Säästetud raha
0 %
Higivaba papp
0
Kuu sissetulek
0

8 aastat ja 5 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: kes mulle ühe Pärnu hotelli minibaari oma sokid jättis?

Kummardus, sendininjad!

Andestage mulle see väike viivitus, et kokkuvõtet tavatult pikalt ootama pidite. Sain enda 101. kuu kokkuvõtte valmis, aga enne avaldamist läksin kiikama, kas Raha-Jaak ka juba oma eelmise kuu vägiteod üles riputanud on. Oli küll. Ja nagu ikka, siis täiesti masendav tekst.

Järgneb näide Raha-Jaagu vs lihtsureliku kuu kokkuvõtetest.

Raha-Jaak: päris hea jaanuar oli, sest kuu alguses lendasin kolmeks nädalaks Trinidadi ja Tobagosse, et seal üliharuldaste korallhüäänide paaritumisrituaale vaadata. Samal ajal hakkas seal lähedal Nepaalis mingi külakese uue külapealiku valimine ja kuna ma juba sealkandis olin, siis trippisin Nepaali ja võtsin naljaviluks sellest osa. Läks kuidagi nii, et nüüdsest olen siis ühe Nepaali küla külapealik ja arendusminister (kui huvi, siis mul on oma uue firma Foreverhausiga nüüd paar ridakate krunti müügis seal). Sealt edasi lendasin perega (mina ja 16 last) Ameerika lõbustusparki nimega Buffetland, kus veetsime 6 nädalat. Buffetlandis oli lahe Ameerika raudtee, mis on kujundatud Berkshire ajaloolise graafiku järgi ehk siis sõit on ainult ülesmäge. Alla ei saanudki ja pidime tellima endale helikopteri järgi. Kuna olime nagunii juba kopteris, siis tegime kiire sutsu (3 nädalat) Galapagosele. Lihtsalt niisama. Kuna seal eriti midagi vaadata polnud, siis ostsin oma äsjaloodud firma Neverhausiga tüki maad (kel huvi seal mult krunte osta, siis saatke meil) ja imetlesin enamuse ajast hoopis oma pidevalt kasvavaid kontosid (jah, kõik kontod kasvasid). Sealt edasi läksime viieks nädalaks Uruguaisse, because I can, noh. Kuu läks kiirelt, investeerida ja rattaga sõita ei jõudnudki, aga varad kasvasid mingi 7 milli euri võrra. Nii see jaanuar läks.

Lihtsurelik: päris hea kuu oli, sest tulin üksõhtu raskete toidukottidega Prismast ja joppas madalapõhjaline buss tulema.

Kui süvenesite, siis on märgata küll teatud kontrasti. Ei? No ma ei tea, noh. Ma vaatan oma kontosid, oma tabeleid ja oma rahasid ja no ma ei ole nagu väga sotsiaalhoolekande materjal, aga midagi on ikka väga põõsas – ma istun hetkel Pärnu hotellis, kus keegi on oma sokid minibaari jätnud ja vannitoas dušigeeli dispenseri täiesti kuivaks pumbanud. Jep, hullult glamuurne investori elu.

Ma tean, et ma teen midagi valesti, aga mida, seda ma ei tea.

Okei, tänks, et lasite mul ennast tühjaks ventileerida ja nüüd enne tabelite avaldamist traditsiooniline põige eelmise kuu ostukärusse.

Jaanuaris tõstsin kassalindile järgmist manti:

Ostutehingud:

Amazon (AMZN.US) @151.32$

Bitcoin BTC @38775€

Laenud 10 500€ @10%-20%

Vanguard S&P 500 (VUSA) @86.25€

Müügitehingud:

0

Igakuist palgatõusu siit välja tuua ei saagi nagu tavaliselt teen, sest aktsiad, btc ja vusa fond nii regulaarselt sisse ei viska nagu laenud-võlakirjad. Täpselt arvutada on keeruline, aga laenud ja hoiused peaks ca 150€ vast igakuiselt juurde vajutama. Vanguard, btc ja need üksikud USA stonksid hakkavad selle aasta jooksul igas ülevaates olema ja korduma, sest neid võtan iga kuu alguses kindla summa eest värskelt peale.

USA üksikaktsiatega on seis praegu selline (neid korjan SELLE SAIDI KAUDU):

Vanguard on nii:

Ja BTC nii:

PS. kõik eelmised kolm pilti sisaldavad juba ka mu veebruari panust.

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 3 780 eurtsi täiesti niisama (381823€/101 kuud).

Jaanuaris võtsin teie eest raha ära suurusjärgus umbes 11 215€.

