7 aastat ja 8 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: ma olen elav tõestus, et 7 aastaga on võimalik mitte midagi tehes üle 200 000€ teenida

Üks kiire kommentaar enne ametlikku tervitust ja muid mõttetuid viisakusi, mida te nagunii siin keegi ei oota: kui ma oleksin jätkanud 2015. aasta augustis oma elu sellisena nagu ta oli ehk siis mitte hakanud maailmakuulsaks terahapeudiks ja moneyfesteerijaks, jätkanud oma tonnise palgaga palgatööd, jätkanud halamist, et mitte midagi paremaks ei muutu ja proovinud elada nii, et ma ühtegi senti kuni tänaseni oma palgast ära ei kulutaks, siis oleks mul täna 92 000€. Üle seitsme aasta iga argipäev 9-17 töötades ja kõik raha säästes. Pole nagu paha?

Ilmselt ei saaks ma seda raha täna siiski nautida, kuna mul oleks mittekulutamisest tingitud alatoitumise tagajärjel oma väike krunt Pärnamäel või Rahumäel.

Kuna ma aga hakkasin rohkem tööd tegema, rohkem teenima, säästma ja investeerima, siis on mul tänaseks sama ajaga juba ainuüksi higivabalt üle 200 000€ teenitud (pluss veel aktiivse tööga teenitud rahad) ning SAMAL AJAL olen ma saanud ka päris palju raha ära kulutada ehk siis ma olen süüa saanud!

Nüüd you do the math ja võta endale hetk mõtlemiseks, kas tasub pingutama hakata või mitte?

Loomulikult on mul teie ees palju eeliseid, kuna mitte kõikidele ei ole antud nii rafineeritud ajurakke nagu minule. Ei ole olemas finantsmaailmas skeemi, mida ma välja ei suudaks mõelda, et ühel heal päeval kõik maailma rikkused endal kontodele lukustada ja elada suisa nii, et sellest mitte midagi kulutamagi ei pea.

Taaskord olen nõus ühte sellist konspiratiivset kapitalismitrikki teiega siin jagama, kuna te olete siinse aastatepikkuse andunud lugemisega ära teeninud järgmisele tasemele pääsemise (loomulikult minu tasemeni on teil veel väääga pikk maa). Kas tahate teada, kuidas mina udupeenetes lokaalides tasuta süüa saan? Kuna ma leian end järjest rohkem kulinaariates õhtustamas ja kuna mu praegune eraeluline eesmärk on iga kuu endale mingi treat lubada, siis aprillis viisin oma lähimad kaasosalised välja ja kinkisin neile ühe hea keretäie koos väljamaise joogipoolisega:


Meie igapäevast leiba anna meile tänapäev. Ja anna meile andeks meie võlad, nagu meiegi andeks anname oma võlglastele. Ja ära saada meid kiusatusse, vaid päästa meid ära kurjast. Sest Sinu päralt on riik ja vägi ja au igavesti. Ramen!

Mul on juba mai kuuks ka olemas mõte ja tegevust, millega end oma eee…. no näiteks… mmm… olemasolu eest premeerida.

Aga jaa, ma juba lubasin jagada trikki, kuidas tasuta õhtusööke saab. See ei ole tegelikult midagi väga keerulist, aga nõuab tugevat reaalteaduste suunitlusega aju. Kui peale söömaorgiat tšekk lauda tuuakse, siis – jälgi mind nüüd hoolega, sest see muudab su elu! – jätke restole negatiivne jootraha. Ehk siis näiteks kui arve on 164.55 eurot, siis teie andke tippi -164.55 eurot. Sellega on arve nullis ja võite ausa mehe kombel lauast tõusta ning rahulikult söömakohast lahkuda!

Illustreeriv graafik ka juurde:

See tipi mõte võib sarnaneda minu suurte eeskujude loodud Evelandia mikroriigi seadustega, aga minu teada pole isegi nendel seal nii head trikki kasutusel.

Tulles nüüd maa peale tagasi ja kuu kokkuvõtte juurde, siis nagu ikka: esmalt ja enne tabelite võrdlemist traditsiooniline põige eelmise kuu ostukärusse.

Aprillis tõstsin kohvrisse igast manti ja mu lubadusest mingi 27k vms vaba rahhi kontol hoida on saanud olude sunnil uus deviis – vähemalt 5 833€ kontol hoida!

