7 aastat ja 7 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: ikka väga häbi on märtsi numbreid näidata. Aga normaalsed inimesed vist kulutavadki koguaeg nii?

Konnichiwa, sendininjad! Uus kuu on alanud, viimane aeg on omad finantsmõõgad tupest välja sikutada ja vahedaks ihuda ning turgudele päid kasumeid lõikama minna. Ärge jääge must maha!

Seda postitust alustades on mul tegelikult veits selline nagu pärast mäkdoonaldsis käimise tunne. Tead ju küll seda hetke, kui lendad korinaga mäkki, tassid oma 4 juustuburgerit, friikad ja koka lauda (see oli mu kunagine regular eelmises elus, kui üldse mäkis käisin), haukad kõiki burkse kordamööda, et nad ära ei jahtuks, aga juba friikateni jõudes on tegelt päris vastik olla ja imestad, kuidas särk väikseks on jäänud ja naba järsku tuule käes on. Ja pärast on veel mitu päeva sitt olla, sest sa andsid järgi mingile täiesti nõdrameelsele ja ebavajalikule nõrkushetkele, jõudu pole, pugu on üle rihmapandla vajunud jne. Vot täpselt sama tunne on mul praegu, kui ma vaatan, kuidas ma märtsis kulutasin…

Aga ühe väikese erinevusega.

Ma tegin märtsis päris mitu “investeeringut”, mis ei ole klassikalises mõttes investeeringud ja mille roi-d ei suuda isegi mitte kõrgelt lendava ja kõrgeauliku Marko “His Excellency” Oolo exceli valemid välja raalida. Jah, Marko, viskan sulle kinda praegu: kuidas selliseid asju arvutada? Või pean hoopis mina sind õpetama, sest nagu allpool näha, siis sina lendad vaeste stiilis ilma lennukita, aga mina edukamana ikkagi motoriseeritud lennumasinaga.

Need investeeringud olid 3 reisi (üks on tehtud, üks hetkel käib ja kirjutan hotellis seda teksti siin ning üks on veel tulemas) ja natuke spordivarustust. Kuidas selliseid rahapaigutusi mõõta? Kui laialt igemed paljaks tõmbuvad, kui reisi meenutad? Või see tunne, mis pärast head trenni on, mis selle valem on ekselis, härra Yolo? Novott, ei ole midagi nii must-valge see investeerimismaailm ega kõik rahapaigutused lihtsasti tabeldatavad (see vist ei ole päris sõna, ärge seda kasutage).

Haardkoor investoreid vist ühendabki mingi psühholoogiline kõrvalekalle, et isegi juba veidi haljamale oksale jõudes on endiselt veidi keeruline iseenda peale rahhi kulutada. Esimesed säästuaastad on mustrit nii tugevasti muutnud, et hiljem on raske seda lõdvemaks lasta. Vähemalt minul on küll nii, aga annan endast parima, et seda muuta. Märtsis, näed, õnnestus, aga eks see kajastub ju kohe ka tabelites.

Märtsist veel paar meeldejäävat nüanssi: juba kolmandat korda käisin viskasin oma käru Mybees ringi. Miks? Kas see on probleem, kuna see on nii lihtne? Kas ma olen reaalselt nagu mingi Silvia Ilves, kes enne oma kontserti tänab ühe nimega elukaaslast ja pärast kontserti juba täiesti teise nimega meest, kuna ta ei suuda oma valikuga üle 37 minuti koos püsida? Oeh, no see on see kaasaegne elu, kus valikute rohkus ahvatluste kiirteele kisub ja midagi püsivat on väga raske luua.

Nii mõnedki uued tutvumised, suured plaanid ja reividki on märtsiga seljataga. Päris naljaks on see, kuidas tihti arvatakse, et nt tunnine esinemine on raskem kui selline ca keskmine Ilvese suhtes olemise aja pikkune karaoke (15 või 20 minutit). Minu jaoks on see absoluutselt vastupidi ja mul oli vist üks kõige keerulisemaid esinemisi märtsis Teeviida laval, milleks anti aega 18 minutit. Nii vähesega ei jõua ju mitte midagi öelda ja info ei jõua mu meelest isegi nö sisse vajuda. Igaljuhul tehtud ta sai ja uued tiitlid on jälle küljes: Ida-Euroopa kuulsaim töötu!

Esmalt ja enne tabelite võrdlemist traditsiooniline põige eelmise kuu ostukärusse.

Märtsis vajutasin päris usinalt BUY nuppu ka, et kulutamise süümekaid vaigistada:

CPA1T @2.88€

DGR1R @1.546€

IUTE110026A @100.452€

IuteCredit Finance S.a r.l 11% võlakiri 06.10.2026 @99.5€

Kasvukonto: SP500, XCHA

Laenud ca 3 000€

Muud ei oska ennustada, aga võlakirjad peaks iga kuu ca 60€ palgatõusu tegema mulle (makse on kvartaalne, aga ma jagan alati kuude peale ära enda jaoks selle)

Müügitehingud:

Müüke ei teinud.

