8 aastat ja 8 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: teenisin väga palju raha, et suviseks ringilitutamiseks valmistuda

Ma ütlen ausalt, et ei oska kokkuvõtet mitte kuskilt alustada. Selleks on väga selge põhjus – selle aasta essad kuud on nagu udu sees läinud ja ainus variant pilt kokku panna on omaenda telo albumis ringi surkides. Ma ei saa enam aru, millal on argipäev ja millal nädalavahetus. Eks mul oli siin hea põhjus ka, et mõned kuud end rebestada ja hullu panna, aga korralik reality check on praegu, et kas sellist elu ma tahtsingi?

Aasta nelja esimese kuuga on mul olnud 40 blogiga seotud tööprojekti, millest enamus on lavadel sendioperettide laulmine ehk siis retsilt energiat võtvad teemad. 40 projekti?!?! Jah, sest tuleb välja, et mõned kodanikud peavad mind heaks näiteks, mida üks jorss järjepidevuse ja selgete sihtidega saavutada võib ning keegi kirjutas mulle suisa tiitliga Mr. Motivational Speaker…

Ok, saage tuttavaks, see olen nüüd siis mina:

Kui ma sellele kõigele oma muu elu ka juurde liidan ning lisaks veel üürikatega möllamise, siis ma saan täiesti aru, miks sõbrad mu tel nr ära kustutanud on ja messenger vaikib. Mis sa ikka sellisele helistad, kes on alati kas a) hõivatud või b) väsinud.

Kirsiks tordil oli aprilli alguses mu enda korraldatud Kuressaare Rahareiv.

Ekraanipauk bai Äripäev

Pidu tõi kohaliku kultuurimaja saali täis, aga selle orgunn nüüd küll midagi lihtsat ei olnud. Ega ka mitte nii tasuv nagu arvata võiks. Ütlen ausalt, et lihtsam ja tasuvam on minna teiste üritustele kaagutama ja pärast korraldajale arve tatiga lauba külge kleepida ning lahkuda. Aga kuna see oli mu enda tehtud üritus, siis loomulikult sain peaesineja ise valida ja no mis te arvate, kelle ma lavale ära moosisin?

Paramparaaaa, muidugi mandri-euroopa kuulsaima rahalinnu!

Suurema teenistuse nimel proovisin ma Rahareivil ikka igast otsast säästukat ka panna. Valtingu näiteks saatsingi 4 päeva varem kohale, kuna soodsam oli kultuurimaja cateringist võtta vaid võikude materjal ja ise need valmis mäkerdada. Maestro Hein (see fakt ei puutu asjasse, aga tal on juhtumisi ainsana meist relvaluba) hoidis Robinit seal ilusti motiveerituna.

“Raisk, poisinaga, tee nägu, et sa naudid!”

Aga kuna tagasiside reivile oli vägagi soe, siis noh, ilmselt teeme me seda sügisel teistes linnades uuesti.

Mina ei öelnud midagi

Ennetamaks kommentaare, mis ütlevad, et “ebaaus, sa ju teenid blogiga/esinemistega ka raha, aga tavaline palgatöötaja ei teeni”, siis jah, muidugi teenin. Tegelikult küll alles viimasel paaril aastal, aga see ei ole kunagi saladus olnud ja kaugeltki mitte ei ole see higivaba raha. Vahel kusjuures teenin isegi täitsa hästi. Aprillis tuli näiteks üle 10 kilo lavadelt kokku. Ma ei tea, et kellelgi teisel oleks keelatud sellise blogi või sotsmeedia kanalite püstipanek ja üleöö (8+ aastat) edu järgitegemine. Ma alati julgustan ja ütlen, et andke kuuma – aga ärge seda raha pärast tehke, sest nii võib raha tulla, aga ei pruugi. Ja kui nii korralikud kanalid on puhtalt oma vaimustuse ja entuka pealt üles ehitatud, siis on ainuõige neist ka midagi sisse käššida. Või kas teised jagavad oma teenuseid tasuta laiali?

Aga reality check on see, et mu praegune elu küll kuskilt otsast puhkus ja rantjee elu ei ole. Ma ei suudaks isegi veerandi kohaga töökohta oma kalendrisse praegu mahutada. Ja päris selline see plaan ei olnud, et töötu olla, aga ikkagi end vigaseks rebestada. Seega olen teadlikult suve lõdvaks lasknud ja olen üritustel/lavadel/festivalidel äärmiselt minimaalselt.

Kõige kurvem on muidugi sellega leppida, et sissetulekud on seetõttu kohe napimad ja väljaminekud suuremad, aga ma tegelt joonistasin oma numbrid läbi, et stress juba ette maha võtta ja laias laastus tean, kust ja mis mulle suvel igakuiselt sisse tuleb, et selleks aastaks võetud igakuine 10k eesmärk ära teha.

