0 %
Säästetud raha
0
Higivaba papp
0
Kuu sissetulek

8 aastat ja 3 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: külm on vaeste soe ehk parem investeerige, mitte ära lülitage kütet sisse!

Ma teen seda 99. korda!

Järgmisel kuul saab täis 100 kuu kokkuvõtet. Üks silm nutab ja teine naerab, sest järjepidevus on äge asi ja viib sihile, aga… täitsa lõpp, kas mul oma eluga midagi paremat ei ole teha, kui siin veebipäevikut pidada!? Päris karm reaalsuskontroll tuli praegu selle mõttega kaasa.

November möödus minu jaoks täiesti udu sees. Pool ajast olin autos ja teise poole kuskil laval. Mul peaks olema selles Mobire autopaketis vist 15 000km vms läbisõidupiirang, aga ma arvan, et see on iga kuu kohta, mitte aasta peale, eks. Eks saab näha, kui paari kuu pärast tuima ilmega mootorivahetusse ja läbisõitu tagasi kerima lähen, et mis siis öeldakse kah.

Kus käisin? Noh, tee viis Peipsi äärde, Viljandisse, sealt läbi Saku edasi Rae valda, vahele põiked Tallinna ettevõtetesse jne. Varsti siin nalja pole, pean mingi tiimi kokku panema, kes kalendrit ja ülesandeid hallata aitaks. Viljandisse võtsingi juba Raivo Heina kaasa, kes omale lisaraha teenimiseks mind erinevate tehnoülesannetega aitas. Sõitsime isegi korra kiiruskaamerasse, aga mul pole mõtet seda pilti siia üles panna, kuna ainult mina olen ju näha. Vaadake parem ühte pilti valijatega:

Tänks, Raivo!

Eraldi tooksingi novembrist välja päris meeldiva kohtumise oma Viljandi valijatega, kelle sõiduvahendid võis juba kaugelt ära tunda:

Teine vähe omapärasem üritus toimus – jep – kunstigaleriis! Pole aimugi, mismoodi see juhtus, aga ma sattusin mingite bareti- ja pintslivendade seltskonda. Võite ise arvata, milliseks kunstiinimeste peod lähevad, kui taara kuhi galerii nurgas muudkui kasvab ja kõvemad kärbsed ühel hetkel guaššid seljakotist välja tõmbavad (mina). Ega ma sellest väga detailselt teile siin kirjutada ei tohigi (ja ega ei mäletagi), aga te võite ise sinna vaatama ja pidutsema minna, päriselt. Mina ütlen niipalju, et what happens in tallinn art space stays in tallinn art space. Kui aga õhtu tulemus kokku võtta, siis mängu seis jäi selline: mälestused vs kunst 0-3. Väga tasavägine oli, kuid õhtu edenedes jäi kunst mälestustele peale ja mul on nüüd kodus 3 esimest kunstiinvesteeringut! Mälestusi nende ostmisest aga 0.

Taaskord väga detailidesse laskuda ei saa (ja ega ei mäletagi), aga väike vihje teile, kelle tööd ma endale valisin:

Jah, tuleb välja, et ma ei peagi kunsti investeerimiseks Oleeg Kabanossinovski olema. Ma ei teadnudki. Pigem on küsimus selles, et kas on piisavalt seinasid, kuhu asjad üles riputada. Mul üüriärikana on siin õnneks teatav eelis.

Sellega sain vist kõik hingelt ära räägitud. Mulle täitsa sobib, et ma olen siin nagu psühholoogi juures: alguses räägin enda elust  ja muredest, sest jagatud mure on võõras mure nagu vanarahvas ütles. Ja te peate seda lugema, et jõuda lõpuks rahadeni. Väga idekas mudel.

Nüüd siis aga enne tabelite avaldamist traditsiooniline põige eelmise kuu ostukärusse.

Novembris tõstsin kassalindile järgmist kraami:

Ostutehingud:

Bigbank võlakirjad @8%

Kunst: 2x Jüri Arraku litograafia (ca 1200€ per tk) ja 1x Jaak Visnapi litograafia (ca 600€)

Laenud 20 000€ @8%-16%

Müügitehingud:

LHV (LHV1T) @3.5

Palgatõus tuleb iseendale iga kuu ca 215€ nende ostudega. Elhavee stonkside müügi põhjus oli ühe uue kinnisvara avantüüri silmapiirile tekkimine. Ega paha müük ei olnud, ostuhind oli 1.2€ umbes, seega mingi 3x õnnestus siit välja pumbata.

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 3 715 eurtsi täiesti niisama (367870€/99 kuud).

Novembris võtsin teie eest raha ära suurusjärgus umbes 15 716€.

Eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu Maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma ca 38% ehk umbes 6 025 euroraha. Protsent on päris väike, aga summa on täiesti timm. Kulusid viskas päris hästi sisse, tegin paar suuremat ostu. Samas osad kulud olid ühe korteri sisustamiseks tehtud – polegi kindel, kas võiks need tõsta tegelt investeeringute alla või mitte. Las praegu jäävad siis kuludesse.

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et esimesed ärilaenud on käes ja esimesed tagasigi makstud!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosi ehitamisega sipleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli novembri jooksul kokku 3 379,48€.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi affiliate tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ning tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Detsembri alguses teen ülevaate novembri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD.

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
32 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Timo Porval

Wooow! Respect! Enamus ei viitsi 99x isegi mitte feissbuukis laik vajutada. Aitäh, et teed näitad ja eeskujuks oled!

Pavel

Tubli!

tuvipask

krt ma pole aru saanud – kus sa märgid oma grünfini portfoliot ülevaate mõttes ning kas sinna ise ka lisad või lased ainult meil peale laduda?

Sander

Täiesti uskumatu…
Kordan kõiki ajatuid kiituseid, mis siin juba esitatud ja soovin ainult edu tulevikuks!
Nii excelis, kui ka selle esimese lõigu reaalsuskontrollis 🙂

Rumal küsimus vahepeale…
Segaseks jääb, kui 367 870€ on higivaba, siis 480 000€ oleks justkui tööga teenitud… Kuid nii see ju ei ole…? Või on?

Tegu kapitali kasvuga?
Kas sellest on ka mingit ülevaadet?

(Vabandan ette, kui küsimus juba arutletud)

Marco

Sander küsis asjaliku küsimuse. Ka mind huvitab, kuidas see ülejäänud 480k siis täpsemalt ikkagi kokku on saadud. Kui jagada see 8 aasta peale, teeb see 5 000 eurot kuus. See ei ole investeerimisega teenitud, vastasel juhul nimetaksid sa seda “higivabaks”. 8 aastat iga kuu keskmiselt 5 000 eurot kõrvale panna, pidid sinu sissetulekud olema ikka väga korralikud (sest see 5 000 jäi ju elamisest üle).

Marco

Numbrid on tõesti blogis järjepidevalt välja toodud, aga küsimus on selles, mis on nende numbrite taga.

Näiteks novembris oli sinu sissetulek 15 716 eurot, millest 3 379 oli “higivaba” ehk siis passiivne tulu. Järelikult 12 337 eurot sellest ei olnud passiivne tulu, vaid teenitud kuidagi aktiivselt. Samas ütled sa, et palka sa ei saa ning iga kuu kokkuvõtvas postituses on nende aktiivsete tulude kohta mainitud vaid järgmist:

“Eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu Maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.”

Kui selle numbri sees on palk, mida sa ei saa, siis järelikult selles numbris palk ei sisaldu. Kui võtame välja ka intressid ja “muu higivaba rahh”, kuna need on passiivsed tuluallikad, jääb järele vaid “kõiksugu avantüürid, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu Maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus”. Aga see on ju nali. Kogu see pikk lause on sisuliselt mittemidagi ütlev.

Ehk räägid siiski täpsemalt, kuidas sa näiteks novembris selle 12 337 eurot teenisid?

Marco

Kui enamus sinu netoväärtuse kasvust 8 aasta jooksul on andnud just aktiivne tegevus, siis ilmselgelt oleks paslik avada ka selle aktiivse tegevuse tagamaid. Keegi pole küsinudki, kes ja kui palju sulle täpselt maksis.

Sa oled jätnud endast mulje kui kellestki, kes absoluutselt ei häbene rahast rääkida, kuid antud küsimuses, kust pärinevad sinu aktiivsed sissetulekud, oled väga kidakeelne ja oma postitustes sa sellest üldse ei räägi.

Kas sa võiksid lihtsalt välja tuua kategooriate kaupa ja protsentuaalselt, kust see igakuine aktiivse tegevuse sissetulek täpsemalt pärineb? Näiteks kasvõi novembri kohta, kus sul õnnestus lausa 12k aktiivselt teenida.