2024 eesmärk iga kuu üle 10t koju tuua:

✅ jaanuar

Eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu Maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma ca 49% ehk umbes 5 536 euroraha. Protsent on päris väike, aga summa on täiesti timm. Ühe uue korteriga viskas päris häasti kulusid sisse, mida on raske investeeringuteks nimetada ja neid tuleb veel kohe nii kaunilt peale, et olen esimest korda elus sunnitud ühed pikalt plaanitud lennupiletid “õhku laskma” ehk siis lennul makstud tooli tühjaks jätma.

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et esimesed ärilaenud on käes ja esimesed tagasigi makstud!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosi ehitamisega sipleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli jaanuari jooksul kokku 3 333,08€.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi affiliate tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ning tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Veebruari  alguses teen ülevaate jaanuari kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD.

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
12 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Mikk

Ahoi härra Kratt!
Poolteist aastat tagasi alustasin enda investeerimisteekonnaga kui ostsin esimesed aktsiad. Ausalt öeldes mul polnud õrna aimugi mida ma teen ja juutuubist vaadatud finantsminimalisti videod näitasid mu pimedal teel valgust. Mõni aeg edasi avastasin Sind! Kuulasin ohtralt su podcaste, kuulates sinu mõnusat ja madalat häält mis meenutas mulle ühe ohvitseri häält. Lugesin su blogi algusest lõpuni läbi, mida jälgin ka tänaseni ning loen huviga. Eelmise aasta lõpus lõin kokku ning sain teada, et terve 23 aasta jooksul oli mul divikatena tilkunud higivaba pappi 31 euro ja mõnekõmne sendi võrra. Täna lõunaks riisi/juurikarooga pugides, samal ajal taustal traktor karjumas, kui kolleeg diagnosti talle teeb, siis lugesin ja vaatasin su bitcoini kalmaarisousti ja mõtlesin, et mul on kuradi hea meel, et ma rahakrati otsa sattusin. Nimelt oli kena äratundmisrõõm, kui nägin btc tähekombot, sest tund enne seda tegin enda esimese btc tehingu, ostsin ja müüsin meelesegaduses maha ja teenisin 3 senti. Nagu naisega teatud akti tehes, tuleb vahest kauem hoida.
Pika kirjandi lõpuks tahan Sind tänada selle mönusa ja meelt rikastava blogi eest, jagades oma teadmisi ning muud huvitavat avantüüri. Ja selle eest, et hoiad meid kenasti kursis oma tegemistega. Aitäh, et eksisteerid ja oled see majakas kes näitab tavajorssidele pimedas finantsmaailma kuusevõsas valgust.!
PS: Ehk need Pärnu sokid olid sulle?

Avv

Tsau
Proovisin seda Viainvesti teha sinu lingi kaudu. Ma kahjuks ei saanud 10€ lisaks.

Denzel

Vaatasin sind Õhtu saates. Ütlesin naisele ka, et tule vaata – äge sell, võttis ennast kokku ja näe kus nüüd paugutab.

Aga pettumuseks ei saanud mitte s*ttagi aru mida sa seal saates rääkisid – oleks äkki aeg oma (sea) -põske saanud tuvi hääl ära kaotada?

Ahti

Mõned küsimused selle Freedom Finance kohta.
Miks see parem on kui näiteks Interactive brokers?
Kas USA indeksaktsiaid saab ka osta?
Kas LEI koodi on ka vaja?
Mis saab su aktsiatest siis kui Freedom Finance leht enam ei avane ja selgub, et firma on pankrotis?
On nende info aktsiate kuuluvuse kohta kuskil kolmanda ettevõtte või järelvalve asutusel ka olemas?

Tommi

Ahoi!
Tänks mees selle (finants)striptiisi eest! Minusugusele algajale ( alles 5. kuud börsil ) on ikka väga vajalik, et oleks selliseid lihtsas keeles väljanduvaid eeskujusid. Mul on selline tunne, et portfelli ma veel ei oma vaid käin alles ranitsaga. Praegu on mul selline siht, et möllan seni Tallinna börsil, kuni 10000eur täis saan. Panin juba oma esimese müügiorderi sisse, et midagi tootvamat osta. Aga korra tekkis mõte, et saadava raha eest peaks äkki endale hoopis lateksist tuvi maski tellima. Ehk tulevad siis ekraani taga mask peas istudes mulle ka paremad finantsmõtted. Ja puhtalt sellest ideest praegu meenus mulle, et ma ostsin kunagi ühe korteri, mida küll veel kasutada ei saa aga siiski. Ning Raha-Jaagu pühendusega raamat on mul ka. Ma usun, et mõlema väärtus kasvab ajas.

Priit

Laenud 10 500€ @10%-20%.
Kirjuta seda rida vähe rohkem lahti, et mis põnevast see koosneb.
CreditStar?
Planet42?
Otse Jaagule?

12
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top