

Korraks oli mõte, et prooviks teha 2022 ülevaate tähestikulises järjekorras. Noh, umbes nii, et A nagu aktsiad, B nagu bitcoin, C nagu Crowdestate (kutid, kus mu raha on?!), D nagu Dallink, E nagu Estateguru, F nagu Funderbeam jne, aga see eeldaks, et ma peaksin peast tervet tähestikku teadma. Ja ma ei ole endas nii kindel…

Ehk siis palun teil uuesti istuda, aplausil vaibuda lasta ning järgneb väike 2022 ülevaade. Täiesti lambi järjekorras nagu mu blogis ikka asjad käivad – kaootiliselt, aga järjekindlalt.

Aktsiad

Lühidalt? Turuhäkk teile: te hakake siis müüma, kui ma jälle oma (USA) ostmise jutuga siia saabun.

Pikemalt? No see eelmine lause käiski tegelt pigem USA kohta, sest kõik need 3 korda, kui ma oma kõverad linnujalakesed sinnapoole suunanud olen, siis järgneb mingi massive langus ja punased päevad ja selloff ja Kanye presidendiks jmt. Kui mäletate, siis eelmise aasta alguses alustasin eksperimendiga, et jaanuaris mu Freedom Finance kontole nende poolt antud 15k€ lükkasin terve aasta jooksul suht igakuiselt turule ja üsnagi hajutatult nagu allpool näha. Tänaseks on mu maagilised turuvõimed sellest viieteistkümnest kaa´st teinud sujuvalt 13k€ (ei pea uuesti püsti tõusma uueks aplausiks).

Aga see ei ole veel kõik! Muidugi on mul ka Elhavee netipangas üks lõbus aktsiatrio, mille eest ma kunagi meeltesegaduses 2500€ välja käisin. Kas internetist ostmisega ei olnud mingi selline seaduse, et teatud aja jooksul võib ostetud asjad tagastada ja raha tagasi saada? Härra Lõhmus, teie kommentaar oleks milline?

Kogu selle aktsiate sektsiooni võin kokku võtta tõdemusega, et… mu trumbid on ilmselgelt mujal. Ja üks suur uudis 2023 kohta on see, et 2022 aasta super tulemuste toel ja koostöös ühe Ladina-Ameerika suurpangaga nimega Del Banco El-Havé loontšin ma uue börsimängu! See nimi võib teile ühte teist panka ja teist börsimängu meenutada, aga kõik sarnasused on puhas kokkusattumus. Igaljuhul, teie ees on Börsihais ehk kes suudab uuel aastal oma portu minu omast rohkem haisema ajada. Võitja saab minu kontolt ühe ARVL aktsia endale!

Õnneks kodumaise turuga on asjad paremad. Praegugi olen lainel, et Coopi ja Elhaveed (mitte segi ajada ühe Ladina-Ameerika suurpangaga) ja Enefiti vaikselt korjata. Üleeile just timmisin 3.39€ pealt endale värsket Elhaveed, mis postituse hetkel on erekteerunud 3.59€ peale. Kreit saksess!

Pankade puhul meeldib mulle mõte, et kui ma euriboriga munapiiksu saan, siis vähemalt teisest otsast tasandan valu omades neid pankasid, kes sellest võidavad ja üks teooria on see, et nende kahe panga kasv on hea ning kui enam pole, siis hakatakse normilt divikaid pritsima. Üks kodumaistest kontodest on näiteks selline, 152% koguplussi:

Kinnisvara

2022 jooksul tegin 3 flippi, mis tõid ca 2/3 kogu higivabast tulust. Kaks korterit ja üks maja. Esimese korteri ostsin, sain võtmed, panin üles kuulutuse ja müüsin edasi. Kronoloogiliselt teine tehing oli maja, kus tegin natuke töid, et väärtust ja välimust tõsta ning müüsin edasi. Kolmas oli taas korter. See hiljutine lugu, mille siia ka kirjutasin.

Lisaks sellele võtsin juurde ühe paari hektari suuruse ebaregulaarse oktagoni kujulise maatüki, mille flipiga loodan ma umbes 2028. aastal enda higivaba papi rea näiteks viiekordistada vms. Ehk ole näha, mis sealt välja tuleb, aga tõesti – ajajoon on sellel projektil nii pikk, et enamus inimesi vist üldse ei mõtlegi, et nad nii kaua elavad. Ja see on suur viga! Enamus elavad. Ja siis on jälle pärast ving lahti, et kurat, miks ei võinud 2023 ise midagi sarnast ette võtta nagu mina tegin. Äratus!

