Säästetud raha
0 %
Higivaba papp
0
Kuu sissetulek
0

8 aastat ja 6 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: ma ei ole ikkkkaaaa veeeeel miljokas

Namaste, mu daamid ja sent-elmenid!

On taas aeg eelmise kuu patud lagedale tuua ja häbi nägudega üksteisele ja iseendale otsa vaadata. Miks mina (ja teie ka) ikka veeeeel miljokad ei ole?!?!

Samas ma jäin siin korraks mõtlema. Hakkasin seda lugu hommikul kirjutama ja vahepeal käisin trennis ja poes jne ja mõtlesin, et mis ma siis teeksin, kui selle kurikuulsa milku lae päriselt kasvõi korraks ära puudutaksin? Üks asi on muidugi see, et pean ülbeks muutuma – teie kirjadele enam mitte vastama, tänavakasse jalaga lööma ja üle ristmike nii-nii punasega sõitma, et see punane on lähemale juba uue ringi rohelisele. Aga mis veel? Mida miljokad teevad, kuidas nad elavad?

No eks siis elu näitab vast.

Veebruari kohta niipalju, et panime paika ja hõikasime välja ühe aprillis toimuva ürituse. Lendame Maestro Heina, Martin Villigu ja Robin Valtinguga Saaremaale, et seal üks normaalne raha- ja ettevõtlusteemaline noortele suunatud reiv maha panna!

Kuna pool piletitest on juba läinud, siis ega siin midagi pikalt passida ei ole, kui sul on huvi sooja kultuurimajja seda meestekoori kuulama tulla.

Reivi FB link on SIIN ja pileteid saab veel SIIT ligi võtta. Näeme saarel!

Rahalises mõttes oli veebruar täiesti okei kuu. Viskas sisse ja viskas välja – just nii peabki. Aga muudes elu valdkondades on küll toss väljas ja aeg suurpuhastust teha. Sellist mitte-enam-nii-kerget kärsakat on tunda, et liiga palju on tõmblemist ja liiga vähe fookust. Üks haigus ajas teist taga ja aeg möödus nii, et nagu ei saanudki aru, mida ma tegin või miks ma midagi tegin.

Märts on see kuu, kus vaatan väga tõsiselt kõikidele asjadele oma elus otsa ja hindan ülikriitiliselt, mis jääb ja mis läheb. Kellele ning millele vastata jaa ja kellele ning millele ei. Mis on need asjad, mida mina ise päriselt teha tahan ja mis on need, kus ma olen niisama teiste asjadega kaasa jooksnud. Tasakaal on täiesti sassis: kui ma vaatan, millist elu ma saaksin elada (aeg-raha-energia skaalal) ja millist ma elan, siis see ei ole absoluutselt kooskõlas ja vajab lausa jämehäälestust. Ma ei pea selleks praegu arstitädi juurde minema, et aru saada, et tegu on korraliku läbipõlemisega.

Sellest tulenevalt jääb käesolev kokkuvõte möla osas veidi lühemaks, aga kõik numbrid ja tabelid on teie ees nagu alati. Ma pean korra hinge tõmbama, noh.

Kõiksepealt ja enne tabelite avaldamist traditsiooniline põige eelmise kuu ostukärusse.

Veebruaris tõstsin kassalindile järgmist manti:

Ostutehingud:

Apple Inc (AAPL) @188.27$

Bitcoin BTC @41530€

Vanguard S&P 500 (VUSA) @85.42€

Müügitehingud:

Nvidia Corp. (NVDA) @787.33$

KASUM 1466.5€

Igakuist palgatõusu siit välja tuua ei saagi nagu tavaliselt teen, sest aktsiad, btc ja vusa fond nii regulaarselt sisse ei viska nagu laenud-võlakirjad. Vanguard, btc ja mõned üksikud USA stonksid hakkavad selle aasta igas ostukorvis olema ja korduma, sest neid võtan iga kuu alguses kindla summa eest värskelt peale.

USA üksikaktsiatega on seis praegu selline (neid korjan SELLE SAIDI KAUDU), paar tuhat vaba euri on kontol ootel ka, mis tekkis NVIDIA müügist: Vanguard on nii: Ja BTC nii:

PS. kaks eelmist pilti sisaldavad juba ka mu märtsi panust. Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei ole otseselt aktiivset tööd tehtud.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 3 802 eurtsi täiesti niisama (387849€/102 kuud).

Veebruaris võtsin teie eest raha ära suurusjärgus umbes 19 697€.

2024 eesmärk iga kuu üle 10t koju tuua:

✅ jaanuar

veebruar

Eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu Maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma ca 72% ehk umbes 14 172 euroraha. Nii saab rallit sõita küll. Suur sissetulek lubab suuremalt kulutada, aga ka suuremalt uut plekki tööle panna. Uinn-uinn!

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et esimesed ärilaenud on käes ja esimesed tagasigi makstud!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosi ehitamisega sipleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli veebruari jooksul kokku 6 026,65€. Siia potti andis ca poolteist tonni oma panuse NVIDIA müük, mille tegin kuu viimasel päeval. Ma ei olnudki enne Freedom24 kaudu ühtegi oma ostu vedelaks teinud, aga kõik toimus üliladusalt ja sekunditega. Aktsiad läinud, raha kohe kontol ja valmis uut sihtmärki otsima. Kui otsid platvormi, mille kaudu tegutseda, siis soovitan kaaluda. SIIT LINGILT liitudes saad alustuseks ühe kuni 700USD väärtuses aktsia omale nende poolt tasuta boonuseks, kui huvi.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi affiliate tulu (veebruaris 58€), kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ning tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Märtsi  alguses teen ülevaate veebruari kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD.

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
10 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kert

Miks just VUSA ja mitte VUAA, mis on akumuleeruv ja äkki ka maksueffektiivsem?

kahjur

milleks osta seda VUSA(distributing) kui saaks osta VUAA(accumulating) ? acc parem ju

Jael

Kohe ütlen ei mõtle!: AiTüma! Härra!

Oliver

Miks Nvidia maha müüsid???

Risto

Kõikides kokkuvõtetes kirjutad sellest, kuidas kasumit aga tuleb aga võiksid ka välja tuua, millised on olnud halvad otsused või häivmised/kaotused ja mis on need eeldatavad põhjused olnud, kui neid on võimalik välja tuua. Vastasel juhul jääb mulje, et ükstaspuha kuhu sendi paned, see muutub kohe kullakangiks alati 🙂

Last edited 2 kuud tagasi by Risto
Eeros

Kas Lightyeari ka kasutad? IB? Balti aktsiad LHV-s ja kõik muu F24-s?

10
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top