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 2 172 eurtsi täiesti niisama (197658€/91 kuud).

Jooksva aasta pilt higivaba tulu kohta on selline:

Märtsis tuli värskeid kupüüre mu kontole summas 8 414€.

Eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu Maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma aga vaid ca 24% ehk umbes 2 000 euroraha. Miks? Because life, noh. Üheltpoolt olen ma tõre, et nii väike number, aga teiseltpoolt täiega rahul, kuna tegin päris meeldivaid kulutusi, aga ikkagi läks veidi üle 2k parema homse jaoks tööle ju!

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et eelmisel aastal kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosi ehitamisega sipleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli märtsi jooksul kokku 2 513€.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Aprilli alguses teen ülevaate märtsi kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD.

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
13 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Tiiu

Pagan, kuidas nüüd on netoväärtust viskama hakanud! Väga tubli!
Räägi sellest Aufortist lähemalt. Mingi osa tundub okei olevat, samas kui hakkan tausta uurima, siis on mitu aastat sama audiitor, kontor on kusagil Hamburgi või Zürich kaldapealsel ja omaenda filoloogi-tasemel dokumentide audit tehes tekib kùsimusi. On kellelgi seal mingit praktilist kogemust?

rahakratt

Mehed ongi late bloomerid ju! Ma saadan su kommentaari Aufortile edasi ja vastuse tulen panen siia üles. Las ise vastavad, miks ja kuidas.
Tiskleimer, et minul on seal mõned tonnid (mõned tonnid eurid, mitte mõned tonnid kulda, kahjuks).

rahakratt

Nii. Sedasi: “Aufort on tehnoloogia ettevõte, mis digitaliseerib kulda ja arendab platvormi. Aufort ise ei tegele kulla ja selle hoiustamisega, vaid teeb selleks koostööd suurte ja rahvusvaheliselt tunnustatud ettevõtetega. Nende firmade igapäevaseks tegevuseks on füüsilise kulla tootmine, hulgimüük, hoiustamine, koostöö pädevate auditeerimis- ja kindlustuspartneritega jne. Miks on vaja igal aastal audiitorit vahetada? Ja kas kõik kontorid peavad asuma pealinnas, südalinna kõrghoones? :)”
Ega mu firma on ka regatud kuhugi äärelinna korterisse, kui aus olla. Seega ma ise muret ei tunne. Kui füüsilist esinduskontorit vaja ei ole, siis pole pointi kallist üüripinda võtta kuludesse.

Tiiu

Audiitori vahetamine annab kindlustunde, et teine sama ala spetsialist kontrollib raamatupidamise ja reaalsed laovarud üle ning ei teki omamehelikku susser-musserit. Nagu ehitusmeestega on. Oled sa kunagi kohtunud ehitajaga, kes ei hakkaks eelmise tegija tööd pilbasteni maha materdama? 😀 Ikka nii lollid ja nii nõmedad 😛 Audiitorite sõnavara on veidi kasitum, aga kindlasti leiavad nad kolleegide võimalikud vead ja harjumusest tulevad näpukad üles – mis annabki kindlustunde, et asi on koššer.
Kuidas kulla tootlus on?

rahakratt

Tootluse kohta on vastus nagu ikka – mis ajaperioodist jutt, eks?
Aga sellesmõttes on hea läbipaistev, et siin lehel on kulla ja hõbeda maailmaturu hinnad ka pidevalt laivis, kui veidi alla kerida. Ja tootlusestki juttu.

Rahabot

Too ikka netoväärtuse moodustavad varaklassid ka eraldi välja. Ei pea päris üksipulki aktsiaid lahti tooma, kuna siis võib su keegi aktsiaraamatust üles leida, aga a la balti portfell, ib portfell, ühisrahastus, laenud, krüpto vms.

rahakratt

Ma plaanin eraldi loo teha, jep. Mõned plaanid on veel, et näidata higivaba tulude ridasid, et tegelt on neid pigem palju ja väikesed, mitte paar tk ja suurt – riskide hajutamine, u know.

Madis

Kas keegi polegi veel proovinud ChatGPT käest uurida, et kes see rahakratt on ? 🤣

rahakratt

Ei ole, sest kõik saavad aru, et see pole vajalik.

E.T

Tahad äkki rääkida lähemalt väljaantud ärilaenudest? 🙂

rahakratt

Kui lähedalt? 1-2 meetri pealt või nagu päris nii, et ninad puudutavad vastu?

Sander

Kas sa saaksid põhjendada, miks just sellise ostukorvi koostasid (aktisate ja fondide koha pealt)?

rahakratt

Iute ja Delfin dividendide ootusega ja coopi olen pidevalt vaikselt korjanud nende kasvuplaane jms uskudes. Margus pole mind seni alt vedanud, tuleb kiituseks öelda.

13
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top