Pole nagu pointi blogi edasi pidada või mis? Tule aita otsustada: kas sõidan päevad läbi Ferrariga ja lobisen oma uue iphonega või kirjutan siin edasi

Internet on imeline!

Ükspäev ostsime mingi võibolla veidi natuke kahtlasema saidi kaudu sõpradega endale just uued iphoned ja täna kasutan netti juba täiesti teisel eesmärgil.

Vasakult paremale: Kaarel, Lauri ja mina

Kuna nett on elu nii lihtsaks teinud (uued telod saime mingi max 20 minutiga kätte), siis ma ei pea tegelikult enam ise seda blogigi kirjutama: sõber chat gpt tegi tänase loo minu eest ära 8 sekundiga!

Aga no ma ei tea, loe ise ja ütle, kas parem on tema lugu või minu kirjutatud lood. All järgneb postitus, mis valmis käsuga “Write me a 1000 word blog post about a pigeon who is investing in real estate” ja mille ma lasin kiirelt google translatega eesti keelde. Tänased töötunnid kokku seega kirjalik osa 16 sekundit pluss meemi meisterdamine 3,5h.

Teie ees on Chatkratt:

Kunagi elas ühes suurlinnas väike tuvi nimega Rahakratt. Rahakratt oli nagu iga teine tuvi, veetis oma päevad ühest kohast teise laperdades, puru nokitsedes ja koos oma kaastuvidega niisama ringi pusides. Kuid Rahakratil oli salajane kirg, mis eristas teda sulelistest sõpradest – tema kinnisidee oli üürikinnisvara.


Rahakratt jälgis iga päev inimesi, kui nad oma asju ajasid, pannes tähele hooneid, kuhu nad sisenesid ja kust väljusid. Ta jälgis, kuidas ehitustöölised püstitasid kõrguvaid pilvelõhkujaid ja kraanad tõstsid oma kohale raskeid terastalasid. Rahakratt ei suutnud jätta imestamata linna arhitektuuri ilu ja mõte sellest killukese omamisest tekitas talle elevust.


Ühel päeval, kui Rahakratt pargis riivsaia nokitses, kuulis ta pealt kahe inimese vestlust. Nad arutasid uut kinnisvaraarenduse projekti, mis oli peagi teoks saamas, ja seda, kuidas nad eeldasid, et kinnisvara väärtus selles piirkonnas tõuseb. Rahakrati süda tuksus seda kuulates ja ta teadis, et peab kiiresti tegutsema, kui ta tahab tegevusega kaasa lüüa.


Järgmisel päeval asus Rahakratt otsima võimalust kinnisvaraturule investeerimiseks. Ta lendas lähedalasuvasse panka ja hüppas aknalauale, jälgides klientide tulekut ja lahkumist. Rahakratt oli kuulnud, et pangad on hea koht raha paigutamiseks, kuid ta ei teadnud, kuidas seda teha. Hea õnne korral märkas sõbralik teller Rahakrati uudishimu ja pakkus talle abi.


Teller selgitas Rahakratile, et ta saab avada hoiukonto ja teenida oma hoiustelt intressi. Rahakratt oli huvitatud ja küsis, kui palju intressi ta võiks teenida. Teller otsis Rahakrati konto üles ja ütles talle, et tema käsutuses oleva rahasummaga võib ta teenida tagasihoidlikku tulu. Kuid Rahakratt oli otsustanud suuri raha teenida ja teadis, et vajab paremat plaani.
Parki tagasi lennates pani Rahakratt oma linnuaju ideid otsima. Ta mäletas, et kuulis aktsiatest ja võlakirjadest ning mõtles, kas need võiksid olla parem valik. Ta lendas tagasi panka ja palus rääkida investeerimisnõustajaga. Nõustaja kuulas kannatlikult, kui Rahakratt selgitas oma eesmärki investeerida kinnisvarasse ja saada rikkaks.


Nõustaja noogutas ja selgitas Rahakratile, et ta võib investeerida kinnisvara investeerimisfondidesse (REIT), mis on nagu aktsiad, mis investeerivad kinnisvarasse. Rahakratt oli vaimustuses ja küsis, kui palju raha tal alustamiseks vaja on. Nõustaja ütles talle, et ta võib investeerida nii vähe või nii palju kui tahab ja et ta võib teenida suuremat tulu kui säästukonto.


