7 aastat ja 5 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: kas keegi saab ühe väga olulise küsimuse viinerite kohta mulle ära vastata? Ilma selleta ma ei saa garanteerida, et blogiga jätkan.

Me teeme seda jälle!

Ehk siis taas on vaja möödunud kuu kokku võtta. Miks seda teha on vaja? Eee… kust ma tean. Sama hästi võiks küsida, miks on vaja viineritele enne praadimist ristid otstesse lõigata. Keegi ei tea, aga kõik teavad, et nii on aegade algusest olnud ja keegi ei mölise.

PS. Ma tegelt tahaks ikkagi väga teada. Help!?

Okei, viinerite nüüd parem juurest sentide, €urode ja muu sellise jura juurde.

Jaanuaris tegin normilt tunde “kontoritoolis” nagu ikka. Autol on varsti selline läbisõit, et on paras aeg Aafrikasse Planeti meestele nelja sotiga maha müüa, aga ausalt öeldes üldse ei morjenda mingi väärtuse kahanemine vms, kui ma sujuvalt lihtsalt fix kuumakset tasun ja jala sirgeks lükkan (jep, Mybee täisteenusrendi eelised).

Ma arvan, et üks kuulimaid venjusid eelmisel kuul oli teletornis, muide. Ma ei ole kindel, kas mu sendisümfoonia üle-Eestiliselt antennide kaudu ka igasse majapidamisse jõudis, aga analüüsides kohaliku börsi liikumisi ja kasvu, siis tundub, et pigem jõudis. PS. Kaarel Ots, millal affiliate soovitusprogrammi käima tõmbad? Töö on sul veel alles ikkagi suuresti tänu minule.

Teine meeldejäävam kodust välja minemise põhjus oli Investor Toomase tiimi korraldatud iga-aastane sendisümfooniaorkestri kontsert, kus sel korral oli minuga au jagada lava Raha-Jaagul, Kristil ja Ornellal – palju õnne teile! Lühidalt oli meie üritus selline, et kurja olemisega Kristi püüdis üheltpoolt juttu kinnisvaral hoida, mina proovisin seda teiselt poolt palju mõnusamatele maistele (täiskasvanute) teemadele viia ja Jaak itsitas seal keskel nagu neljanda klassi poiss, kes on unustanud, et igale jamale järgneb koolis hiljem alati vastav karistus:

Njah, päris lõbus oli.

Aga hea küll, aitab jutust. Esmalt ja enne tabelite võrdlemist traditsiooniline põige eelmise kuu ostukärusse.

Kui jaanuari ostunimekiri lahti rullida, siis avaneb selline pilt:

Eralaen x1

Kasvukonto: SP500, XCHA

Ärilaen x2

Üürikorter (sellest kirjutan varsti lähemalt, kuna ostsin selle puhtalt teile tõestamiseks, kuidas 0€-ga üürikate impeeriumi ehitama hakata).

See ostukorv peaks iga kuu mingi selline 175€ jagu higivaba papi voogu mu kontode poole suunama. Kuna keegi teine minu palgatõusu eest ei hoolitse, siis olen sunnitud seda ise tegema.

Müügitehingud:

Müüke ei teinud.

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 2 166 eurtsi täiesti niisama (192857€/89 kuud).

Jooksva aasta pilt higivaba tulu kohta on selline:

Jaanuaris tuli ahjusooja dineerot mu kontole summas 8 895€.

Eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma ca 63% ehk umbes 5 600 euroraha. Hyvä, Suomi! Hyvä, Rahakratti!

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et eelmisel aastal kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosi ehitamisega sipleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli jaanuari jooksul kokku 3 265€.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Veebruari alguses teen ülevaate jaanuari kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Näete, ta kasvab jälle!

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD.

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!


12 thoughts on “7 aastat ja 5 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: kas keegi saab ühe väga olulise küsimuse viinerite kohta mulle ära vastata? Ilma selleta ma ei saa garanteerida, et blogiga jätkan.

 1. Joonas Vasta

  Lapsed söövad paremini neid viinereid kui ristid otsdes. tavalist plönni nad ei puudu😀😀

  1. rahakratt

   Ma arvan siiski, et siin on saientoloogide vms käsi mängus.

 2. Matu Vasta

  Mis bigbanki võlakirjadest arvad? Kas tasuks märkida väike investorina?

  1. rahakratt

   Kui need sulle sobivad intressi ja perioodi mõttes, siis tundub okei valik. Ma ise veidi ehmusin selle 10a perioodi peale. Tahaks enda raha kuskil käredamalt ja põnevamalt kasvatada (loe: kaotada). Kuigi jah, neid saab kaubelda jne, aga mulle on midagi aktiivsemat hetkel vaja ja mul läheb nii palju plönni kinnisvarasse, et lihtsalt ei saa endale neid lubada.

 3. K Vasta

  Tulin kommentaare lugema, et teada saada, miks viineritele ristid lõigatakse. Kus on kommentaarid?

  1. rahakratt

   Ma tulin täpselt sama mõtte ja küsimusega siia!

 4. beduiin Vasta

  Kristlased lõikavad viineri otstesse risti, moslemid poolkuu (aga ainult kanavinkudele)

  1. rahakratt

   Aa, see selgitab, miks ma ₿ sümboli lõikan.

 5. Tõtõ Vasta

  risti/notsumärk, et nodzu kummitus öösel kiusama ei tuleks

  1. rahakratt

   Kas see on mingi kult-us?

 6. T Vasta

  Ristid tehakse otstesse, et need praadimisel nö jalad alla võtaksid ja põrsast meenutaks…

  1. rahakratt

   Ma ei tea, mis talus sina üles kasvasid, aga ma küll selliseid põrsaid näinud ei ole.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga