8 aastat ja 9 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: kas tuli lõpuks mill ära?!?!

Daamid ja härjad,

annan ametlikult teda, et te kõik võite nüüd oma mai kuu ära lõpetada ja juunisse tulla, kuna finantsmaailma kalendri järgi käib aja arvamine justnimelt minu blogi järgi ja peale kolme fakti ei ole siin maailmas enam mitte midagi kindlat.

Need faktid on valitseva maailmakorra säilitamise olulisuse mõttes tähtsuse järjekorras sellised:

Silvia Ilves on suure tõenäosusega suhtes (allikas)

Silvia Ilves on suure tõenäosusega vallaline (allikas)

Rahakratt teeb kuu kokkuvõtte (allikas)

Aga miks ma juuniga nii hilja lagedale tulen? Sest palju ringijooksmist on olnud. Kaudses ja nagu allpool näete, siis ka otseses mõttes. Kaudses mõttes olen endiselt oma elus sellist väikest auditit tegemas, et mis jääb ja mis kaob, mida veel teha ja proovida tahan, kellega, kui palju ja kus. Otseses mõttes olen jooksnud kahes välisriigis ringi ja siin 👇 pildil Sportlandi uue popi ON brändi kalosside fototulistamise jaoks kodumaal. Lisa sellele kõigele esinemised, ühe veidi rohkem tähelepanu saava korteri sisustamine, paari värske säästu-üürikaga tegelemine, mõned mentorlustunnid erinevate sendihuvilistega ning nii saabki esimesest juunist (kui mul oli plaan teha kokkuvõte) kaheksateistkümnes juuni (kui ma seda päriselt teen). Aimsorri, noh.

Kõigepealt nagu ikka enne tabelite avaldamist traditsiooniline põige eelmise kuu ostukärusse.

Mais kompenseerisin aprilli puudujääke ja tegin normilt šopingut ning tõstsin kassalindile järgmist manti:

OSTUD:

Amazon (AMZN.US) @186.45$

Bigbank AS võlakirjad 7% @1000€

Bitcoin BTC @58490€

Creditstar võlakirjad @15%

Microsoft Corp. (MSFT) @414.92$

Šiauliu Bankas AB võlakirjad 7.7% @1000€

Vanguard S&P 500 (VUSA) @91.34€

MÜÜGID:

Coop Pank (CPA1T) @2.32€

Kasum 211€

Ma päriselt ka värisesin aprillis ja kehv oli olla, kuna ülimalt harjumatu oli nii vähe tehinguid teha. Ei ole midagi öelda, 8+aastat harjumusi on oma töö teinud ja sügava jälje jätnud ja mais “tuli tervis” jälle tagasi. Need liigutused peaks päris hea tempoga mind millile lähemale tõstma!

Hakkame siis otsast pihta.

USA üksikaktsiatega on seis praegu sedapsi (neid korjan SELLE SAIDI KAUDU ja siit võid ise ka omale ühe boonuseks saada): Vanguard on praeguseks nii: Ja BTC nii:

PS. kaks eelmist pilti sisaldavad juba ka mu juuni panust ja 2024 igakuine miinimumprogramm on osta 500-800 eurtsi eest bitkoini, sama raha eest vanguardi ja sama raha eest ühte suuremat united america of states aktsiat (google, msft vms). Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei ole otseselt aktiivset tööd tehtud.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 3 784 eurtsi täiesti niisama (397328€/105 kuud).

 

Mais võtsin teie eest raha ära suurusjärgus umbes 17 439€. Seega 2024 eesmärk iga kuu üle 10t koju tuua:

jaanuar

veebruar

märts

aprill

mai

Eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu Maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma ca 69% ehk umbes 12 071 euroraha. Kulude osas ei saaks öelda, et ennast tagasi hoidsin: käisin väljamaa sulelisi üle vaatamas, ostsin koju ebavajalikku, aga ühiskonna pealt pealesurutud asju (nt kardinaid) jne. Kokkuvõttes siiski no regrets, yolo, korra elame ja kõik muud asjakohased väljendid.

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et esimesed ärilaenud on käes ja esimesed tagasigi makstud!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosi ehitamisega sipleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli mai jooksul kokku 3 317,91€.

 

Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ning tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

Seda tabelit vaadates on tunne, et kinnisvaras peaks küll paar vangerdust tegema varsti. Ühe korteriga on mul tänane tootlus ikka nii madal, et ma imestan, et siin üldse blogi pidada lubate mul. Mõned mõtted on tekkinud, aga proovin vältida oma tavapärast viga ehk siis otsustamisega kiirustamist. See on mul nõrk omadus ja viinud vahel päris okkalistele teedele elus. Enivei.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Juuni alguses teen ülevaate mai kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:  

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD.

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

 

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
9 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Jan

Vägev sõit sul raharajal. Aga miks sa united america of states turul kaitsvaid stop-ordereid ei kasuta? Oled kaotanud julgelt 1000+ raha, mis oleks sul alles kui stopid oleks peal olnud. Seega su tootlus oleks üle 2 korra suurem. Neid suuri kukkumisi pole ju mõtet kaasa sõita. Vabandan ette, ma pole kõiki blogi kommentaare läbi lugenud ja äkki on sellest varem juttu olnud.

fun-math

OSSA! Isegi kui sa nüüd korrakski ei liigutaks end enam, sa saaksid fun-math’i arvestades ikkagi oma 40ndaks pidustuseks milli kätte. Fun-math: 1 000 000 – 962 667= ca 40 000 ja kui su higivaba on ca 3333 keskmiselt, siis 40 000 : 3333= 12 kuud

Miljoni eurone pidu? 😀

Blume

Tahaks rohkem neist säästu-üürikatest kuulda-näha. Mäletan varasemast mingeid õudus-kinnisvara pilte, oleks huvitav mingit before-after võrdlust näha.

milkar

Millitu mees. Võtab kokku, lõpusirge!

milkar

pilti näitab?

1000007486
9
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top