Ostutehingud:

Kasvukonto: SP500, XCHA

Laenud ca 24 000€

LHV1T @3.485€

TUUL võlakiri 29.03.2027 @469€

Müügitehingud:

TAL1T @0.57€

Viskasin Tallinki üleliigse ballastina üle oma portfelli parda ehk nagu ütlevad ühe kuulsa veel avaldamata laulu sõnad:
sa haara pere, kohvrid, ummisjalu paadilt põgene
enne, kui koondamispiitsaga nähvab paavo nõgene

Laenud ja võlakirjad peaks mingi üle 100 euri iga kuu lisaks tooma, aga üks suur laen läks välja ka bullet intressi tingimustel ehk siis iga kuu midagi tagasi sealt ei tilgu ja kuna risk on samuti suur, siis ootan suuremat rewardi ükspäev.

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 2 181 eurtsi täiesti niisama (200654€/92 kuud).

Jooksva aasta pilt higivaba tulu kohta on selline:

Aprillis võtsin teie eest majandusest raha ära suurusjärgus umbes 22 130€.

Eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu Maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma 79% ehk umbes 16 500 euroraha. Ma nägin aprillis päris kõvasti vaeva, sest mai kuu tegin teadlikult oma kalendris suht puhtaks ja pigem lasen vähe sendikaraokesid jms sisse, et keskenduda paarile projektile, mis ilmselt uut plekki nii grandioosselt peale ei too, aga millest mõni paitab minu (ja loodetavasti ka teie) muid meeli. Lisaks vahetan mai kuus kodu ja mingid päevad lähevad kolimise alla.

Ühest projektist on mõned vihjed mu insta jälgijate ette juba jõudnud. Et noh, kuna mu kõige nõrgemad alad koolis ja ka hilisemas elus on olnud matemaatika/arvutamine (mina 7a tagasi: oh, teeks siis investeerimisblogi!) ja laulmine/muusika (ma olin enda klassis ainus laps, keda meie kooli laulukoori ei lubatud), siis ongi ju paras aeg rahablogi kõrvale nüüd laulma hakata…

Teie ees on hõbekõri EuriBoris Lehtlaan ja dj Suloraha

Vabandust taaskord, proovin uuesti tabelite juurde tulla.

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et esimesed ärilaenud on käes ja esimesed tagasigi makstud!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosi ehitamisega sipleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli aprilli jooksul kokku 2 996,62€.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Mai alguses teen ülevaate aprilli kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD.

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
18 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Loree

Kas annad kuskil platvormil laene?

rahakratt

See laenude rida mu tabelis on otselaenud firmadele. Platvormid on märgitud eraldi: Estateguru, Mintos jms.

Karl

Kas omaraha portaalis oled ka investeerinud? Mis selle plussid/miinused

rahakratt

Ei ole.

hmm

Kui mina Tallinki koondamisplaanist kuulsin, siis võtsin seda kui positiivset uudist, kulud lähevad väiksemaks, investori vaates kasumilik liigutus, sa näed koondamises kuidagi midagi halba või lihtsalt puudub usk Tallinki?

rahakratt

Neid koondamise ja uuesti tööle võtmise uudiseid on viimasel ajal tulnud juba mitmeid. Mul ei puudu usk Tallinki – täpne oleks öelda, et mul puudub usk, et aktsia tõusma hakkaks (keegi peaks siis suurelt ostma või mingid rahalised vmt suured uudised tulema) või niipea divikaid saaks. Ja kuna mul pole aega mitu aastat oodata, et mu rahh niisama kuskil ettevõttes “pargib”, siis otsin muid võimalusi praegu.
Raivo Hein https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2021/09/14/raivo-hein-muus-koik-tallinki-ja-prfoodsi-aktsiad: “Investori üks tegutsemine on külgsuunas liikudes see liikumine lõpetada ja edasi vaadata. Või siis oodata, aga ma enam ei oodanud.”

Rätsepp Ain

Hei Kratt!

Viimaselt pildilt see nipp kus sul püksisääred üles rullitud – see on ka päris hea vana kuld!

Ise kasutan ka seda, et kui peaksin tulevikus pikemaks kasvama siis on paar sentimeetrit pükse veel tasuta võtta.