Plaan maaga on (teoorias) lihtne – liitumiste valmidusega on seal OK, varsti tuleb detail peale joonistada, et kuhu majad, kuhu alko1000, kuhu stripikas ning kuhu tehased ja siis kena paketina arendajatele lõpuks maha müüa. Aga noh, üks asi on teooria ja teine asi tegelikkus. Tulge vaadake siis mingi 2028 vms uuesti siia, et kuidas mul edeneb, kui te vahepeal siia käima ei satu.

2023 plaanin kindlalt kv lainel jätkata. Küll aga võibolla veidi teistsuguste objektidega ja mõtetega, kui lihtsalt “osta ja üüri välja”, mis enam nii hästi ei tööta, kuna väga häid diile ei pakuta. Aga siiski – kellele on plaanid tehtud ja numbrid jooksevad, siis tuleb tegutseda igal ajal ja igal aastal, sest kinnisvaras kehtib samuti dollar cost averaging põhimõte, kui sa just ühe üürika peale ei jää.

Raha

Ütleme nii, et kontol ruumi hetkel ikka on. Ma ei tea, mis diagnoos see on, et kohe, kui sente on vähemalt üheks euroks konverteerimise jagu, siis mul on vaja kohe midagi retsilt paigutama ja spekuleerima hakata. Eelmise aasta suured lubadused hoida, ma ei mäletagi, 27k vms kontol, täpselt selliseks jäidki – suurteks lubadusteks. Sel aastal proovin end parandada ja ikkagi tublim olla, sest tegelt elan ma päris ohtlikult praegu. Ma pean olema valmis, et mõni üür võib mõneks ajaks ära kukkuda ja katmist vajada, mõni muu investeering võib haisema minna nagu eelmise aasta lõpus ühed võlakirjad servast hallituse märke näitama hakkasid jne. Lisaks mulle kõige põnevam argument: kui mingit vaba rahhi kontol lösutab, siis saab uute pakkumistega kiiremini kaasa minna… ja nii see konto jälle tühjaks vajubki, ma juba näen.

Ühte võin aga kinnitada, et see “tõmba raha enda poole” ja naiivselt mingite eneseabiraamatute / insta kontode järgi moneyfesteerimine jms on noh… pehmelt öeldes pulli seedetraktist väljuv ekskrement. Aasta 2022 parim soovitus oli ühe suure võluri raamatust, kus soovitati voodi ümber kupüüridest ring teha ja siis raha keskel magada. Esiteks on siin see loogikaviga, et vaestel ei ole nii palju raha, et sellist ringi teha (või on neil nii pisikesed voodid?) ning teiseks tuleb tegutseda ja teenida ja investeerida, et rahhi saada, mitte mingi uugamuugaga tegeleda, kallid (vaes)lapsed!

Tuntud mündik Rahakratt Eestlane täpsustab: see juhtub suure tõenäosusega 5. märtsil ja pigem hilisõhtul
#valimised2023

Internetimündid

Kokkuvõtvalt võin öelda, et mu uus plaan on hakata krüptokoolitusi korraldama. Nimeks saab “Kuidas mitte kaotada 1000€” ja koolituse hind on 999€. Mõelge ja arvutage nüüd korraks – teile on garanteeritud võit siin peidus ju!

Müntide sektsioonis on tõesti nii, et kui ma peaksin oma 2022 suurimad kukkujad reastama, siis suvalises järjekorras on need netimündid, Funderbeam ja USA aktsiakohver. Ilmselgelt on mu usk nendesse vähenenud ja tõenäoliselt väheneb veelgi, kui ma näen ja kuulen, kuidas suured krüptokalad oma teenitud kasumid ikkagi lõpuks pigem nö tavarahaks vahetavad ja kinnisvarasse vms investeerivad. Miks neist müntidest siis loobuda, kui need nii väga maailma parimad on, ah, mehed?

Funderbeam

Oeh. Näita mulle inimest, kes on rahul Funderi tegevusega ja ma näitan sulle tuvi, kes oskab saja piires arvutada. Ma olen enam kui kindel, et minu ja paljude teiste kraam funderis on korralikult vee all platvormi enda ja mitte nende firmade tõttu. Kõige hullem on see, et mehed ja naised seal ise nagu ei kuuleks ega näeks ka, kuidas nende köök põleb ja rahulikult istutakse ise samal ajal diivanil edasi. Wtf? Või kui te ei istu, siis miks te ei ütle/näita seda? Ütlen ausalt, et kui seal poleks Amplerit ja Silenit, siis oleks mul üks rida ekselis vähem, mida jälgida.

