7 aastat ja 6 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: selgitus sellele, kuidas mu väärtus veebruaris 100k tõusis ja nüüd 620k juurde ronis

Hakkab pihta, paneme kupüürid jälle ritta ja paariks loe!

Esiteks pean kohe kurtma hakkama. Jube nõme on kirjutada ja samal ajal silmi kissitada, sest mingi veider kollakas asi on taevas, mis vastikut eredat valgust annab. Harjumatu! Tahaks juba seda jaanuarikuist koopas elamise tunnet tagasi, mis on ilmselt meie kõikide vaimsele tervisele kustumatu pitseri vajutanud.

Kui juba jutt vaimsele tervisele läks, siis meenub, et veebruaris oli mul au käia ühes teises blogis külalisesinejana ning jagada enda mõtteid küsimuste-vastuse vormis sel teemal. Kel veel mõistus säilinud on ja lugeda tahab, siis mulju siia LINGILE. Üks väike tiiser on siin:

Namaste

Ühe suure muudatusena tegin viimaks sellise raamatupidamisliku vangerduse, et võtsin oma tabelisse sisse pensionikonto väärtuse, kuna juba mõnda aega saab sellega ju ladnamalt ümber käia ja mul endiselt tiksub peas mõte sammas vedelaks lüüa. Ära sina kohe seda järgi tegema torma! Minule on investeerimine üks peamiseid sissetulekuid ja oma sammaste ehitamisega tegelen ise, see ei sobi kõikidele. Samba tabelisse lükkamisega tuli mulle umbes 28k euri väärtust juurde.

Teine vangerdus oli ühe korteri hinna/väärtuse kaasajastamine. Üldiselt on mul kinnisvara tabelis kõik ikka veel ostuhinnaga. Ühe oma korteri hinda siiski tõstsin üle-eelmisel aastal, kuna kasutasin seda ühe tehingu juures tagatiseks ja tellisin hindamisakti. Ühe teise korteri väärtus on ka tõusnud, aga selle jätsin hetkel muutmata. Mingi 10-15k võiks sinnagi otsa lükata, aga las ta jääb praegu – põhjus on selles, et see korter on kõige muutuvamas kategoorias, vana hea nn mustaka kahene paneel. Nende hinnad kõiguvad nagu paksud kajakad Tallinna lahe lainetel. Aga kõige suurem hüpe tuli kolmanda korteri hinnast. 4a taguse ostuhinna ja tänase turuhinna vahe on reaalselt umbes 90k eurot. Ma olin siiski veidi konservatiivsem ja kergitasin oma tabelis selle väärtust “vaid” 70k võrra.

Vot nii lihtne ongi suurte hüpetega miljoni poole kerida, kui tabelistes ise numbreid niisama suuremaks teed aegajalt. Ei ole see investeerimine midagi keerulist ju!

Ei ole mina kuldsemaid sõnu veel kuulnud

Esmalt ja enne tabelite võrdlemist traditsiooniline põige eelmise kuu ostukärusse.

Kui veebruari ostunimekiri lahti rullida, siis avaneb selline pilt:

Eralaen

Kasvukonto: SP500, XCHA

Ärilaen

Selline ostukorv lisab iga kuu mu higivaba raha kontole ca 85€. Tegin taas väikese palgatõusu endale sellega.

Müügitehingud:

Müüke ei teinud.

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 2 168 eurtsi täiesti niisama (195145€/90 kuud).

Jooksva aasta pilt higivaba tulu kohta on selline:

Veebruaris tuli ahjusooja dineerot mu kontole summas 9 143€.

Eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu Maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma ca 64% ehk umbes 5 800 euroraha. Aasta on päris stabiilselt alanud, aga kust nüüd see turbo üles leida?

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et eelmisel aastal kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosi ehitamisega sipleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli veebruari jooksul kokku 2 288€.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Veebruari alguses teen ülevaate jaanuari kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD.

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
11 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rahabot

Võiksid selle tabeli ka tagasi tuua, mis näitab rohkem lahti, millest su netoportfell koosneb. Vist kunagi jagasid ka seda, aga nüüd kadunud. Oleks huvitav näha portfelli sisu visuaalselt

rahakratt

Kunagi jagasin jaa, aga siis mingid usinad hakkasid aktsiaraamatuid ja koguseid jms võrdlema, et saladused välja raalida jne. Ehk siis mitte väga riigimehelik käitumine. Ma ise hea meelega näitaks rohkem muidu. Valik on päris kirju: aktsiad, fondid, võlakirjad, krüpto, kuld/hõbe, kinnisvara, ühisrahastus, era- ja ärilaenud, sull, idud, osalused…

Rahabot

Aga näita siis varaklasside kaupa. Koonda aktsiad üheks klassiks ning siis ei ole võimalik nii täpselt välja peilida?

rahakratt

See on õige mõte. Polegi ammu enda bilanssi avaldanud. Viimati eelmisel aastal, aga palju on muutunud ju: https://rahakratt.rahajutud.ee/suur-ulevaade-mida-sisaldab-minu-6-aasta-jooksul-kogutud-portfell-ehk-rahakrati-bilanss-2021/
Võtan plaani!

Martina

Aga, mis need “Ärilaenud” on ?
Paistab, et jube kasumlik ettevõtmine.

rahakratt

Need on äridele antud laenud 😀 ongi väga kasumlik. Riskantne ka.

E.T

Dineerot tuli ca 9000€, higivaba tuli ca 2000€. Kuidas see 9000€ muidu higistades sul siis tuleb?

rahakratt

Eks seal on ka mitmeid allikaid, kust ja kellelt kuidagi raha ära võtta jne. Aitan mõnda ettevõtet, annan üleriigilisi sendikontserte, ostan-müün-vahetan jne.

Anu

Väga sümpaatsed vastused Sul seal teises blogis.

rahakratt

Väga tänan!

#elustiiliinstruktor#bepositive

Namaste, ainult Namaste

11
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top