Tervitades
Ain

rahakratt

Nendes voltides saab jumala hästi peenraha ka hoida. Kõnnid ja kõlised, tõmbab ka vastassoo tähelepanu.

Janar

Tere Rahakratt.
Kõigepealt aitäh, et sa siin kirjutada viitsid ja motiveerid inimesi investeerima. Aga miks topelt aitäh. Sattusin sinu blogi peale esimest korda 2018-2019 täpset aega ei mäleta. Siis jäi mulje (ei tea miks), et passiivselt saab raha teenida ainult omades üürikat või osta aktsjaid. (ei teinud mingeid liigutusi investeerimise suunas) Kui uuesti sinu blogi peale sattusin, see oli 2022 oktoober siis ütlesin endale vaata mida Rahakratt teeb hakka tegutsema. Tegin kohe Mintos konto lükkasin mingit vaba pappi peale ja nüüd 2023 mais olen teeninud juba 1.45€. Nüüd on selline hasart, et kust vaba pappi saaks mida investeerida. Mintoses meeldib mulle see, et iga hommiku tuleb email kus kirjas palju olen teeninud. Summad on veel väikesed 2senti, 5senti vahel 8senti aga see annab indu juurde investeerida. Ja võib olla aasta pärast on 80 senti, 1€. Igatahes mina investeerin edasi. Kui meelde jääb kirjutan aasta pärast uuesti, vaatab palju siis raha tiksub. Aitäh veelkord Rahakratt. Kummardus!!!

rahakratt

Yo mees! Super, et siia kurtma tulid. See oli nii hea tekst, et viskasin selle instas storyna välja ja metsik tagasisde tuleb – kõik uhkustavad mu postkastis mingite 0.0000000022 sendiste päevadega. Avasid Pandora laeka, kuramus. Mine vasta ise nüüd kõikidele mu postkastis, et nad on tublid jne.
Ära siis asja pooleli jäta ja tule anna märku, kui juba isasemate summadega mängimas oled! Aga ettevaatust, see on tõesti hasartne.

Aivo

Freedom24 on paras scamm… hiljem tüübid ei jäta sind lihtsalt rahule ja helistavad kümneid kordi päevas. Regasin kunagi sinna, juba aastaid olen pidanud tegelema numbrite blokkimisega. Nüüd on rahu. Seega peate sellise taustaga arvestama.

rahakratt

Kümneid kordi päevas helistatakse ja aastaid oled tegelenud numbrite blokkimisega? On sul ikka kannatust sel juhul.

Kim

Hei, Kratt! Kuna mingil põhjusel olen maha jäänud nende lahedate laste rongist, kes sinu blogi on lugenud algusaegadest või vähemalt aastast 2019, siis otsustasin selle vea parandada kiire spurdiga. Nimelt alustasin eile su blogi lugemist alates kõige esimesest arhailisest postitusest. Kahe päevaga jõudsin arhiivis ennast kaevata välja kuni 2016. aasta juuli postitusteni. Mis seal salata, üks sinu fenomenidest on olnud identiteet ja selle mõistatuse lahendamine on olnud sama intensiivne nagu analoogse nuputamisülesande lahti dešifreerimine filmis “Da Vinci Code”. Sattusin palgaküsimise postituse peale ja pean möönma, et selle postituse stiil haakub pea sajaprotsendiliselt selle raamatu stiiliga, mida promob üks Eesti esiinvestoritest. Palun ütle, et palgatööga rikkaks saamisest rääkiva raamatu autor ei haaku selle blogi autoriga.

Kiiret vastust ootama jäädes, sest kui tegemist on sama isikuga, siis ma ei kavatse selle blogi lugemisega jätkata või nagu noored ütlevad siis #cancel.

rahakratt

Cancel pole vaja panna, kuna mul veel oma raamatut välja lastud ei ole, aga ikkagi tahaks väga teada, kelleks Eesti esiinvestoriks sa mind pead?

Kim

Olen nõus selle nime avaldama, kui mind kinno kutsud.
PS erinevalt Meelikesest ostan mõlemale piletid ise.

rahakratt

Haha, head kauplejad siin koos ikka. Mõtlesid oma peas mingi asja välja, mille nimel ma nüüd pingutama pean. Tubli laps!

Allan

Tere
kas Landex-it ka oled proovinud? Ise pole julgenud. Vahel mõne projektiga seal päris suured protsendid…

18
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top