Marco

Sinu aktiivsed sissetulekud on hetkel just nimelt see elevant siin toas, mida sa endale kasulikult ignoreerid. Ilma selle 480k-ta poleks sa peaaegu mitte kuskile välja jõudnud. Vähemalt mitte sellises mastaabis.

Sa tahad näidata, kuidas “suvaline jorss tonnise palgaga” võib saada “rahatarkuse” abil miljonäriks, aga ise teenid samal ajal aktiivselt ehk sisuliselt ikkagi tööd tehes (vastandina investeerimisele ja passiivsele tulule) tuhandeid, kohati kümneid tuhandeid kuus. Ja sa väidad, et see pole oluline, blogi pole selle jaoks ja et sa sisuliselt lihtsalt ei viitsi sellel teemal rääkida?

Kana

Vastuseks Marco´le, siis see 480k ongi ju suuresti teenitud nende blogi lugevate ullikeste pealt, kes siin igapäevaselt käivad. Igasugused esinemised, reklaamid, referents lingid, jne. Enamikud lihtsalt ei saa aru, et nad on krati kliendid ning kaagutavad lihtsalt kaasa.
Üldiselt aga pole see ainult tuvi personaalne probleem. Kõik fluencerid siin Maarjamaal viljelevad seda sama stiili.. Ja ajakirjandus siis tõukab takka 🙂

Vinnibert

Mage lugu küll, et tuvi kriitikat ei kannata. Ja eriti veider on, et mingi suvalise “kana” täiesti viisaka kommentaari peale niimoodi leili võib minna. Kui endale avalik tuviroll kanda võtta, siis võiks pisut rohkem põrna olla, et iga vähegi naiselikkust riivava kommentaari peale kohe rollist välja ei kukuks. Võib arvata, et Marco või “kana” on viimasele kommentaarile ka vastanud, aga noh – ju siis pole põrna, et neid kommentaare eetrisse lasta.

Nimi

Sain kohe targemks, et tuvi alias on “üüriärikana (üüri-äri-kana)” Nii et salaja käid ka kana maskiga jah? .

Lea

Äge, et Jaak Visnapit toetasid. Ta ju terve elu sinu auks tuvisid maalinud!

7001833t1ha9e0
puuvana

Küsimus Estateguru kohta.
Panin sinna paar kuud tagasi natuke raha (sind toetasin ka läbi soovituskoodi 🙂 ) ja nüüd näen esimesi intresse oma estateguru kontol. Kuidas neid sente sealt kontolt nüüd refundida saaks? Mitte ei leia seda nuppu, et “liiguta siit realt investeerimiseks valmis raha reale”. Kuidas sa ise oled teinud?

puuvana

Kuidas uuesti kasutada samas keskkonnas?
Ma vist sain isegi asjale pihta – intressid ja muu mudru (referrals) ei laeku kohe kontole. Alguses näen seda raha “Interest” lahtris ja alles mingi aja pärast liigub see “Available Amount” reale. Vist.

marge

uue varaklassi avang avaldab muljet kyll. edu!

Lugeja

Tubli! Äge! Ilus hääl.. 😄

Berit

Ülitore, et jätkuvalt blogistad! Tulemused on juba ammu muljetavaldavad. Vahelduva eduga jälgin juba paar aastat nii Sind kui teisi investoreid ja vaikselt toimetan ka ise. +alustasin investeerimist iseendasse ja läksin ülikooli ärijuhtimist õppima, et saada uusi teadmisi ja kogemusi. Tänu Sinu blogile tegin katsetused Estategurus ja Aufortis. Tänu Rikkaks Saamise Õpikule tegin ka III samba Tulevas. Praktilised näited ja lood inspireerivad. Tänaseks fookusesse võtnud pigem Balti aktsiad. Plaan seal veel veidi hoogu koguda ja seejärel ettevõte luua ja USA börsile minna. Enim huvitavad dividendiaktsiad. Mulle on silma jäânud, et palju eelistatakse Interactive Brokersit. Samas Sul kasutusel Freedom24. Veebilehena tundub Freedom kuidagi hulga lihtsam+on ka eesti keelne sisu valikus. Kas on veel mingeid omadusi, miks just Freedomit eelistad?

32
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top