Ärilaenud ja võlakirjad

Tänan rahajumalat, et on olemas selline võimalus nagu ärilaenud! Lisaks kinnisvarale kindlasti kõige edukam ja suurem osa mu väärtusest. Kui laenud korralikult laiali ja hajutatud on, siis plussideks on enamasti iga kuu tulevad maksed ja firmade varad tagatistena. Lisaks see tunne linnavahel patseerides, et oled nagu ühemehepank – viskad laene, korjad intressi ja varsti ongi tornmaja kesklinnas ja nii madala ukseavaga Ferrari, et oma slim fit viikaritega ilma tagumikuõmblust rebestamata autosse ei saagi. Samas yolo, kuna pappi on nii palju, et vabalt võid iga kord uued püksid osta.

“Tere, palun mulle ühed need seitsmenda klassi poiste viikarid ja siis üks vähemalt 700g kaaluv Fossil või Diesel käekell, aitäh”
Jälgi
Teata mind
guest
8 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Tiiu

Sa oled jätkuvalt võluv! 🙂 Ja terane!
Suurepärane, et minu tõrksus võõramaiste aktsiate suhtes saab siin kinnitust. Kuigi tegelikult on mu põhimõte olnud vaid selles, et EI INVESTEERI SINNA, MIDA EI TUNNE! Näha on ju kõrvalt, kuidas inimesed aktsiatega ilusaid summasid teenivad. Aga mina olen liiga laisk ja liiga kinni oma elu elamises, et kuulata kõlakaid ja nuhkida siseinfo järele. Vanasti teadsid nii mõnegi firma hingeelu ja kui sisu oli hea, tehnoloogia loogliselt võttes kõvasti kasvamas, siis jah (no nt. Telekomi IPO). Kui valdkond on moraalselt vastuvõetamatu (kasiino) või juhatuses ja nõukogus on sama perekonna liikmed (õde teeb järelvalvet venna üle, isa poja üle jne), siis ei. Siis ka mitte, kui suurinvestor on ikka ja jälle väikeinvestorid üle lasknud 😀 Ma ei ütle, et see tingimata halb on; ma ütlen, et mina sinna raha ei pane. Lõpuks inimesed ei muutu, nad käituvad järjepidevalt nii nagu alati.
Kuidas su LHV KAsvuknto käitunud on? Oled rahul? Või teed rahaks?

rahakratt

Aitäh kõrvade paitamise eest!
Kasvukonto lõin mingi paar kuud tagasi vedelaks ja rookisin sealt 1400€ kasumit välja, et ühte oma kurikuulsat kv avantüüri rahastada. Aga järgmine päev tegin ta uuesti kohe aktiivseks ja uuesti igapäevane automaatmakse 5€ peale. Hetkel juba vist 700€ koos jälle seal. Igast poosist soovitan seda lüket, see peaks iga eestlase miinimumprogramm olema.

E.T

Börsihais….:D 😀 Mul oli enne su blogi lugemist päris (tuvi)sitt tuju, aga nüüd on hää. Tänks!
Kas annad kuskil platvormil neid ärilaene või Eesti-muude maade firmadele? Mis arvad, kas LHV ja Coopi praegu ja edaspidiselt juurde osta oleks hea mõte?

rahakratt

No mis tänks, viska mingi sümboolne münt vähemalt!
Ärilaenud Eestis – tuttavate ettevõtted, kes (veel) pangakõlbulikud pole, Planet42 jms.
Coop ja LHV osas, kui pikalt hoida, siis vast ikka OK mõte. Spekulliks ma vist ei oska soovitada – ise eriti ei tegele spekulliga.

Meelike

Autch… Selle USA aktsiate pildi vaatamine tegi lausa füüsiliselt haiget.

rahakratt

Nüüd kujuta ette, mis selle omamise tunne veel on.

Andre G

Miks crowdestate üldiselt nii halva reputatsiooniga on? Saan aru, et tuleb jälgida tagatise olemasolu – sama ju ka estategurus, või miks crowd kehvem on? Tänud ette võrdlemise eest 😉

rahakratt

CE on nii palju laene haisema läinud ja nad muudkui andsin vendadele, kellele ei oleks pidanud andma (googelda uudiseid veidi). EG on ilmselt parema due dilliga ja sõelaga. Ise ka täpselt aru ei saa, kuidas ühed mehed teevad nii palju paremini kui teised.
PS. “Tänud” on nimisõna. Kui sa soovid tänada, siis ütle alati “tänan”.

8
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top