Rahakratt ei suutnud oma õnne uskuda. Ta lendas tagasi parki, tundes end juba miljonärina. Ta uuris erinevaid REIT-e ja valis välja ühe, mis keskendus linna südames asuvatele kinnistutele. Rahakratt investeeris kõik oma säästud ja ootas põnevusega, kuidas tema investeering toimib (originaal-Rahakrati märkus: jea, kindlalt maailma best idee kõik säästud kohe mängu panna).
Tema rõõmuks toimis Rahakrati investeering paremini, kui ta oleks osanud arvata. Kinnisvara väärtused linnas jätkasid tõusmist ning tema investeeritud REIT kasvas kiiresti. Rahakratt reinvesteeris oma kasumi ja vaatas, kuidas tema rikkus veelgi kasvas.


Rahakrati varanduse kasvades kasvas ka tema maine. Teised linnud hakkasid tema edu märkama ja hakkasid temalt investeerimise kohta nõu küsima. Rahakratt jagas meelsasti oma teadmisi ja peagi oli tal väike lindude seltskond, kes suhtusid temasse kui finantsgurusse.

See eelmine lõik on küll kohati spot-on


Aastate möödudes Rahakrati jõukus aina kasvas ja temast sai linnukogukonna legend. Ta kasutas oma rikkusi, et osta parimaid linnuseemneid ja ehitada linna kohale uhke pesa. Täna elab Rahakratt Manhattanil pilvelõhkuja katusel eritellimusel ehitatud pesakastis. Ühistu on varustatud kõigi uusimate mugavustega, sealhulgas kliimaseade, automaatne söötmissüsteem ja isegi isiklik lindude abiline, kes rahuldab kõik tema vajadused (originaal-Rahakrati märkus: eee, wtf, chat gpd?).


Rahakrati toitumine on teinud kadedaks kõik teised linnud linnas. Ta sööb ainult parimaid gurmeelinnuseemneid, mida imporditakse kogu maailmast ja mis on hoolikalt valitud, et see vastaks tema rangetele standarditele. Tema isiklik kokk valmistab talle toidud ülima hoole ja tähelepanuga, tagades, et iga suupiste on maitsev ja toitev.


Kuid Rahakrati rikkalik elustiil ei piirdu sellega. Talle meeldib ka oma isikliku stilisti sagedasi külastusi, kes aitab tal korrapäraste tiibade- ja sulehooldustega oma laitmatut välimust säilitada. Tal on suur kollektsioon disainitud linnumaju ja okstest pesasid, millest igaüks on hoolikalt valitud, et kajastada tema laitmatut maitset.

Selle loo peale meenus kohe üks kunagi ostetud ja tõepoolest vägagi laitmatu, ütleks lausa glamuurne, korter ehk mu kuulus Linnupesa Residents
Jälgi
Teata mind
guest
10 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rullikas

Tunnista nüüd üles, et sina olidki ChatGPT beta testija? 😀 Väga sarnane sinu tekstile.

rahakratt

Et sama madalalaubaline, jah?

Erki

Ma pean sule ütlema… ChatGPT räägib eestikeeles ka…

rahakratt

Kui veel keegi teine loo üles ka paneks… no siis ongi kellad asjaga.

Reimo

See ‘chat’ on ju jama. Kuidas ta ei tea, et mitte riivsai vaid TATAR!
Mõtetu rämps.

rahakratt

Ma ise vaatasin ka, et täiesti andestamatu aps ja pean ikka töö üle tegema, aga eks see näitabki, kes siin kõrgem intelligents on ja arvuteid valitseb!

Liina Mets

Ma loeks edasi..
..ja kui sa end liiga uhkete Ferrari piltidega ei paljastaks, siis ehk ei saaks jälilegi. Kuni poole tekstini olin kindel, et sa mängid jälle mingit fingerpussi ja on ikka sinu sulest (hehe, hea pun) see üllitis, aga eks see tatra ja sündsuse piiril balansseerivate naljade puudumine reetis küll.

rahakratt

Pean veidi treenima veel seda ai-poissi vist. Kui nii kergelt jälile saab. Lootsin juba, et ei peagi enam elus mitte midagi tegema ise.

Tiina

Vähemalt uued telod käes ja endalgi kergem olla 🫣😆 Chat gpt’lt ju tglt vägagi vahva tekst, kuigi sinu sulest kindlalt parem, niiet for sure lase edasi.. no kui sul muidugi meemide kõrvalt aega jagub 🙃

rahakratt

Ma ei julgenudki öelda, et selle loo meemid sündisid rekordajaga…

10
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top