Viimastel õhtutel ongi läinud aur sellele, et suveks kalendrisse enda jaoks meeldivaid ja oma valitud üritusi panna-korraldada: mitmed tripid kodumaal ja mitmed kaugemal, tsiklisõidud, matkad, trennid jne. Aasta neli esimest kuud lasin ma teil enda kalendrit kujundada, järgmised kolm kuud teen ma seda vahelduseks ise!

Aga nüüd, aga nüüd, aga nüüd – numbrid ja moneytalks!

Nüüd siis nagu ikka enne tabelite avaldamist traditsiooniline põige eelmise kuu ostukärusse.

Aprillis tõstsin kassalindile järgmist manti:

Ostutehingud:

Bitcoin BTC @63956€

Microsoft Corp. (MSFT) @410.73$

Vanguard S&P 500 (VUSA) @92.12€

Müügitehingud:

Puudusid

Seekord oli päris rahulik kuu, tegingi ainult oma kohustuslikud ostud, sest ühe uue kinnisvaraobjektiga jändamine võttis kogu mu aja (ja rohkemgi) ja kogu mu raha (ja rohkemgi). Aga siin on praegu üks väga kasulik õppetund: kohustuslikud & automaatsed igakuised ostud peavad teil kõigil olemas olema, sest muidu jääb mõni kuu investeerimist vahele, kui muud elulised plaanid juhtuvad.

Vanguard, btc ja mõned üksikud USA stonksid hakkavad selle aasta igas ostukorvis olema ja korduma, sest neid võtan iga kuu alguses kindla summa eest värskelt peale.

USA üksikaktsiatega on seis praegu selline (neid korjan SELLE SAIDI KAUDU ja siit võid ise ka omale ühe boonuseks saada):

Vanguard on praeguseks nii:

Ja BTC nii:

PS. kaks eelmist pilti sisaldavad juba ka mu mai panust.

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei ole otseselt aktiivset tööd tehtud.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 3 788 eurtsi täiesti niisama (394011€/104 kuud).

Aprillis võtsin teie eest raha ära suurusjärgus umbes 22 663€. Seega 2024 eesmärk iga kuu üle 10t koju tuua:

✅ jaanuar

veebruar

✅ märts

✅ aprill

Eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu Maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma ca 67% ehk umbes 15 289 euroraha. Seda pilti vaadates on mul on ainult üks küsimus: kes nii palju mu raha ära kulutas??? Tegelt võiksin paljud kulud siit investeeringute alla tõsta, kuna need olid seotud ühe korteriga, aga mis siin ikka numbreid ilusamaks küpsetada, need trikid jäägu metsa- ja kütusefirmadele. Ei saa öelda, et liiga vähe raha tagasi tööle läks ju.

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et esimesed ärilaenud on käes ja esimesed tagasigi makstud!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosi ehitamisega sipleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli aprilli jooksul kokku 3 461,64€.

Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ning tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

 

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Mai  alguses teen ülevaate aprilli kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD.

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
14 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Onu Eino Kükametsast

Siuke mõte, et sa võrdled igakuist higivaba klotsi 2015.a palgaga aga ilmselt oleks su palk nende 9a jooksul ikkagi korralikult tõusnud. Ma küll ei tea mis valdkonnas või mis tööd sa tegid aga isegi keskmine palk on selle ajaga ~80% tõusnud. Mitte, et see suures plaanis midagi muudaks, palk jääks ikkagi alla 🙂

A targutamise asemel tahtsin hoopis küsida, et mis tsikliga sõidad? 😀

Enn

Jätkuvalt (6 aastat juba) puudub blogis info kõige kasumlikuma passiivse sissetuleku kohta ehk laenude intressid. Ehk saad järgmine kord valgustada seda osa ka.

Endel

Tabelit vaadates jäi silma ,et Sa vist enam Mintoses laene välja ei anna? Mis on selle põhjus?

Heiki

Järjekordne hea lugemine, koik ausalt ja otse öeldud koos numbritega.
Ise veel nii kaugele pole jõudnud, alles esmaspäeval sai 6. 15m2 üürikas juurde võetud, kõht tuleb sisse tõmmata kui sisse astuda:). Higivabalt nii väga ei tule midagi, koik läheb laenude makseteks, mõned saavad läbi siis kohe uus objekt peale.
Aga püsin järjel ja julmalt kinnisvara liinil edasi.

Raivo Hein

Vot nii, Rahakratt! Tundub, et minu nägu on muutunud peaaegu sama ikooniliseks kui sinu finantsseiklused! Mul on au olla inspiratsiooniks nii sinu blogi visuaalile kui ka sisule. Ja kuigi mina ega Finantsinspektsioon ei kinnita ametlikult su tegusid, on alati vinge näha, kuidas su jutud ja juhtumised teistele inspiratsiooni pakuvad. Jätkem siis see virtuaalne kõrge viis lendamas ja ideed voolamas. Olen alati valmis kuulama, mida põnevat sa järgmiseks välja mõtled!

Rainer

Tore lugemine!

Timo Porval

Ägedalt lendad, Tuvi! Milku on ju ikka vägaaaaa lähedal.

14
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top